Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,με τα πρωινά το πρώτο δεκαήμερο φεύγει ακλαφτο...Νοτιαδες και χιόνια αυστηρά στα 1000+..Δυστυχώς αδειάζουν στην Ρωσία από ψύχος..Στο ίδιο έργο θεατές τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 2017 στο Βίκτωρα είχε ρίξει εδω 45 σε 3,5 ωρες..είχε καταγράψει ο σταθμός 38 χιλιοστα χιονι με 0,8 θερμοκρασια...Και στη υπατια εριξε 60 πόντους σε 8 ωρες

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύντροφοι λεβέντες.....επειδή βλέπω σχετική ησυχία στο στράτευμα..με διάθεση γκρίνιας(θα το ονομάσω σύνδρομο του θερμοκηπίου αυτό με την γκρίνια).....κοιτάξτε εδώ https://www.netweather.tv/charts-and-data/jetstream όπου υποτυπώνονται οι κινήσεις των αεροχειμάρων ,θα δείτε ότι στις 3 με 4 ο υποτροπικός μας εγκαταλείπει και μπαίνουμε πια καθαρά στην περιοχή του πολικού αεροχειμάρου ο οποίος σκαβει συνέχεια απο πάνω μας με την βοηθεια του Αυλώνα της Βαλτικής ...αλλά και του αντικυκλώνα της κεντρικής ευρώπης.Απολαύστε το έχασα το μέτρημα των χαμηλών.

υ.γ. την σελίδα η οποία είναι εξαιρετικά χρηστική την βρήκα σε ανάρτηση του Ζιακόπουλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκατό με εκατόπενήντα χλμ ποιο βόρεια ένα κλικ ποιο νότια ρε αντε κάτεβασετο λίγο. Έλα οι βόρειοι να τραβήξουμε λίγο 🙏🙏🙏🙏

Screenshot_20211129_083941_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 hours ago, Nickpayne said:

Καλησπερα παιδες και καλη σαιζον να εχουμε με πολλα χιονια. Μια ερωτηση για τους γνωστες, 6-17 Δεκεμβριου θα ειμαι Ζυριχη(για δουλεια δυστυχως..). Πως τον βλεπετε τον καιρο εκει?

Απο οτι φαινεται με τα σημερινα στοιχεια, θα εχει λιγο κρυουλακι...! Αλλα  ελπιζω και σε κανα φαινομενο.  Τι λετε?

Καλημέρα παιδια, μηπως καποιος γνωστης μπορει να μου απαντησει? Τουλαχιστον για την επομενη εβδομαδα. Εαν βεβαια μπορει να βγει καποια ,προγωνση με ασφαλεια απο τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Nickpayne είπε:

Καλημέρα παιδια, μηπως καποιος γνωστης μπορει να μου απαντησει? Τουλαχιστον για την επομενη εβδομαδα. Εαν βεβαια μπορει να βγει καποια ,προγωνση με ασφαλεια απο τωρα

Από τι φαίνεται θα δεις όσο χιόνι δεν έχεις δει ποτέ πιθανώς να χιονίζει κάθε μέρα σου φτάνει αυτό; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ονειρικό το ευρωπαϊκό, με λίγες αλλαγές θα ήταν τέλειο.. βέβαια ας ξεφορτωθούμε το τζεμ και βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, Seventower said:

Από τι φαίνεται θα δεις όσο χιόνι δεν έχεις δει ποτέ πιθανώς να χιονίζει κάθε μέρα σου φτάνει αυτό; 

Εννοείται. Εαν οντως γινει ετσι, μια χαρα. Και μετα λεω κατα την επιστροφη μου, εκει προς το τριτο δεκαημερο, να το φερω προς Ελλαδα...!😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Ονειρικό το ευρωπαϊκό, με λίγες αλλαγές θα ήταν τέλειο.. βέβαια ας ξεφορτωθούμε το τζεμ και βλέπουμε.

και χωρις λιγες αλλαγες, παραμενει ονερικο! για τα 1200 μ.!!!😁

Αντε και τα 800μ την αλλη Τριτη το βραδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο δυνατι μπλοκ απο τον τζιφο στο 6αρι μακαρι να βγει , αν βγει σε πρώτη η δεύτερη φάση πιστευω θα χιονισει σιγουρα σε ημιορεινά η πιο κατω

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Ποπο δυνατι μπλοκ απο τον τζιφο στο 6αρι μακαρι να βγει , αν βγει σε πρώτη η δεύτερη φάση πιστευω θα χιονισει σιγουρα σε ημιορεινά η πιο κατω

Εγώ πάλι δεν το είδα και πολύ καλό το 6αρι του τζιφου.η βορειοανατολική Ευρώπη άδειαζει τελειώς από ψύχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...