Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας "Μπάλλος" 13-16/10....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικα παμε για υφεση των φαινομενων για την ωρα βεβαια ακομα εχουμε δρομο μπροστα μας.......προσοχη απο ολους διοτι την νυχτα τα πραγματα γινονται δυσκολοτερα.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλησπέρα παιδιά από Μαρμάρι ..... έχει μισή ώρα που η ποτιστική βροχή αναβαθμίστηκε σε καρεκλοποδάρα με ενίσχυση και στροφή των ανέμων από 4 σε 6 bf και από ΝΑ σε ΝΔ .....

DSCN4996.thumb.JPG.6b4a401f8fe484c1907b34dbd315eef3.JPG

DSCN4997.thumb.JPG.3be0e87c4ea07473f612e4de8891452b.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... και ένα βιντεάκι λίγο πριν σκάσει η βροχή στο μπαλκόνι και στα τζάμια ......

...... τώρα είμαι αποκλεισμένος 😋 ...... 😅 .....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.9 και 88% υγρασία με ποτιστική βροχή τώρα! Εδώ δεν έχουμε τα τέρατα της Αττικής αλλά το λες και Χειμώνα.. Στα Χάνια στα 1200μ έχει 5 βαθμούς, στην κορυφή ένα χιονόνερο θα το ρίχνει, δε μπορεί..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κέρκυρα μηνιαίος υετός.....τρομάζουν τα νούμερα 

Σινιες(βορια) 443mm

Παντοκράτορας(βοριά) 416mm

Ποταμός (κέντρο) 401mm

Γουβιά (κεντροβοριο) 384mm

Βαλανειο (βορια) 372mm

Πόλη (κέντρο ) 365mm

Κάτω Κορακιάνα (βορια) 317mm

Αργυράδες (νότια) 313mm

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Περτούλι 3,3 βαθμοί.παιζει χιόνι το βράδυ? Αξίζει το πρωί να ανέβω?

Μπα ...οσο παει θα ανεβαινει η θερμοκρασια η θα μεινει σταθερη δε θα πεσει, αφού ανεβαίνουν τα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλλιθεα 84mm και γκαζι 72.2mm

Αγαλλίασες σήμερα, κουφαλίτσα ε? και σε αυτή τη μάχη θυμήθηκα τις ομηρικές, όταν ήμουν Ν.Σμύρνη......και σήμερα έκανα καλό βιράζ και σε προσπέρασα....χεχεχε.....107mm και ασθενώς πλέον, αλλά με πολυ βαρύ καιρό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτάσαμε τα 13,4mm για την ώρα και συνεχίζουμε με ποτιστική ένταση. Η σημαντικότερη κακοκαιρία για το μήνα.

Μη γελάτε οι Αττικάριοι!!! Αυτά μπορεί το παλικάρι ο Μπάλος ως τώρα για εδώ!

Επεξεργάστηκε από Limnostorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΙΔΙΑ SOS !!!!!!!

Παράκληση να μου πει κάποιος όσο πιο υπεύθυνα γίνεται για την Κέρκυρα τι θα γίνει τις επόμενες ώρες γιατί το σπίτι της πεθεράς μου θέλει 2-3 εκατοστά να πλημμυρίσει και της θείας μου δίπλα μόλις πλημμύρισε ....βρέχει αυτήν την ώρα εκεί στον Ποταμό και το ποτάμι υπερχείλισε....η κατάσταση μου είπαν είναι εφιαλτική....κλαιγανε σαν παιδιά τα πεθερικά μου ....70χρονια στο νησί πρώτη φορά συμβαίνει αυτό ....Υπόψιν ότι δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με το εδαφος το σπίτι ....είναι 1 μέτρο ψηλά αλλά το νερό έχει φτάσει σχεδόν το μέτρο πλέον στην αυλή.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαροκοπειο 86.8..Νεο ρεκορ ημερησιου υετου...Και μεχρι αυριο θα φτασουμε οσα χιλιοστα ειχαμε μεχρι προχθες ετησιο...Δηλαδη 126mm

Χαιρομαι που εκοψε για να ανασανουν δρομοι και ποταμια...Γιατι ερχονται και αλλοι γυροι..Η μερα αυτη γραφεται στην Ιστορια...

Και φυσικα..Οσοι δεν ξερετε μπαλο να μαθετε..Ειναι ντροπη μετα απο το σημερινο...🤣να μην ξερετε να τον χορευετε!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... κοιτάω τον σταθμό του Αστεροσκοπείου Πεντέλης για Χαλάνδρι και δίνει για σήμερα μέχρι εδώ 106 mm ..... !!!!!

http://penteli.meteo.gr/stations/chalandri/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλέως Αλεξάνδρου και Πελασγίας, εκει στη διασταύρωση με τη Θηβών το πρωί, στο Περιστέρι, πάνω από 10-15 εκατοστα νερό (στο περίπου) μου αναφέρει ο πατέρας μου....... περνώντας από τη περιοχή για κάτι δουλειές.....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

ΠΑΙΔΙΑ SOS !!!!!!!

Παράκληση να μου πει κάποιος όσο πιο υπεύθυνα γίνεται για την Κέρκυρα τι θα γίνει τις επόμενες ώρες γιατί το σπίτι της πεθεράς μου θέλει 2-3 εκατοστά να πλημμυρίσει και της θείας μου δίπλα μόλις πλημμύρισε ....βρέχει αυτήν την ώρα εκεί στον Ποταμό και το ποτάμι υπερχείλισε....η κατάσταση μου είπαν είναι εφιαλτική....κλαιγανε σαν παιδιά τα πεθερικά μου ....70χρονια στο νησί πρώτη φορά συμβαίνει αυτό ....

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

Φιλε θεωρω οτι θα πεσει κι αλλο νερο και μαλιστα πολυ ακομα στην Κερκυρα.Καθαρα νοτιο ρευμα με το Ιονιο να φλεγεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Έχω αρχίσει και τρομάζω, πρέπει να διακόψουν την κυκλοφορία θα έχουμε νεκρούς αν βγει πάνω το ποτάμι. Τόσα χρόνια δεν το έχω ξαναδεί τόσο πάνω τη στάθμη.

Έχει ξανά υπάρξει τόσο υψηλή σε αυτό το σημείο, το εχω πετύχει. Φυσικά μόνο να το βλέπεις διπλα σου φοβάσαι . Λιγο πιο κατω όμως  βαθαίνει ακόμη το ποτάμι και υπάρχει ένα περιθώριο .Εάν όμως συνεχίσει να βγάζει ραγδαιοτητες θα πρέπει να είναι έτοιμοι να το κλείσουν . Προς το παρόν φαίνεται να  πάμε σε διάλειμμα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλε θεωρω οτι θα πεσει κι αλλο νερο και μαλιστα πολυ ακομα στην Κερκυρα.Καθαρα νοτιο ρευμα με το Ιονιο να φλεγεται

Όχι ρε φίλε .....τελείωσε το σπίτι αν γίνει αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

'Εχουμε αγνοούμενους στον Λιμνιώνα της ν.Εύβοιας, όπου το ύψος βροχής έφτασε τα 145mm....πηγαίνουν αστυνομία και δήμαρχος στην περιοχή....δύσκολα τα πράγματα και στα Στύρα, όπου υπάρχουν αποκλεισμένοι δρόμοι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όχι ρε φίλε .....τελείωσε το σπίτι αν γίνει αυτο

Ολα αυτα κερκυρα ανεβαινουν.Νομιζω θα ειναι ασχημη η νυχτα εκει.Ελπιζω να πανε ολα καλα

 

 

IMG_20211014_183719.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

210 χιλιοστά στην Ιθάκη http://penteli.meteo.gr/stations/ithaki/

Χρειάζεται προσοχή, δύσκολη βραδιά για πολλές περιοχές έρχεται..

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η σημερινή ημέρα για εδώ στον Αλμυρό είναι πραγματικά βγαλμένη από τις αρχές Δεκέμβρη θα μπορούσε να πει κανείς... 11 βαθμοί και ποτιστική βροχή που εναλλάσσεται με ψιλόβροχο κατά διαστήματα.

Βέβαια, μιας και βρισκόμαστε μέσα Οκτώβρη θα προτιμούσα πολύ περισσότερο να είχαμε καμιά καταιγίδα και υψηλότερες θερμοκρασίες, αλλά οκ και το σημερινό είναι όμορφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ολα αυτα κερκυρα ανεβαινουν.Νομιζω θα ειναι ασχημη η νυχτα εκει.Ελπιζω να πανε ολα καλα

 

 

IMG_20211014_183719.jpg

Μακάρι φίλε αλλά δεν το βλέπω...2 εκατοστά ακόμα για το χάος στο σπίτι....μαθαίνω ότι οι καταστροφές εκεί στο νησί είναι τεράστιες και κινδυνεύει πολύς κόσμος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

103.4μμ τελικα σταματησαμε εως τωρα. αναμενουμε τη συνεχεια . ελπιζω στις πλημμυρισμενες περιοχες να μην κανει αλλες ακροτητες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...