Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Τι ηλικία έχετε;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 με ένα κορίτσι 6,5 χιονοτρελαμενη και ένα αγόρι 4,5 που τον ψήνω επίσης. Για την ηλικία τους έχουν δει δύο super χιονιαδες... Βοηθάει και αυτό!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 με 2 kiddos 12 η κορη , 8 ο γιος χιονοτρελαμενος φουλ ... 

Η ελπιδα τον χαλασε και αυτον οπως και εμενα λογω "ατυχιας" το Δυτικου Αξονα ...

Ακομη ηχει στα αυτια μου "μπαμπα σε ποση ωρα το στρωνει?" Τι να του πω ?

Κατσε με την πετσα ? 

Επεξεργάστηκε από Blacktan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διανύω Το 42 έτος!  και ο καλύτερός μου φίλος από πάντα, είναι το χιόνι.  Όταν βλέπω π.χ. την πρώτη Νιφάδα , Γαληνεύω! 

(Γιώργο Χελμέ και Σάκη , σειρά είμαστε βρε αλάνια? το 80' και σεις?)

(Αν το δείτε στείλτε μου μια ξανά τα τηλ σας (ή εδώ ή στείλτε κάτι στο viber ,γιατί έχασα όλες τις επαφές, αν δεν το δείτε θα σας στειλω πμ χαχα)

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα ειμαι ο θανασης..ειμαι 35 ετων γεννημενος τον απριλη του 87...μ.παρασκευη...οπου οι γονεις μου μου εχουν πει οτι ειχε ακομα χιονι στην αυλη ...μαλλον πρεπει να επηρεστηκα πολυ απο τοτε...ειμαι ανηπαντρος,αγροτης,και προεδρος κοινοτητας για 2η τετραετια στη μακρη του δημου μακραμωμης της δυτικης φθιωτιδας....ευχομαι υγεια σε ολους και τις οικογενειες σας με πολλα ιστορικα χιονια....και ενα μεγαλο ευχαριστω που με βοηθητατε για να καταλαβαινω καλυτερα το καιρο....

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασίλης ετών 41 χιονοτρελαμενος. 

Οικοδόμος στο επάγγελμα και όπως καταλαβαίνουμε οι υπόλοιποι στην δουλειά με λένε "ανώμαλο" που παρακαλάω να έχει κρύο και χιόνια...

Από τις κόρες μου η μικρή ετών 4 έχει πάρει την τρέλα και ίσως είναι και πιο βαριά η κατάσταση της!

Στον χιονια που μας πέρασε ήμασταν στην Στενή και επειδή την Κυριακή το απόγευμα έλιωσε το χιόνι είχαμε σπαραγμό.

Βγήκαμε να φάμε γλυκό, που τρελαίνεται, και έκλαιγε γιατι δεν ήθελε γλυκό αλλά χιόνι!

Την Δευτέρα που ξύπνησε με μισό μετρο χιόνι έγινε πανηγύρι! 

.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι 22 χρονων και σπουδαζω μηχανολογος μηχανικος στις Σερρες. Εχω γνώσεις σε ατμοσφαιρικη πίεσή, dew point και γεωδυναμικο υψομετρο (περασα θερμοδυναμικη με 8 👌)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρήστος, 43 χρόνων γεννήθηκα στο Αίγιο και μένω στο Διακοπτό. Καταγωγή από τα ορεινά των Καλαβρύτων. Καιρόφιλος και εγώ από μικρό παιδί,λάτρης όλων των καιρικών φαινομένων με τρέλα στον βασιλιά των κατακρημνισμάτων το χιόνι, πρώτη μου ανάμνηση ο αλησμόνητος Μάρτης 87! απεχθάνομαι την ζέστη αλλά αφού αναπόφευκτα δεν μπορώ και να την αποφύγω την απολαμβάνω στην παραλία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν ήρθε η ώρα να πω και εγώ... Ίσως και να είμαι το νεότερο μέλος του φόρουμ... Η μάλλον με αυτά που διάβασα παραπάνω ΝΑΙ είμαι😅

15 χρονών ο έρμος τι να κάνουμε χαχαχα. Άρρωστος καιροφιλος από γεννησιμιου μου, πάντα μου άρεσε να ακούω παλιές καιρικές ιστορίες και φυσικά να ανεβαίνω στην ταράτσα σε κάθε καταιγίδα, σε κάθε χιονι, σε κάθε μικρή ή μεγάλη βροχουλα... Στο μάθημα αλλού για αλλού όταν έξω γίνεται χαμός.. και ας με ρωτάνε μετά οι καθηγητές αν είμαι και ερωτευμένος ...ευτυχώς είμαι κοντά σε παράθυρο χεχεχε

Πλέον έχω γίνει και ο μικρός μετεωρολόγος της οικογένειας.Έχω μεγάλη ευθύνη... αν βραχεί η μπουγάδα χάθηκα...

 

 

Επεξεργάστηκε από Berdon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Παιδιά να πω τον πόνο μου? Πριν μερικές μέρες έγινα 40 ετών. 

Απλά στον κόσμο θα λέμε 39 για καμιά δεκαετία σας παρακαλώ. Μη σας φύγει τπτ παραέξω

 😂

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29. Ο πρώτος χειμώνας που θυμάμαι ζωντανά είναι ο 2001-02 στα κεντροβόρεια με κάτι ξεγυρισμένα -20, οπότε ήταν γραφτό να γίνω χιονόφιλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 hours ago, Χιονοσκεπής said:

29. Ο πρώτος χειμώνας που θυμάμαι ζωντανά είναι ο 2001-02 στα κεντροβόρεια με κάτι ξεγυρισμένα -20, οπότε ήταν γραφτό να γίνω χιονόφιλος.

Έλα ρε είσαι πολύ μικρός. Σε είχα για late 30's όπως γράφεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/3/2024 at 8:14 ΜΜ, South καυσωνάκιας είπε:

Παιδιά να πω τον πόνο μου? Πριν μερικές μέρες έγινα 40 ετών. 

Απλά στον κόσμο θα λέμε 39 για καμιά δεκαετία σας παρακαλώ. Μη σας φύγει τπτ παραέξω

 😂

μέχρι τα 45 είναι καλά...μετά αρχίζει ραγδαία η πτώση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

μέχρι τα 45 είναι καλά...μετά αρχίζει ραγδαία η πτώση...

Πάντως για την ιστορία εγώ 39 θα είμαι μέχρι τουλάχιστον τα 55 μου 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 minutes ago, Snowthunder said:

Μετά τα 40... Καλά σαράντα....

Μετά τα 17 λίγα τα ψωμιά μας γενικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ πάλι λέω όλοι μετά τα 30 είμαστε στο ίδιο καζάνι...τα ξαδέλφια μου που τα θυμάμαι παιδάκια πολύ μικρότερα από μένα τώρα τα βλέπω σαν συνομήλικους και δεν σκέφτομαι καν ότι είναι μικρότεροί μου...άσε που μικροδείχνω κιόλας χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...