Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσει που οι δείκτες ανέβηκαν για καταπιωνα, αλλά στα 12αρθα έχουμε κατά κύριο λόγο δυτικιση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μου αρέσει που οι δείκτες ανέβηκαν για καταπιωνα, αλλά στα 12αρθα έχουμε κατά κύριο λόγο δυτικιση

Παντως αν βγει ο μισος υετος ο νοεμβρης υετικα θα ρεφαρει ως ενα σημειο .καλα στα δυτικα θα υπερκαλυψει το μηνα δεν το συζηταμε

xx_model-en-308-0_modez_2021112012_228_17_157.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Παντως αν βγει ο μισος υετος ο νοεμβρης υετικα θα ρεφαρει ως ενα σημειο .καλα στα δυτικα θα υπερκαλυψει το μηνα δεν το συζηταμε

xx_model-en-308-0_modez_2021112012_228_17_157.png

Για εδω μπορεί να ρεφαρει κιολας Κώστα πιο πολύ αν πέσουν αυτα...Πώς το βλέπεις για δω αρχές Δεκέμβρη εχω πιθανοτητες; ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Για εδω μπορεί να ρεφαρει κιολας Κώστα πιο πολύ αν πέσουν αυτα...Πώς το βλέπεις για δω αρχές Δεκέμβρη εχω πιθανοτητες; ;

Υπαρχει ταση για λαιτ ψυχρη εισβολη εκει στο 2-4 αλλα ειναι νωρις ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιβηρικός δεν υπάρχει ούτε κατά διάνυα.... μάλλον περισσότερο για θερμός αντικυκλώνας κάνει στη κεντροδυτική Σιβηρία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Και το Ούκμο ετοιμάζει να ανεβάσει την Αφρική στην χώρα μας το άλλο Σαβ/κο.....

UKMHDOPEU12_168_1.png

UKMHDOPEU12_168_2.png

Το ευρωπαϊκό λέει αλλά όμως...που την είδες την Αφρική? 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Το ευρωπαϊκό λέει αλλά όμως...που την είδες την Αφρική? 

Εγω λεω οτι με μια βδομαδα καθυστερηση η επομενη εβδομαδα θα ειναι βροχερη φθινοπωρινη και θα χαρισει σε ολη τη χωρα αλλου πολυ αλλου λιγοτερο τον υετο που χρειαζομαστε τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε..θα δουμε αν ερθει υποτροπικος μετα ψυχρη εισβολη η οτιδηποτε αλλο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω λεω οτι με μια βδομαδα καθυστερηση η επομενη εβδομαδα θα ειναι βροχερη φθινοπωρινη και θα χαρισει σε ολη τη χωρα αλλου πολυ αλλου λιγοτερο τον υετο που χρειαζομαστε τα υπολοιπα ειναι να χαμε να λεγαμε..θα δουμε αν ερθει υποτροπικος μετα ψυχρη εισβολη η οτιδηποτε αλλο

Εσείς κοιτάξτε να αλλάξετε την πρόβλεψη για τις γιορτές γιατί την βαξατε😀μη κάνουμε πάλι φέτος πασχουγεννα😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Εσείς κοιτάξτε να αλλάξετε την πρόβλεψη για τις γιορτές γιατί την βαξατε😀μη κάνουμε πάλι φέτος πασχουγεννα😡

Κοιτα η προβλεψη επισημα δν βγηκε ακομα χαχα παντως σε γενικες γραμμες εαν οντως ερθει σοβαρη ψυχρη εισβολη και οχι απλα ψυχρη εισβολη αναμενομενη θα ειναι μετα αντικυκλωνικη περιοδος και λογικη συνεχεια..ζεστη δυσκολα να εχει παντως η πασχουγεννα με αντικυκλωνα...ηλιο οκ ας εχει ριξει κανα 20ποντο πριν θα και ειμαι κατασπρος και στις γιορτες χαχχααχχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Σιβηρικος αζορικος τι  έχουμε εδώ??🙏✌️🆘

received_640053093680498.jpeg

received_909849956392299.jpeg

ο σιβηρικος εχει ψυχρο κεντρο και ειναι συνθως σε πιο βορεια θεση το κεντρο του... αυτο  το τωρινο μονο κακο μπορει να κανει για εμας απο αποψη θερμοκρασιων τον χειμωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Το ευρωπαϊκό λέει αλλά όμως...που την είδες την Αφρική? 

Το συγκεκριμένο τρέξιμο του ούκμο σχολιάζω που αν είχε συνέχεια θα έστελνε τα +15 και +20 στα 850 προς την περιοχή μας που φυσικά αύριο το πρωί άνετα θα έχει άλλο σενάριο ...... κάθε μοντέλο έχει το δικό του σενάριο ήδη από τις 100 ώρες και μετά δεν είναι μόνο το ευρωπαικό.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Παρά πολύ καλά συνεχίζουν να και τα ανσάμπλ ευρωπαιου στις αρχές του μήνα....

Είναι η ευκαιρία για ημιορεινά, ορεινά Ηπείρου, και φυσικά όλη η δυτική Μακεδονία. Μακάρι. 

Άικον διορθώνει. Ευρωπαίος μπόμπα.

Ο τζιφος στο χαμηλό στις 26 το χαλασε πάρα πολύ.. απλά θα βελτιώσει την συνέχεια... Το χαμηλό έγινε σκέτο μέτωπο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ίσως να σημειωθούν και τοπικές καταιγίδες. Έχετε cape. ενώ ειδικά στο επόμενο σύστημα βγάζει πολύ Cape

Μολις τις εξαφανισε ο τζιφος της βροχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεράστιες αλλαγές ο τζιφος. Προσωπικά φοβάμαι τα ανατολικά σενάρια περισσότερο από τα δυτικα κα ακόμα και για τον επόμενο Αυλώνα, μην πάω Γιάννενα και να έχει ξεροκρυο εκεί. Σε κάθε περίπτωση το 18αρι είναι τέλειο στον αυλώνα. Ήδη ξεκίνησα εντατικά ξενύχτια.. ελπίζω να μην πάνε χαμένα.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με λεπτομερη μελετη εμου και του επιτελειου μου,διακριναμε μια μικρη μετατοπιση αυλωνα,αντικυκλωνα της ταξεως των 2500 χιλιομέτρων μεταξυ 12αριου και 18αριου.Το παρακολουθουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με λεπτομερη μελετη εμου και του επιτελειου μου,διακριναμε μια μικρη μετατοπιση αυλωνα,αντικυκλωνα της ταξεως των 2500 χιλιομέτρων μεταξυ 12αριου και 18αριου.Το παρακολουθουμε

Στην Καμπούλ θα το πηγαινε σε λίγο.. 🤣🤣🤣🤣Μηδέν προγνωσιμοτητα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με λεπτομερη μελετη εμου και του επιτελειου μου,διακριναμε μια μικρη μετατοπιση αυλωνα,αντικυκλωνα της ταξεως των 2500 χιλιομέτρων μεταξυ 12αριου και 18αριου.Το παρακολουθουμε

Λογικο ηταν αφου ηταν πιο δυτικα απο καθε μοντελο απλα αντι να το κανει σε δυο ραν το κανε με  τη μια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με λεπτομερη μελετη εμου και του επιτελειου μου,διακριναμε μια μικρη μετατοπιση αυλωνα,αντικυκλωνα της ταξεως των 2500 χιλιομέτρων μεταξυ 12αριου και 18αριου.Το παρακολουθουμε

Μακριά. δικός μου είναι ο αυλώνας. Θες πρήξιμο όλο τον χειμώνα πάλι?😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μακριά. δικός μου είναι ο αυλώνας. Θες πρήξιμο όλο τον χειμώνα πάλι?😃

Οχιιιιιιιιι  δικός σου, δικός σου Μισελ. Για Αμέρικα που λέγαμε ισχυεί η μπαα;🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...