Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τραγικό το 6αρι εξαφάνισε τις βροχές στα κοντινά που έχουν σημασία.. Η συνέχεια μπορεί να βελτιώθηκε κάπως από τα μοντέλα, αλλά μιλάμε πάλι για 200+ ώρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τροπικη καταιγιδα στον ατλαντικο ρε..θα μπορουσε να ειναι και η γυναικα του ικαρντι χαχαχ

Ρε συ  το ξέρω..Εσυ να τα διευκρινίζεις όμως, γιατί έχουμε και επισκέπτες μην γίνει καμιά παρανόηση😂.... Για όλα, αυτές οι γυναίκες φταίνε,,....Εγω τα λεω  αλλα δεν μ ακούνε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Ρε συ  το ξέρω..Εσυ να τα διευκρινίζεις όμως, γιατί έχουμε και επισκέπτες μην γίνει καμιά παρανόηση😂.... Για όλα, αυτές οι γυναίκες φταίνε,,....Εγω τα λεω  αλλα δεν μ ακούνε...

Μα ναι δωσε σε μια κακοκαιρια ονομα μεσι...ροναλντο...λεβαντοφσκι.. να δεις τι εχει να γινει χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαλι μαυρο τα υετικα ensembles ως τις 20 του μηνα για αττικη.

Αν δεις και στης αθηνας εχουν αυξηθει τα ακραια σεναρια υετου στην περιοδο πραγμα που σημαινει οτι καλο θα παιχτει..και στα κοντινα παλι εχει σεναριο με πολυ υετο.αυτα εδω ειναι της λαρισας αλλα και της αθηνα πανω κατω τα ιδια ειναι

IMG_20211111_140342.jpg

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαλι μαυρο τα υετικα ensembles ως τις 20 του μηνα για αττικη.

Δυστυχως επεσε μεσα η μακροπροθεσμη σου εκτιμηση εδω μεσα γιωργο

Αντε τωρα να περιμενουμε με αγωνια το τελευταιο δεκαημερο του μηνα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Δυστυχως επεσε μεσα η μακροπροθεσμη σου εκτιμηση εδω μεσα γιωργο

Αντε τωρα να περιμενουμε με αγωνια το τελευταιο δεκαημερο του μηνα

 

 

Καλα κοιτα μην βγει καμια συγκλιση στα μοντελα σημερα αυριο και χορτασουμε υετο στο 15-19 παιζει εντονα και αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Καλα κοιτα μην βγει καμια συγκλιση στα μοντελα σημερα αυριο και χορτασουμε υετο στο 15-19 παιζει εντονα και αυτο

Προς το παρόν ο υετός για το διάστημα αυτό μειώνεται πάντως συνεχώς από τα μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Προς το παρόν ο υετός για το διάστημα αυτό μειώνεται πάντως συνεχώς από τα μοντέλα.

Ολα στα ορια ειναι μιχαηλ για τα ηπειρωτικα...τα δυτικα δεν νομιζω την δευτερα τριτη να χασουν τα 30-40 χιλιοστα...εχουμε δυο 12αρια σημερα και αυριο..να δουμε τι θα γινει εν τελει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως για λίγο δε μας έκατσε το φθινόπωρο φέτος,,  η Σικελία πνίγεται κάθε μέρα 

Πάντως μονο ο  ευρωπαιος δινει τοσα χιλιοστα για δω ,, τζιφος και τζεμ  ούκμο τιποτα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ολα στα ορια ειναι μιχαηλ για τα ηπειρωτικα...τα δυτικα δεν νομιζω την δευτερα τριτη να χασουν τα 30-40 χιλιοστα...εχουμε δυο 12αρια σημερα και αυριο..να δουμε τι θα γινει εν τελει

Για Θεσσαλία πλέον Κώστα δεν περιμένω κάτι το ιδιαίτερο.. Το θέμα είναι να μην χαθούν όλα τα χιλιοστά και από τα δυτικά, κάτι στο οποίο το ούκμο επιμένει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα

Εγώ λέω να μαζευτούν όλα τα επιτελεία (Αθήνας, Θεσσαλονίκης, Λάρισας, Ιωαννίνων, κλπ κλπ) να τα βάλουνε κάτω, να δούμε τι θα κάνουμε, για να δούμε κανένα χαϊρι με το χειμώνα που έρχεται....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή και η ζωνικη κυκλοφορία . Τουλάχιστον θα βγάλει καμιά πάχνη .

icon-0-156.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχει ξεσκιστει η κεντροδυτικη μεσογειος.Ελεος!

Μονο αυτο πιασαμε στη μακρο νοεμβριου καλα χααχαχα αλλα δεν πλησιασαν ποτε οι βροχες χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Icon ενώνει περισσότερο τα δύο ατλαντικα χαμηλά οπότε φυσικά τα υπόλοιπα 12αρια έκαναν το αντίθετο. Άικον έχεις πέσει στα μάτια μου φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Icon ενώνει περισσότερο τα δύο ατλαντικα χαμηλά οπότε φυσικά τα υπόλοιπα 12αρια έκαναν το αντίθετο. Άικον έχεις πέσει στα μάτια μου φετος

Τα αλλα βγήκαν πολυ καλα μιχαηλ και ουκμο και τζιφος θα ναι ωραια στη συνέχεια σιγουρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο αντικυκλώνας είναι απαγορευτικός για βροχες ακόμη και στη δυτική Ελλάδα... Δείτε πως φρενάρει και οπισθοδρομει το χαμηλό από Τρίτη και μετα😡μας έφαγε πια αυτός ο μπαστακας... Χτικιασαμε😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ο αντικυκλώνας είναι απαγορευτικός για βροχες ακόμη και στη δυτική Ελλάδα... Δείτε πως φρενάρει και οπισθοδρομει το χαμηλό από Τρίτη και μετα😡μας έφαγε πια αυτός ο μπαστακας... Χτικιασαμε😡

Τελειωσαν τα βασανα πηγαμε λιγο πισω με τον ικαρντι αλλα θα γινει η αλλαγη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως περιμέναμε και βγήκε το πρωτο δεκαπενθήμερο φόλα, έτσι το δεύτερο μισό του μήνα θα έχει καιρικό ενδιαφέρον.  Μπορεί το οργανωμένο χαμηλό να έρθει σε δεύτερη φάση αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια . Χιονάκια στα βουνά μέχρι τις 20.11 να θυμηθούμε λίγο πως είναι και ένα δυνατό τελευταίο 10ημερο με πολύ υετό  ο στόχος . Ειμαι αισιόδοξος απο την γενική εικόνα των χαρτών.

Να θυμίσω ότι πέρσι αρχές Νοέμβρη η προοπτική ήταν να μην κατέβει κρύο πριν τα Χριστούγεννα .Φέτος η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική και επιτέλους πιο φυσιολογική νομίζω σε σχέση με τα τελευταία χρόνια . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Ντοπέ  πρόωρα φέτος ο αζορ.....η φαπΑ σε λίγες μέρες θα γίνει  χάδι τελικά?🙏😁

Screenshot_2021-11-11-20-25-45-520.jpg

Screenshot_2021-11-11-20-26-26-208.jpg

Ξερό κρύο θα ήταν δυστυχώς  .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...