Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Τι ηλικία έχετε;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Docsnow είπε:

Μμμ, ωραίο θεματάκι 

56 Μαΐων τζοβενο ,χιονοτρελαμενος όπως κι ο γιος μου 21, επίσης μέλος του forum. 

Φτουυυ δοκαρι😂😂 Γεια σου κοντοσειρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Όποιος θέλει να γραψει την ηλικία του να γνωρίζομαστε καλύτερα. 

Εγω ειμαι 45

Τζορτζ αν θέλεις βάλε και κανένα poll ...μήπως κάποιοι φίλοι δυσκολεύονται να πουν τα δικά τους 😁....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 ετών ( σε λίγο καιρό 24), συμμετείχα στο παλιό φόρουμ από 13 ετών!

Στα σχολικά και πρώτα φοιτητικά μου χρόνια ήμουν πάρα πολύ ενεργός στα καιρικά,  τα τελευταία χρόνια όμως λόγω διαφόρων κακών συγκυριών και προβλημάτων τα είχα εγκαταλείψει. Ο σταθμός στην ταράτσα διαλύθηκε, οι επισκέψεις στο meteociel και στο φόρουμ αραίωσαν κλπ.

Όμως μετά τη Μήδεια κάτι ξύπνησε πάλι και θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές που έμπαινα στο φόρουμ, μου έφτιαχνε η διάθεση και τα ξεχναγα όλα. Μακάρι να ξυπνήσει έτσι ο καιρός και να ζήσουμε και φέτος ιστορικές στιγμές!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Τζορτζ αν θέλεις βάλε και κανένα poll ...μήπως κάποιοι φίλοι δυσκολεύονται να πουν τα δικά τους 😁....

Μη του βάζεις ιδέες ρε συ Σωτο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 παιδες (η μαλλον πουρειτζερ χαχαχα) οχι poll γιατι ειναι πολυ πιο διασκεδαστικός ο τρόπος που διατυπώνει και σχολιαζει ο καθενας την ηλικια του 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, LosAlimos είπε:

Εχεις δικιο παντως θα την αλλαξω την εικονα 🤣🤣

Edit: την αλλαξα. Η αλλαγη αυτη θα φερει βαρυ χειμωνα με πανω απο 3cm χιονιου στη Φλωρινα φετος

Α είσαι δυνατος έκοψες μια δεκαετία απο τη μια φωτο στην αλλη 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... είμαι 56 και δεν είμαι καλά ..... βασικά ποτέ δεν ήμουν ..... χιονοτρελαμένος από κούνια ..... δεν προλαβαίνω να γιάνω με τίποτα .....  το 'χω σίγουρο ότι θα χειροτερέψω ...... ειδικά φέτος με τα 2 μέτρα χιόνι έξω από την πόρτα .... χαχαχαχαχαχαχα ......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ρε νόμιζα πως ήσουν κανένας 40αρης δικηγόρος στο γραφείο του από την εικόνα🤣, αλλά δεν αξιώθηκα ποτέ να κάνω ζουμ για να δω ότι είσαι στην δική μου γενιά. Ωραία να ξέρω ότι το club καταιγιδάκηδων έχει και νέα μέλη και όχι μόνο τον παππού Σάκη13🤣

Ρε ναι δεν περίμενα ατομα στην ηλικία μας χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Χιών είπε:

23 ετών ( σε λίγο καιρό 24), συμμετείχα στο παλιό φόρουμ από 13 ετών!

Στα σχολικά και πρώτα φοιτητικά μου χρόνια ήμουν πάρα πολύ ενεργός στα καιρικά,  τα τελευταία χρόνια όμως λόγω διαφόρων κακών συγκυριών και προβλημάτων τα είχα εγκαταλείψει. Ο σταθμός στην ταράτσα διαλύθηκε, οι επισκέψεις στο meteociel και στο φόρουμ αραίωσαν κλπ.

Όμως μετά τη Μήδεια κάτι ξύπνησε πάλι και θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές που έμπαινα στο φόρουμ, μου έφτιαχνε η διάθεση και τα ξεχναγα όλα. Μακάρι να ξυπνήσει έτσι ο καιρός και να ζήσουμε και φέτος ιστορικές στιγμές!

 

23 και συντοπιτης. Ρε συ πήγαινες στο 2ο γελ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Ρε ναι δεν περίμενα ατομα στην ηλικία μας χαχαχ

Όντως κάποια άτομα ειναι στην ηλικία μας, όπως και ο @KapelosG που δεν το περίμενα. Όμως περίμενα την ηλικία του φόρουμ, που ειναι κατά κύριο λόγο στην ηλικία "τρελομπαμπά"🤣 40-50 δηλαδή

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εμενα με εξεπληξε η ηλικια του @KapelosG .Ωριμοτητα και γνωση.Εγω στην ηλικια του θα βριζομουνα ολη μερα στο φορουμ και θα ημουν μονιμα μπαναρισμενος.🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 εδω, νυν οπλιτης Ιατρος, μελλοντικος Ορθοπαιδικος. Καιροτρελαμενος απο μικρος, απο τοτε που καθομουν κρυφα διπλα στο τζακι αργα το βραδυ και περιμενα τις πρωτες νιφαδες! 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κι εμενα με εξεπληξε η ηλικια του @KapelosG .Ωριμοτητα και γνωση.Εγω στην ηλικια του θα βριζομουνα ολη μερα στο φορουμ και θα ημουν μονιμα μπαναρισμενος.🤪

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως το κλίμα και η ατμόσφαιρα στο όλο φόρουμ που επικρατεί μεταξύ των παιδιών σε κάνει να θες να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό. Θυμάμαι και απ' το παλιό φόρουμ κάποια άσχημα σκηνικά και το τωρινό είναι πολύ ανώτερο σε αυτό το επίπεδο με κύρια ευθύνη την δουλειά που κάνουν τα μοντς...ένα απ' τα άτομα τα οποία θαυμάζω επίσης είναι ο @[weathermaniac] για τα πράγματα που έχει καταφέρει πάνω στον κλαδο που μελεταμε μιας και εγω είμαι στο φυσικό εδώ στην Αθήνα και ελπίζω σύντομα να πάρω το πτυχίο μου, οπότε λειτουργεί και σαν πρότυπο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

25 εδω, νυν οπλιτης Ιατρος, μελλοντικος Ορθοπαιδικος. Καιροτρελαμενος απο μικρος, απο τοτε που καθομουν κρυφα διπλα στο τζακι αργα το βραδυ και περιμενα τις πρωτες νιφαδες! 

Ορθοπεδικός? Μπορώ να ερθωιατριο γιατρέ? Και θα πάρω αυτό που είπα πίσω, δεν θα νιώθω σαν 50αρης χαχαχα. Καλή σταδιοδρομία εύχομαι 

50 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως το κλίμα και η ατμόσφαιρα στο όλο φόρουμ που επικρατεί μεταξύ των παιδιών σε κάνει να θες να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό. Θυμάμαι και απ' το παλιό φόρουμ κάποια άσχημα σκηνικά και το τωρινό είναι πολύ ανώτερο σε αυτό το επίπεδο με κύρια ευθύνη την δουλειά που κάνουν τα μοντς...ένα απ' τα άτομα τα οποία θαυμάζω επίσης είναι ο @[weathermaniac] για τα πράγματα που έχει καταφέρει πάνω στον κλαδο που μελεταμε μιας και εγω είμαι στο φυσικό εδώ στην Αθήνα και ελπίζω σύντομα να πάρω το πτυχίο μου, οπότε λειτουργεί και σαν πρότυπο

Ευχαριστώ φίλε πραγματικά για τα καλά σου λόγια, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταφέρει τίποτα σπουδαίο ακόμα, ένας απλός μετεωρολογάκος θα είμαι χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 ετών, γεννημένος στις 27/8/98..... σπουδάζω φωτογραφία κι έχω μια αδερφή στα 13, δηλ. 10 χρόνια μικρότερη....... στο ζώδιο Παρθένος με ωροσκόπο Ζυγό, εάν κάποιος ενδιαφέρεται.... η μάνα μου είναι Πυργιώτισα......... κι ο παππούς τρελός Ηρακλειώτης Κρητικός...... λέει μαντινάδες κι όταν μαγειρεύει δε γίνεται να μη τον καταλάβεις... κοιμάται λιγότερο από εμένα μα είναι πιο power.. για να φτιάξει ντολμαδάκια ξυπνάει πριν τις 6 το πρωί και τα φτιάχει πάντα, με την ίδια όρεξη, υπομονή και αγάπη !! Έχει σηκώσει και τραπέζι με τα δόντια λέει🤣... μας κοροϊδεύει μου φαίνεται..... χαχαχα!

.. και στα δικά μας πάλι...

Είμαι Winterlove με τη γενικότερη έννοια, διότι περισσότερο απολαμβάνω το ταξίδι προς τη συγκεκριμένη εποχή παρά την ομώνυμη εποχή.... η απόλαυση μου αυτή, κορυφώνεται θα έλεγα κατά τη περιόδο των Χριστουγέννων...... αυτό έχω καταλάβει με τα χρόνια εν τελει...

Αγαπημένη μου εποχή επομένως, κι επίσημα το φθινόπωρο (είναι αυτό που λέμε κιόλας.. ότι μεγαλύτερη σημασία και μαγεία έχει το ταξίδι, η αγωνία και η αναμονή, παρά ο προορισμός!) ... καταιγιδάκιας αλλά και χιονο.....😅 ... όταν χιονίζει ξεχνάω και τα βασικά ας πουμε ..  όνομα...  ηλικία... δουλειά .... μεταμορφώνομαι σε εκείνο τον μπέμπη με τα τουβλάκια ξανά και το ζω, με το ίδιο μαγικό συναίσθημα κάθε φορά....... μοιάζει με εκείνο της αναμονής του Άγιου Βασίλη, όταν είσαι μικρός........  λατρης των Χριστουγέννων....

Πρώτη καταιγίδα που θυμάμαι καλά, ήταν το μακρινό 2006, ενώ πρώτη χιονόπτωση που θυμαμαι, το ακόμη πιο μακρινό 2002... ως ο....  μπέμπης με τα τουβλάκια!

Καιρικά άρχισα να ψάχνομαι μετά το Φλεβάρη του 2008 ..... σας παρακολουθούσα καμια πεντετιά (δε θυμάμαι κιόλας ακριβώς!) πριν την εγγραφή μου στο άλλο φόρουμ, στις 26 Ιανουαρίου 2019.... απ' την 29η Mαΐου του ίδιου έτους, είμαι μαζί σας εδώ.. στο weatherclub!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 27/10/2021 at 10:50 ΠΜ, weatherlover 64 είπε:

Με εχει πιασει συγκριο,μεχρι στιγμης ο πιο μεγαλος, περιμενω κανα δυο ακομα να δουμε ποιος θα παρει το βραβειο χαχα , μη νομιζεται οτι είμαστε γεροξεκουτιδες, είμαστε  τρεντυ γεροξεκουτηδες χαχα ,φωτο παρακάτω , το περίεργο μουστάκι έχει γίνει τώρα μούσι ολοσωμο🤣

20210928_175347.jpg

Όχι μόνο είμαστε σειρα αλλά μοιάζουμε κιόλας σαν αδέρφια . Μπας και κρατάς απο Μανη μεριά ?

😂😂

εδω δες την αφεντιά μου 

 

 

 

2068BDE4-0AC8-404E-8FBD-29A9E4629A67.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θεωρώ πλέον μετά τις συστάσεις είναι καιρός να μπεί επιτέλους μία ταξις εδώ μέσα....έτσι οι άνω των 50 θα προσφωνούνται ως κύριοι....δλδ εμένα θα με λέτε "κυριε βαρδάρη" .....οι υπόλοιποι από εμάς θα  προσφωνούνται στο σύνολο τους "μικρέ"...ομοίως θα έχουμε το ακαταλόγιστο ότι γράφουμε...καθώς όλοι μας έχουμε δεί την χωρίστρα  στο ύψος του αυτιού Λαζάνη-Ζιακόπουλου -Καντερέ....Καιρός λοιπόν για λίγο σεβασμό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο thread που δεν το είχα δει. Λοιπόν 45 Μαΐων (ή μάλλον Απριλιων καθότι Κριός στο ζώδιο με ωροσκόπο Δίδυμο😄) είμαι. Γεννηθείς στου Γκύζη μεγαλωμένος στους Αμπελόκηπους, θυμάμαι όλους τους χιονάδες και τις έντονες καιρικές φάσεις από το 1983 και μετά (τι χιονοχειμώνας κ εκείνος). Μπαμπάς γεννηθεις στη Ρόδο, μαμά στην Αλεξανδρούπολη, αλλά και οι 2 μικρασιατικης καταγωγής με παππούδες πρόσφυγες από χαμένες πατρίδες (Αττάλεια κ ανατολική Θράκη αντίστοιχα). Πολιτογραφημενος Ροδίτης από το 2012 (όχι τόσο λόγω μπαμπά, όσο ερωτικής μετανάστευσης😉), εργάζομαι ως φιλόλογος σε γυμνάσιο και περιστασιακά στις τουριστικες δραστηριότητες του ετέρου ημίσεως☺. Όσο μεγαλώνω δηλώνω βροχάκιας και καταιγιδακιας περισσότερο. Αντιπαθώ τους καύσωνες, άλλα και τα ξερόκρυα και τους παγωμένους δυνατούς βοριάδες γενικά χωρίς ιδιαίτερα φαινόμενα (το χιόνι βέβαια είναι άλλη φάση- έξαλλου πάντα θυμάμαι πόσο "μαλακό" και γλυκό μου φαινόταν το κρύο κάθε φορά που χιονίζε σε οποιαδήποτε περιοχή κι αν είχα βρεθεί με χιόνι. Και πόσο γλυκά μεταμορφώνει τόσο τις πόλεις, όσο και τα χωριά)

Edit: Με λένε Θάνο

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...