Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οσα στοιχεια και να παραθεσεις παλι 2 καοκαιριες ειχε η ελλαδα και η Ανατολική μόνο 1 ...το αν πέσαν 120 χιλιοστα σε μια κακοκαιρία δε μου λέει ότι το φθινόπωρο είναι φυσιολογικό,...άσε που είχαμε τραγικό Σεπτέμβρη για άλλη μια φορά και τραγικό νοεμβρη προς το παρων ..με τη δική σου λογική επειδή έκανε τη Μήδεια πέρσι μιλάμε για ένα φυσιολογικό χειμωνα 

Επίσης το φθινόπωρο είναι φυσιολογικό όταν βγαίνουν βωλιτές μανιτάρια στη δυτική Μακεδονία γιατί σημαίνει ότι ήρθε στην ώρα του ...οταν δε βγαινουν μιλαμε για μετριο η κακο.. το φετινό για δω είναι μετριο για τα ανατολικα έκτρωμα ..

θεωρω οτι υπερβαλεις......ο οκτωβριος οχι μονο ηταν 2 βαθμους κατω απο τα κλιματικα παντου και περα απο τα μεγαλα ποσα βροχης που ειχε σε ολη την ελλαδα, δεν μπορεις να πεις οτι ειχε λιγες μερες βροχης.....13 μερες βροχης στον βολο, 9-10 στην θεσσαλονικη, 7-8 στην αθηνα, 16 στα γιαννενα, 9-10  στην αλεξανδρουπολη.......οι περισσοτερες ηταν απο την ιδιο αιτιο και συνεχομενες αλλα δεν λεει κατι αυτο.....το συνολο κοιταμε....ουσιαστικα ο οκτωβρης ειχε 4 κακοκαιριες, αθηνά,μπάλλο και αλλες 2 μικρες...οπως και να εχει ο οκτωβριος ηταν εξαιρετικος παντου και προφανως δεν συγκρινεται με τον αηδιαστικο φλεβαρη που ειχε μια κακοκαιρια πολικη και καταφερε να βγει και αυτος +2 απο τα κλιματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως προτιμω 2-3 κακοκαιριες ολο το χρονο που μενουν στην ιστορια παρα πολλες με βροχουλες της πλακας κτλ...πχ το 2021 παρα τη συνολικη αθλιοτητα μενει στην ιστορια με τη Μηδεια, τον 10ημερο ακραιο καυσωνα του Καλοκαιριου και το Μπαλο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το φθινόπωρο στη περιοχή μου το χαρακτήρισα μέτριο για μεγάλο μέρος της Ελλάδας είναι κακό,,,όταν δε βρέχει το Σεπτέμβριο , στα απο καυτό Ιούλιο Αύγουστο αυτομάτως γινεται μέτριο ο μονος τρόπος να γίνει καλο ει αι να βγει ο Οκτώβριος οπως βγηκε και ο Νοέμβριος φυσιολογικός...Ε ειναι ο πρώτος Νοέμβριος τα τελευταία 4 χρόνια που ζω με τη γυναίκα μου που τριςς μερες τωρα δε χρειάζεται θέρμανση απιστευτο....αρα για μενα μενει μέτριο...Αλλά για αρκετους που ζουν σε αλλα μέρη στην Ελλαδα ειναι απαίσιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οσα στοιχεια και να παραθεσεις παλι 2 καοκαιριες ειχε η ελλαδα και η Ανατολική μόνο 1 ...το αν πέσαν 120 χιλιοστα σε μια κακοκαιρία δε μου λέει ότι το φθινόπωρο είναι φυσιολογικό,...άσε που είχαμε τραγικό Σεπτέμβρη για άλλη μια φορά και τραγικό νοεμβρη προς το παρων ..με τη δική σου λογική επειδή έκανε τη Μήδεια πέρσι μιλάμε για ένα φυσιολογικό χειμωνα 

Επίσης το φθινόπωρο είναι φυσιολογικό όταν βγαίνουν βωλιτές μανιτάρια στη δυτική Μακεδονία γιατί σημαίνει ότι ήρθε στην ώρα του ...οταν δε βγαινουν μιλαμε για μετριο η κακο.. το φετινό για δω είναι μετριο για τα ανατολικα έκτρωμα ..

Κλεινεις τα ματια στο παρελθον 7 μερες μο βροχη με 50 χιλιοστα μο ποσες κακοκαιριες ειχες δηλαδη 7? Με 8 χιλιοστα η μια οχι προφανως παλι μια δυο θα ειχες αυτοι ειναι οι μο και ετσι ειναι τα πραγμταα εχεις ενα μηνα με πανω απο δεκα μερες καταγεγραμμενο υετο και 6 μερες με υετο πανω απο 10 χιλιοστα και μου λες για μετριο φθινοπωρο οταν εισαι πανω απο τους μο παντου?..για τα μανιταρια προφανως δεν βγηκαν γιατι εκλεισες θερμοκρασιακα -2.5 βαθμουυς κατω απο τα κανονικα λογικα και δεν θελουν τοσο ψυχος..η στατιστικη ειναι αμειλικτη και δειχνει τι γινοταν στο παρελθον οι μεσες τιμες λοιπον δεν δειχνουν πανω απο δυο κακοκαιριες τον οκτωμβρη επισης δες λιγο και τις μεσες μεγιστες 19 βαθμοι μεση μεγιστη στη δυτικη μακεδονια αυτος ειναι οκτωμβρης στην ελλαδα...να μιλαμε για αλλα χρονια δεκτο αλλα με ολα τα στατιστικα στο συν δεν γινεται να μου μιλας για ενα μετριο οκτωμβριο...ειναι ατοπο και απλα γκρινιαζεις για να γκρινιαζεις χωρις λογο....εγω σου μιλαω με νουμερα και στατιστικη επιστημη εσυ μιλα με θεωρητικες μνημες στατιστικα λοιπον περσι ο χειμωνας ηταν απο τους πιο θερμους απο το 1955 και μετα ενω υετικα ηταν απο τους καλυτερους την τελευταια 30τια και πανω απο το μο αρα ηταν ενα κακος χειμωνας απλα ηταν υγρος

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το φθινόπωρο στη περιοχή μου το χαρακτήρισα μέτριο για μεγάλο μέρος της Ελλάδας είναι κακό,,,όταν δε βρέχει το Σεπτέμβριο , στα απο καυτό Ιούλιο Αύγουστο αυτομάτως γινεται μέτριο ο μονος τρόπος να γίνει καλο ει αι να βγει ο Οκτώβριος οπως βγηκε και ο Νοέμβριος φυσιολογικός...Ε ειναι ο πρώτος Νοέμβριος τα τελευταία 4 χρόνια που ζω με τη γυναίκα μου που τριςς μερες τωρα δε χρειάζεται θέρμανση απιστευτο....αρα για μενα μενει μέτριο...Αλλά για αρκετους που ζουν σε αλλα μέρη στην Ελλαδα ειναι απαίσιο 

Το σεμπτβρη 5-9 του μηνα δεν ειχε βροχες στις 18 -19 δεν ειχες καταιγιδες τις τελευταιες μερες παλι δεν ειχες 2 μερες βροχη?με μηνα με μο κατεγεγραμενης βροχης 6 μερες?και συζηταμε για τον νοεμβρη στις 5 του μηνα?ασε την αλλη χωρα μιλαμε για δυτικη μακεδονια..με θερμοκρασια το σεμπτεμβρη στο μο?και τη μιση ελλαδα απο λαρισα και πανω μα εχει κλεισει ο σεμπτεμβρη σε υετο στα κλιματικα η λιγο πανω?ο σεμπτμβρης στην περιοχη εχει μο θερμ 25 βαθμους και μολις 6 μερες καταγεγραμμενο υετο τι νομιζεις οτι γινοταν σεμπτεμβρη παλια στην ελλαδα παρελαση χαμηλων?καποιες μερες ασταθεις υπηρχαν οπως και φετος..το μοναδικο που εχει αλλαξει αρδην σεμπτεμβρη οκτωμβρη ειναι οτι η μεση μεγιστη εχει παρει ενα βαθμο πανω σε σχεση με παλια μεχρι εκει.οσο αφορα φετος στη μιση ελλαδα γι αυτη που συζηταμε δηλαδη και οι δυο μηνες ηταν φυσιολογικοτατη με τον οκτωμβρη να ειναι στους 10 ψυχροτερους απο το 1955 και εως τωρα..και να σου πω και το αλλο γιατι δεν με ακους χαχα ηδη απο τις 15 οκτωμβρη στον σωτηρη τεδω ειχα πει οτι το πρωτο 15 νθημερο του νοεμβρη θα βγει θερμο ε δεν με προσεχεις μαλιστα καποιο παιδι ειχε γραψει τοτε αν ειμαι μαντης και προδικαζω τον νοεμβρη δεν θυμαμαι ποιος ...οποτε ηξερες τι θα γινει χαχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από μέσα του μήνα και μετά οδεύουμε προς χειμερινά ελαστικά βλέπω εγώ άσχετα αν δεν χρειαστούν για χιόνι αλλά για ξεροκρυο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το βραδακι θα βγαλουμε και με βαση τα κυματα rossby μια νεα μεθοδο που πειραματιζομαστε την πορεια για τις επομενες εξι εβδομαδες..κατα τα αλλα πυκνες ομιχλες και χαμηλη νεφωση ακομα και τωρα κρατανε την θερμοκρασια σχετικα χαμηλα σε αρκετες περιοχες οπως και εδω..καλα σερρες δεν το συζηταω δεν καταλαβαν ποτε θερμη εισβολη χαχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ κακο το 6αρι, τελειώνει με συνοπτικές διαδικασίες τον Νοέμβριο

Αν παμε στις 144 ωρες δεν χρειαζεται πιο μακρια βλεπεις οτι ακομα και εκει δεν υπαρχει στα κυρια καμια συνοχη ουκμο τζεμ ευρωπαικο τζιφος καμια σχεση ειναι μπερδεμα η κατασταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geornik είπε:

Αν επαληθευτει το οτι ο Δεκεμβρης ειναι η ουρα του Νοεμβρη κλαφτα Χαραλαμπε...

Ο δεκεμβρης κατα τα φαινομενα στο λεω απο τωρα να μην λες θα εχει σιγουρα αντικυκλωναρα ....αλλα μαλλον πριν θα εχει μεγαλη κακοκαιρια....χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το βραδακι θα βγαλουμε και με βαση τα κυματα rossby μια νεα μεθοδο που πειραματιζομαστε την πορεια για τις επομενες εξι εβδομαδες..κατα τα αλλα πυκνες ομιχλες και χαμηλη νεφωση ακομα και τωρα κρατανε την θερμοκρασια σχετικα χαμηλα σε αρκετες περιοχες οπως και εδω..καλα σερρες δεν το συζηταω δεν καταλαβαν ποτε θερμη εισβολη χαχα

Έλα Ηγουμενίτσα να απολαύσεις 27αρακι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Έλα Ηγουμενίτσα να απολαύσεις 27αρακι!

Δεν θελω ευχαριστω χαχαχα τα φαγα τα 20 21 τις προηγουμενες μερες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Έλα Ηγουμενίτσα να απολαύσεις 27αρακι!

Πάψε εσυ..εδώ έχω 25,2 χαχαχα...φθινοπωραρα δυνατη....Και μάλιστα με το προυπαρχων καλοκαιρι 

Ωραίος ο τζιφος με λίγη καλη θέληση μπορει να κάνει κανει να μειον....να πω επίσης ότι παιζει προς το παρων ο Νοέμβριος σε μεση ελάχιστη να ναι εδω 6 βαθμους πανω απο το φυσιολογικό...Χωρίς όμως βροχες για να μη πεφτει το πρωί η θερμοκρασία ..με ζεστη για την εποχη

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αν παμε στις 144 ωρες δεν χρειαζεται πιο μακρια βλεπεις οτι ακομα και εκει δεν υπαρχει στα κυρια καμια συνοχη ουκμο τζεμ ευρωπαικο τζιφος καμια σχεση ειναι μπερδεμα η κατασταση

Απλή περιγραφή του τρεξίματος έκανα Κώστα, δεν είπα ότι θα βγει, το επόμενο άνετα γίνεται φανταστικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Κλεινεις τα ματια στο παρελθον 7 μερες μο βροχη με 50 χιλιοστα μο ποσες κακοκαιριες ειχες δηλαδη 7? Με 8 χιλιοστα η μια οχι προφανως παλι μια δυο θα ειχες αυτοι ειναι οι μο και ετσι ειναι τα πραγμταα εχεις ενα μηνα με πανω απο δεκα μερες καταγεγραμμενο υετο και 6 μερες με υετο πανω απο 10 χιλιοστα και μου λες για μετριο φθινοπωρο οταν εισαι πανω απο τους μο παντου?..για τα μανιταρια προφανως δεν βγηκαν γιατι εκλεισες θερμοκρασιακα -2.5 βαθμουυς κατω απο τα κανονικα λογικα και δεν θελουν τοσο ψυχος..η στατιστικη ειναι αμειλικτη και δειχνει τι γινοταν στο παρελθον οι μεσες τιμες λοιπον δεν δειχνουν πανω απο δυο κακοκαιριες τον οκτωμβρη επισης δες λιγο και τις μεσες μεγιστες 19 βαθμοι μεση μεγιστη στη δυτικη μακεδονια αυτος ειναι οκτωμβρης στην ελλαδα...να μιλαμε για αλλα χρονια δεκτο αλλα με ολα τα στατιστικα στο συν δεν γινεται να μου μιλας για ενα μετριο οκτωμβριο...ειναι ατοπο και απλα γκρινιαζεις για να γκρινιαζεις χωρις λογο....εγω σου μιλαω με νουμερα και στατιστικη επιστημη εσυ μιλα με θεωρητικες μνημες στατιστικα λοιπον περσι ο χειμωνας ηταν απο τους πιο θερμους απο το 1955 και μετα ενω υετικα ηταν απο τους καλυτερους την τελευταια 30τια και πανω απο το μο αρα ηταν ενα κακος χειμωνας απλα ηταν υγρος

Κώστα μιλησα για μέτριο φθινόπωρο οχι Οκτώβριο..ενας καλος Οκτώβριος δε κάνει το φθινόπωρο καλο ...το Σεπτέμβρη ζεστη είχε απλα συννεφιας καποιες μερες και έβρεξε ολο το Σεπτέμβρη 15 χιλιοστά εριξε ....Μόνο 12 μερες του Οκτώβρη ηταν φθινόπωρο και μάλιστα έντονο σαν  Νοέμβρης ολες...Δηλαδή ζουμε συνολικά 70 μερες φθινόπωρο και οι βαρια 15 , 16 είναι φθινόπωρο οι άλλες οχι....Και δεν ειπα οτι ήταν καλυτςρα τα προηγούμενα χρόνια αλλα οχι και να βάφτιζω και καλο φθινόπωρο αυτο που ζω τώρα επειδή τα 2,3 χρόνια τα προηγούμενα ηταν ακομα πιο χάλια 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Απλή περιγραφή του τρεξίματος έκανα Κώστα, δεν είπα ότι θα βγει, το επόμενο άνετα γίνεται φανταστικό

Ναι απλα λεω εχουμε προβλημα...χαοτικες διαφορες τρεξιμο με τρεξιμο το μονο κλειδωμενο ειναι νομιζω οι κανονικες εως και λιγο χαμηλοτερες θερμοκρασιες απο τριτη και μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κώστα μιλησα για μέτριο φθινόπωρο οχι Οκτώβριο..ενας καλος Οκτώβριος δε κάνει το φθινόπωρο καλο ...το Σεπτέμβρη ζεστη είχε απλα συννεφιας καποιες μερες και έβρεξε ολο το Σεπτέμβρη 15 χιλιοστά εριξε ....Μόνο 12 μερες του Οκτώβρη ηταν φθινόπωρο και μάλιστα έντονο σαν  Νοέμβρης ολες...Δηλαδή ζουμε συνολικά 70 μερες φθινόπωρο και οι βαρια 15 , 16 είναι φθινόπωρο οι άλλες οχι....Και δεν ειπα οτι ήταν καλυτςρα τα προηγούμενα χρόνια αλλα οχι και να βάφτιζω και καλο φθινόπωρο αυτο που ζω τώρα επειδή τα 2,3 χρόνια τα προηγούμενα ηταν ακομα πιο χάλια 

Καπου το αναφερα και χθες σε σχεση με παλια αυτο που εχει αλλαξει ειναι ο νοεμβρης και φετος θα δουμε τι θα γινει με αυτο το μηνα..σεμπτεμβρης και οκτωμβρης παντα υετικα και θερμοκρασιακα πιο πολυ με ηλιο ηταν παρα με κακοκαιριες και δεν το λεω σαν αποψη το λεω με βαση τους μο απο το 1955..η λαρισα σε 60 μερες απο σεμπτεμβρη εως οκτωμβρη εχει καταγεγραμμενες μερες υετου μο 16 μερες στις 60 τα ιδια ισχουν πανω κατω για τις περισσοτερες περιοχες απο λαμια και πανω απο λαμια και κατω ειναι και λιγοτερες οι μερες..αρα τι συζηταμε δυο μηνες μεταβατικη ηταν με ελαχιστες κακοκαιριες και αυτες τον οκτωμβρη  ε φετος και οι μο πιαστηκαν και οι θερμοκρασια δεν το συζηταω καν αρα πως να χαρακτηριστει μετριο ενα φθινοπωρο εως τωρα δεν γινετε..ποτε δεν ηταν διαφορετικο...εσυ εικαζεις οτι εχεις χασεις ολο τον νοεμβρη και θα βγει μετριο το φθινοπωρο γιατι θα εχεις 5 μερες τιμες πανω απο τα κλιματικα και στα μοντελα δεν βλεπεις φως..αν συνεχιστει αυτο ολο το μηνα προφανως και στο συνολο θα βγει μετριο αν μετα τις 10 που ηδη η θερμοκρασια θα πεσει εχει και συνεχεις κακοκαιριες το φθινοπωρο θα κλεισει κανονικα αυτο ομως πρεπει να περιμενουμε τελος του μηνα του τι θαγινει και πως θα χαρακτηριστει..προφανως και στους δυο πρωτους μηνες θα βρεχει 15 μερες και τις αλλες θα εχει ηλιο παντα ετσι ηταν....ο νομεβρης ειναι αλλο καπελο...σκεψου οτι η μεση μεγιστη στη φλωρινα οκτωμβρη ειναι 19 ολοκληρη βαθμοι και νοεμβρη 12 ...ο νοεμβρης λοιπον εχει χαθει τα τελευταια χρονια εκει θα συμφωνησω και ισως και ο φετινος ..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καπου το αναφερα και χθες σε σχεση με παλια αυτο που εχει αλλαξει ειναι ο νοεμβρης και φετος θα δουμε τι θα γινει με αυτο το μηνα..σεμπτεμβρης και οκτωμβρης παντα υετικα και θερμοκρασιακα πιο πολυ με ηλιο ηταν παρα με κακοκαιριες και δεν το λεω σαν αποψη το λεω με βαση τους μο απο το 1955..η λαρισα σε 60 μερες απο σεμπτεμβρη εως οκτωμβρη εχει καταγεγραμμενες μερες υετου μο 16 μερες στις 60 τα ιδια ισχουν πανω κατω για τις περισσοτερες περιοχες απο λαμια και πανω απο λαμια και κατω ειναι και λιγοτερες οι μερες..αρα τι συζηταμε δυο μηνες μεταβατικη ηταν με ελαχιστες κακοκαιριες και αυτες τον οκτωμβρη  ε φετος και οι μο πιαστηκαν και οι θερμοκρασια δεν το συζηταω καν αρα πως να χαρακτηριστει μετριο ενα φθινοπωρο εως τωρα δεν γινετε..ποτε δεν ηταν διαφορετικο...εσυ εικαζεις οτι εχεις χασεις ολο τον νοεμβρη και θα βγει μετριο το φθινοπωρο γιατι θα εχεις 5 μερες τιμες πανω απο τα κλιματικα και στα μοντελα δεν βλεπεις φως..αν συνεχιστει αυτο ολο το μηνα προφανως και στο συνολο θα βγει μετριο αν μετα τις 10 που ηδη η θερμοκρασια θα πεσει εχει και συνεχεις κακοκαιριες το φθινοπωρο θα κλεισει κανονικα αυτο ομως πρεπει να περιμενουμε τελος του μηνα του τι θαγινει και πως θα χαρακτηριστει..προφανως και στους δυο πρωτους μηνες θα βρεχει 15 μερες και τις αλλες θα εχει ηλιο παντα ετσι ηταν....ο νομεβρης ειναι αλλο καπελο...σκεψου οτι η μεση μεγιστη στη φλωρινα οκτωμβρη ειναι 19 ολοκληρη βαθμοι και νοεμβρη 12 ...ο νοεμβρης λοιπον εχει χαθει τα τελευταια χρονια εκει θα συμφωνησω και ισως και ο φετινος ..

Εμένα μου τη σπάει κάθε χρόνο ο Σεπτέμβριος που είναι χάλια...Στο Νοέμβριος φέτος ακόμα ελπίζω για χιόνια να σε πω την αλήθεια...Ίσως ειμαι τρελός αλλά πιστεύω θα χιονίσει ο Νοέμβριος εδώ φέτος 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εμένα μου τη σπάει κάθε χρόνο ο Σεπτέμβριος που είναι χάλια...Στο Νοέμβριος φέτος ακόμα ελπίζω για χιόνια να σε πω την αλήθεια...Ίσως ειμαι τρελός αλλά πιστεύω θα χιονίσει ο Νοέμβριος εδώ φέτος 

Δεν εισαι μακρια απο το να γινει με βαση τα τελευταια στοιχεια οχι των τρεξιματων που βλεπεις..ο σεμπτεμβρης παντα ενας χαλια μηνας χωρις ουσιαστικο ενδιαφερον περαν μερικων καταιγιδων...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

 

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Αντε να φυγει αυτη η αηδια εξω

Θερμοκρασιακα και 6 μερες εκτος δεν ειναι κακο οι θερμοκρασιες επιστρεφουν στα κανονικα βορειοτερα και λιγο νωριτερα απο την αττικη το θεμα ειναι να παρουμε και υετο μετα τις 14 και χιονακια στα βουνα ..

IMG_20211106_145514.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ για μέσα Νοέμβρη στην Αττική τρέχουν 5 γραμμές των ensembles κοντά στο -8 με -10!

Ούτε το χειμώνα δεν βλέπουμε τέτοιο διάγραμμα πολύ συχνά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εμένα μου τη σπάει κάθε χρόνο ο Σεπτέμβριος που είναι χάλια...Στο Νοέμβριος φέτος ακόμα ελπίζω για χιόνια να σε πω την αλήθεια...Ίσως ειμαι τρελός αλλά πιστεύω θα χιονίσει ο Νοέμβριος εδώ φέτος 

Ο Σεπτέμβριος την σπάει όταν έχει προηγηθεί καυτό καλοκαίρι και δεν αντέχεις ούτε μέρα μέχρι να φύγει το σιχαμα. Αν το καλοκαίρι είναι καταιγιδατο ο Σεπτέμβρης απλά είναι η βαρεμάρα η ίδια. Έτσι και αλλιώς και παλιά αδιάφορος ήταν ο Σεπτέμβρης απλά στα 80ς ήταν αδιάφορος 6-7/10ετια  και πλέον 9/10. Μόνο το 2016 είχε την προηγούμενη δεκαετία

Ο Νοέμβριος πονάει γιατί είναι το φθινόπωρο το ίδιο και η αρχή του χειμώνα, ο δείκτης του Δεκέμβρη. Ο Νοέμβριος μέχρι τις αρχές των 2000ς είχε κάθε χρόνο 50- 80-100-150μμ και σχεδόν κάθε χρόνο χιόνι. Τις μισές χρονιές είχε πάνω από 15-20εκ. Πλέον έχει γίνει ο πιο ηλιόλουστος μήνας πλην καλοκαιριού. Λες σε ανθρώπους 20χρονων ότι ξέρεις παλιά της Κατερίνας είχε χιόνι και παγετούς στη Φλώρινα και γελάνε🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...