Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να μεινω οπαδος φανατικος...Που λεει κι ο Βασιλης στο ασμα του...Σημερα μετα τα 12 αρια στολιζω μπαλκονι με τα λαφυρα...Vamoooossss..

images.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, Xionoflorina είπε:

Η επόμενη ξέρεις τι ειναι;;; Εκείνη που στις 25 Νοέμβρη και στις 20 Δεκέμβρη θα λέμε " Μας κατέστρεψε εκείνος ο Αζορικος του Οκτωβρίου τοτε βρήκε να βγει τέλεια και τώρα πετάμε αετό την καλύτερη περίοδο "

Το καταλαβαίνω,  μετά από τέτοια περίοδο θέλει ο κόσμος βροχές βροχές βροχές, ας βγάλει χαμηλά λίμνες μέτωπα ψυχρά,  θερμά ότι βγει.  Όχι όμως ρε Βαγγέλη τέτοια διάταξη που βγάζει 1 φορά στα 3 χρόνια και αν και Δεκέμβρη έχουμε να δούμε από το 2001 να μου τη βγάζει 10 Οκτώβρη.  Ας κάνει κανονικές βροχές από κανονικά  χαμηλά  με νοτιαδες,  όχι μπακντορ και αζορικο σε 200% ευνοϊκή θέση τώρα δεν είναι η εποχή για τέτοιο αζορικο 

Κι εγώ αυτής της άποψης ήμουν …. Αλλά με τις ανωμαλίες των τελευταίων ετών με ανύπαρκτα φθινόπωρο και χειμώνες προτιμώ να τα κάνει πλέον έστω και σε λάθος εποχή … δεν ξέρουμε τι θα μας φέρει ο χειμώνας δεν ξέρουμε καν ποτέ και αν θα ξαναφέρει σοβαρή κακοκαιρία στην περιοχή μας … μπορεί να μην ξανάρθει τίποτα απολύτως γιατί να χάσουμε έστω αυτήν την ευκαιρία να βραχούμε καλά όλοι… μετά από τέτοιο καλοκαίρι… και δεύτερον με τα κολλήματα που τρώει ο καιρός και η κυκλοφορια τα τελευταία χρόνια άνετα μπορεί να σου βγάλει καρμπόν κυκλοφορια από Οκτώβρη μέχρι Φλεβάρη Μαρτη …. Και όχι ένα αλλά 10 σχεδόν πανομοιότυπες διατάξεις η έστω με παραλλαγές που θα σε βρέχουν και θα σε χρονίζουν όλες λίγο πολύ .,, όπως τα παλιά χρόνια …. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νοτιοανατοοικοτερα μάλλον θα βγει ι τζιφος... Έφυγε οριστικά η Ήπειρος από το επίκεντρο.. ελπίζω σε επόμενη κακοκαιρία.

Το καλό είναι ότι θα βρέξει παντού, ενώ στην Αθήνα βλέπω σαν να μπαίνει cape.. shelf cloud από Σαρωνικό

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Θελω να μεινω οπαδος φανατικος...Που λεει κι ο Βασιλης στο ασμα του...Σημερα μετα τα 12 αρια στολιζω μπαλκονι με τα λαφυρα...Vamoooossss..

images.png

Διπλανό χωριό ... 😎

αρχείο λήψης (2).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο βγαζει το ευρωπαικο για τη περιοχη μου κοντρα σε ολα τα αλλα μοντελα.Εννοειται οτι ουτε θα βγει,ουτε πρεπει να βγει σε καμια περιπτωση.30-40μμ σε 2 μερες θα ηταν ιδανικα και θα αρκουσαν.Αυτο που δειχνει ο παιος με 100+μμ σε 12 ωρες,μονο ζημιες μπορει να κανει. 

 

IMG_20211004_131929.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όσους αναφέρουν το 2001 απλώς θυμίζω ότι το 2001 ξεκίνησε ακριβώς όπως τώρα με με το Οκτώβρη όπως πρέπει να είναι με χαμηλά με κρύα κα. Και μετά ο νοεμβρης με κρύα χιόνια και μέσα στην σαλόνικα και μετά 6 δεκ μας έχωσε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία μετατόπιση από τζιφο,λίγο ακόμη και θα μπει και η αττικουλα στο παιχνίδι,πραγματικά δεν θυμάμαι ποια ήταν η τελευταία φορά που έβρεξε εδώ  στη Γλυφάδα,παίζει να είναι από μαϊο Ιούνιο..Αρκετά καλύτερα τα πράγματα στη Λαμία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι ο τζιφος στα χναρια του ευρωπαιου...Θα εχει δυνατο περασμα η Αττικη απο τα ξημερωματα της Παρασκευης!!

gfs-2-96.png

Πιερια εως Χαλκιδικη την ιδια μερα...Εξαφανιζονται απο τον χαρτη...

gfs-2-102.png

Ε ρε ενα σκαφος να χα...Ολη την μερα στο θερμαικο θα την εβγαζα...Κι ας με βρισκανε στην Κω μετα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Οκτώβρη του 11 είχαν φτάσει δύο φορές τα χιόνια μέχρι τα 1200 μέτρα σχεδόν,τον Σεπτέμβρη του 18 χιόνισε σε όλα τα χκ της Στερεάς,και στις δύο περιπτώσεις ακολούθησαν φοβεροί χειμώνες οπότε δεν νομίζω να έχει συσχέτιση το πρώτο μισό του φθινοπώρου με τον χειμώνα,Ο Νοέμβρης ίσως να έχει πιο άμεση επίπτωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, notios_polos είπε:

Εγώ είμαι στο παρά πέντε να την αφήσω αυτή αφού κλείδωσε και να πάω στην επόμενη που μυρίζει καθαρόαιμη ψυχρή εισβολή😁,τηρουμένων των αναλογιών και σύμφωνα πάντα με την εποχή😋

....ειμαι στην ιδια "κατασταση"  😃...απ το χθεσινο 18αρι   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Ε ρε και να βγει το σεναριο 24 στα ενσεμπλες τι εχει να γινει

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eδω βελτιώνονται για δυτικη μακεδονια οσο πανε τα ραν και τζιφου και ευρωπαιου μετα το χτεσινό πετσόκομμα παλι φτάνουμε απο 50 εως 80 μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

70 μμ σε ένα τετραωρο στην αθηνα ο ευρωπαιος ....αν και τα ανσαμπλ του δεν είναι σαν αυτόν..Αλλά πλεον καμια 35 αρια βρέχουν και τη Αθήνα αξιοπρεπέστατη τη Παρασκευή η το σουκου

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Eδω βελτιώνονται για δυτικη μακεδονια οσο πανε τα ραν και τζιφου και ευρωπαιου μετα το χτεσινό πετσόκομμα παλι φτάνουμε απο 50 εως 80 μμ

Καλαμπάκα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Καλαμπάκα?

Θα μαστε ακριβως στην ίδια μοίρα σ αυτη τη κακοκαιρια πιστευω ειδικα Παρασκευή θα παίξουν πολυ νότιοι νοτιοανατολικό οποτε πιστευω αν πιάσουμε εμεις κανενα 40 αριι μμ τοτε εσεις θα χετε 60 σιγουρα

Τη πεμπτη δε ξερω θα ναι πιο αμφίβολο όπου κατσει θα ναι

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...