Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πρώτης ισχυρής φθινοπωρινής κακοκαιρίας "Αθηνά" 6-12/10/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15.5 με 22.5 επαιξε σημερα Ζωγραφου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δροσια παρα το λαμπρο ηλιο ακομα και καταμεσημερο που ζεματαγε το βοριαδακι ασταματητο....αυτο ειναι φθινοπωρινη διακυμανση....

19.1.ηδη και τσιμπαει στο.βορινο μπαλκονι....αμα.βρεξει κιολας θ ειμαστε σουπερ !

16 - 26 !!!!! ο Πυργαρος....εκει η λυτρωαη φαινεται να απεχει λιγες ωρες ηδη απο αυριο δινει φουλ.φαινομενα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Απ' ότι βλέπω από τη δορυφορική έχει δρόμο ακόμα η δουλειά ακόμα και για την Κέρκυρα .....

Τουλάχιστον έκλεισε ο καιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

20.4 και 21.9 οι μέγιστες στους δύο σταθμούς. Εδώ αν δεν κάνω λάθος από αύριο το απόγευμα περιμένουμε ότι γίνει ε;

Ναι νομίζω από το αύριο το απόγευμα-βραδυ και μετά θα επηρεαστούμε εδώ. Αν και βλέπω ότι ο τζίφος βγάζει κάποια ασθενή γενικά φαινόμενα από το πρωί μέχρι το μεσημέρι στη Μαγνησία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή αγωνιστική καιρική χρονιά συνδαιτυμόνες λεβέντες, που κατά τη δική μου γνώμη, θα είναι πολύ μακρινή και ενδιαφέρουσα και δε νομίζω να τελειώσει πριν το Πάσχα του Απριλίου 2022.....σήμερα κρύα μέρα, ακόμη και καταμεσήμερο ως αίσθηση.....έπρεπε να κάθεσαι φάτσα στον ήλιο για να ζεσταίνεσαι.....Μελίσσια 13,9-20,7οC....άλλα κόλπα φέτος ο καιρός και ο επερχόμενος χειμώνας, που το πάει για 4μηνο και βλέπουμε, αν συνεχίσει να μας δίνει τέτοιες κυκλοφοριακές εικόνες!!

Καλές αναφορές και ιδιαίτερη προσοχή από όλους μας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 βαθμοί στον Ποταμό Κέρκυρας αν και βράδυ με φουλ υγρασία.....εκρηκτικό κοκτέιλ προβλέπω σε λίγες ώρες...

Άντε να ρίξει και εδώ στην Αττική τίποτα γιατί στο βροχόμετρο μου εδώ και 108 μέρες κάνουν πάρτυ οι αράχνες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

23 βαθμοί στον Ποταμό Κέρκυρας αν και βράδυ με φουλ υγρασία.....εκρηκτικό κοκτέιλ προβλέπω σε λίγες ώρες...

Άντε να ρίξει και εδώ στην Αττική τίποτα γιατί στο βροχόμετρο μου εδώ και 108 μέρες κάνουν πάρτυ οι αράχνες 

Πάντως η Κέρκυρα βιώνει μεγάλη ξηρασία φέτος. 

Τον Αύγουστο εμένα Κοντοκαλι και γύρισα όλη την Κέρκυρα  ήδη από τότε είχαν ξεραθεί πολλά δέντρα και ακόμα περισσότερα είχαν στρίψει τα φύλλα τους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Κανονικά βάση προβλέψεων τέτοια ώρα θα έπρεπε να έχουμε κάποιες βροχές αλλά ακόμα ούτε σταγονα

1με 2 χιλιοστα μέχρι τις 11 σου δίνει περίμενε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, thesprotos said:

Κανονικά βάση προβλέψεων τέτοια ώρα θα έπρεπε να έχουμε κάποιες βροχές αλλά ακόμα ούτε σταγονα

υπομονη και θα δεις οτι  σε λιγες ωρες θα λες παναγια μου τι ριχνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.7 Η Τ τώρα στην Πάτρα, θα πέσει καλό νερό τις επόμενες μέρες εδώ, που χρειάζεται πολύ. 

Ελπίζω σε βροχερες αναφορές από Αττική και κυρίως στις περιοχές που κάηκαν, όπως και από Εύβοια, Ηλεία, Μάνη. Ειδικά για Αττική που έχω εικόνα πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πέσει νερό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταιγίδα στην Κέρκυρα.

Πραγματικά αναρωτιέμαι μετά από 4.5 μήνες χωρίς ίχνος βροχής και με τα πάντα βουλωμένα αν επαληθευτούν αυτά τα ύψη υετού θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα.

Έστειλε και Πολιτική Προστασία μήνυμα πριν λίγο.

Επεξεργάστηκε από giorgoscorfu
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Νομίζω ότι η όλη φάση είναι 50 κμ νοτιότερα βάση δορυφορικης?

Δεν υπάρχει ακόμα φάση τώρα  δημιουργείται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έναρξη βροχής στο χωριό πριν 5 λεπτά και τα πρώτα χιλιοστά της κακοκαιρίας στον Davis είναι γεγονός.

0,4 mm με 90% υγρασία

Τ 18,3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισαν τα όργανα στην Κέρκυρα 

12mm στα Γουβιά 

13mm στον Ποταμό

13mm στον Παντοκράτορα 

14mm στην πολη

21mm στο Κομπιτσι 

26mm στην Κάτω Κορακιάνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκινούν οι βροχές και στα Γιάννενα, συννεφιά εδώ στην Λάρισα

23-46-48-ligiades.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aναδημοσιεύω από το προφίλ του κυρίου Κολυδά την δημοσίευση του που αφορά το χαμηλό που έρχεται

"ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ
Το χαμηλό που την Πέμπτη θα βρίσκεται στην Κεντρική Ιταλία το προηγούμενο διήμερο προκάλεσε βροχοπτώσεις που έφτασαν σε τιμές ρεκόρ στην Λιγουρία με 496 mm στη Savona, μόλις σε χρονικό διάστημα 6 ωρών , σπάζοντας το ρεκόρ των 472 mm από το 2011 και 1970 . #"
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορά για ξεκίνημα βροχής στην Νάουσα ο σταθμός όμως ακόμα δεν ανανέωσε.....ο σταθμός στην Κουτσούφλιανη Βερμίου(Άγιος Πάυλος) πάνω από την πόλη (στα 1200) καταγράφει υετό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...