Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα μονο για να μας ψυχοπλακωνει ειναι τα αλλα μοντελα ουτε το 0 δε φέρνουν κοντα στην ελλαδα...τσάμπα τον κοιταμε ξεκίνησε τα δικά του οπως καθε χρονο

Ούτε τα ενσεμπλ του δεν το υποστηρίζουν. Βροχή δίνουν το 80%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το μεγαλυτερο γελιο είναι να δεις τις 96 του τζίρου κι του ουκμο, λες και έχουν άλλη ημερομηνία σε τρέξιμο,,  96 ώρες παρακαλώ 

Το gem τώρα που τρέχει πιο κοντά είναι σε εκείνες τις ώρες με τον τζίφο παρά με το ουκμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καθόλου κακος ο μο του τζιφου για 6-8!!λίγο πιο νότια τι χαμηλό και θα βγει βόμβα για ορεινά ημιορεινά κεντρικης Ελλάδας!!Είναι ακριβώς η κίνηση που θέλουμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα το σκάσει και το gem!!

Ουσιαστικά στο gem έβγαλε 2 χαμηλά ένα πολύ βόρεια και ένα πολύ νότια.

Όπως και να έχει θετικότατο τρέξιμο!

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τιτανομεγιστος Τζιφός μου δίνει χιονόπτωση μέσα στην πόλη στις 140, κι εγώ θα στεναχωρεθω που δεν μου δίνει κάτι στις  400 ώρες; Δεν νομίζω Τάκη ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Ο τιτανομεγιστος Τζιφός μου δίνει χιονόπτωση μέσα στην πόλη στις 140, κι εγώ θα στεναχωρεθω που δεν μου δίνει κάτι στις  400 ώρες; Δεν νομίζω Τάκη ...

Με 2000 μετρα τα επιπεδα παγοποιησης,ουτε στην κορυφη του χορτιατη δε χιονιζει

144-526GR.thumb.gif.9a7f6f6bce8afd257225ae7e3b58f5eb.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είναι για χιόνια στα πεδινά αυτή η κακοκαιρία που φαίνεται για τις 7 του μήνα, αλλά για Δυτική Μακεδονία και ημιορεινά-ορεινά Κεντροβόρειας χώρας ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπιδοφόρος ο τζίφος για τις 6-9 του μήνα. Τα υπόλοιπα μοντέλα μας προσγειώνουν στην πραγματικότητα. Ελπίζω πάντως  να επαληθευτεί και να προλάβουμε να δούμε κάτι την άλλη εβδομάδα, διότι μετά τις 9/12 αχνοφαίνεται μια τραγική συνέχεια με το ψύχος να χάνεται στην Ιαπωνία, τον Ατλαντικό να οργιάζει, τον αζορικό να έχει γίνει ένα μια λωρίδα υψηλών πιέσεων που εκτείνεται μέχρι τον Ειρηνικό κλπ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Με 2000 μετρα τα επιπεδα παγοποιησης,ουτε στην κορυφη του χορτιατη δε χιονιζει

144-526GR.thumb.gif.9a7f6f6bce8afd257225ae7e3b58f5eb.gif

 

Screenshot_2021-12-01-19-35-00-297_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βέβαια το κύριο είναι το ψυχρότερο σενάριο. Αλλά σύμφωνα να τον Σωτο περιμένουμε να επηρεάσει δραστικά τα υπόλοιπα 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Βέβαια το κύριο είναι το ψυχρότερο σενάριο. Αλλά σύμφωνα να τον Σωτο περιμένουμε να επηρεάσει δραστικά τα υπόλοιπα 🙂

Είναι ουσιαστικά το μέγιστο που μπορούμε να πάρουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για αυτο βλέπουμε μόνο τον βασιλιά των μοντέλων και το ιερό δισκοπότηρο του καιρού τζιφο οπότε είμαστε χαρούμενοι😜

think-smart.gif.767c2746897f690ab4f501f683b65073.gif

@salonikatasos τις επίμαχες ώρες πέφτει στα 300μ με καλή σύγκλιση Θερμαϊκό 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 30/11/2021 at 9:31 ΠΜ, DIMITRIS είπε:

Το παρακάτω διάγραμμα του τζίφου φαίνεται καλό για την περιοχή μου για μετά τις 6-7/12 με αρκετά υετοφόρα σενάρια και κάποια από αυτά χιονίζουν αξιοπρεπώς τη Δίρφυ.

Diagramme GEFS

Είμαι όμως σχεδόν σίγουρος ότι όσο πλησιάζουν οι μέρες θα εξαφανίζονται σιγά σιγά τα καλά σενάρια.

Ο λόγος είναι ότι ο αντλαντικός άρχισε το πάρτυ και ο τζίφος βλέπει ότι θέλει...

Το πιθανότερο είναι να μπούμε πάλι στο θερμό τομέα εκεί στις 6-8/12 και η κεντροδυτική Ευρώπη το χαβά της...φοβάμαι ότι η κυκλοφορία αυτή δεν θα αλλάξει έυκολα και εναποθέτω τις ελπίδες μου για μετά τις 15/12 περίπου.

Μακάρι να κάνω λάθος και να δούμε κάτι αξιόλογο τις 7-8/12 και μετά...

Καλημέρα!!!

Έγραφα τα παραπάνω εχθές και σήμερα στο διάγραμμα του 12αριου φαίνεται νομίζω η διαφορά σε σχέση με εχθές.

Diagramme GEFS

Ελπίζω μόνο να μην πέσει το ίδιο μάζεμα για τις βροχές στις 7-8/12.

Καλά θερμοκρασιακά λόγω ατλαντικού το είχα σιγουράκι ότι τα ψυχρά σενάρια θα εξαφανιστούν, το κύριο μάλιστα είναι το πιο ψυχρό με διαφορά στις 8/12, ήδη μαντεύω πόσο πιο θερμό θα είναι άυριο στο 12αρι την ίδια ημερομηνία...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμετός!!! ευτυχώς είναι πολύ μακριά και υπάρχουν πιθανότητες να μην βγει τέτοιο έκτρωμα.

ECE1-192.GIF?01-0

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

Με 2000 μετρα τα επιπεδα παγοποιησης,ουτε στην κορυφη του χορτιατη δε χιονιζει

144-526GR.thumb.gif.9a7f6f6bce8afd257225ae7e3b58f5eb.gif

βαλε τις σωστες ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Εμετός!!! ευτυχώς είναι πολύ μακριά και υπάρχουν πιθανότητες να μην βγει τέτοιο έκτρωμα.

ECE1-192.GIF?01-0

Ονειρεμένος χιονιάς δυτικης Ελλάδας😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο ένα μέλος των Ensembles υποστηρίζει χιόνι...Οπότε ότι και να δείχνουν τα κύρια μοντέλα ...Τζάμπα χαιρόμαστε. 

ens_image (17).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα νέα από τους αεροχειμάρους για το πρωινό της Τετάρτης είναι αρκετά καλά......αλλά σημειώνω ότι και να βγεί ο τζίφος...θα έχει πετσοκόψει κατα τουλάχιστον 70 τοις εκατό...τον υετό...μονο δευτερο χαμηλό μας σωνει...που δεν το βλέπουν.....τα μοντέλα....και γενικώς κανείς δεν το βλέπει...!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...