Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανατολική Ημαθία 26 βαθμοί τώρα... Η ζέστη συνεχίζεται και ας έπεσε η θερμοκρασία στα 850hpa  .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαφρά βροχόπτωση (όχι ψιχάλα) για κανά 10λεπτο στην Καστέλλα, κανένας σταθμός τριγύρω δε δίνει χιλιοστά, πολύ τοπικά φαινόμενα προφανώς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σα να μας περιτριγυρίζουν σήμερα....ο κλοιος σιμωνει στα Μελισσια και περιξ της Πεντελης....

IMG_20210906_132504.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 7,1 βαθμούς Κελσίου ο υδράργυρος το πρωί στα Κελάρια Παρνασσού 1950μ με ενισχυμένους Βοριάδες!!!

received_4153382964760174.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια σταγόνα πέρασε απο μπροστά μου και νόμισα οτι με φτύνουν επειδή δεν άναψα εγκαίρως το φλας στο αμάξι. Δεν πέρασε ΚΑΝ απο το μυαλό μου οτι μπορεί να ήταν ψιχάλα βροχής στο λεκανοπέδιο. Αλλα ίσως να έγινε το θαύμα και να ήταν! Επόμενος στόχος (υπερβολικά φιλόδοξος...το παραδέχομαι) το 1 χιλιοστό βροχής!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βοριαδες βροχες και δροσιες το λεκανοπεδιο Αττικης !!!! Ε λογικο αφου λειπω εγω!!!!!

Αυτος ο καταπληκτικος ΒΒΑκαιρος που θα παει ετσι ολη τη βδομαδα λιωνει σε ζεστη και υγρασια τα Δυτικα....

Πυργαρος μηδεν απο μηδεν μηδεν βροχη....

21.5 ελαχιστη πιο ψηλα απο Ζωγραφου... 

30.5 η μεγιστη με 70αρια υγρασια και δυσφορια σε βαθμο να θες να κανεις εμετο.... 

Η 2η γκαντεμοσαυρα του φορουμ μετα τον weathermaniac ευρεθη και δυστυχως ειμαι εγω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

λιωνει σε ζεστη και υγρασια τα Δυτικα....

Οτι χειροτερο για εμας ο δυνατος Β.Α - Α ανεμος.Ανεβηκαν και οι ελαχιστες θερμοκρασιες εδω.

Η ελαχιστη στον σταθμο του Ε.Α.Α στους 15,3 και η μεγιστη στους 25,7 High heat index 25,6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην πρεβεζα και στην ηγουμενιτσα ξεπερασαν τους 30 βαθμους στους σταθμους του Ε,Α,Α

Πρεβεζα 30,7 με high heat index 31,1

Ηγουμενιτσα - Περιοχή Μαυρουδι 30,3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Βοριαδες βροχες και δροσιες το λεκανοπεδιο Αττικης !!!! Ε λογικο αφου λειπω εγω!!!!!

Αυτος ο καταπληκτικος ΒΒΑκαιρος που θα παει ετσι ολη τη βδομαδα λιωνει σε ζεστη και υγρασια τα Δυτικα....

Πυργαρος μηδεν απο μηδεν μηδεν βροχη....

21.5 ελαχιστη πιο ψηλα απο Ζωγραφου... 

30.5 η μεγιστη με 70αρια υγρασια και δυσφορια σε βαθμο να θες να κανεις εμετο.... 

Η 2η γκαντεμοσαυρα του φορουμ μετα τον weathermaniac ευρεθη και δυστυχως ειμαι εγω....

Μακάρι φίλε Γιώργο η ατυχία σου να περιορίζεται στον καιρό, και να μην είναι αλλού. Όπως το να φας ένα δέντρο, σε καλοκαιρινή μέρα στο δόξα πατρί🤣

 

Εδώ άρχισε να συννεφιάζει, αλλά μέχρι εκεί. μας έχουν σπάσει τα νεύρα οι παλιές τέντες λόγω του αέρα εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερες ριπες βορια το τελευταιο τεταρτο στην Καλλιθεα...

Πιερια εχθες το απογευμα..Τρομερη βροχοκουρτινα που κουβαλαει αρκετο νερο,ετοιμο να το εναποθεσει...Της κυριας Ντορας Πανδορας..Και αλλη μια φωτο του Γιωργου Ασλανιδη..Χθες απο Κεντρικη Μακεδονια..

Και μια σημερινη,πρωινη ληψη απο την φουρτουνιασμενη θαλασσα του Αγιου Μερκουριου στην Ευβοια..Ο βοριας εχει τον πρωτο λογο εκει..

241390269_1742438805967125_7999835894513872738_n.jpg

241059174_4566085073436830_220786771717669560_n.jpg

 

241459479_2202156926632927_7367249132138718969_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι πολυ δυσκολο να προβλεψουμε ποτε θα δουμε για την Αττικη μια σοβαρη βροχοπτωση.....δυστυχως και αυτος ο τυπος καιρου βορειου ρευματος δυσκολα θα μας δωσει κατι το αξιωσημειωτο....τουλαχιστον να βρεξει εστω παροδικα στα β και ανατολικα του νομου που ειναι και αρκετα πιθανο και να απομακρυνει την οποια πιθανοτητα για πυρκαγια...

απο την σατ φαινονται απο το πρωι οι μεγαλοι πυρηνες που δινουν πολυ νερο μεσα στην θαλασσα νοτια πολυ της Πελοπονησσου.....

γενικα αυτος ο καιρος ευνοει την Ευβοια διοτι θα εχει βροχες σχετικα ηπιας εντασης που θα βοηθησουν τις καμμενες περιοχες...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Στην πρεβεζα και στην ηγουμενιτσα ξεπερασαν τους 30 βαθμους στους σταθμους του Ε,Α,Α

Πρεβεζα 30,7 με high heat index 31,1

Ηγουμενιτσα - Περιοχή Μαυρουδι 30,3

Τι περίμενες με βακους? Προκοπή? Θα πη ξουμε τις επόμενες μέρες! Μόνο  το δυτικό ρεύμα θα μας σώσει και ένα χαμηλό από Ιταλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια 5mm χθες και 2mm σήμερα, από τις βροχούλες και τις σύντομες μπορούλες που έπεσαν.....ανάψαν τζακάκια σήμερα....12-18οC η θερμοκρασία σήμερα....

Εδώ Μελίσσια και πέριξ, δεν μπόρεσε.....19-24oC η θερμοκρασία και ανελέητος βοριάς!!!

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι και δέντρο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά για σήμερα από το σταθμό μου και ενώ η θερμοκρασία είναι 23.5 και έξω πετάνε τα πάντα από τον αέρα ...  

Screenshot_2021-09-06-18-48-27-866_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπορει στην Αττικη να υστερουμε σε υετο αλλα σε ηλιοβασιλεματα κανουμε την διαφορα.....

 

panorama_(2).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Τι περίμενες με βακους? Προκοπή? Θα πη ξουμε τις επόμενες μέρες! Μόνο  το δυτικό ρεύμα θα μας σώσει και ένα χαμηλό από Ιταλια

Οτι και να κανει τωρα το καλοκαιρι τελειωσε.Χθες ειχαμε βροχες και αστραπες εδω.Θα ερθουν και πιο δυνατα χαμηλα απο ιταλια δεν τα χανουμε στην ηπειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμα θελει να βρεξει,θα βρεξει..Παργα σημερα το απογευμα,επιασε μποριτσα..Απο αυτο το νεφικο...Του Φιλιππου Νικολαου...Και Αλεξανδρουπολη το απογευμα...

241334507_4384148615031938_5979459097355181455_n.jpg

241366827_4441072759248590_6365674855782980002_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Ερώτηση.... Έχουμε απαγορευτικό απόπλου αύριο ?

Δεν έχω δει τπτ και η μάνα μου έχει ταξίδι αύριο 

Που πηγαίνει? Αύριο ανάλογο αέρα με σήμερα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.7-27.5 οι μέγιστες και 21.7-23.2 τώρα στους δύο σταθμούς. Τώρα μπορώ να πω ότι έρχεται και μια σχετική ψύχρα από το ΒΑ παράθυρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, [weathermaniac] said:

Που πηγαίνει? Αύριο ανάλογο αέρα με σήμερα...

συρο παει ...ειδα κατι ριπες 9 μποφορ

τεταρτη πεφτει αλλα δε ξερω ποια ειναι τα ορια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snowjohn είπε:

συρο παει ...ειδα κατι ριπες 9 μποφορ

τεταρτη πεφτει αλλα δε ξερω ποια ειναι τα ορια

Ανάλογα και το πλοίο, βέβαια. Ομως δεν νομίζω ότι διαφέρει πολύ. Δηλαδή στα 7-8 σταματάνε τα μικρότερα, ενώ στα 9 σταματάνε και τα μεγάλα από όσο ξέρω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...