Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μην αγχώνεσαι το χουμε 

Γιατι τα ενς του τζιφου τι παραπανω εχουν απο το ευρωπαικο?και τα δυο υετικα ειναι πολυ καλα και θερμοκρασιακα ειναι λιγο ψυχροτερα του τζιφου αλλα οχι κατι τρομερο για να υπαρχει εστω ταση ψυχρης εισβολης.και του τζεμ το ιδιο καλα υετικα αλλα θερμοκρασιες στον μ.ο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Γιατι τα ενς του τζιφου τι παραπανω εχουν απο το ευρωπαικο?και τα δυο υετικα ειναι πολυ καλα και θερμοκρασιακα ειναι λιγο ψυχροτερα του τζιφου αλλα οχι κατι τρομερο για να υπαρχει εστω ταση ψυχρης εισβολης.και του τζεμ το ιδιο καλα υετικα αλλα θερμοκρασιες στον μ.ο

Καμία σχέση δεν έχουν το ευρωπαικο πάει τέρμα δεξιά ο μέσος όρος του σε Ισπανία ...Ενώ ο τζίφος πετάει Αυλώνα 2 μέρες αργότερα γιατί δε φεύγει τόσο δυτικά στην αρχή...Για αυτό και τουλάχιστον 20 σενάρια του ευρωπαιου χιονίζουν Ισπανία μαροκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καμία σχέση δεν έχουν το ευρωπαικο πάει τέρμα δεξιά ο μέσος όρος του σε Ισπανία ...Ενώ ο τζίφος πετάει Αυλώνα 2 μέρες αργότερα γιατί δε φεύγει τόσο δυτικά στην αρχή...Για αυτό και τουλάχιστον 20 σενάρια του ευρωπαιου χιονίζουν Ισπανία μαροκο

Εγω σαν μελοι σε ρωταω ρε φουλ υετοφορα ειναι και τα 3 μοντελα αλλα κανενα δεν εχε υποψια σοβαρης ψυχρης εισβολης προς το παρον τουλαχιστον...και τα δυο ιδια ειναι σχετικα και πολυ καλα για τοσο μακρια.δες 192 ωρες εξαιρετικα κοντα για τοσο μακρια

IMG_20211114_152232.jpg

IMG_20211114_152254.jpg

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω σαν μελοι σε ρωταω ρε φουλ υετοφορα ειναι και τα 3 μοντελα αλλα κανενα δεν εχε υποψια σοβαρης ψυχρης εισβολης προς το παρον τουλαχιστον...και τα δυο ιδια ειναι σχετικα και πολυ καλα για τοσο μακρια.δες 192 ωρες εξαιρετικα κοντα για τοσο μακρια

IMG_20211114_152232.jpg

IMG_20211114_152254.jpg

Στο ξαναλεω αλλη μια φορα πιο νωρίς στις 156 το ευρωπαικο στο , μέσο όρο κατεβάζει Αυλώνα Γαλλία Ισπανία ο οποίος πάει δυτικά και το κρύο διαλύεται στις 192 είναι το μαζεμαμα του Αυλώνα.. στο τζιφο τότε κατεβαίνει και για αυτό έχουν  3 βαθμούς διαφορά στη θερμοκρασία στο μέσο όρο...

Απάντησα πιο πριν για τα μέλη 20 μέλη του ευρωπαικου πανε ισπανια

Και ταυτόχρονα 7 μέλη του τζιφου με χιονιζουν και 4 πανε ισπανια 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Σου βαλα και προβλεψη λα νινα το δευτερο

IMG_20211114_124736.jpg

IMG_20211114_124845.jpg

IMG_20211114_125043.jpg

ψαγμένες οι εικόνες, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τον χρόνο στην πρωτη και στην τρίτη . χαχα.  το BL τι είναι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Στο ξαναλεω αλλη μια φορα πιο νωρίς στις 156 το ευρωπαικο στο , μέσο όρο κατεβάζει Αυλώνα Γαλλία Ισπανία ο οποίος πάει δυτικά και το κρύο διαλύεται στις 192 είναι το μαζεμαμα του Αυλώνα.. στο τζιφο τότε κατεβαίνει και για αυτό έχουν  3 βαθμούς διαφορά στη θερμοκρασία στο μέσο όρο...

Απάντησα πιο πριν για τα μέλη 20 μέλη του ευρωπαικου πανε ισπανια

Και ταυτόχρονα 7 μέλη του τζιφου με χιονιζουν και 4 πανε ισπανια 

Εγω καταλαβα οτι ειπες για μεσο ορο ..παντως και τα δυο εξαιρετικα για τοσο μακρια στην ιδια φιλοσοφια πρωτη φορα φετος τωρα τι θα γινει θα δειξει.αυτο που ελεγα πριν για διαβασμα μοντελων το αν βγει το ενα η αλλο μιλαμε για ελαχιστες μετατοπισεις σε παγκοσμια κλιμακα ..ενω μπορει να μην βγει και τιποτα χαχαχ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ψαγμένες οι εικόνες, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τον χρόνο στην πρωτη και στην τρίτη . χαχα.  το BL τι είναι?

Η πρωτη εικονα φραφει ειναι για 22 εως 28..η τριτη ειναι τα ενς τα κοκκινα καντα πρασινα ειναι μετα τος 120 ωρες τα εκοψε για να στα στειλω ...το bl ελα μου ντε χαχχαχ...οι εικονες ειναι απο το ευρωπαικο μιχαηλ οσοι ενδιαφερονται εχει πανω απο 200 χαρτες ελευθερους προγνωσης medium και long rage να μην βλεπουν μονο τζιφο χαχαχα..μπαινεις στο σαιτ forecast και βλεπεις τα παντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω καταλαβα οτι ειπες για μεσο ορο ..παντως και τα δυο εξαιρετικα για τοσο μακρια στην ιδια φιλοσοφια πρωτη φορα φετος τωρα τι θα γινει θα δειξει.αυτο που ελεγα πριν για διαβασμα μοντελων το αν βγει το ενα η αλλο μιλαμε για ελαχιστες μετατοπισεις σε παγκοσμια κλιμακα ..ενω μπορει να μην βγει και τιποτα χαχαχ

Καλά σιγουρα αλλα του τζιφου ειναι λιγο καλυτερος ...λόγω του ότι καποια σεναρια του ευρωπαιου έχουν ξεφύγει για Μαρόκο...Αλλά εγω ειμαι αισιόδοξος και να μη χιονισει χαμηλα θα χιονισει σε βουνα και θα χουμε βροχες αρκετες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

ψαγμένες οι εικόνες, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τον χρόνο στην πρωτη και στην τρίτη . χαχα.  το BL τι είναι?

Blocking 

Bl+ αντικυκλωνας πανω απο την ευρωπη  

Bl- αντικυκλωνας στον βορειο ατλαντικο με τραφ στην σκανδιναβια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Παλιακος Δεκέμβρης όπως 2001😁🙏❓❓

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1636901389526_6865662045698011783.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1636901410984_6865662135698348704.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1636901429769_6865662214488815979.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1636901479391_6865662422616775630.jpeg

Παντως τα ροσμπι εχουν ματιασει χιονοκακαιρια καπου στο 9-13 λιγο να βγουν εξω θα κατσει πανω στη σημαδιακη ημερομηνια 16 δεκεμβρη χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελευταία μέρα κατάλαβε το τζεμ ότι τα χιλιοστά είναι ελάχιστα για αύριο. Για να δούμε τι θα δείξει στις 19-20 του μήνα, εκεί που όλοι οι άλλοι έχουν πάρει χαμπάρι ότι δεν θα γίνει τίποτα.

 

Το κατάλαβε και το τζεμ .

 

 

axxx πολύ όμορφο

gfs-0-330.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τελευταία μέρα κατάλαβε το τζεμ ότι τα χιλιοστά είναι ελάχιστα για αύριο. Για να δούμε τι θα δείξει στις 19-20 του μήνα, εκεί που όλοι οι άλλοι έχουν πάρει χαμπάρι ότι δεν θα γίνει τίποτα.

 

Το κατάλαβε και το τζεμ .

 

 

axxx πολύ όμορφο

gfs-0-330.png?12

Ζήσε Μάη μου😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απογοητευτικα τα 12 αρια...Οταν αδυνατουν να βγαλουν εστω και ψηφιακα μια πανελλαδικη διαταραχη τοτε καταλαβαινει κανεις την τραγικοτητα της καταστασης...Και ειμαστε στα μεσα νομεβρη με σχεδον ενα μηνα βαρετοκαιρια..

Ειναι ξεκαθαρο και απο τα κυρια τρεξιματα των μοντελων αλλα και απο τους μεσους ορους οτι η οποια αλλαγη θα ερθει μετα τις 22 του μηνα αλλα χωρις η Ελλαδα να καθισταται φαβορι για κατι αξιολογο..Η ταση ξεκαθαρα δειχνει και παλι δυτικη Ευρωπη...

Ειναι πολυ νωρις ακομα...Προφανως καλλιστα μπορει να αλλαξει αυτη η αρνητικη τροπη αλλα ας μην κρυβομαστε...Πρεπει να γινει αμεσα.Μεσα στην τρεχουσα εβδομαδα..Αλλιως τελειωνει ο Νοεμβρης...

Παντως οπως και να το κανουμε μιλαμε για απολυτα καιρικη καταντια..Αλλο ενα φθινοπωρο χανεται στην πιο κρισιμη καμπη του απο αντικυκλωνικες συνθηκες...Καθε χρονο χανουμε 1-1,5 μηνα μεσα στο φθινοπωρο με απολυτη βαρετοκαιρια...Αυτο που ζουμε δεν ειναι Νοεμβρης...Προσπαθω να ειμαι ψυχραιμος...Αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα...Ειλικρινα εχει αρχισει και γ@μιεται η ψυχολογια μου τελειως...Καλο βραδυ ρε παιδες...Ας μας λυπηθει ο θεος και μας τους καιροφιλους...Δεν ζηταμε να γινουμε Τρομσο ρε π@υστη μου..Ουτε Σικελια...Τα αυτονοητα ζηταμε..Χιονια στα βουνα και βροχες στα πεδινα σε πρωτη φαση...Αντε τα λεμε ρε παιδια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα καλα θα πανε αλλες χρονιες ψαχναμε το ψύχος στο Καναδά στο βόρειο πόλο και στη Σιβηρία,, τώρα θα μπει για τα καλά Ευρώπη και μόνο αυτό θα οδηγήσει σε χιόνια κάποια στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ψηλα το κεφαλι ρεεεε Σακουλινοοοοο.Πως θα μπεις στην μαχη ρε με τετοια ψυχολογια; 

 

ens_image.png

Θες να σου πω τι γινετε καποιοι οχι ο σακης εχουν μπερδευτει και νομιζουν ειναι δεκεμβρης και ψαχνουν αυλωνες και κρυα τα ενς των μοντελων ειναι εξαιρετικα υπεροχα φθινοπωρινα εστω και μετα τις 20 δεν λεω οτι θα βγουνε ομως δεν σου δινουν και δικαιωμα γκρινιας σου δινουν μια ταση βροχερη και στα πλαισια της εποχης και θερμοκρασιας στο μο ετσι 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θες να σου πω τι γινετε καποιοι οχι ο σακης εχουν μπερδευτει και νομιζουν ειναι δεκεμβρης και ψαχνουν αυλωνες και κρυα τα ενς των μοντελων ειναι εξαιρετικα υπεροχα φθινοπωρινα εστω και μετα τις 20 δεν λεω οτι θα βγουνε ομως δεν σου δινουν και δικαιωμα γκρινιας σου δινουν μια ταση βροχερη και στα πλαισια της εποχης και θερμοκρασιας στο μο ετσι 

Δικαιωμα γκρινιας τουλαχιστον στους αθηναιους δινει το ανυπαρκτο ως τωρα φθινοπωρο Κωστα.Δεν εχει αδικο ο Σακης.Αλλα οντως τα ens. ειναι πολυ ενθαρρυντικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, ICELARISSA said:

Θες να σου πω τι γινετε καποιοι οχι ο σακης εχουν μπερδευτει και νομιζουν ειναι δεκεμβρης και ψαχνουν αυλωνες και κρυα τα ενς των μοντελων ειναι εξαιρετικα υπεροχα φθινοπωρινα εστω και μετα τις 20 δεν λεω οτι θα βγουνε ομως δεν σου δινουν και δικαιωμα γκρινιας σου δινουν μια ταση βροχερη και στα πλαισια της εποχης και θερμοκρασιας στο μο ετσι 

Λίγο βροχουλα ζητάμε απλά οι άμοιροι δεν έχουμε τρελές απαιτήσεις 😢😢🤣

εγω προσωπικα θα χαρω και με δραση οπουδηποτε στην πατριδα

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον βόρειο Πόλο πάει να κατεβάσει ο ευρωπαίος. Εγώ παίρνω σενάριο 26 πάντως για τα άπειρα μακρινά. χεχεχε

jesus.

ECM1-240.GIF?14-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σ'υντροφοι τα μοντέλα ομίλησαν και εγώ μετά από αρκετό κάψιμο....πρεβλέπω...εγκατάσταση Αυλώνα στην βορειανατολική Ευρώπη που με την σειρά του θα δημιουργεί διαδοχικά μέτωπα προς τα νότια και αρκετό ψύχος.....(εμάς στα βόρεια μας βλέπω να παιζουμε με μεγιστες 5  😎) χαρήκατε? μπριιιτσ....το κυρίαρχο ρεύμα θα είναι βορειοδυτικό δλδ πλην κεντρικου βορειου Αιγαιου και Ανατολικής Μακεδονίας θράκης εμεις οι υπολοιποι θα ειμαστε με την απόχη...!για να σας βρώ μία αναλογία πρεπει να πάω στο καλοκαίρι του 2019 Ιούνιο...τουτέστιν τα καλά (και θα είναι πολλά ) από τον γενάρη και μετά...μεχρι τοτε θα κρυώσουμε για τα καλά...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ συνεχίζω να μη βλέπω αισιόδοξα τα πράγματα...όταν μέχρι  και τις 22 του μήνα ο υετός είναι απειροελάχιστος ... και το μετά θα αλλάξει ούτως ή άλλως.....

ενώ πλέον άρχισε να διαφαίνεται σοβαρή κατάβαση ψύχους και αυλώνα στα δυτικά της Ευρώπης με αποτέλεσμα να απειλούμαστε εμείς με την αναγκαστική έτσι άνοδο του υποτροπικού προς την ανατολική ευρώπη και τη χώρα μας..... ........

Diagramme GEFS

ECMOPEU12_240_1.png

έτοιμη να μας καταπιεί η Αφρική...........

ECMOPEU12_240_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...