Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δε σταματαει ο τζιφος να μου στελνει μηνυματα..😜

gfs-0-132.png

Παμε ρε παιδες..Μπας και γελασει το χειλακι μας...

Γειά σου σακαρεεεεε αδελφέ μου 💪💪💪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, INUIT είπε:

🙂 Και μη εισενέγκης ημάς εις πειρσμον.....     🙂 λιγη υπομονη φιλε,,,,....λιγη !!

υ.γ. καλησπερα και καλο χειμωνα οπως και να  χει  !!

Καλό χειμώνα αδερφε. Υπομονή λοιπόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-198.png?12

 

άντε να σημάνω συναγερμούς και εγώ.. Έτσι και αλλιώς το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα παίξουμε με ξερόκρυο στην αγαπημένη μου πόλη, αφού όσο ανατολικά και να  πάει η Αμερική δεν αφήνει τέτοια περιθώρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τουμπανο το ουκμο.Ισως τελικα να μην παω κουβα.

Κανόνισε μη βγει κανένας τρομακτικός γροιλανδικος και  αντί για κουβά πας βαρελι...πλάκα πλάκα κάτι θα γινόταν αλλά ακόμα και στο ουκμο αυτά τα πορτοκαλί Γεωδυναμικό κατα μήκος της Μεσογείου δε ξέρω πως θα γίνει να τα γλιτώσουμε,, και να έρθει κάτι θα μείνει ψηλά και τα χιόνια στα Βαλκάνια  

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

gfs-0-198.png?12

 

άντε να σημάνω συναγερμούς και εγώ.. Έτσι και αλλιώς το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα παίξουμε με ξερόκρυο στην αγαπημένη μου πόλη, αφού όσο ανατολικά και να  πάει η Αμερική δεν αφήνει τέτοια περιθώρια.

Μπορεί αυτή η διάταξη να δημιουργήσει ελπίδες για μετά για κεντροβορεια χιόνια η δεν μας βολεύει καθόλου αυτή η κυκλοφορία?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

Μπορεί αυτή η διάταξη να δημιουργήσει ελπίδες για μετά για κεντροβορεια χιόνια η δεν μας βολεύει καθόλου αυτή η κυκλοφορία?

Δε νομίζω σε πρώτη φάση γιατι η κλιση του αντικυκλωνα ειναι ανάποδη οποτε τα χαμηλα θα φευγουν απο πανω μας ...σε δεύτερη μπορει ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η πρωτη σελιδα του τζιφου νομιζω οκ με χαμηλο στις 120 ωρες.....μια μικρη διορθωση στις θερμοκρασιες ζηταμε χωρις να μας κανει χαλαστρα ( μπορει να ειναι και θεμα αναλυσης !!!

...για τη δευτερη σελιδα εχουμε καιρο να αγχωθουμε...........🙂...τωρα πρεπει να δειξει τα δοντια του ο αζορρρρρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Μπορεί αυτή η διάταξη να δημιουργήσει ελπίδες για μετά για κεντροβορεια χιόνια η δεν μας βολεύει καθόλου αυτή η κυκλοφορία?

Φυσικά και μπορεί. Ο αυλώνας είναι μαμούθ, μπορεί να μας πάρει παραμαζωμα όλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Φυσικά και μπορεί. Ο αυλώνας είναι μαμούθ, μπορεί να μας πάρει παραμαζωμα όλους.

Δυσκολα με τετοιο αυλωνα ποτε δεν βγηκε κεντροβορειος σοβαρος σε δευτερο χρονο μετα απο 10-15 μερες πιθανον αν και θα δειξει αν κατσει και τετοιος αυλωνας ειναι μακρια ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

200 χλμ νοτιότερα και το χιόνι που πέφτει στην Πίνδο τον μισό χειμώνα θα έπεφτε σε 3 μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Όλη η Ευρώπη παγωμένη και η Ελλάδα στην «ζεστή» γωνία της! 

Για να παγωσει η ελλαδα πρωτα πρεπει να παγωσει η ευρωπη. οταν παγωνει η ελλαδα η ευρωπη εχει καλο καιρο ετσι ειναι αυτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κακο θα βγει το τζεμ, κλασσικά ότι βγάζουν τα μοντέλα, αυτό βγάζει το αντίθετο. Φυσικά αυτά που έβγαλε ι τζιφος μπορεί να μοιάζουν σαν αποτέλεσμα με το χθεσινό 12αρι του τζεμ, αλλά μεταβλητικα δεν έχουν καμία σχεση.

Το βελτίωσε στην συνέχεια παρόλο που έβγαλε το σπαστικός Γροιλανδικός χαμηλό.

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα με το Ιόνιο γίνεται η Ήπειρος στο τζεμ πρέπει να δίνει γενικευμένες 300αρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τουμπανο το ουκμο.Ισως τελικα να μην παω κουβα.

Μπα τα ίδια χάλια θα έβγαινε Τζορτζ....δες 168... πάλι δυτική ευρώπη πηγαίνει μετά το ψύχος..... αν δεν κλείσει η Γροιλανδία με χαμηλές πιέσεις πράγμα απίθανο οπως φαίνεται όλα θα πάνε είτε με την πρώτη έιτε με την δεύτερη δυτική Ευρώπη...

UKMHDOPEU12_168_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μπα τα ίδια χάλια θα έβγαινε Τζορτζ....δες 168... πάλι δυτική ευρώπη πηγαίνει μετά το ψύχος..... αν δεν κλείσει η Γροιλανδία με χαμηλές πιέσεις πράγμα απίθανο οπως φαίνεται όλα θα πάνε είτε με την πρώτη έιτε με την δεύτερη δυτική Ευρώπη...

UKMHDOPEU12_168_1.png

Ναι,οταν λεω τουμπανο στη φαση που ημασταν μεχρι χθες,εννοω να ανατολικισει και να σκασει κεντρικη μεσογειο και να μη βγαινει ατλαντικο.Αυτος ειναι ο πρωτος στοχος Σωτο.Μπας και βγαλει καποιες βροχες εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά και το τρέξιμο του ευρωπαϊκού δεν πιστεύω ότι μπορεί να αλλάξει η κάθοδος Του ισχυρού αυλωνα στη δυτική Ευρώπη και η  ενίσχυση του Νοτίου ρεύματος με ταυτόχρονη άνοδο της θερμοκρασίας στα 850 στη χώρα μας .., έχει κλειδώσει πλέον αυτό..,για το διάστημα 25-30 του μήνα..  το θέμα είναι αν θα έχουμε βροχες η όχι και ποσό θα κρατήσει αυτή κυκλοφορια …. Πάντως όσες φορές τα τελευταία 10-15 χρόνια ξεκίνησε ο χειμώνας από τη δυτική Ευρώπη με Γροιλανδικο τέλη Νοέμβρη .. (βλέπε 2010και όχι μόνο) έτσι πήγε τουλάχιστον σχεδόν όλος ο Δεκέμβρης και γενικα στη χώρα μας οι χειμώνες που ακολούθησαν ήταν ήπιοι με νοτιάδες κατά βάση και βροχες … ελπίζω εύχομαι και προσεύχομαι φέτος να είναι διαφορετικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μπόμπα το ευρωπαϊκό!!!!

Ενς για φλωρινα πολυ νερο δινει το 12 του τζιφου σε ολη τη δυτικη χωρα και το κυριο του ευρωπαικου.εχει και αλλα περιθωρια βελτιωσεις ο παιος 

IMG_20211117_204556.jpg

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να παει κι αλλο ανατολικα.Αλλιως αυτοι που εχουμε περισσοτερη αναγκη τις βροχες θα μεινουμε απ'εξω και θα αρχισω τα καντηλακια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...