Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρίκαλα ρίχνει ασταμάτητα με αυξομειώσεις, την προηγούμενη 1-1.5 ώρα είχαμε μια έξαρση αρκετά σημαντική, να δούμε με τα ποτάμια τι θα γίνει όχι μόνο εδώ αλλά και σε γειτονικούς νομούς, αν και φρονώ πως τα περσινά δεν θα επαναληφθούν, έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξύπνησα από την ένταση βροχής, εν μέσω ονείρου καταιγίδας με shelf cloud. Ήδη 10 χιλιοστά εδώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρεχει παλι αξιολογα εδω και λιγες ωρες και ειναι η 4η συνεχομενη μερα με τουλαχιστον 10 χιλιοστα υετου. 180mm η κακοκαιρια στο κεντρο της Ναουσας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι καταιγιδες πλεον αγγιζουν και την Πελοποννησο...Η Πυλος ξεκινησε...Η καμερα το αποτυπωνει πληρως..

Κυλληνη χαμος...

35.jpg

Πυλος...

1607583769.jpg

Τερατα προσεγγιζουν και την Καλαματα..

nisaki (1).jpg

taygeti.jpg

paralia2000M (1).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Η κατάσταση στη Ζαγορά Πηλίου έχει ξεφύγει δείτε απλά στο meteostation Zagora storm total

611μμ!!!!!

.Και ηδη μεσα σε 7.5 ωρες,180μμ για σημερα!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όλη η περιοχη απο παραλία Λάρισας μέχρι και τη Μαγνησία δέχεται τεράστια ποσά υετου στο Σκληθρο μέχρι τη μια το βράδυ χθες που έπεσε το τηλέφωνο πάλι ο σταθμός είχε γράφει

420 χιλιοστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πεταλιδι Μεσσηνιας...Επος!!!

petalidi.jpg

Ξεκινησε με συνπτικες διαδικασιες...

petalidi (1).jpg

Xαμος και στη Μανη,Λακωνικη και Μεσσηνιακη..

1367477284.jpg

1587510244.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα απιστευτα πραγματα συμβαινουν στη Ζαγορα. Η περιοχη απειλει το μεγαλυτερο storm total(Ζαγορα Φλεβαρης 2018 ~800mm),το ημερησιο ρεκορ της Μακρινιτσας *,το μηνιαιο ρεκορ,μη πω και τα Θεοδωριανα στον ετησιο.

*Υπαρχει αναφορα απο το ΕΑΑ για ημερησιο 644mm στη Κεφαλονια στον Ιανο.

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η δύναμη του δάσους… αν τα χιλιοστά που δίνει τώρα η Ζαγορά είχαν πέσει κάπου στα καμμένα της βόρειας Εύβοιας, δεν θα είχε μείνει τίποτα όρθιο!!! Με 150 εχθές σημειώθηκαν μεγάλες καταστροφές και ευτυχώς όλη την νύχτα τα φαινόμενα ήταν ασθενή! 

Αντιθετα στο ανατολικό κατάφυτο ανατολικό Πηλιο, όλα στην θέση τους! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κριμα πραγματικα να μην υπαρχει αλλος σταθμος στον αξονα ανατολικο Ολυμπου-Αν Πηλιου, βλεπε Πριονια,Ανω Σκοτινα,Καριτσα,Σκληθρο,Πουρι,Κισσος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκληθρο έχω εγκαταστήσει εγώ αλλά έχω πρόβλημα με το Ίντερνετ βέβαια τα χιλιοστά δεν χάνονται αλλά πολλές φορές στην κακοκαιρία δεν φαίνονται τα χιλιοστά online

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Πραγματικά έχω φρικάρει με αυτά που βλέπω στη Ζαγορά. Δε το χωράει ο νους. Αφού δεν έχει φύγει το βουνό κάτω ακόμα πάλι καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Χαμπάρι δεν πήρα την βροχή μέσα στην νύχτα η οποία μας άφησε 8 χιλιοστά, συννεφιασμένος ο καιρός τώρα και βλέπω προς τα νότια και ανατολικά βροχοκουρτίνες.

Ξεκίνησε να βρέχει!

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, aristal said:

Σκληθρο έχω εγκαταστήσει εγώ αλλά έχω πρόβλημα με το Ίντερνετ βέβαια τα χιλιοστά δεν χάνονται αλλά πολλές φορές στην κακοκαιρία δεν φαίνονται τα χιλιοστά online

Ποσα storm tolal εχεις?Γνωμη μου, αν μπορεις να φιλοξενησεις σταθμο μπορεις να ερθεις σε επαφη με το ΕΑΑ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Ποσα storm tolal εχεις?Γνωμη μου, αν μπορεις να φιλοξενησεις σταθμο μπορεις να ερθεις σε επαφη με το ΕΑΑ.

μέχρι τη μια χθες το βράδυ 420 αλλά εκείνη την ώρα είχε ξεκινήσει να ρίχνει πολύ,τωρα δεν ξέρω τι γίνεται μόλις επιστρέψει το τηλέφωνο θα ενημερώσω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να το πω ετσι......ευτυχως τα πολλα νερα  επεσαν στο πηλιο  !!!  λιγα χιλιομετρα πιο κατω θα ηταν βιβλικη η καταστροφη, σ αυτη την πολυπαθη βορεια ευβοια,   Δυναμη και κουραγιο στους ανθρωπους εκει !!!

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...