Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Aυτο που γινεται στη Καλαμπάκα ειναι φοβερο ...βρέχει ασταμάτητα εχει φτασει 200 μμ για τη καοκαιρια

Έχει ξεφύγει τελείως η κατάσταση εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το ξέσπασμα είχε ως επίκεντρο έναν άξονα από τα δυτικά-βόρεια του ΠατησιοΚύψελου, Αγ Αναργύρους, Νέα Χαλκηδόνα (λογικά και μέρος της Νέας Φιλαδέλφειας), Περιστέρι, Χρυσούπολη, Ίλιον, Καματερό, Άνω Λιόσια έως Ασπρόπυργο, δηλαδή κεντροβορειοδυτικό λεκανοπέδιο και ανατολικό Θριάσιο. Σε αυτόν τον άξονα έπεσαν κατά μο 10-25mm.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Μακάρι να βρέχει και στο τριτση καλά γιατί έχουν ξεραθεί όλα τα τα δέντρα 

Μένω σε αυτό το ύψος στους Αγίους Αναργύρους και κοντά στο Πάρκο Τρίτση. Οπότε ναι  βρέχει και εκεί σίγουρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εδω Ζωγραφου τελικα μειναμε με 0.4 - 0.8 μμ παροτι επι 4ωτρο.ριχνει ψεκαδες....

Δεν μπορουμε.ομως να μη χειροκροτησουμε τα 27 και τα 30 μμ που επεσαν υπεροχα καταογιδατα σε Περιστερι Πετρουπολη Ασπροπυργο Αιγαλεαρα....

Τοσο κοντα μα.και τοσο μακρια εμεις στα Ανατολικα περιμενουμε νεο γυρο αυριο....

Σιγουρα θα θυμαστε ΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ειχα τι απογοητευση τι πικρες τι θλιψη 111 μερες μαρτυρικες ζεστες ανυδρες....

Ε απο ΧΘΕΣ γυρισε το χαρτι και στην Κουλα και ειμαι καταχαρουμενος !!!! Εστω και πολυ πολυ αργα (8 Οκτωβρη) μπηκαμε.σε.φθινοπωρινους ρυθμους !!!!

Στοιχημα τωρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ υετο εστω και 0.2 μμ οπως δειχνουν τα μοντελα !!!!!!

Κανουμε ταμειο.την αλλη Παρασκευη !!!!!!

18.1 στο βορειο μπαλκονι αλλα δροσια και υγρασια βροχης....βγειτε εξω απολαυστε μυριστε βολταρετε ελευθερα ΨΟΦΗΣΕ ΤΟ ΣΙΧΑΜΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυργαρος....μεχρι Τριτη εκανα μπαναρες Κατω Σαμικο Σκαφιδια Λεβεντοχωρι με 28αρια....

Εχει βαλει σε 2.5 μερες 118 μμ !!!!!! 35.6 μμ.για σημερα και παει ανετα για διπλα και τριπλα μες.στη βδομαδα !!!!! Ευγε !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! δεν σταμάτησε να ψιλοβρέχει σχεδόν  καθόλου εδώ σε Βέροια και Μακροχώρι..... φυσικά εδώ και λίγες ώρες ψεκαδιάζει πυκνά δεν έχει σταγόνες..... 23,2 χιλιοστά για σήμερα , 71,2 ο μήνας..... 30,6 χιλιοστά στο κέντρο της Βέροιας στα 105,4 εκεί η κακοκαιρία....!!! χαμηλή ορατότητα φυσικά και φουλ υγρασία

makrochori

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kostasmarousi13 είπε:

Η ένδοξη Εράνη που έβγαλε τον μεγάλο Λυμπε και τον ξάδερφο του Σωτήρη που έπαιξε στην Αεκ!!!Επισης ο Νίκος Φρούσος ξεκίνησε την καριέρα του από εκει!!!Φιλιατρινός απ την πλευρά της μάνας μου και σήμερα αποχαιρετήσαμε τον αγαπημένο μου θείο που του είχα μεγάλη αδυναμία!!!Να μην ξεχνάτε αυτούς που σας δημιούργησαν υπέροχα παιδικά χρόνια!!!

Να ζήσετε να τον θυμάστε Κωστή.Ζωη σε εσάς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λίγο ήρθα στη βάση μου,χαμπάρι δε πήρα τι έγινε το απόγευμα τοπικα στην Αττικη γιατι ειμουν κλεισμένος κάπου...

Έβρεξε λίγο και εδώ από το πέρασμα νωριτερα.2mm βρήκα στο βροχόμετρο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Να σας ζήσει Γιωργαρε. @GEORGE SNOWMAN Καλοτυχη και ευτυχισμένη σε όλη της τη ζωή.🙂

Και από μένα εννοείται Γιωργάρα να σας ζήσει η κόρη... !! Να την χαίρεστε!! Να είναι τυχερή στη ζωή της και πάντα με ΥΓΕΙΑ!!!

Και να πάρει φυσικά την τρέλα και την αγάπη του  μπαμπά σε ομάδα και χόμπι-καιρό!!!! 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευχαριστω παιδες για τις ευχες.Να ειστε καλα.Ειδα μολις και το ευχαριστο οτι εριξε καλουτσικη βροχουλα προς τα μερη μου σημερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, kostasmarousi13 είπε:

Η ένδοξη Εράνη που έβγαλε τον μεγάλο Λυμπε και τον ξάδερφο του Σωτήρη που έπαιξε στην Αεκ!!!Επισης ο Νίκος Φρούσος ξεκίνησε την καριέρα του από εκει!!!Φιλιατρινός απ την πλευρά της μάνας μου και σήμερα αποχαιρετήσαμε τον αγαπημένο μου θείο που του είχα μεγάλη αδυναμία!!!Να μην ξεχνάτε αυτούς που σας δημιούργησαν υπέροχα παιδικά χρόνια!!!

Καταρχην να ζεις να τον θυμασαι τον θειο σου..Κατα δευτερον και το κλεινω εδω απλα επειδη ειχες ενα υφακι και μονο σου απαντω...Ειμαι 40 χρονων..Υπεροχα χρονια παιδικα δεν εζησα επι Λυμπε αλλα πολυ νωριτερα..Με ζαετς,σαραβακο,βλαχο,δημοπουλο κτλ...Το ποσο Παναθηναικος ειμαι ασε να το ξερω εγω καλυτερα και το τι θυμαμαι η οχι..Οσο για την Ερανη απλα συγκυριακα την ανεφερα και μονο...Καμια ειρωνια η οτιδηποτε αλλο...Τελειως τυχαια...

Ο γραπτος λογος ευκολα παραξηγειτε..Το λυσαμε και πριβε..Αλλα και απο δω να σου πω..Με συγχωρεις..Σου εξηγησα και πριβε...Ολα καλα Κωστη..🤗

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καταρχην να ζεις να τον θυμασαι τον θειο σου..Κατα δευτερον και το κλεινω εδω απλα επειδη ειχες ενα υφακι και μονο σου απαντω...Ειμαι 40 χρονων..Υπεροχα χρονια παιδικα δεν εζησα επι Λυμπε αλλα πολυ νωριτερα..Με ζαετς,σαραβακο,βλαχο,δημοπουλο κτλ...Το ποσο Παναθηναικος ειμαι ασε να το ξερω εγω καλυτερα και το τι θυμαμαι η οχι..Οσο για την Ερανη απλα συγκυριακα την ανεφερα και μονο...Καμια ειρωνια η οτιδηποτε αλλο...Τελειως τυχαια...

Σακη παρεξήγηθηκες λανθασμένα!!!Αναφέρομαι στον θείο μου ρε φίλε και για εμένα προσωπικά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω παιδες για τις ευχες.Να ειστε καλα.Ειδα μολις και το ευχαριστο οτι εριξε καλουτσικη βροχουλα προς τα μερη μου σημερα.

Δεν πήρα χαμπάρι λόγω δουλειάς,να σας ζήσει καλοτυχη και να τη χαίρεστε Γιώργη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1,3mm έκλεισε η 9η Οκτωβρίου εδώ στα Μελίσσια και κάπου άλλα τόσα έβαλε και στο νέο 24ωρο....αύριο λεπτομέρειες, με ό,τι δεήσει να δώσει....16,6οC τώρα.....στάζει έξω με 88% υγρασία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...