Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχίσαμε με ποτιστική βροχή και βαριά συννεφιά, στις 11:30-12:00 δυνάμωσε η βροχή, λίγο μετά μειώθηκε αλλά συνέχισε και εκεί γύρω στις 14:00-14:30 είχαμε πλημμυρική βροχή με μικροπλημμύρες στη Σταυρούπολη και την Καλαμαριά (φοίνικας). Μετά άνοιγε λίγο - λίγο ο ουρανός με αποτέλεσμα τώρα στις 17:06 να έχουμε σφοδρή αιθρία. Θερμοκρασία από 8 έως 16 τώρα. Καλό απόγευμα σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Τρελή υγρασία σήμερα εδώ.. και στο σπίτι μέσα... ψιλόβροχο σημείωθηκε κι εδώ νωρίτερα, στη Χρυσούπολη Περιστερίου αλλά ήταν άνευ σημασίας, μιας και δε καταγράφηκε υετός.. στους 21℃ η Τ αυτή την ώρα με 88% υγρασία...

.... έτσι λοιπόν εξηγείται και το γεγονός πως σηκώθηκα μουσκεμα το πρωί.... παρ' ότι σταθερή η εσωτερική Τ....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η υγρασια πανω απο 80% σταθερα ενω και η μεγιστη ξεπερασε με ανεση τους 20 βαθμους σημερα...Ψιλοβροχα ανευ σημασιας και προσκαιρα...Τοσο Ασπροπυργο οσο και Καλλιθεα..

Ιτεα..Πολυ νερο κατα διαστηματα...Ληψη απο το λιμανι..Της Φωφης Βαγενα.

image.jpg

Και η αγαπημενη μου Στρογγουλα απο τα Πραμαντα σημερα..Σ ενα προσκαιρο ανοιγμα..Του Ανδρεα Στουραιτη..

251345607_4621123061259106_5565613349545372179_n.jpg

Ανοιξε ο καιρος και στον Παρνασσο. Απο Αμφικλεια προς χιονοδρομικο.Απο araxova meteo.

251771047_861470471093639_1153551605089636149_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια Ευρυτανίας 32mm βροχής σήμερα και 25mm στην Αγία Τριάδα.....6,5-14οC η κύμανση θερμοκρασία στο χωριό μου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 19,8mm έκλεισε σήμερα το Αγρίνιο (κέντρο πόλης - αναλογικό), ενώ 25,2mm είχε η Γαβαλού....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... η τελευταία ορατή χιονούρα κάτω από την κορυφή του Καρτερού ( h 2478 m ) στην ανατολική πλευρά της οροσειράς της Τύμφης ..... σίγουρα υπάρχουν και άλλες που δεν είναι ορατές από το δρόμο , ειδικά στον Πλόσκο και στα Μεγάλα Λιθάρια ......

DSCN5623.thumb.JPG.370729ff60ed6ec1effe1545a0c0e311.JPG

DSCN5622.thumb.JPG.a5e7651a9fc59e2ca99f78f4af431a74.JPG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... πάγος στην άκρη του δρόμου καταμεσήμερο χθες στον αυχένα Φούρκας - Σαμαρίνας σε υψόμετρο 1760 μ ...... (...... τις είχα υποσχεθεί από χθες τις photos ......) ......

DSCN5564.thumb.JPG.1933392e7e04891e65222e9d3d886b13.JPG

DSCN5565.thumb.JPG.75b6364166be75af56ef9e357952192e.JPG

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η λιμνη Πολυφυτου στην Κοζανη σημερα μ ενα βαθυ πεπλο ομιχλης.Του Θαναση Αναστασοπουλου.

image (1).jpg

Ουρανιο τοξο στο φαληρο..Μετα απο το προσκαιρο ψιλοβροχο..Της κυριας Αλεξανδροπουλου.

image (2).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως για την Αττικη η δορυφορικη ηταν αμειλικτη...εκτος απο τα υπερβορεια οπου και εκει απλα εβρεξε.....το medicane μας μαμησε ολη την κυκλοφορια.....πολυ ντορος για το απολυτο τιποτα...καλυτερα να μην δημιουργουνται να τελιειωνει η ιστορια......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη πατάτα το πρώτο χαμηλό του Νοεμβρίου για την περιοχή μας...

Στη Μύρινα πνιγήκαμε με τα...1,2mm που καταφέραμε να μαζέψουμε με τα χίλια ζόρια!

Υπομονή τώρα για δέκα μέρες και βλέπουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Εδεσσα..Βροχη και ομιχλη...Του Πετρου Νικολαου..

251440720_4910617178957089_451402600025146560_n.jpg

σακη παλι κοροιδο σε επιασαν οι αναγωγοι,οι ψευτες,οι απατεωνες του διαδικτυου!!χαχα😀αυτη η φωτο ειναι παλια και χειμωνιατικη.καλα σε δικαιολογω λογο απειριας και εντονου ενθουσιασμου που εχεις😎μεκανες παναθεμα σε με το που εφτασα σπιτι μετα την δουλεια να ξαναφυγω εως το σημειο της φωτο που αναρτησε αυτος ο πετρος νικολαου που λες.

δες πως ειναι το μερος σημερα το απογευμα 4 κ μιση.παρεπιπτοντως γυρω στα 25-30 χιλιοστα καλης ποτιστικης βροχης με μπολικες ομιχλες σημερα στην περιοχη μας.στους 9c τωρα.

vFXc1bn.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και μια πιο αργα(σχεδον νυχτωνε) απο την γειτονεια μου.σακη ασε να χαρουμε το χρωματιστο φθινοπωρο.κατευθειαν με την μια μας τα εριξες ολα τα φυλλα με την φωτο σου χαχα

😎

xN5Jlaw.jpeg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, bill snow είπε:

σακη παλι κοροιδο σε επιασαν οι αναγωγοι,οι ψευτες,οι απατεωνες του διαδικτυου!!χαχα😀αυτη η φωτο ειναι παλια και χειμωνιατικη.καλα σε δικαιολογω λογο απειριας και εντονου ενθουσιασμου που εχεις😎μεκανες παναθεμα σε με το που εφτασα σπιτι μετα την δουλεια να ξαναφυγω εως το σημειο της φωτο που αναρτησε αυτος ο πετρος νικολαου που λες.

δες πως ειναι το μερος σημερα το απογευμα 4 κ μιση.παρεπιπτοντως γυρω στα 25-30 χιλιοστα καλης ποτιστικης βροχης με μπολικες ομιχλες σημερα στην περιοχη μας.στους 9c τωρα.

 

Καλα κανεις ρε Βασιλη μου..Να με διορθωνεις,την πατησα ασχημα..Σου γραψα και πριβε..Προσπαθω να αποτυπωνω μεσα απο τις καιρικες φωτο την καιρικη κατασταση σε ολη την χωρα...Χωρις διακρισεις..Ανεβαζω φωτο οσες μπορω απο οπου μπορω..Δεν εχω fb,insta η οτιδηποτε αλλο μεσο κοινωνικης δικτυωσης οποτε καποιες δεν μπορω να τις ψαξω περεταιρω για να ξερω ποσο επικαιρες ειναι η οχι..

Λατρευω οτιδηποτε που σχετιζεται με τον καιρο και προσπαθω να προβαλλω οτι πιο αμεσο με αυτον..Καποιες φορες αποτυγχανω..Και ζωντας μονιμα σε τσιμεντα δεν εχω την εμπειρια να κρινω καποιες φωτο..Οπου βλεπεις παρατυπια διορθωνε με..

Τοσα χρονια ανεβαζω φωτο και δινω αναφορες απ ολη την χωρα οταν ακομα και στην πολη μου,υπαρχει καιρικη απραξια...Γιατι απλα γουσταρω να ενημερωνω...Και επειδη ακριβως δεν ειμαι φιλος των μεσων κοινωνικης δικτυωσης γιατι δεν διαθετω κανενα,απλα κανω την ***** μου..Ουτε τα  like με νοιαζουν,ουτε η προβολη μου..Σευχαριστω και παλι αδερφε..Απαντω μεσω εσου για να διαβασουν και οι αποδεκτες...Αυτοι οι ελαχιστοι που σταζουν χολη πισωπλατα...Ξερουν αυτοι...Αντε καλο βραδυ σε ολους..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλα κανεις ρε Βασιλη μου..Να με διορθωνεις,την πατησα ασχημα..Σου γραψα και πριβε..Προσπαθω να αποτυπωνω μεσα απο τις καιρικες φωτο την καιρικη κατασταση σε ολη την χωρα...Χωρις διακρισεις..Ανεβαζω φωτο οσες μπορω απο οπου μπορω..Δεν εχω fb,insta η οτιδηποτε αλλο μεσο κοινωνικης δικτυωσης οποτε καποιες δεν μπορω να τις ψαξω περεταιρω για να ξερω ποσο επικαιρες ειναι η οχι..

Λατρευω οτιδηποτε που σχετιζεται με τον καιρο και προσπαθω να προβαλλω οτι πιο αμεσο με αυτον..Καποιες φορες αποτυγχανω..Και ζωντας μονιμα σε τσιμεντα δεν εχω την εμπειρια να κρινω καποιες φωτο..Οπου βλεπεις παρατυπια διορθωνε με..

Καποιοι βεβαια αυτο,νομιζουν εδω μεσα οτι γινεται εσκεμμενα αλλα αυτο θα τεθει οταν πρεπει δεν ειναι της παρουσης..Τοσα χρονια ανεβαζω φωτο και δινω αναφορες απ ολη την χωρα οταν ακομα και στην πολη μου,υπαρχει καιρικη απραξια...Γιατι απλα γουσταρω να ενημερωνω...Και επειδη ακριβως δεν ειμαι φιλος των μεσων κοινωνικης δικτυωσης γιατι δεν διαθετω κανενα,απλα κανω την ***** μου..Ουτε τα  like με νοιαζουν,ουτε η προβολη μου..Σευχαριστω και παλι αδερφε..Απαντω μεσω εσου για να διαβασουν και οι αποδεκτες...Αυτοι οι ελαχιστοι που σταζουν χολη πισωπλατα...Ξερουν αυτοι...Αντε καλο βραδυ σε ολους..

συγχωρεμενος τεκνον μου!!χαχα ενταξει δεν εισαι ο μονος και αλλα παιδια βαζουν ακυρες χρονικα φωτο γιατι καποιοι αλλοι φροντιζουν γιαυτο.😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και αλλη μια καθαρα καιρικη φωτο γυρω στις 10 κ μιση το πρωι.30 mm σημερα με ωραια ποτιστικη βροχη και ομιχλη απο 5 κ κατι το πρωι εως νωρις το μεσημερακι.

MreDMG4.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξε και στον Πυργο ο ουρανος αντε μπας και πεσει η θερμοκρασια λιγακι εστω και με αναστροφη....βρασαμε....

15.5 με 23.5 σημερα με πολυωρη βροχουλα που αφησε 15 χιλιοστα...

19.5 τωρα με τρελη υγρασια 85% !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια μίνι έκπληξη μας περίμενε σήμερα εδώ στην περιοχή της δυτικής Ημαθίας αφού η διαταραχή που πέρασε ήταν ανώτερη των προσδοκιών και φυσικά πολύ ανώτερη των προβλέψεων ειδικά του Ευρωπαικού... πολύ πιο κοντά έπεσε ο τζίφος..... 7 χιλιοστά εδώ στο Μακροχώρι τα ίδια σχεδόν στο κέντρο της Βέροιας....!!! 6-7 ώρες περίπου συνεχόμενης ποτιστικής βροχούλας βαριά συννεφιάς και αίσθησης Νοεμβρίου..... το άνοιγμα του καιρού με ηλιοφάνεια αργά το μεσημέρι βοήθησε τη θερμοκρασία να ανέβει στους 15,9  ενώ η ελάχιστη τα μεσάνυχτα με συνθήκες σχετικής ακόμα ξαστεριάς είχε πέσει στους 8,9....

τώρα 10,5 βαθμοί με 91% υγρασία και αρχίζει να περιορίζεται η ορατότητα λογικά το πρωί θα χουμε ομίχλη....

makrochori

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικα αυτο το συστηματακι αφησε πανω απο 10χιλ βροχης σε αρκετες περιοχες κυριως στα δυτικοκεντροβορεια..10χιλ και στον πανουργια..επιτελους βγηκε ο ηλιος μετα το μεσημερι και ανεβηκε η θερμοκρασια..πιασαμε διψηφια μετα απο 15 μερες..8β τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.6 η μέγιστη εδώ, μόνο ψιχαλες. Κρύο τώρα με 13 βαθμούς και 88% σχετική υγρασία, πάμε για την πρώτη ομίχλη της σαιζόν σε κάποιες ώρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!Στους 14.1 η ελαχιστη πριν λιγο..Και στο 92% η υγρασια..Το κυριο στοιχειο του καιρου περαν της ζεστης θα ειναι οι ομιχλες τις επομενες μερες...Κομοτηνη το βραδυ..Της κυριας Ζωης Αποστολιδου..

252605542_3134835000173209_7111734246947761077_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. 45 χιλιοστά βροχής έπεσαν εχθές στο χωριό. 

Αρκετά ζεστό βράδυ εδώ στο Ίλιον ακόμα και με ζακέτα ζεσταινόσουνα. 

14 βαθμοί τώρα στο Ίλιον, 8 στο χωριό. 

Υπομονή. 

Εικόνα χθεσινή από το χωριό. 

FB_IMG_1635913294161.jpg

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...