Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Τι ηλικία έχετε;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. 53 χρονών παντρεμένος με 2 παιδιά. 

Όταν ήμουν μικρός πίστευα ότι μόνο εγώ είχα κόλλημα με τον καιρό και δεν φανταζόμουν ότι μεγαλώνοντας θα έβρισκα παρέες σαν τη δική σας. Να στε όλοι καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 ετων...Δυστυχως εμεις παιδακι δεν εχουμε ακομα...Μια υποχρεωτικη αποβολη μετραμε...Παντρεμενος τρια χρονια αλλα με τον "μπατσο" ειμαστε μαζι απο το 2007...Αλλα εχει ο θεος...Δεν μασαμε...Οτι δε μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους.. Καψουρης με την βροχη και με το χιονι απ οσο θυμαμαι την φατσα μου...Ασπριζουν τα μαλλια και η καψουρα για τον καιρο παραμενει ιδια..Φουντωνει με τα χρονια...Τη δεκαετια του 90 νομιζα πως ημουν ανωμαλος..Αλλα στην πορεια καταλαβα οτι τελικα ειμαστε πολλοι οι ανωμαλοι..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο αισθάνομαι ανήλικος τώρα με τις ηλικίες σας χαχα...28 εγώ παντρεμένος εδώ και 3 χρόνια, βασικά σήμερα τα κλεινω ακριβώς έχουμε επετειο με τη γυναίκα..  παιδιά πιο μετά,  αφού ακόμα είμαι εγώ παιδι😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 χρόνια έφηβος κοντά μισό αιώνα, το καλοκαίρι άσπριζα μαύριζα τον χειμώνα .Σαράντα χρόνια ανώριμος ,ξεφτίλας ,Δον Κιχώτης 40 χρόνια γκόμενος ,40 χρόνια πότης. *Κοίτα που ήρθε η στιγμή να θυμηθώ αυτό το τραγούδι και να να είμαι όντως 40...

3 αγοράκια έχουμε 9 , 8  και 3 ετών .  Κάτι έχουν κολλήσει για τον καιρό αλλά θα δείξει . Σίγουρα τρελαίνονται για το χιόνι . Ο μικρότερος κάθε φορά που βρέχει κολλάει την μούρη του στο παράθυρο , αν έχει και μπουμπουνητά είναι η καλύτερη του!

Ωραίο θέμα παιδιά !Να παίξουν και προξενιά για τους ελεύθερους 😁 .Καλημέρα  !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχα γέλασα ρε παιδιά! Πολύ ωραίο θέμα! 41 εγω το λέω και δεν το πιστεύω. Ανωμαλος με κάθε είδος καιρού αλλά πολύ παραπάνω με το χιόνι. Όπως λέει ο @sakis13νομιζα και εγω στα 90s ότι εχω πρόβλημα αλλά ευτυχως μετά ειδα ότι είμαστε πολλοί! Από εποχή hellasweather αν θυμάμαι καλά το όνομα η πρώτη ανακάλυψη ότι υπάρχουν κ άλλοι πειραγμένοι. Παντρεμένος 6 χρόνια αλλά είμαστε μαζί από το 2006. Παντρεύτηκα για να εχω ισόβια πρόσβαση στο παραδεισένιο καιρικά εξοχικο στη Λετονια😂😂😂Από παιδιά 1 αγόρι under construction που να είμαστε καλά έρχεται τον Ιανουάριο και θα είναι το μεγαλύτερο δώρο της ζωής μας(εχω γίνει χαζομπαμπάς πριν ακόμα έρθει και δεν εχουμε καταλήξει ακόμα στο ονομα😂), 1 γάτα, ένας σκύλος που έχασα αλλά είναι για πάντα στην καρδιά μου και ένας άλλος αντικαταστάτης αυτού που 2 χρόνια προσπαθω ακόμα να τον συνηθισω😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Από παιδιά 1 αγόρι under construction που να είμαστε καλά έρχεται τον Ιανουάριο και θα είναι το μεγαλύτερο δώρο της ζωής μας(εχω γίνει χαζομπαμπάς πριν ακόμα έρθει και 

Με το καλο αδερφε να ερθει το μωρο σας,πολυ ωραιο νεο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με το καλο αδερφε να ερθει το μωρο σας,πολυ ωραιο νεο!

Ευχαριστούμε παρα πολύ γείτονα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Είμαι 52 ετών,Μαρούσι,2 παιδιά:κορίτσι(10 ετών),αγόρι (5 ετών)..."ανώμαλος" νόμιζα κι εγώ,με λάμπες,τριψήφια τηλέφωνα,ασπρόμαυρη τηλεοραση,καιρό για αγρότες κτλ...σας παρακολουθώ αρκετό καιρό,πρώτη φορά γράφω!Σας ευχαριστώ για την παρέα,την ενημέρωση και τις γνώσεις που μας προσφέρετε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ppavlop είπε:

Καλημέρα! Είμαι 52 ετών,Μαρούσι,2 παιδιά:κορίτσι(10 ετών),αγόρι (5 ετών)..."ανώμαλος" νόμιζα κι εγώ,με λάμπες,τριψήφια τηλέφωνα,ασπρόμαυρη τηλεοραση,καιρό για αγρότες κτλ...σας παρακολουθώ αρκετό καιρό,πρώτη φορά γράφω!Σας ευχαριστώ για την παρέα,την ενημέρωση και τις γνώσεις που μας προσφέρετε!

Καλωσηρθες και επισημα φιλε μας,να σου ζησουν.Το 148 και 149 το ειχα σκισει κι εγω και φυσικα ολοι οι παλαιοτεροι.Και ας με κυνηγαγε η μανα μου επειδη χρεωνα τον λογαριασμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 ετων με 2.5 χρονων αγορακι..απο τωρα του περναω την αγαπη μου για τον καιρο,ποσο ωραιο ειναι το χιονι και η βροχη και ποσο μπλιαξ ειναι ο ηλιος και η ζεστη :pp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με εχει πιασει συγκριο,μεχρι στιγμης ο πιο μεγαλος, περιμενω κανα δυο ακομα να δουμε ποιος θα παρει το βραβειο χαχα , μη νομιζεται οτι είμαστε γεροξεκουτιδες, είμαστε  τρεντυ γεροξεκουτηδες χαχα ,φωτο παρακάτω , το περίεργο μουστάκι έχει γίνει τώρα μούσι ολοσωμο🤣

20210928_175347.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας! Στον αριθμό 7 στα καλλιστεία καιρού είναι ο Κωνσταντίνος που έκλεισε τα 41 το καλοκαίρι. 1.76, 75 κιλά, γυμναστική καθημερινά, αγαπά μουσική, κωπηλατική και τέννις 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 με δύο αγοράκια 6 ετών και 19 μηνών!

Θυμάμαι πολύ καλά τον ανεπανάληπτο χιονιά του Μαρτίου 1987 στο χωριό μου Μάνεση Μεσσηνίας, που ό,τι και να πούμε είναι λίγο να τον περιγράψουμε, και άλλη μία περίπτωση το 1991 σε ένα χωριό το Λαντζουνάτο που είχαμε πάει με τον πατέρα μου. Ήταν σούρουπο και χιόνιζε με μεγάλες νιφάδες και τέλεια άπνοια. Τα πέτρινα κτίρια, τα δέντρα χωρίς φύλλα, το σούρουπο που άφηνε ακόμα να φαίνεται λίγο φως στον ορίζοντα αναμειγμένο με τα φώτα από τις λάμπες που μόλις είχαν ανάψει, το καφενείο γεμάτο κόσμο (υπήρχαν ακόμα άνθρωποι τότε στα χωριά!) να πίνουν τσίπουρα με την ξυλόσομπα να καίει και ειδικά το χιόνι που έπεφτε με άπνοια, αυτά τα δύο περιστατικά καθόρισαν τη μετεωρολογική μου ταυτότητα που δεν είναι άλλη από το χιόνι! Όλα τα μετεωρολογικά φαινόμενα είναι εντυπωσιακά, ειδικά οι καταιγίδες για το υπερθέαμα που προσφέρουν, όμως όλα (ενώ είναι εντυπωσιακά και ενίοτε προκαλούν δέος) όταν τεθούν σε σύγκριση απέναντι στη μαγεία που προσφέρει η όλη διαδικασία του χιονιού μοιάζουν στα μάτια μου πολύ μικρά και δευτερεύοντα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 ετών εγώ ... αισθάνομαι 25 βέβαια .... Με 2 τέκνα αγόρια ... Από 8 χρόνων σε λάμπες τα βράδια και σε σκούρα backround την ημέρα για να μην χάνω νυφαδα .... χαχαχα....να είναι καλά το ίντερνετ που καταλαβαίνεις πως δεν είσαι ο μόνος με θέματα κυρίως τον χειμώνα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μάλλον από όλα αυτά που γράφω και ανεβάζω εδώ μέσα δεν θα το περιμένετε αλλά είμαι 24

Από πάντα τρελαμενος με τον καιρό αλλά ιδιαίτερα το χιόνι σε πιο μικρές ηλικίες και τους αριθμούς...θυμάμαι καλά από το χιόνι του 2006 και μετά αλλά εκείνο που μου έκανε το μπαμ ήταν τον Μάρτιο του 2011 που είχε ο θείος μου στην Φυλή ένα ασύρματο θερμόμετρο και το χαζευα μαζί με την χιονόπτωση έξω...όλα τα παιδιά ήθελαν playstation και εγώ μετεωρολογικό σταθμό😂...τελικά δεν άργησα και πολύ πήρα έναν που καταγράφει δεδομένα το 2013 αλλά πιο πριν είχα θερμόμετρο με καλώδιο και κατέγραφα όλες τις τιμές την διετία που προηγήθηκε και έβγαζα μέσους όρους (φαινόταν από τότε😂)...στο παλιό φόρουμ κυρίως ως θεατής από το 2013 όπου και ξεκίνησε και η ενασχόληση με χάρτες με πρώτη εμπειρία εκείνη του χιονιά του Δεκεμβρίου 2013 που έκανα ριφρες στο ραν κάθε 10 δευτερα για το επόμενο εξάωρο και τελικά εξερράγη το φόρουμ αφού πήγε Τουρκία και κατάλαβα πόσοι συμμερίζονται το πρόβλημα μου😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 hours ago, ICELARISSA said:

Οσοι εχετε μεγαλα παιδια την τρελα σας για τον καιρο την εχουν παρει καθολου?

Έχω γιο στα 19 .Σπουδάζει Θεσσαλονίκη και μου δίνει αναφορές. Χαχαχαχα 

Η κόρη στα 17 θέλει να σπουδάσει φυσικός μετεωρολόγος

Α και βαφτιστήρα Μετεωρολόγο στην Ιταλία 

Φτάνουν????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Inkas είπε:

Έχω γιο στα 19 .Σπουδάζει Θεσσαλονίκη και μου δίνει αναφορές. Χαχαχαχα 

Η κόρη στα 17 θέλει να σπουδάσει φυσικός μετεωρολόγος

Α και βαφτιστήρα Μετεωρολόγο στην Ιταλία 

Φτάνουν????

Εξαιρετικο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ κυνηγάω την νιφάδες αλλά τα παιδιά μου κυνηγάνε πιπινια και πιπινες Δυστυχώς, την τρελα την πήρα από τον πατέρα μου που ανεβαίναμε στην ταράτσα μύριζε τον αέρα σαν κυνηγόσκυλα και ελεγε αυριο θα χιονισει,  και μαντεψτε; χιονιζε χαχα ψαρας στο επαγγελμα,  εχω ζησει πολλους χιονιαδες και θα μου μεινουν αξεχαστα τον χειμωνα του 82  83 στην θηβα φανταρος,  καθε παρασκευη χιονιζε 1 μετρο ελιωνε και την επομενη ξανα, και τον χιονια της θεσσαλονικης το 87,  ήρθα στα μουδανια και το χιονι το βλέπω με το κυαλι  χαχα   ατυχία ****τη μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατηρω οτι ειμαστε πολλοι 41 ετων...Το 1980 ειναι ειναι εδω ενωμενο δυνατο...😂..Παντως ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις σ ενα καιρικο φορουμ ατομα απο 17-18 ετων εως και 55.. Η καψουρα για τον καιρο δεν εχει ηλικια...και ειναι ακομα πιο ομορφο να βλεπεις τα παιδια σου ν ακολουθουν τα χναρια σου

Ν ανοιγουν παραθυρα,να κρυφοκοιταζουν λαμπες και να κολλανε σιγα σιγα τον ιο της καιροπορωσης...Αν μ αξιωσει ο θεος και μας φερει γιο θα θελα να βγει καταιγιδακιας...Να ακουει μπαμ και να τρελενεται οπως και γω πιτσιρικας...Καθε φορα που εβρεχε η χιονιζε με ψαχνανε σε δρομους και ταρατσες οι γονεις μου...Ξεκλειδωνα κρυφα και ταξιδευα μαζι με τα φαινομενα...Αναμνησεις μοναδικες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...