Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Ιόνιο φλέγεται για ακόμη μία φορά! Με τόσο νερό που ρίχνει τόσες μέρες στην περιοχή, βλέπω να αυξάνεται η στάθμη της θάλασσας εκεί καμιά δεκαριά πόντους!!! Χαχαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Tolisk20 είπε:

Σταματα λιγο να βαλουμε κανα χιονακι και ξαναπιανεις σε λιγο..🤣🤣

Ολυμπος 

 

FB_IMG_1633881484514.jpg

Η συγκεκριμένη φωτο αποκλειεται να είναι σημερινή ή χθεσινή αφου τις τελευταίες μέρες ο καιρός στην ευρύτερη περιοχη γυρω απο τον Όλυμπο είναι φουλ κλειστός και ο ήλιος αγνοειται...σιγουρα έχει πεσει αρκετό χιονάκι εκεί στα ψηλά του βουνού των θεών αλλά αυτη η φωτο δεν είναι φετινή... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τα Θεοδώριανα έπιασαν 2000 μμ ετήσιο...Δεν ξέρω να είναι πρώτα αν και με τη ξηρασία που επικρατούσε παντου άλλου μαλλον πρώτα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14,8mm συνολικά η μέρα εδώ στα Μελίσσια....μια μέρα, μεγαλείο φθινοπωρινό....καταπληκτική με τα όλα της!!! Με 55mm έκλεισε η μέρα στο Αγρίνιο (ως τέλη της νέας εβδομάδος, θα πιάσει πιθανότατα τον ύετικό μέσο όρο του έτους) και 32mm στη Χόχλια.....

16,1οC τώρα, με σπασμένη συννεφιά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 4η συνεχομενη μερα συνεχίστηκε το άκρως φθινοπωρινο, υγρό σκηνικό εδώ στη Κατερίνη με βροχουλα ποτιστικη κατα περιοδους που τις τελευταίες ώρες έχει ενταθεί αρκετά με συνέπεια να έχουν καταγραφεί άλλα 20 χιλιοστά περιπου για την ημέρα που μας περασε ενώ κοντά στα 130mm έχει φτάσει πλεον το storm total της κακοκαιρίας...στα 166.6mm το storm total στο Διον ως τώρα και έχουμε και συνέχεια http://penteli.meteo.gr/stations/dion/...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Panos_Katerini είπε:

Η συγκεκριμένη φωτο αποκλειεται να είναι σημερινή ή χθεσινή αφου τις τελευταίες μέρες ο καιρός στην ευρύτερη περιοχη γυρω απο τον Όλυμπο είναι φουλ κλειστός και ο ήλιος αγνοειται...σιγουρα έχει πεσει αρκετό χιονάκι εκεί στα ψηλά του βουνού των θεών αλλά αυτη η φωτο δεν είναι φετινή... 

Μπορει και να χεις δικιο..αμα μπεις στην ομαδα στο fb ορεινες περιπλανησεις τον εχουμε ρωτησει 2-3 αν ειναι τωρινη η φωτο και απαντησε ναι..σιγουρα εισαι απο κει ξερεις καλυτερα..στην cam που εβλεπα εγω επιβεβαιωνω οτι δεν ειχα δει ανοιγμα του καιρου τοσο μεγαλο..ειχε ηλιο αλλα και συννεφα..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή καταιγίδα αναφέρει ο κουνιάδος μου ...18mm σε 14 λεπτά και ρίχνει κουβάδες κυριολεκτικά στον Ποταμό Κέρκυρας 

Βλέπω ήδη σταθμούς στο νησί να φτάνουν τα 20mm μόλις 22 λεπτά που άλλαξε η μέρα 

Απίθανα πράγματα στο νησι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την Κυριακή όλο το νερό έπεφτε στην πόλη της Κέρκυρας.

Με το που άλλαξε η μέρα ο σταθμός στο Τέμπλόνι που είχε 20 χιλιοστά την Κυριακή ήδη γραφει 35.6 χιλιοστά σε 25 λεπτά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giorgoscorfu είπε:

Την Κυριακή όλο το νερό έπεφτε στην πόλη της Κέρκυρας.

Με το που άλλαξε η μέρα ο σταθμός στο Τέμπλόνι που είχε 20 χιλιοστά την Κυριακή ήδη γραφει 35.6 χιλιοστά σε 25 λεπτά.

Τρομερό νερό στο Κοντόκαλι που είναι ο πεθερός μου τώρα ....δε βλέπει στα 5μ να οδηγήσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40mm στις Σινιες σε 30 λεπτά ....πάνε για 500mm storm total σε 1-2 μέρες πολλοί σταθμοί στην Κέρκυρα .....Ασύλληπτο 

 

Screenshot_2021-10-11-00-33-00-607_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελω να γινω Κερκυρα για μια ημερα !!!! Μια μερουλα μονο να βαλω τα 200 μμ μου να σωθει το ετος υδρολογικα.και μετα.βλεπουμε

Περα απτην πλακα τα 8,9,10 μμ στορμ.τοταλ 4ημερου στους περισσοτερους σταθμους της Αττικης ειναι ΠΛΑΚΑ...βεβαιως υπαρχουν και οι τυχεροι σε Δυτικη και Βορεια Αττικη με 30-40αρια στορμ.τοταλ

Το ευτυχες ειναι οτι ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ παψαμε.να ειμαστε απλα θεατες μηδεν απο μηδεν μηδεν

Εγω βλεποντας αισιοδοξα μετραω 4 μερες σερι μετρησιμο υετο και 5η ημερα σημερα ενω ειχε ξαστερωσει ξαναμαυριζει απο Δυτικα ισως για τον επομενο γυρο προς το ξημερωμα....παμε.για 10 στις 10 μερες με.μετρησιμο υετο που ειναι ενα ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ονειρο και κανουμε ταμειο την Παρασκευη....

Σας.αφηνω με 16 βαθμους φουλ υγρασια και ολα μουσκεμα....εστω με.αυτα τα ραντισματα 10 μμ ο Υμηττος ΜΟΣΧΟΒΟΛΑΕΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει χορτάσει η γης νερό...συνεχιζει δυναμικά (με πιο δυνατή ένταση αυτή την ώρα απο οτι φαίνεται στο βίντεο) με ήδη 10μμ για τη νέα μέρα (17μμ το Διον)... 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξύπνησα νωρίς νωρίς και έχω κάτσει μπαλκόνι και χαζεύω το νεφικο που έχει μπουκαρει από τα ΝΔ αλλά η αλήθεια είναι πως δε μου γεμίζει ακόμα το μάτι 

19.5 τώρα η θερμοκρασία και 87%/ υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...