Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πείτε ρε παληκάρια για Κυριακή Ναύπλιο...τι βλέπετε ?

Εγώ πάντως με τα λίγα που σκαμπαζω βλέπω βροχή αλλά για λίγο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πείτε ρε παληκάρια για Κυριακή Ναύπλιο...τι βλέπετε ?

Εγώ πάντως με τα λίγα που σκαμπαζω βλέπω βροχή αλλά για λίγο 

Δεν φαίνεται κάτι Γιώργο!! Αν βγει βροχή μετά το απόγευμα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Στα σηνερινα τρεξιματα αυτο ακριβως ειναι το προβλημα οτι ειναι σε ωρες που το ευρωπαικο και το ουκμο αλλα και το τζεμ περαν οτι ειναι καλυτερα εχουν σχεδον ιδια φιλοσοφια για την συνεχεια..θα δουμε στα 12αρια που θα παει...

Πάντως τα ανσάμπλ δε χάλασαν του ευρώπαιου για 4 με 7 του μηνα είναι πολύ ωραία ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πλέον ξεκίνησε η κατάβαση, κάθε τρέξιμο μετράει! Μου αρέσει πολύ το 6αρι!

μιχαηλ θεωρεις πιθανη την χιονοπτωση μεσα στα γιαννενα σε αυτη την κακοκαιρια? η στην καλυτερη με καμια χλαπατσα ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

μιχαηλ θεωρεις πιθανη την χιονοπτωση μεσα στα γιαννενα σε αυτη την κακοκαιρια? η στην καλυτερη με καμια χλαπατσα ?

Χλαπάτσα εννοείς υγρό χιόνι? ή χιονόνερο πχ? Πλέον με τα δεδομένα που έχουμε μπορούμε να δούμε και κανονική χιονόπτωση, στο τέλος ης κακοκαιρίας. Μην φανταστείς όμως. Εγώ ενθουσιάζομαι που λογικά θα θαφτούν τα βουνά, καθώς πχ σε μια κακοκαιρία όπως η Αριάδνη έριξε πολύ χιόνι μέσα στα Γιάννενα, αλλά και στα ορεινά, ωστόσο τώρα τα ορεινά θα ρίξει περισσότερο από ότι τότε λόγω διάταξης, λεπτομέρειες για υψόμετρα από αύριο μεθαύριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Χλαπάτσα εννοείς υγρό χιόνι? ή χιονόνερο πχ? Πλέον με τα δεδομένα που έχουμε μπορούμε να δούμε και κανονική χιονόπτωση, στο τέλος ης κακοκαιρίας. Μην φανταστείς όμως. Εγώ ενθουσιάζομαι που λογικά θα θαφτούν τα βουνά, καθώς πχ σε μια κακοκαιρία όπως η Αριάδνη έριξε πολύ χιόνι μέσα στα Γιάννενα, αλλά και στα ορεινά, ωστόσο τώρα τα ορεινά θα ρίξει περισσότερο από ότι τότε λόγω διάταξης, λεπτομέρειες για υψόμετρα από αύριο μεθαύριο

εε υγρο χιονι εννοω κυριως ......ναι καταλαβα , καλα και εμενα δεν με καιει τοσο η χιονοπτωση μεσα στην πολη   αφου λογικα θα εχω την δυνατοτητα να παω μετσοβο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

εε υγρο χιονι εννοω κυριως ......ναι καταλαβα , καλα και εμενα δεν με καιει τοσο η χιονοπτωση μεσα στην πολη   αφου λογικα θα εχω την δυνατοτητα να παω μετσοβο

Ωραίος ρε, να το ευχαριστηθείς.. Θα έχει τρομερή παπλαμούδα λογικά εκεί.. Καλά τα αλπικά σημεία της Πίνδου που θα έχουν σχεδόν συνέχεια χιονοθερμοκρασίες πάνε για μέτρο+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο άτιμος αλλο ενα ραν που βρίσκει τρόπους πολλούς να μας Χίονισει εδω 

Κοιτα βαση mjo και τζετ στριμ ο τζιφος εχει το πιο πιθανο σεναριο τα αλλα ειναι εκτος στα κυρια τα 00z

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για να βοηθήσω όσον αφορά τα τρεξίματα του ευρωπαικού κλπ πόσο πιθανόν είναι η Μεσόγειος ολόκληρη να μην πάρει χαμπάρι από την κάθοδο των ψυχρών μαζών στην κεντρικοανατολική Ευρώπη?...χμμ μικρές οι πιθανότητες......ετσι ως πρωταγωνιστής είναι τα βαλκάνια και με λιιιιιιίγη μικρή βοηθεια και η χώρα μας.

Οχι τπτ άλλο για δυο χειμώνες βλέπαμε τα γατάκια λυών Μασσαλία....κλπ να χιονίζονται.....ε φέτος σειρά πέρνουν Βελιγράδι Σόφια ................Κιλκίςς(μπάφαλο είπαμε)...

Για την πατρίδα δυτική Μακεδονία δεν λέω τιποτα και αναποδα να γυριστούν οι χάρτες παλι χιονίζεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Αναμενουμε χιονοφωτος απο Δυτικη Μακεδονια soon δηλαδη!

αν βοηθήσει ο τεμπελης, τσιπουρόβιος, ξύδιας ,γείτονας στην κοπή των ξύλων ναι.!..αλλιώς φώτο από το επταπύργιο.....(γιατί όχι?)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, bardaris said:

αν βοηθήσει ο τεμπελης, τσιπουρόβιος, ξύδιας ,γείτονας στην κοπή των ξύλων ναι.!..αλλιώς φώτο από το επταπύργιο.....(γιατί όχι?)

Βιρτουοζικο στο Επταπυργιο με τα τωρινα δεδομενα αλλα το βλεπω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Βιρτουοζικο στο Επταπυργιο με τα τωρινα δεδομενα αλλα το βλεπω!

μακάρι αν και σειρά έχουν τα υπερβόρεια πεδινά...(κιλκίς -γουμένισσα gary) και ο Εβρος ο οποίος μπορεί να είναι και η εκπληξη!το επταπύργιο και η σαλόνικα εχει να λύσει ακόμα πολλλά προβλήματα ξεκινώντας από  πλακάκια πεζόδρομων κλπ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mε βάση τους χθεσινους δείκτες δεν υπήρχε περίπτωση να βγουν αυτά του τζιφου. σήμερα έπεσαν όμως, η αλλιώς η άνοδος δεν είναι σημαντική, οπότε ίσως αλλάξει αυτό στα τρεξίματα. Κατά τα άλλα κρίσιμα τα 12αρια σήμερα για την κακοκαιρία στα τέλη του μήνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

αν βοηθήσει ο τεμπελης, τσιπουρόβιος, ξύδιας ,γείτονας στην κοπή των ξύλων ναι.!..αλλιώς φώτο από το επταπύργιο.....(γιατί όχι?)

Αν δεν πας πάνω να συνένοηθουμε από που θα τραβάς φώτο εσύ και που εγώ μην βγάζουμε τα ίδια 😋😋😋  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...