Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ συνεχίζω να μη βλέπω αισιόδοξα τα πράγματα...όταν μέχρι  και τις 22 του μήνα ο υετός είναι απειροελάχιστος ... και το μετά θα αλλάξει ούτως ή άλλως.....

ενώ πλέον άρχισε να διαφαίνεται σοβαρή κατάβαση ψύχους και αυλώνα στα δυτικά της Ευρώπης με αποτέλεσμα να απειλούμαστε εμείς με την αναγκαστική έτσι άνοδο του υποτροπικού προς την ανατολική ευρώπη και τη χώρα μας..... ........

Diagramme GEFS

ECMOPEU12_240_1.png

έτοιμη να μας καταπιεί η Αφρική...........

ECMOPEU12_240_2.png

Να σε κανω μια ερωτηση αφου πιστευεις οτι το ευρωπαικο στα μακρινα ειναι χαλια γιατι ανεβαζει τα αρνητικα σεναρια του?χαχαχ και οταν βγαζει θετικα εισαι σιγουρος οτι δεν θα βγουν ?χαχαχα υπαρχουν και πιο αισιοδοξα απο το 12 του παιου..αστειευομενος το γραφω ..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Να σε κανω μια ερωτηση αφου πιστευεις οτι το ευρωπαικο στα μακρινα ειναι χαλια γιατι ανεβαζει τα αρνητικα σεναρια του?χαχαχ και οταν βγαζει θετικα εισαι σιγουρος οτι δεν θα βγουν ?χαχαχα 

Γιατί στα αρνητικά έχει μια περισσότερη πιθανότητα να πέσει μέσα.... και δεν είναι μόνος του όλα τα μοντέλα δυτική ευρώπη δίνουν άσχετα με την συνέχεια........... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Γιατί στα αρνητικά έχει μια περισσότερη πιθανότητα να πέσει μέσα.... και δεν είναι μόνος του όλα τα μοντέλα δυτική ευρώπη δίνουν άσχετα με την συνέχεια........... 

Ερε αυτο το ειπαμε και το πρωι και με το μιχαηλ με αρνητικο ναο αο πιο πολλες πιθανοτητες εχει η κεντρικη ευρωπη η δυτικη για την καταβασια απλα εμεις η θα ειμαστε σε θερμο τομεα η σε βροχερο...γενικοτερα θα σου ελεγα η θα παμε σε βροχες η σε υποτροπικο ενδεχομενως που στο ευρωπαικο δεν βγαζει και υποτροπικο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως με μια ψυχρή εισβολή επιπέδου ευρωπαικού, και Ισπανία να καθίσει αρχικά, θα μας χιόνιζε και εδώ εν τέλη. Βασικά θα έβγαζε το σενάριο που ψάχνω  [αν και με διαφορετικό τρόπο] και έπειτα θα χιόνιζε και τους υπόλοιπους μετά από μια πρόσκαιρη επισκεψούλα της Αφρικής. Μακάρι να έβγαινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Σ'υντροφοι τα μοντέλα ομίλησαν και εγώ μετά από αρκετό κάψιμο....πρεβλέπω...εγκατάσταση Αυλώνα στην βορειανατολική Ευρώπη που με την σειρά του θα δημιουργεί διαδοχικά μέτωπα προς τα νότια και αρκετό ψύχος.....(εμάς στα βόρεια μας βλέπω να παιζουμε με μεγιστες 5  😎) χαρήκατε? μπριιιτσ....το κυρίαρχο ρεύμα θα είναι βορειοδυτικό δλδ πλην κεντρικου βορειου Αιγαιου και Ανατολικής Μακεδονίας θράκης εμεις οι υπολοιποι θα ειμαστε με την απόχη...!για να σας βρώ μία αναλογία πρεπει να πάω στο καλοκαίρι του 2019 Ιούνιο...τουτέστιν τα καλά (και θα είναι πολλά ) από τον γενάρη και μετά...μεχρι τοτε θα κρυώσουμε για τα καλά...!

Τι εννοει ο ποιητής? Γιατί δεν σε πιανω🤣🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ερε αυτο το ειπαμε και το πρωι και με το μιχαηλ με αρνητικο ναο αο πιο πολλες πιθανοτητες εχει η κεντρικη ευρωπη η δυτικη για την καταβασια απλα εμεις η θα ειμαστε σε θερμο τομεα η σε βροχερο...γενικοτερα θα σου ελεγα η θα παμε σε βροχες η σε υποτροπικο ενδεχομενως που στο ευρωπαικο δεν βγαζει και υποτροπικο

Εγώ ήδη έχω ξεγράψει τις βροχές....πιστεύω ότι πάλι θα χουμε αποκοπή στη δυτική μεσόγειο και εκ νέου άνοδο υποτροπικού και θερμών αερίων μαζών σε εμάς....η οποια εμπειρία απόκτησα τόσα χρόνια παρακολουθώντας τα μοντέλα αυτό μου λέει.... και φυσικά έυχομαι και προσεύχομαι να πέσω τραγικά έξω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ ήδη έχω ξεγράψει τις βροχές....πιστεύω ότι πάλι θα χουμε αποκοπή στη δυτική μεσόγειο και εκ νέου άνοδο υποτροπικού και θερμών αερίων μαζών σε εμάς....η οποια εμπειρία απόκτησα τόσα χρόνια παρακολουθώντας τα μοντέλα αυτό μου λέει.... και φυσικά έυχομαι και προσεύχομαι να πέσω τραγικά έξω...

Δεν βλεπω να υπαρχει δυναμικη υποτροπικου να σκαει η αποκοπη δυτικα ευκολα αλλα δυσκολα αυτη τη στιγμη να υπαρξει υποτροπικος θα το δουμε οταν φτασουμε στις 144 ωρες αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δεν βλεπω να υπαρχει δυναμικη υποτροπικου να σκαει η αποκοπη δυτικα ευκολα αλλα δυσκολα αυτη τη στιγμη να υπαρξει υποτροπικος θα το δουμε οταν φτασουμε στις 144 ωρες αυτο

Στην αρχή δεν φαίνεται αλλά όταν κλειδώσει οριστικά δυτικά η κατάβαση ψύχους και αυλώνα ... χειροτερεύουν μετά όλα ...πολύ πρόσφατο το παράδειγμα και άπειρες περιπτώσεις στο παρελθόν...... η μόνη σωτηρία είναι τρέξιμο με τρέξιμο να πηγαίνουν ανατολικά τα μοντέλα...να έρθει ο αυλώνας Ιόνιο ούτε καν δυτικά/νοτια Ιταλίας..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Στην αρχή δεν φαίνεται αλλά όταν κλειδώσει οριστικά δυτικά η κατάβαση ψύχους και αυλώνα ... χειροτερεύουν μετά όλα ...πολύ πρόσφατο το παράδειγμα και άπειρες περιπτώσεις στο παρελθόν...... η μόνη σωτηρία είναι τρέξιμο με τρέξιμο να πηγαίνουν ανατολικά τα μοντέλα...να έρθει ο αυλώνας Ιόνιο ούτε καν δυτικά/νοτια Ιταλίας..... 

Νωρίς είναι Σωτήρη μην αγχώνεσαι ο ναο έχει 5 μέλη στο συν1 και 5 στο μειον 1 και κατω..άνετα μπορεί να έρθει ανατολικά όπως έγινε και με αυτή την υποτιθέμενη ψυχρή εισβολή που θα ρχεταν τώρα και πήγε Αζερμπαϊτζάν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Νωρίς είναι Σωτήρη μην αγχώνεσαι ο ναο έχει 5 μέλη στο συν1 και 5 στο μειον 1 και κατω..άνετα μπορεί να έρθει ανατολικά όπως έγινε και με αυτή την υποτιθέμενη ψυχρή εισβολή που θα ρχεταν τώρα και πήγε Αζερμπαϊτζάν 

χαχαχα ναι Αντώνη έχεις απόλυτο δίκαιο...αναλογικά αν είναι να κάνει το ίδιο .... να παέι πάλι τόσο ανατολικά όσο τώρα ..... θα πρέπει αυτη η κατεβασιά που φαίνεται Ιβηρική να έρθει πάνω μας ή Τουρκία..... 

το μόνο καλό είναι ότι μιλάμε για τις 180+ ώρες και άρα θα αλλάξουν ..ελπίζοντας προς ανατολικά... ασχετα που συνήθως χαλάνε προς το χειρότερο.... δηλαδή πάνε ακόμα πιο δυτικά.... και φυσικά πολύ καλύτερα είναι να μην μας δίνει ελπίδες που δεν υπάρχουν ουσιαστικά.... χίλιες φορές καλύτερα από το να μας έδινε τώρα σε αυτές τις ώρες κατεβασιά σε εμάς.....δεν θα ερχόταν ποτέ.....εννοείται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Νωρίς είναι Σωτήρη μην αγχώνεσαι ο ναο έχει 5 μέλη στο συν1 και 5 στο μειον 1 και κατω..άνετα μπορεί να έρθει ανατολικά όπως έγινε και με αυτή την υποτιθέμενη ψυχρή εισβολή που θα ρχεταν τώρα και πήγε Αζερμπαϊτζάν 

Αντώνη πραγματικά θέλω ναψάξεις σενάρια στις άπειρες ώρες. Τι μέσος όρος είναι αυτός!! Σίγουρα κάποια σενάρια θα μας θάβουν 

EDM1-240.GIF?14-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τι εννοει ο ποιητής? Γιατί δεν σε πιανω🤣🤣

 

πήγαινε βρε( το βρε  μετά συγχωρήσεως γιατί τυγχάνεις νεότερος) στους χάρτες Ιουνιου 2020 εκει θα δείς τι συμβαίνει οταν κατσικώνεται ενας Αυλώνας στα βορειανατολικά μας μόνο που εκείνος ηταν πιο νότιατολικά  συγκεκριμένα στην Ουκρανία...τώρα θα είναι  πιο βόρεια...σκέψου μία πελώρια προπέλα να στριφογυρνά εκεί και να μαζεύει απο βορειοδυτικά προς τα νοτιανατολιά τα πάντα....δλδ για σας πέρασμα μετωπων που θα ..."γεμίζουν " και θα οργανώνονται ανατολικότερα......αμέσως μετά η όλη κατάσταση αν ακολουθήσει την πορεία του Αυλώνα του 2020 που μετακινηθηκε δυτικότερα και εδωσε δυο ψυχρές λίμνες....σημαίνει οτι θα σκάψει αδριατική....και θα μας δίνει καλούδια....ξέρω οτι αυτά που γράφω θα σας φαίνονται οτι να ναι...αλλά το γραφω οτι μαλλον φαίνεται σιγουρη η εγκατάσταση Αυλώνα στα βορειανατολικά  μας ,και καθισα και εψαξα τι γινεται οταν συμβαινει αυτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ ήδη έχω ξεγράψει τις βροχές....πιστεύω ότι πάλι θα χουμε αποκοπή στη δυτική μεσόγειο και εκ νέου άνοδο υποτροπικού και θερμών αερίων μαζών σε εμάς....η οποια εμπειρία απόκτησα τόσα χρόνια παρακολουθώντας τα μοντέλα αυτό μου λέει.... και φυσικά έυχομαι και προσεύχομαι να πέσω τραγικά έξω...

Δεν υπαρχει κανενας υποτροπικος Σωτηρη.Εχει βγει silver alert και τον ψαχνουνε.Κανενας λογος ανησυχιας για υποτροπικο και θερμη εισβολη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αντώνη πραγματικά θέλω ναψάξεις σενάρια στις άπειρες ώρες. Τι μέσος όρος είναι αυτός!! Σίγουρα κάποια σενάρια θα μας θάβουν 

EDM1-240.GIF?14-0

Για λαρισα τουλαχιστον τα ενς φουλ νερο εχουν χωρις τα μελοι να πεφτουν κατω απο το 0 για μενα εξαιρετικος μο και υετοφορος φουλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Για λαρισα τουλαχιστον τα ενς φουλ νερο εχουν χωρις τα μελοι να πεφτουν κατω απο το 0 για μενα εξαιρετικος μο και υετοφορος φουλ

Λίγο πιο βορειοδυτικά με νοιάζει τώρα χεχε. Για αυτόν τον μέσο όρο τρελαίνομαι ως Γιαννιώτης. Αρκεί να βγει βέβαια κάπως έτσι η λογική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν υπαρχει κανενας υποτροπικος Σωτηρη.Εχει βγει silver alert και τον ψαχνουνε.Κανενας λογος ανησυχιας για υποτροπικο και θερμη εισβολη.

Μακάρι Τζορτζ μακάρι............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αντώνη πραγματικά θέλω ναψάξεις σενάρια στις άπειρες ώρες. Τι μέσος όρος είναι αυτός!! Σίγουρα κάποια σενάρια θα μας θάβουν 

EDM1-240.GIF?14-0

Μιχαήλ έχουν πολύ υετό αλλά όχι σε χιόνι...τα Βαλκάνια θάβονται σε αρκετά ..και εμείς εδώ δυτική Μακεδονία σε καμία 10 12 έχουμε χιόνι αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Μακάρι Τζορτζ μακάρι............

Ρε συ ειναι φως φαναρι οτι δεν θα υπαρξει υποτροπικος ουτε τοσο δυτικα θα παει η κατασταση ειναι σε καλο δρομο η ιστορια να δουμε τουλαχιστον νερακι μετα τις 22 αλλα χωρις ψυχρη εισβολη εγω το θεωρω δεδομενο αυτο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μιχαήλ έχουν πολύ υετό αλλά όχι σε χιόνι...τα Βαλκάνια θάβονται σε αρκετά ..και εμείς εδώ δυτική Μακεδονία σε καμία 10 12 έχουμε χιόνι αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο 

Βρήκα αρκετά σενάρια που μου άρεσαν χεχεχε Το αγαπημένο μου ήταν το 7. Γιατί άραγε🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ρε συ ειναι φως φαναρι οτι δεν θα υπαρξει υποτροπικος ουτε τοσο δυτικα θα παει η κατασταση ειναι σε καλο δρομο η ιστορια να δουμε τουλαχιστον νερακι μετα τις 22 αλλα χωρις ψυχρη εισβολη εγω το θεωρω δεδομενο αυτο

Εγω πιστευω και σε ψυχρη εισβολη,τελη Νοεμβρη,αρχες Δεκεμβρη βαριά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εγω πιστευω και σε ψυχρη εισβολη,τελη Νοεμβρη,αρχες Δεκεμβρη βαριά.

Εμεις off the record εχουμε δωσει ημερομηνια 9-15 δεκεμβρη  για πεδινα ..ελπιζω να μην αλλαξει κατι χαχα για ορεινα ημιορεινα λιγο νωροτερα εκει 2 με 7 θα ειναι 3 με 8 καπου εκει μεσα...αν δεν αλλαξει κατι στα δεδομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να δώσω κι εγώ μια ημερομηνία-ιες έτσι για το γούρι; 😁.....νοτιάδες και ζεστός καιρός για την εποχή χωρίς φαινόμενα στη χώρα εκτός δυτικής χώρας που ίσως επηρεαστεί από τα χαμηλά που θα εγκλωβιστούν δυτική Μεσόγειο μέχρι τέλη Νοέμβρη... σταδιακή εξομάλυνση της κατάστασης στη δυτική Ευρώπη αρχές Δεκέμβρη με ανάπτυξη αντικυκλώνα και πέρασμα ψυχρού μετώπου στα Βαλκάνια που θα δώσει όμως μόνο πτώση της θερμοκρασίας στη χώρα μας σε φυσιολογικά επίπεδα..... αντικυκλώνες με σχετική ζέστη τα μεσημέρια και παγωνιές τα βράδια και τα πρωινά μέχρι τις 20-25 του Δεκέμβρη χωρίς καθόλου φαινόμενα μόνο κάτι συννεφιές και ομίχλες κατά διαστήματα ..και αλλαγή προς το χειμωνιάτικο με χιόνια ίσως και στα πεδινά κυριώς ανατολικής χώρας στην αλλαγή του χρόνου και στις αρχές του άλλου....😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Να δώσω κι εγώ μια ημερομηνία-ιες έτσι για το γούρι; 😁.....νοτιάδες και ζεστός καιρός για την εποχή χωρίς φαινόμενα στη χώρα εκτός δυτικής χώρας που ίσως επηρεαστεί από τα χαμηλά που θα εγκλωβιστούν δυτική Μεσόγειο μέχρι τέλη Νοέμβρη... σταδιακή εξομάλυνση της κατάστασης στη δυτική Ευρώπη αρχές Δεκέμβρη με ανάπτυξη αντικυκλώνα και πέρασμα ψυχρού μετώπου στα Βαλκάνια που θα δώσει όμως μόνο πτώση της θερμοκρασίας στη χώρα μας σε φυσιολογικά επίπεδα..... αντικυκλώνες με σχετική ζέστη τα μεσημέρια και παγωνιές τα βράδια και τα πρωινά μέχρι τις 20-25 του Δεκέμβρη χωρίς καθόλου φαινόμενα μόνο κάτι συννεφιές και ομίχλες κατά διαστήματα ..και αλλαγή προς το χειμωνιάτικο με χιόνια ίσως και στα πεδινά κυριώς ανατολικής χώρας στην αλλαγή του χρόνου και στις αρχές του άλλου....😎

Η αγαπημενη σου "ανατολικη χωρα"..χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Να δώσω κι εγώ μια ημερομηνία-ιες έτσι για το γούρι; 😁.....νοτιάδες και ζεστός καιρός για την εποχή χωρίς φαινόμενα στη χώρα εκτός δυτικής χώρας που ίσως επηρεαστεί από τα χαμηλά που θα εγκλωβιστούν δυτική Μεσόγειο μέχρι τέλη Νοέμβρη... σταδιακή εξομάλυνση της κατάστασης στη δυτική Ευρώπη αρχές Δεκέμβρη με ανάπτυξη αντικυκλώνα και πέρασμα ψυχρού μετώπου στα Βαλκάνια που θα δώσει όμως μόνο πτώση της θερμοκρασίας στη χώρα μας σε φυσιολογικά επίπεδα..... αντικυκλώνες με σχετική ζέστη τα μεσημέρια και παγωνιές τα βράδια και τα πρωινά μέχρι τις 20-25 του Δεκέμβρη χωρίς καθόλου φαινόμενα μόνο κάτι συννεφιές και ομίχλες κατά διαστήματα ..και αλλαγή προς το χειμωνιάτικο με χιόνια ίσως και στα πεδινά κυριώς ανατολικής χώρας στην αλλαγή του χρόνου και στις αρχές του άλλου....😎

ΠΟυ ειναι οι υπολοιποι mods....Ρίξτε μπαν στον κύριο άμεσα μ αυτα που λέει....Μας περιγραφει τους χειμωνες των τελευταίων 10 ετών...Η μπαν η βαλτε το σχόλιο του στους παλιούς χιονιαδες 😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ αισιόδοξος είμαι. Μου φαίνεται αληθινή αυτή η αλλαγή της κυκλοφορίας και οχι μούφα αυτή την φορά. Βέβαια μπορεί να αποδειχθεί και το αντίθετο. Πάντως πριν την Αριάδνη, τέτοιους μέσους όρους έδειχνε ο ευρωπαίος, μόνο που τελικά η αριάδνη έκοψε το ίσως ακόμα μεγαλύτερο τέρας που φαινόταν πιο μετά. Ίσως ήρθε η ώρα αυτό το τέρας να έρθει τώρα.  Και εγώ πιστεύω μέσα μου ότι είτε Λάρισα είτε Γιάννενα μπορεί να δω χιόνι πριν τα μέσα Δεκεμβρίου. Ή μηπως πριν τις αρχές αυτού🤗

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...