Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Τι ηλικία έχετε;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 εδώ και λίγες ημέρες..Με έναν πιτσιρικά στα 9..Νομίζω "το'χει" και σιγουρεύτηκα όταν στην πρόσφατη πλημμύρα κοιτούσε ανεβασμένος πάνω στο μπράτσο του καναπέ, ώστε να έχει γενική άποψη της κατάστασης έξω..Το μόνο που με κάνει να αισθάνομαι την ηλικία, είναι οι αναμνήσεις από τα παλιά, με έναρξη τον Φεβρουάριο του 1983..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48...πρώτη μου χιονοανάμνηση η θρυλική 28.1.1981 ως μαθητής Β Δημοτικού...τότε κατάλαβα ότι αγαπώ το χιόνι και τη μαγεία του κυρίως για το πώς μεταμορφώνει την πόλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Καλωσηρθες και επισημα φιλε μας,να σου ζησουν.Το 148 και 149 το ειχα σκισει κι εγω και φυσικα ολοι οι παλαιοτεροι.Και ας με κυνηγαγε η μανα μου επειδη χρεωνα τον λογαριασμο..

Δεν μπορεί να μην κραταγατε και σημειώσεις  θερμοκρασίας με το θερμόμετρο του τοίχου της κουζίνας, και να μην βάζατε  χαλάζι και χιόνι στη κατάψυξη???? Ε??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, Inkas είπε:

Δεν μπορεί να μην κραταγατε και σημειώσεις  θερμοκρασίας με το θερμόμετρο του τοίχου της κουζίνας, και να μην βάζατε  χαλάζι και χιόνι στη κατάψυξη???? Ε??

Χιονι έβαζα ζκαταψξ και το εβγαζα το καλοκαιρι και παρηγοριομουν, δεν μπορω θερμοκρασιες ανω των 25c

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, kilkis1989 είπε:

Φρεσκό34αρης ψάχνει για γυναίκα με την προυπόθεση για 5 παιδιά και πάνω....😎

Εσυ θες πολλα παιδια για τα χωραφια , ξερω εγω🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 παίδες κι εγώ με 2 παιδάκια και ένα τρίτο πρώτο ο Θεός σε ένα μήνα περίπου....!!! Τρέλα για το χιόνι φυσικά και τα Χριστούγεννα οικογενειακός αν θέλουν ας κάνουν και αλλιώς με μένα......!!!😀😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω μαζευτήκαμε ολα τα μορμολύκεια εδω ......αυτο δεν ειναι weather -club.. Καπη- club έπρεπε να το βγάλουμε...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Βλέπω μαζευτήκαμε ολα τα μορμολύκεια εδω ......αυτο δεν ειναι weather -club.. Καπη- club έπρεπε να το βγάλουμε...

 

Ειστε αρκετοι οι μπαρμπάδες.Ευτυχώς εμεις τα πιπίνια ριχνουμε τον μ.ο του φορουμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα και απο εμενα παιδια Θωμας Γιωργος ονομαζομαι και ειμαι 50 χρονων.....

θυμαμαι χαρακτιριστικα το επικο 1987...το θρυλικο Μαρτιο......

τον Οκτωβρη του 1994 οπου ειχαμε την μεγαλη πλυμμηρα στην Αττικη...με ανεπαναληπτη ραγδαιοτητα για ενα 8ωρο....

και φυσικα τον σεισμο του 1999 της Παρνηθας οπου χαθηκαν αδικα τοσοι συμπολιτες μας....

στο κλιμα της Αττικης προσωπικα πιστευω οτι δεν εχει αλλαξει κατι στα χρονια που θημαμε τουλαχιστον....

παντα υπηρχαν χρονικοι περιοδοι με πολλες βροχοπτωσεις...αλλα και περιοδοι ξηρασιας.....απλα οταν ειμασταν πιο νεοι χωρις πολλες υποχρεωσεις βλεπαμε καλυτερα την καθε κακοκαιρια ενω τωρα εχουμε και αλλα προβληματα στο κεφαλι μας....

γενικα πιστευω οτι στο φορουμ υπαρχει ενα καλο κλιμα....το οποιο χτιζεται με την προσπαθεια και συμμετοχη ολων μας....

πανω απο τον καιρο ομως παιδια ειναι υγεια ολων μας και δυστυχως δεν ειναι παντα αυτονοητη.....

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, weatherlover 64 είπε:

Εσυ θες πολλα παιδια για τα χωραφια , ξερω εγω🤣🤣

Οχι,1 αγόρι μόνο θέλω για τα χωράφια και 5-6 κορίτσια😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειστε αρκετοι οι μπαρμπάδες.Ευτυχώς εμεις τα πιπίνια ριχνουμε τον μ.ο του φορουμ.

Ναι ρε, τη πιπίλα μην ξεχάσετε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 ώρες πριν, LosAlimos είπε:

27 

ρε νόμιζα πως ήσουν κανένας 40αρης δικηγόρος στο γραφείο του από την εικόνα🤣, αλλά δεν αξιώθηκα ποτέ να κάνω ζουμ για να δω ότι είσαι στην δική μου γενιά. Ωραία να ξέρω ότι το club καταιγιδάκηδων έχει και νέα μέλη και όχι μόνο τον παππού Σάκη13🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σε 5 χρονια θα κουβαλαω μισο αιώνα (θα κυκλοφορησω τοτε και σχετικο cd με τιτλο "50 χρονια σουξε" χαχαχα)

χωρισμενος (ευτυχως!)

φαν του καιρου και για οσους θυμουνται την ευρυδικη καραμανη (καψουρας γαρ) στα σχετικα δελτια καιρου!

δεν περιμενα τετοια  γκαμα ηλικιων!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως να ξέρετε παίδες( σχήμα λόγου ) ..αυτός ο σατανάς ο Δροσοπηγιώτης, το τζόβενο,  μόνο τυχαία δεν άνοιξε το θέμα.....Δε μπορώ να πω περισσότερα , αλλά να έχετε το νου σας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο θέματακι κ όντως υπάρχει γκάμα αλλά νομίζω ότι υπερισχύουμε εμείς οι γεννημένοι κοντά 1980-85 χαχα. 39 έφτασα, ούτε μου φαίνεται, ούτε το πολυπιστευω. Χρόνια μαζί με την σύντροφό μου.

Μέχρι τα 20 χοντρικά απολάμβανα τα αγαπημένα μου χιονακια χωρίς μελέτη κ τα σχετικά. Όταν σφίξαμε κ βρήκα τα ζόρια άρχισα να ψάχνομαι, πέρασαν πολλά χρονακια από τότε καλώς ή κακώς.

Η νιφαδα, μια χιονισμένη γειτονιά ή πλαγιά, μια  πολύωρη χιονοθύελλα μου δημιουργούν συναισθήματα που απλά δε περιγράφονται με λεξεις, όπως κ σε πολλούς προφανώς εδώ μέσα. Είναι τρελό να νιώθεις τέτοια ευτυχία κ οι δικοί σου άνθρωποι, οι περισσότεροι τουλάχιστον, να το ζουν σαν κάτι απλό χωρίς πολλά πολλά.

Επειδή όμως τα χιόνια μας το παίζουν δύσκολα κ αποτελούν το υπέρτατο, στα βασικά μου καιρικά γούστα πλέον εδώ κ χρόνια βάζω την ανάγκη απουσίας του ανελέητου ηλίου της χώρας, ψάχνω ακόμα κ μια απλή συννεφιά για να καλμαρω, σιχαίνομαι την καλοκαιρινή αφόρητη ζεστη. Εκεί έφτασαν τα στάνταρ μας κ έχουμε ακόμα πιο χαμηλά μάλλον αχαχα, θα δείξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να'στε καλά παιδιά! Γέλασα πολύ με τις αναρτήσεις σας!!! Χαχα!

Προσφάτως "πάτησα" τα 49, παντρεμένος με δυο παιδιά. Εννοείται πως νιώθω...25!!! 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

ρε νόμιζα πως ήσουν κανένας 40αρης δικηγόρος στο γραφείο του από την εικόνα🤣, αλλά δεν αξιώθηκα ποτέ να κάνω ζουμ για να δω ότι είσαι στην δική μου γενιά. Ωραία να ξέρω ότι το club καταιγιδάκηδων έχει και νέα μέλη και όχι μόνο τον παππού Σάκη13🤣

Εχεις δικιο παντως θα την αλλαξω την εικονα 🤣🤣

Edit: την αλλαξα. Η αλλαγη αυτη θα φερει βαρυ χειμωνα με πανω απο 3cm χιονιου στη Φλωρινα φετος

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Εχεις δικιο παντως θα την αλλαξω την εικονα 🤣🤣

Edit: την αλλαξα. Η αλλαγη αυτη θα φερει βαρυ χειμωνα με πανω απο 3cm χιονιου στη Φλωρινα φετος

Μεγιά, καλά χιόνια και καλές υπερκυτταρικές καταιγίδεςςςς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Προλαβαινουμε ακομα τετοιες;

Του χρόνου τώρα για εμάς του κεντροβόρειους, το καλοκαίρι. Εσείς ακόμα παίζεται για κανένα μήνα, αν έρθει κάποιο πολύ ισχυρό ψυχρό μέτωπο από τα δυτικά, και έχει προηγηθεί ζέστη σαν και αυτή που έρχεται χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε να το πάρει το ποτάμι αν και το ρητό λέει ότι, πρέπει να φοβάσαι την γυναίκα που λέει την πραγματική ηλικία της, θα σας την πω 46 , με γιο 24. Αυτά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...