Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά μετά από ένα ξεσπασματάκι 10λεπτο μετά την γκρίνια μου πιάσαμε τα εξωπραγματικά 1,4 χιλιοστά  εδώ στο Μακροχώρι..και πλέον έχουμε  την λήξη της ψευτοαλλαγής του καιρού... που τουλάχιστον άφησε πολύ δροσιά....στους 20,4 η θερμοκρασία έξω τώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει ξεκινήσει μια μέτριας έντασης βροχή στον Αλμυρό εδώ και ένα 10λεπτο ενώ η θερμοκρασία βρίσκεται στους 24 βαθμούς. Κανένα ηλεκτρικό να βλέπαμε καλά θα ήταν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελάχιστη βροχή και εδώ, 1.4mm με Τ στους 23-24 αλλά ανέβηκε πολύ η υγρασία και είμαι στο τσακ για A/C. Το παλεύω με ανεμιστήρα τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει Γιάννενα επιτέλους! Μάλλον όμως θα είναι πρόσκαιρο, αφού δεν είναι συμπαγής ο καιρος

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Αγιο Βασίλειο μέχρι την Λητή έριχνε καρέκλες ανά διαστήματα...στο Κιλκίς καταιγιδάρα και στο χωριό λίγα πράγματα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η light ποτιστικη ψιλοεκοψε για λιγο αλλα εδω και 5 λεπτα εχει ξαναρχισει με πιο καλο ποτιστικο ρυθμο και με ενα ελαφρυ αερακι!θερμοκρασια 16.5c

καποιες φωτο απο πιο πριν την στιγμη που εκοβε η καταιγιδα και το γυρνουσε σε δυνατη ποτιστικη😀φωτο προς βορεια

Fgsdd3W.jpg

 

και εδω πλεον γκριζος  ουρανος και πηγαινει προς ναουσσα.η φωτο ειναι προς νοτια(ναουσσαιικο).η βροχη τσουκου-τσουκου συνεχιζεται  ενω το αερακι μπαζει μεσα στο σπιτι και μας ψοφησε.καλτσες-φουτερ και κουβερτουλα αλλα αφηνουμε ανοιχτα ετσι για εκδικηση χαχα

wgrW4gm.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και από εύοσμο. Η πρωινή μπόρα μας άφησε 5,7μμ ενώ από την απογευματινή αστάθεια μόνο 0,3μμ.Πυκνή συννεφιά τώρα  και υπέροχη δροσιά με 22,4 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει πλάκα πάντως. Άλλοι γκρινιάζουν (δικαιολογημένα) που δεν βρέχονται, άλλοι γκρινιάζουν που βρέχονται μεν αλλά δεν βάζουν mm, άλλοι γκρινιάζουν που βάζουν mm μεν αλλά με αδιάφορες ραγδαιότητες. Άλλοι επειδή δεν έχει ηλεκτρικά. Ότι πρέπει για να αποκτήσει ψυχολογικά κάποιος που δεν είχε. Πάμε στα επερχόμενα, βλέπω τις θερμοκρασίες της προσεχούς εβδομάδας και έχω μια χαρά, δεν μπορώ να την περιγράψω.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυκλαδίτικες υφες 4-5μπόφορες ΒΒΑ ανεμου, στο μπαλκονάκι με θέα την Πεντέλη....22οC σχεδόν θερμοκρασία και με δυσκολία κάθεσαι με κοντομάνικο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτιστικά πρωτοβρόχια στην Πολίχνη με τη θερμοκρασία στους 26 μέγιστη και 17 ελάχιστη. Ευχάριστος καιρός για βόλτα με μια ζακέτα και μια ομπρέλα σε όλη τη γειτονιά. Εν συνεχεία καφεδάκι στο kapou το γνωστό καφέ της Πολίχνης! Αν και δε θέλω τις βροχές και πολύ αν είναι ήπιες ή ποτιστικές δεν έχω πρόβλημα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγίδα στα Γιάννενα χωρίς ακρότητες. Έπεσαν μερικοί ωραίοι κεραυνοί, αλλά το lag του κινητού απέτρεψε την απαθανατισή τους.

Κομψι κομψα

IMG_20210905_193745.jpg

 

Yessss!!

IMG_20210905_194001.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανεμορφη βροχοκουρτινα καλυπτει μεγαλο μερος του λεκανοπεδιου στα Ιωαννινα..!!!

ligiades.png

ligiades-2.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πανεμορφη βροχοκουρτινα καλυπτει μεγαλος μερος του λεκανοπεδιου στα Ιωαννινα..!!!

ligiades.png

Είσαι rain addicted. Εμένα μ'αρέσει ηλιοφάνεια με ευχάριστες θερμοκρασίες. Αλλά και λίγη ψύχρα να έχει ή λίγη παραπάνω βροχή δε με πειράζει! Τα άκρα αντιπαθώ! Καλή συνέχεια και καλό βράδυ Κυριακής!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακοτατεε αναπτυξεις γυρω απο Πυργο Ηλειας αλλες απο Ιονιο αλλες απο Αμαλιαδα - Καμπο βορειοτερα ενω κ νοτια προς Ζαχαρω γινεται χαμος....αλλα απο ουσια μηδεν....υγρασια λιωσιμο...δεν μου κανει καρδια να τις.φωτογραφισω...βαρεθηκα το μπανιστηρι θελω λιγη βροχουλα να ζησω

26.4 ακομα παροτι εχει κρυφτει ο ηλιος εδω και ωρα....75% υγρασια....ριξε μωρε !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η βροχοκουρτινα πλεον καλυψε ολο το λεκανοπεδιο...Καλο νερο φαινεται να ριχνει...Ο ηλιος ισα που φαινεται αλλα ξεκαθαρα ο κιτρινιαρης εχει χασει εδαφος...Απο δω και περα ευχομαι να μετραει μονο ηττες...

ligiades-3.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27,6 μεγιστη στον Γερακα και τωρα 23,4 εξω παμε πολύ καλα και η πτωση μεχρι το πρωι θα είναι εντονη...επισης αποφασισα να ανανεωνω καθε 10 μερες ενα αρχειακι για να βλεπουμε τι αποκλισεις εχει ο μηνας θερμοκρασιακα στα 850hpa στην Αττικη...μεχρι τωρα 4/5 μερες κατω του μεσου ορου εποχης

image.png.3f76f94613d074f9058523c55f07bed7.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...