Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρομαι διπλα και τριπλα που τα καταφερε τελικα με.τοσο ΒΒΑ το θεωρουσα αδυνατο ακομα και να συννεφιασει συμπαγως !

Κι ομως ... ριχνει πανεμορφα....η 1η ακρως φθινοπωρινη προς χειμωνιατικη βραδια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπω, χειμώνας κανονικός έξω εδώ στα Μελίσσια.....η αίσθηση στους 7οC.....θερμ 11οC και βροχούλα ποτιστική, χαλαρή συνοδεία βοριά, δυνατού κατά διαστήματα.....ο δρόμος βρεγμένος κάτω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 mm στη Χρυσούπολη Περιστερίου με την αλλαγή της ημέρας.. ήσυχα κι όμορφα... με τη θερμοκρασία αυτή την ώρα στους 12.8℃ και με 83% υγρασία....

.. στα 3.2 mm ο μήνας (!!), μιας και γράψαμε άλλα 0.2 mm με την ομίχλη..... και μόνο γι' αυτή την ομίχλη θα έχω κι εγώ, κάτι να λέω για το φετινό Νοέμβρη!... που κι εγώ δε ξέρω από πότε είχα να το δω αυτό, αν κι όλας το έχω ξαναδεί εδώ..... κατα τα άλλα ναι.. φοβερά πράγματα μετά τον Μπάλλο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13.8 βαθμοι Καλλιθεα και 2.4mm σπο το βραδυ..Εριχνε προσκαιρα δυνατα..Με αποτελεσμα να με ξυπνησει η βροχη..Δεν το πιστευα...Εκει φτασαμε..Να βρεχει τον Νοεμβρη και να το αμφισβητουμε..

Βαλια Καλντα...Ομορφιες φθινοπωρινες...

257771707_10159852977656926_2832426969291938180_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια σχεδόν 10οC και 1,6mm από την μεταμεσονύχτια βορίσια βροχούλα.....πολύ βαρύς καιρός....απόλαυση!!

IMG_20211117_081319.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, τέταρτη συνεχόμενη μέρα χωρίς ήλιο! Ψιλόβροχο, αραιή ομίχλη και 8 βαθμοί τώρα. Το λες και χειμερινό το σκηνικό έξω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα ! Ψεκάδιασμα , 9 βαθμοί και μια όμορφη φθινοπωρινή ημέρα στο Κρυονέρι. Στο ταμείο 1mm .

1mm έπεσε την νύχτα και στο χωριό με την Θ στους 10,6 αυτή την ώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Καλημέρα, τέταρτη συνεχόμενη μέρα χωρίς ήλιο! Ψιλόβροχο, αραιή ομίχλη και 8 βαθμοί τώρα. Το λες και χειμερινό το σκηνικό έξω... 

σιγουρα εχει 8 βαθμους στον αλμυρο ?? καμια πολη της θεσσαλιας δεν εχει κατω απο 10...ολες 10-12 εχουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Ασθενής βροχή έχουμε και στον Τύρναβο με 11°C και τον πιο κοντινό σταθμό στα Πλατανούλια να καταγράφει 0,6 χιλιοστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψεκαδιζει τωρα και στον Ασπροπυργο..

Ελατη και Λιμνη Πλαστηρα...Ομιχλη,βροχουλα και χαμηλες νεφωσεις..Συνθετουν το τελειο φθινοπωρινο σκηνικο..Αφαντη η λιμνη φυσικα στην τριτη φωτο...

webcamimage.jpg

webcamimage (1).jpg

limniplastiracam.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτο 15ημερο Νοέμβρη φέτος μέση θερμοκρασία 13.4c,  πέρυσι 14.4c,  κατά 1 βαθμό ψυχροτερος φετος,  υετος για γέλια,, 6mm πέρυσι   4mm  φετος, ολα αυτα απο δυτικη χαλκιδικη,  να δουμε και το αλλο μισο τι θα κανει;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαριά συννεφιά κ εδώ… βροχούλα ασθενής την νύχτα κ 0.5 χιλιοστά! 
12.2c ελάχιστη, στους 14.5c τώρα…! Τουλάχιστον ξεχάσαμε τον ηλιο κ μπορεί να βγει ξανά τον Απρίλιο! 
Χαλκίδα 

Κεφαλονιά 

96810D14-AC8C-43A1-8EA6-8A1DFB7FF7AA.png

0214D07B-68F1-4E0B-BE4B-A6292D7B594F.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης μασ είπε:

σιγουρα εχει 8 βαθμους στον αλμυρο ?? καμια πολη της θεσσαλιας δεν εχει κατω απο 10...ολες 10-12 εχουν

Βασικά, βάσει ενός παλιού, φθηνού ψηφιακού θερμομετρου το έγραψα αυτό, τώρα πόσο έγκυρο είναι δεν ξέρω χαχαχ. Πάντως και το αεροδρόμιο της Ν.Αγχιάλου λίγο πιο ανατολικά την ίδια θερμοκρασία αναφέρει.

http://www.emy.gr/emy/el/observation/sa_teleytaies_paratiriseis_stathmou?perifereia=Thessaly&poli=Volos_Aghialos

Οπότε μάλλον κάπου εκεί βρισκόμαστε θερμοκρασιακά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και παλι βροχες στα νησια του ιονιου.....ενω στα ανατολικα συννεφια βορειου ρευματος.....

η Αττικη καταφερε εστω και λιγο να παρει 1 εως 2 χιλιοστα κατα τοπους που για την βλαστηση δεν ειναι και ασχημα με την καντεμια που μας θεριζει φετος.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συνεχιζει η Αττικη με συννεφια ανευ ουσιας οτι καλο στα δυτικα της χωρας και μεσα στο Ιονιο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...