Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μπανια του Φθινοπωρου λενε καποιοι ειναι τα καλυτερα και ισως δεν εχουν αδικο...Καποιοι αδραξαν την ευκαιρια...Συκια Χαλκιδικης με θεα το Αθως...Αιθριος καιρος,απνοια και υπεροχη θεα..Της Δεσποινας Παγιωτας..

243044533_614431999552512_2944576324388624041_n.jpg

Βεβαια εγω θα προτιμουσα αυτα τα μπανια στην Χαμοστερνας και Πειραιως..Αγαπημενο σημειο πλυμμηρας..5 λεπτα απο το πατρικο μου στα πετραλωνα..Οποτε πλυμμηριζε ετρεχα να βαλω βενζινη σ αυτο το πρατηριο της ΕΚΟ για να βιωσω την πλυμμηρα απο κοντα.. 😛

peir-768x497.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκιδαρα και στο βάθος η Δίρφυς ....

Αρκετή ζέστη κι αυτήν την ώρα με υγρασία στην πρωτεύουσα της Εύβοιας

IMG_20210926_191349.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα.. ελάχιστη 18.8°C... μέγιστη 30.8°C..... στους 26.8°C η Τ αυτη την ώρα με 43% υγρασία.....

7 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Εγώ ακόμα γυμνός... Χωρίς μπλουζάκι από πάνω... Εσωτερική 24 βαθμοι😊🤣

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Και εγώ τόσο έχω εσωτερική, για αυτό κρυωνω😂😂

24αρα εσωτερική;; Άρχοντες είστε.......

Βέβαια κι εγώ Μιχαήλ, το θέλω κάτι πάνω μου με τέτοια εσωτερική...... το ξέρετε το γιατί.... διότι έχουμε γενικά συνηθίσει σε υψηλότερες εσωτερικές! 23.6°C εδώ, έχουμε ελάχιστη του μήνα!

... κι όταν λέω κάτι επάνω μου εννοώ ζακετούλα .. παίζει και καμια καλτσούλα χαχαχα.. αμε και τέτοια πράγματα🤣... και είναι ωραιαα....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Στη Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα.. ελάχιστη 18.8°C... μέγιστη 30.8°C..... στους 26.8°C η Τ αυτη την ώρα με 43% υγρασία.....

24αρα εσωτερική;; Άρχοντες είστε.......

Βέβαια κι εγώ Μιχαήλ, το θέλω κάτι πάνω μου με τέτοια εσωτερική...... το ξέρετε το γιατί.... διότι έχουμε γενικά συνηθίσει σε υψηλότερες εσωτερικές! 23.6°C εδώ, έχουμε ελάχιστη του μήνα!

... κι όταν λέω κάτι επάνω μου εννοώ ζακετούλα .. παίζει και καμια καλτσούλα χαχαχα.. αμε και τέτοια πράγματα🤣... και είναι ωραιαα....

Χαχα.. Αν δεν πέσει κάτω από 20 εσωτερική δε φοράω μακρυμανικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καιγεται δασος στην περιοχη Φανος-Σκρα επιχειρουν ακομα κ τωρα αεροπλανα που σημαινει οτι ειναι μεγαλη. Α ρε γκαντεμη Σακη ηρθες κ μας εφερες κ τις φωτιες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και δυο μέρες καίγεται και ο Γράμμος. 

Φυσικά δεν επιχειρεί κανένα αεροπλάνο, γιατί κανείς δεν ενδιαφέρεται... 

Σιγά, πυκνό παρθένο δάσος καίει... Δεν καίει σπίτια.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εισαι πολυ τυχερος ρε Μπιλαρα...Πολυ τυχερος!!

Παμε παρακατω...Στους 22.3 αυτη την ωρα...Στους 16.8 η ελαχιστη νωρις το πρωι που ηταν και απο τις χαμηλοτερες σε ολη την ευρυτερη περιοχη..Το μεσημερι ομως η Καλλιθεα επιασε σχεδον 32...Για την ακριβεια 31.8..Παντως οπως προανεφερα ζεστη δεν καταλαβα αλλα ο ηλιος οπου σε βρει σε καιει λες και ειναι ακομα Ιουλης..

Αιθριος καιρος πανελλαδικα..Το μονο καλο που σου προσφερει αυτος ο καιρος ειναι οτι βλεπεις τοπια με μια αλλη αισθηση...Με μια ξεχωριστη οπτικη αντιληψη...Ελλαδαρα στην χωρα των αντιθεσεων..Εστω και σε βαρετοκαιρια...Η κορυφαια ολων!!!Πορτο Γερμενο νωριτερα απο τον Στελιο Φουρτουλακη και Σμολικας με την υπεροχη θεα του απο τα 2637μ.

Καλο βραδυ σε ολους και καλη βδομαδα να χουμε..

243020020_10227999435150624_7541788329974396093_n.jpg

242902803_10219565662157262_4490989035712329506_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

επιστροφη στη ζεστη...ελπιζω μια μερα ακομα

αντε να βρεξει επιτελους

Η ζέστη ακόμα 48 ώρες θα κρατήσει σίγουρα ...η ανομβρία δε βλέπω να σπάει για κανένα λόγο ούτε την επόμενη εβδομάδα ...μάλιστα με τα Μποφώρ που φαίνονται για 3-4 μέρες να φυλάει ο Θεός ότι έχει μείνει ακόμα πράσινο....

Πολυ ζεστό βράδυ εδώ απόψε με 22.6 αυτήν την ώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Η ζέστη ακόμα 48 ώρες θα κρατήσει σίγουρα ...η ανομβρία δε βλέπω να σπάει για κανένα λόγο ούτε την επόμενη εβδομάδα ...μάλιστα με τα Μποφώρ που φαίνονται για 3-4 μέρες να φυλάει ο Θεός ότι έχει μείνει ακόμα πράσινο....

Πολυ ζεστό βράδυ εδώ απόψε με 22.6 αυτήν την ώρα 

ναι το ξερω οτι δεν φαινεται...επικληση ηταν βασικα...το οτι εκμεταλευομαστε εκδρομες δεν σημαινει οτι τρελαινομαστε για αυτο το μοτιβο...ελπιζω να εκανα το τελευταιο καλοκαιρινο θαλασσιο μπανιο

και εδω 23....δεν το βλεπω να πεφτει κατω απο 20

Επεξεργάστηκε από snowjohn
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις ενας καλος φιλος μου εστειλε μια φωτο απο το τερας της 26ης Σπετεμβριου στην Αθηνα το 2015..Η ληψη ειναι απο το Μαρουσι..Ομολογω οτι δεν την ειχα στα αρχεια μου..Τρομερη ληψη...Επετειακη λοιπον φωτο...Απλα για να θυμομαστε..Και να αναπολουμε..Καποτε ο Σεπτεμβρης θυμιζε και φθινοπωρο...Δεν γνωριζω ποιος εκανε τη ληψη αλλα οπως και να χει,εγω την βλεπω και τα σαλια τρεχουν...Και οπως λεει και ενα παλιο ασμα..."Δε μπορει παρα μια μερα να ξαναρθεις."Καλο βραδυ φιλαρακια..Και με συγχωρειτε για το εν μερει off topic..

242299800_396457248867875_4349763899380969091_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται Σακη....οταν βγαινει ο Σεπτεμβρης ΜΗΔΕΝ χιλιοστα κι εχεις.φαει ενα 3μηνο βαρβατο υπερκαυσωνατο καλοκαιρι με 47αρια και πυρκαγιες....ε.δεν θελει πολυ....

Εγω πλεον κ τον Οκτωβριο δεν τον πολυπιστευω....1ο 10ημερο βαρετοκαιρια φαινεται καπως νορμαλ.θερμοκρασιες 18-28αρια και λιακαδες....παμε.για Νοεμβριο η και Δεκεμβριο το ρεφαρισμα Κουλας.σε.υετο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.5 με 30.3 λοιπον για σημερα σε εμενα....κατακαλοκαιρο και ιδιαιτερα ζεστη η βραδια...22.7 ακομα στο μπαλκονι πλησιαζοντας μεσανυχτα αν πεσει κατω απο 20 θα ειναι θαυμα....ανεμιστηρας προς το παρον ενω γλυκοκοιταζω και το αιρκο....

Αυριο ακομα.χειροτερα και Τριτη Τεταρτη σταθερα ψηλα και με υγρασια....παμε απο Πεμπτη Παρασκευη με.την αλλαγη του μηνα να δουμε.μικρη πτωση....

Υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι 28 η θερμοκρασία στην Πολίχνη. Στους 13 η ελάχιστη νωρίς το πρωί. Σφοδρή αιθρία γενικά θεϊκός καιρός! Διστυχώς από βδομάδα θα έχουμε βροχές και μάλιστα θα έχει κρύο (αντιπαθώ το κρύο).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Winterlove είπε:

Στη Χρυσούπολη Περιστερίου σήμερα.. ελάχιστη 18.8°C... μέγιστη 30.8°C..... στους 26.8°C η Τ αυτη την ώρα με 43% υγρασία.....

24αρα εσωτερική;; Άρχοντες είστε.......

Βέβαια κι εγώ Μιχαήλ, το θέλω κάτι πάνω μου με τέτοια εσωτερική...... το ξέρετε το γιατί.... διότι έχουμε γενικά συνηθίσει σε υψηλότερες εσωτερικές! 23.6°C εδώ, έχουμε ελάχιστη του μήνα!

... κι όταν λέω κάτι επάνω μου εννοώ ζακετούλα .. παίζει και καμια καλτσούλα χαχαχα.. αμε και τέτοια πράγματα🤣... και είναι ωραιαα....

Εγώ είμαι ... Ερπετό. Έτσι και αλλιώς η θερμοκρασία ου μου αρέσει να ζω με κοντομάνικο είναι 27-28αρι οπότε καταλαβαίνεις χεχεχε.  Και αν η εσωτερική πέσει κάτω από 20 αρχίζει η θέρμανση. Για αυτό δεν θέλω ξηροκρυα γενικά πόσο μάλλον από τώρα. Θέρμανση 7 μήνες τον χρόνο και μπάι μπάι πετρέλαιο και χρήμα!!

Εδώ έκανε 31.7 μέγιστη, τελευταία ζεστή μέρα αύριο πριν την νέα πτώση.. παράθυρα ανοιχτά μονο μεσημέρι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλες καλοκαιρινες διακοπες τωρα μεχρι και το πρωτο δεκαημερο οκτωμβριου και ισως με συνεχεια λιγο ακομη...η κυπρος βεβαια καυτη οσο ποτε... και η θαλασσα ειναι πανω απο 26 βαθμους νοτιο αιγαιο ελλαδα ακομη κρατα καλα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή εβδομάδα σε όλα τα παιδιά ξεκινάμε καλοκαιρινά αλλά μεσοβδόμαδα περιμένουμε αλλαγή σκηνικού κυρίως στα δυτικά...η Αττική θα παλέψει ενάντια στις πιθανότητες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ατελείωτο ελληνικό Καλοκαίρι δηλώνει παρών και σήμερα στη Μεσσηνία. Ελεεινή κατάσταση που δυστυχώς έχει γίνει ο κανόνας τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ατελείωτη ζέστη στα Άνω Λιόσια που βρίσκομαι αυτή τη στιγμή....στον ήλιο πεθαίνεις απλά.....31 έγραψε τοπικά το αυτοκινητο πρωί πρωί 

20.4 ελάχιστη ο σταθμός μου.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαίρετε καλοκαιράκι κ εδώ δυστυχώς όμως με δυνατό σεισμό παραδόξως τον κύριο σεισμό δεν τον ένιωσα λόγω εργασίας κατάλαβα όμως 2 μετασεισμούς πριν λίγο διάβασα κ για νεκρό στο Αρκαλοχώρι από θερμοκρασία στους 24 με ελάχιστη 16,7 

Επεξεργάστηκε από Nikos rethimno
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαθυ καλοκαιρι σημερα....

Πανω απο 20-21 οι ελαχιστες στα περισσοτερα προαστεια του λεκανοπεδιου

20.8 εγω....19.3 ο Βυρωνας ισως ειναι πιο.αναστροφικος ο αισθητηρας...

28.5-29.5 ηδη οι περισσοτεροι σταθμοι και παμε φουλ 31-32-33

Να δουμε ποσο ακομα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ούτε σήμερα 30άρι (όχι ακόμη τουλάχιστον). Μέχρι 28,7 πήγε, τώρα έπεσε στους 28,4, ενώ το λιμάνι στους 25,8 και 25,3 τώρα, με +17 στα 850 μάλιστα. Εντύπωση μου κάνει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...