Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! σωστά τα έπιασε για εδώ το gfs, 2mm έδινε για εδώ τη νύχτα, 2,6 και 3 έχουν πέσει μέχρι στιγμής και τώρα βρέχει χαλαρά. Τ στους 19.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα σε ολους.βροχη ολη νυχτα με καποιες μικρες παυσεις.στην ουσια δεν σταματησε απο χτες αλλα συνεχιζε να βρεχει ποτιστικα και κατα διαστηματα δυνατα,ομιχλες τωρα γυρω-γυρω και 15,5c επεσε πολυ νερο.

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Τελικά συνεχίστηκε και μέσα στην νύχτα η ποτιστική βροχή μέχρι νωρίς το πρωί

5,4 χιλιοστά ο σταθμός στα Δένδρα Τυρνάβου και 7,8 χιλιοστά στο σύνολο.

Πάρα πολύ νερό στην περιοχή της Ελασσόνας με 24,8 χιλιοστά για σήμερα και 33,2 χιλιοστά σύνολο.

Συννεφιά τώρα με ομίχλες στα γύρω βουνά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους! Δεν ξέρω τι έκανε μέσα στη νύχτα, αλλά από τις 7 το πρωί μέχρι και πριν ενα μισάωρο έβρεχε με αυξομειώσεις εδώ στον Αλμυρό. Πλέον έχουμε μια παύση και η θερμοκρασία βρίσκεται στους 18. Στο κομμάτι του υετού έχω απορία να δω που βρισκόμαστε χθες και σήμερα... Βίντεο από νωρίτερα

 

 

Όπως και να'χει όμορφο κλείσιμο κάνει ο Σεπτέμβρης, ο οποίος στην περιοχή μου σίγουρα δεν ήταν κακός. Ήμασταν πολύ τυχεροί σε σχέση με πολλές περιοχές της χώρας. Οι υετοφόρες μέρες ήταν αρκετές, νομίζω 7-8 μέχρι σήμερα, ενώ ιδιαίτερη ζέστη δεν είχε με εξαίρεση το πολύ θερμό τριήμερο στις 18-20, κατά τ'αλλα λίγες φορές έφτασε τους 30. Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δεν είδα ούτε μια καταιγίδα στον πιο καταιγιδάτο μήνα του φθινοπώρου για εδώ... Ελπίζω ο Οκτώβριος να μας αποζημιώσει.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχες σε πολλες περιοχες της χωρας την νυχτα...ενω απο αττικη και κατω η ανομβρια εχει γινει εφιαλτικη...και ψυχοφθορα...να δουμε εαν αυτο αλλαξει συντομα η θα σπασουμε αρνητικα ρεκορ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

Βροχες σε πολλες περιοχες της χωρας την νυχτα...ενω απο αττικη και κατω η ανομβρια εχει γινει εφιαλτικη...και ψυχοφθορα...να δουμε εαν αυτο αλλαξει συντομα η θα σπασουμε αρνητικα ρεκορ...

Γιατί εδώ στα δυτικά? Τα ίδια... Εχουμε στεγνώσει... Μόνο τα βόρεια ότι κανανε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Γιατί εδώ στα δυτικά? Τα ίδια... Εχουμε στεγνώσει... Μόνο τα βόρεια ότι κανανε

Με τι διαφορά ότι εσυ στέγνωσες για τα δεδομενα σου χαχαχα, η Αθήνα εχεις στεγνώσει γενικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Με τι διαφορά ότι εσυ στέγνωσες για τα δεδομενα σου χαχαχα, η Αθήνα εχεις στεγνώσει γενικα 

Ε ναι ρε φίλε... Για τα δεδομενα μου λέω... 10χιλ ο Σεπτέμβρης? Που ακούστηκε? 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μια δροσερη μελτεμομερα Ιουλιου-Αυγουστου ξεκινησε....

Ελαχιστη 19.5 αλλα με.ωραιο βορια μετριο στα 35-40 χλμ οι ριπες και αισθηση χαμηλοτερη...

Λιακαδαρα φυσικα χωρις ιχνος νεφους και 21.2 τωρα....ε μεχρι 26-27 θα παει σημερα ο.τι πρεπει για ευχαριστη βουτια στη δροσερη Ανατολικη Ακτη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 χιλιοστά εδώ σε μια κακοκαιρία τραγελαφος, εκτός εποχής. Που είναι οι καταιγίδες ρεε

IMG_20210929_111008.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτασαμε 23.5-24 αρια εδω στα περιξ....με λιακαδα φυσικα...αλλα κ βοριαδακι..ειναι οντως διαφορετικα μειον 5 με 7 βαθμους απτα συνηθισμενα των προηγουμενων ημερων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν οι ανατολικοί δροσιζονται... Συνήθως οι δυτικοί ζεστενονται... Στα ύψη και σημερα οι Τ εδώ λόγω ανατολικού... 28αρι ήδη η Αρτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα... 10mm storm total μέχρι στιγμής χθες και σήμερα στον σταθμό μου ενώ η εικόνα τώρα είναι αυτή από την κάμερα μου 

image.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άκρως φθινοπωρινή μέρα σήμερα με ποτιστική βροχή κατά περιόδους και καταχνιά με ομίχλες στα γύρω βουνά.

 kfDy7SU.jpg

FFfSrrw.jpg

Σχεδόν φθάσαμε τα 10 χιλιοστά στην περιοχή με ποτιστική βροχή που είναι η καλύτερη για τις δενδρώδεις καλλιέργειες εδώ πέρα που έχουμε και γενικότερα για τα δάση και την φύση. http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/

http://penteli.meteo.gr/stations/dendra-gaiafruit/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαχαιρι απο Μαλιακο και πανω....βροχες.καταιγιδες.δροσιες.φθινοπωρο σωστο....

Απο κει κατω....καλοκαιρι και παθος 59η Αυγουστου και συνεχιζουμε.υπερηφανα ως τα Χριστουγεννα....

Λαμπρη λιακαδα 25αρι ηδη και παλι καλα εχει το μελτεμακι και δροσιζει...

Αντε να δουμε και τον Οκτωβριο στο 2ο και 3ο 10ημερο πως θα εξελιχθει....

Ο Σακαρος χθες ειπε ^περυσι ολο το φθινοπωρο ειχε 46 μμ^....πολυ φοβαμαι οτι φετος θα εχει 4.6 μμ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 20 η θερμοκρασία τώρα. Στους 16 η ελάχιστη το πρωί στην Πολίχνη. Με βροχές έως και τις 11:00πμ. Έως 21 ο υδράργυρος σήμερα με αίσθηση και κάτω από 17.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...