Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Τι ηλικία έχετε;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. 44 ετών με μια γλυκά 2,5 ετών και ένα μπεμπαρο 2,5 μηνών ... Εμπορος στο επάγγελμα ... και τρέλα με βάρη ...πολεμικές τέχνες ..κλπ... 

Μεγαλυτερη τρέλα όλων ομως ο καιρός ... . Έζησα και εγώ 148-149 αν θυμάμαι καλα .. δελτία καιρού για τους αγρότες .. κάθε Δευτέρα Τετάρτη Παρασκευή που αν τα έχανα παρθένα μικρό κατάθλιψη ..😀😀. Στις κακοκαιρίες ανέβαινα με το bmx μεχρι τα τελευταία σπίτια του δάσους Χαιδαριου και απο εκεί μετά πόδια μεχρι την κορυφή του Ποικίλου .... μόνο και μόνο για να δω τις μπουκες που ερχόντουσαν απο Πάρνηθα ... μεχρι τότε ειλικρινά... νόμιζα ότι εχω ανωμαλία ή έστω είμαι ιδιαίτερος ... μεχρι που ανακάλυψα το Hellas weather και ηρέμησα...

Καλα να είμαστε όλοι να χαιρόμαστε την τρέλα μας ...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χμμμ...ληξιαρχείο φάση?😋.εγώ είμαι 30 πλέον,γέρασα απότομα εδώ και 3 χρόνια και από τα 23 που ένιωθα πήγα στα 30.Η ηλικία ταυτότητας λέει 15 Αυγούστου του 1972 αλλά μαλλον αφορά κάποιον άλλο.😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όταν ήμουν μικρός πίστευα ότι είμαι  weirdo που ασχολούμαι τόσο με τον καιρό και το κλίμα...από το 2001 και μετά που είδα τα πρώτα σχετικά forum στο διαδίκτυο κατάλαβα ότι υπάρχουν πολλοί που μοιραζόμαστε την ίδια τρέλα...ποτέ δεν τολμούσα να εκφράσω το πάθος μου σε φίλους ή και τώρα ακόμα σε συναδέλφους κτλ...είμαι εντελώς closeted...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/11/2021 at 7:31 ΜΜ, Μπουτβαλ είπε:

Του '85 ειμαι , 36χρονων , αν ημουν θερμοκρασια θα ειχαμε καυσωνα

Μην αγχώνεσαι άλλοι αν ήταν  θερμοκρασία θα τους στέλναμε Κάιρο και Σαχάρα 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 χρονών, αλλά ξεκίνησα να κοιτάω τα μοντέλα από τα 14. Εκείνη τη χρόνια (2009) έμαθα καλά τι θα πει Γροιλανδικός.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, πλέον έχω πολύ λίγο χρόνο για να αφιερώσω στον καιρό. Αν δείξει η εφαρμογή του κινητού καμιά πλυμμήρα, καμιά παγωνιά ή κανένα tornado, θα ανοίξω στα γρήγορα ένα gfs να δω τι παίζει, και τέλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρομαι πολυ γιατι αυτη η τρελα αποτυπωνεται σε αυτο το φορουμ με τον καλυτερο τροπο!! Βαστατε γερα,αδερφια,θα νικησουμε!!! Κι ας ειναι βαρια η παντοφλα και το επικριτικο υφος των γυρω μας οταν περιμενουμε στα μπαλκονια-παραθυρα-στον δρομο-ταρατσες να δουμε την πρωτη νιφαδα! Για οσους δεν με ξερουν,ειμαι ο Μακης,41 ετων, παντρεμενος με μια κορη 12 ετων που το πρωτο πραγμα που της εχω μαθει μαζι με τα βασικα,ειναι να αγαπαει το χιονι και να με ακολουθει στις οποιες χειμερινες εξορμησεις!!

Επεξεργάστηκε από antinod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42, επίσης τρίτεκνος και φρεσκοπαντρεμένος... τα τελευταία 15+ χρόνια!

2 στα τρία έχουν κολλήσει!

Είναι ωραίο να βλέπεις την φύση να σου δίνει αυτό που περιμένεις κάθε εποχή!

Όποτε κάνει καλούς χειμώνες χιόνιάδες, οι υπόλοιπες εποχές πάνε καλά γιατί έχει χορτάσει η γή νερό για όλον το χρόνο, τρέχουν οι πηγές, μειώνονται οι αρρώστιες στους ανθρώπους αλλά και γενικότερα στην φύση...

Μακάρι να είχαμε και λιγότερους ρύπους, πάσης φύσεως...

Τα τελευταία 9 χρόνια που μένουμε μόνιμα επαρχία, είναι ενετελώς διαφορετικό να το ζούμε κάθε εποχή σε σχέση με το πως ήταν στην Αθήνα!

Παρόλο που είμαι κοντά στην θάλασσα και για λίγο χάνω συχνά σημαντικές χιονοστρώσεις, είναι υπέροχο να βιώνεις κάθε μέρα τον καιρό από αυτό που βλέπεις στα χωράφια, στα δέντρα, τα βουνά, την θάλασσα, αυτό που νιώθεις στο δέρμα σου, στην αναπνοή σου, στου ήχους του αέρα, των πουλίων κάθε εποχής, στην απόλυτη ησυχία του χιονιού!

 

Πρώτη έντονη εμπειρία, 1987 φυσικά, Αγίους Αναργύρους Αθήνα, και πριν 3 χρόνια, αν θυμάμαι καλά, που βγήκα κατα τις 4 τα ξημερωματα να τινάξω το πολύ χιόνι από όσα δέντρα μπορούσα, και μέσα στην απόλυτη ησυχία καθώς έριχνε ακατάπαυστα και ακουγόταν μόνο ο χαρακτηριστικός ήχος των βημάτων στο χιόνι, ξαφνικά αρχίσαν οι κεραυνοί, ολοένα πλησίαζαν και κόβεται σε έναν κόντινό κεραυνό το ρεύμα! Να τινάζω με φόβο τα δέντρα κ να λάμπει μέσα στο σκοτάδι η κάθε αστραπή και πολύ κόντα ο εκκωφαντικός θόρυβος να σπάει την απόλυτη ησυχία! Από τις πιο απόκοσμες στιγμές που έχω ζήσει και συνάμα πανέμορφες!

Δόξα τω Θεώ, σε αυτήν την γωνιά της γης, έχουμε όλες τις ομορφιές τόσο κοντά!

Και πάλι καλά που βρεθηκαμε εδώ γιατί ποιός να μας καταλάβει γιατι δεν κοιμόμαστε όσο χιονίζει, ή έστω ελπίζουμε να χιονίσει!.........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα, καλο μηνα και καλο χειμωνα με αφορμη την πρωτη του ουσιαστικα μερα! Πολυ ωραιο θεμα παιδια! Εγω ειμαι 38 ετων, παντρεμενος και παντα ερωτευμενος με τη γυναικα μου βεβαια και τις δυο κορουλες μου 4μιση και 2 ετων αντιστοιχα! Το "μικροβιο" του ερωτα με τα καιρικα φαινομενα ηταν μεσα μου απο τοτε που μπορω να θυμαμαι, αλλα το χωρις γυρισμο μπαμ εγινε τον χειμωνα '91-'92 και κυριως με τον ιστορικο χιονια του Φλεβαρη του '92. Αυτα εν ολιγοις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 σε δυο μηνες οι περισσοτεροι το ξερετε οτι ειμαι νεος

ημουν μελος και παλια στο αλλο φορουμ απο το 2010 δηλαδη απο 14 χρονων κοντα..ουτε βασικα 14 δεν ημουν τοτε

και για να ειμαι δεκα χρονια σε επαφη σημαινει τι σημαινει για μενα η ολη φαση 

ακομα δεν εχω παιδια αλλα σιγουρα καποια στιγμη οταν θα κανω θα ειμαι ακομα εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον άλλο μήνα γίνομαι 38! Γερνάω και γω παιδιά!Νιώθω φυσικά τζόβενο ανάλογα τις φάσεις μου.

Είμαι σε σύμφωνο συμβίωσης με άλλον άνδρα τα τελευταία 2 χρόνια (αν και τυπικά δεν ζούμε μαζί αλλά πηγαινοερχομαστε ο ένας στο σπίτι του άλλου μέσα στην εβδομάδα) Με τον σύντροφο μου είμαστε μαζί 7 συναπτά έτη και λίγο πριν το Πάσχα θα γίνω βιολογικός πατέρας. Αγοράκι! Ω ναι! Μη ρωτάτε πως, είναι μεγάλη ιστορία αλλά η απόκτηση παιδιού ήταν όνειρο ζωής από τα 20's μου ε και πλέον γίνεται πραγματικότητα.  Έχω ένα διδακτορικό σε τομέα άσχετο με την μετεωρολογία και κάνω 2 δουλειές, εκ των οποίων η μια αποκλειστικά online.

Φυσικά δε σας κρύβω οτι μου την σπάει που γεννήθηκα χειμώνα. Όπως θα έχουν καταλάβει κάποιοι από εσάς είμαι ένα outlier στην κοινότητα μας καθώς είμαι hardcore καυσωνάκιας (αν και είμαστε αρκετοί οι καυσωνάκηδες τελικά στο φόρουμ). Αυτό δε σημαίνει όμως οτι δεν μαγεύομαι κ γω από χιονιάδες, ειδικά στην live φάση τους γιατί πιο πριν δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, South Athens είπε:

Τον άλλο μήνα γίνομαι 38! Γερνάω και γω παιδιά!Νιώθω φυσικά τζόβενο ανάλογα τις φάσεις μου.

Είμαι σε σύμφωνο συμβίωσης με άλλον άνδρα τα τελευταία 2 χρόνια (αν και τυπικά δεν ζούμε μαζί αλλά πηγαινοερχομαστε ο ένας στο σπίτι του άλλου μέσα στην εβδομάδα) Με τον σύντροφο μου είμαστε μαζί 7 συναπτά έτη και λίγο πριν το Πάσχα θα γίνω βιολογικός πατέρας. Αγοράκι! Ω ναι! Μη ρωτάτε πως, είναι μεγάλη ιστορία αλλά η απόκτηση παιδιού ήταν όνειρο ζωής από τα 20's μου ε και πλέον γίνεται πραγματικότητα.  Έχω ένα διδακτορικό σε τομέα άσχετο με την μετεωρολογία και κάνω 2 δουλειές, εκ των οποίων η μια αποκλειστικά online.

Φυσικά δε σας κρύβω οτι μου την σπάει που γεννήθηκα χειμώνα. Όπως θα έχουν καταλάβει κάποιοι από εσάς είμαι ένα outlier στην κοινότητα μας καθώς είμαι hardcore καυσωνάκιας (αν και είμαστε αρκετοί οι καυσωνάκηδες τελικά στο φόρουμ). Αυτό δε σημαίνει όμως οτι δεν μαγεύομαι κ γω από χιονιάδες, ειδικά στην live φάση τους γιατί πιο πριν δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα.

Με το καλό φίλε μου να έρθει το μωράκι σας και πραγματικά σας χαίρομαι που κάνετε το όνειρο σας πραγματικότητα, όσες δυσκολίες κι αν ενδεχομένως χρειάστηκε να αντιμετωπισετε. Μπράβο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, South Athens said:

Τον άλλο μήνα γίνομαι 38! Γερνάω και γω παιδιά!Νιώθω φυσικά τζόβενο ανάλογα τις φάσεις μου.

Είμαι σε σύμφωνο συμβίωσης με άλλον άνδρα τα τελευταία 2 χρόνια (αν και τυπικά δεν ζούμε μαζί αλλά πηγαινοερχομαστε ο ένας στο σπίτι του άλλου μέσα στην εβδομάδα) Με τον σύντροφο μου είμαστε μαζί 7 συναπτά έτη και λίγο πριν το Πάσχα θα γίνω βιολογικός πατέρας. Αγοράκι! Ω ναι! Μη ρωτάτε πως, είναι μεγάλη ιστορία αλλά η απόκτηση παιδιού ήταν όνειρο ζωής από τα 20's μου ε και πλέον γίνεται πραγματικότητα.  Έχω ένα διδακτορικό σε τομέα άσχετο με την μετεωρολογία και κάνω 2 δουλειές, εκ των οποίων η μια αποκλειστικά online.

Φυσικά δε σας κρύβω οτι μου την σπάει που γεννήθηκα χειμώνα. Όπως θα έχουν καταλάβει κάποιοι από εσάς είμαι ένα outlier στην κοινότητα μας καθώς είμαι hardcore καυσωνάκιας (αν και είμαστε αρκετοί οι καυσωνάκηδες τελικά στο φόρουμ). Αυτό δε σημαίνει όμως οτι δεν μαγεύομαι κ γω από χιονιάδες, ειδικά στην live φάση τους γιατί πιο πριν δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα.

ποσο σε χαιρομαι φιλε !!

αλλα δεν χαιρομαι που εισαι καυσωνακιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, brainstorm said:

Με το καλό φίλε μου να έρθει το μωράκι σας και πραγματικά σας χαίρομαι που κάνετε το όνειρο σας πραγματικότητα, όσες δυσκολίες κι αν ενδεχομένως χρειάστηκε να αντιμετωπισετε. Μπράβο...

Ευχαριστώ!Το όνειρο για το παιδί είναι δικό μου, δεν αφορά τόσο άμεσα τον σύντροφο μου καθώς το παιδί κατά κύριο λόγο θα μεγαλώνει με τη μαμά του. Ευτυχώς όμως έχει πολύ καλή εγκυμοσύνη ως τώρα. Ευχαριστώ για τις ευχές ανταποδίδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, snowjohn said:

αλλα δεν χαιρομαι που εισαι καυσωνακιας

E, το φετινό καλοκαίρι που θα φτάσει και επίσημα 50 βαθμούς στην Ελευσίνα θα κλείσει πιστεύω ο κύκλος μου ως καυσωνάκιας 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43, οσο και η πιεση μου λογω της «Ελπιδας»

Δε θα μπορουσα να εχω γεννηθει αλλο μηνα απο τον Δεκεμβριο.

1 κοριτσι κ 1 αγορι απο ενεργο γαμο.

1η αναμνηση με το χιονι το 83’ ή το 85´, δε θυμαμαι αλλα θυμαμαι χαρακτηριστικα να το χαζευω με εμμονη και θαυμασμο απο το παραθυρο, τον Καντερε να λεει -1 ως 2 και στην ασπρομαυρη να παιζει κυπελλο πρωταθλητριων με Μπαγερν του Ρουμενιγκε. Και μετα, το ανεπαναληπτο 87, ολονυχτις το χτιζαμε τη μερα γκρεμιζοταν, ωσπου εριξε το τελειωτικο!

Γιαννιωτης στη καταγωγη, λατρης του βουνου και της φυσης καθως και αρκετων υπαιθριων δραστηριοτητων, παραδοσιακων και μη.

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...