Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι και τον Φλεβάρη έχουμε πολύ χρόνο, απλά είναι η ξενέρα που δεν θα πάρουμε τίποτα με τέτοιο εμποδισμό, αυτό όμως δεν το μάθαμε σήμερα, εδώ και 3-4 μέρες βλέπαμε ότι άρχισε να χαλάει η δουλειά. Μόνο υποτροπικός να μην μας έρθει μετά και βλέπουμε πότε θα είναι η επόμενη ευκαιρία.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Ευχαριστω Γιά την απάντηση!Ειμαι σε διλλειμα να μείνω Αθήνα η ανέβω πάνω Λαμία,τι διάολο με αυτή την διάταξη δεν θα ρίξει κάτι υμμητο;Θα μιλάμε για ττελη αποτυχία..

Λογικα ψηλα στην Παρνηθα κ τον Κιθαιρωνα θα ριξει πανω απο 20εκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Ευχαριστω Γιά την απάντηση!Ειμαι σε διλλειμα να μείνω Αθήνα η ανέβω πάνω Λαμία,τι διάολο με αυτή την διάταξη δεν θα ρίξει κάτι υμμητο;Θα μιλάμε για ττελη αποτυχία..

Εγω προσωπικα θα πηγαινα Λαμια και θα εκανα εκει καμια εξορμηση.Βεβαια μια τοσο ψυχρη μαζα στα 500 σχεδον παντα δινει εκπληξεις στην Αττικη,που τα μοντελα συνηθως αγνοουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Ευχαριστω Γιά την απάντηση!Ειμαι σε διλλειμα να μείνω Αθήνα η ανέβω πάνω Λαμία,τι διάολο με αυτή την διάταξη δεν θα ρίξει κάτι υμμητο;Θα μιλάμε για ττελη αποτυχία..

Εμ και γω σε αυτό το δίλημμα ειμαι....αραχωβα ή στενη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μας πασπαλιζει στις 21 ο ευρωπαίος εδω

ακριβώς !εβγαλε πονηρό χαμηλάκι στο βορειο Ιόνιο και βόρειο Αιγαίο στο οποίο παίνρει κατι ψηλά και η θεσσαλία....το μόνο που μ αρεσε στα σημερινά τρεξίματα.....τα παρατάω για την ώρα..γιατί αυτοί οι χάρτες ειναι ψυχοφθόροι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ακριβώς !εβγαλε πονηρό χαμηλάκι στο βορειο Ιόνιο και βόρειο Αιγαίο στο οποίο παίνρει κατι ψηλά και η θεσσαλία....το μόνο που μ αρεσε στα σημερινά τρεξίματα.....τα παρατάω για την ώρα..γιατί αυτοί οι χάρτες ειναι ψυχοφθόροι.....

Αυτό ρε Θωμά είναι πολύ σύντομο..λίγων ωρών.. Με την κινηση του Αυλώνα ανατολικά το πήρε και το σηκωσε😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Αυτό ρε Θωμά είναι πολύ σύντομο..λίγων ωρών.. Με την κινηση του Αυλώνα ανατολικά το πήρε και το σηκωσε😊

βρε συ από την κατάξερη προοπτική....είναι πολύ καλύτερο,από την άλλη αν σου δείχνει τέτοια προοπτική σήμερα....για την Δευτέρα δεν ξέρεις τελικά ποια θα είναιη μορφή του ...μπορεί να το εξαφανίσει μπορεί όμως και να το κάνει θηρίο....για αυτό μ αρεσε....!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως θα έλεγε και το γνωστό λαικό άσμα των Χριστουγέννων.... η συνήθεια που έγινε λατρεία ουσιαστικά....

"Πασχούγεννα έρχονται πάλι, μα είσαι πάλι μακριά μου"........🤣🤣🤣

ECMOPEU00_216_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Galanto είπε:

Απίθανα πράγματα συμφώνησαν ολα στο χειρότερο δυνατό σεναριο

όταν λέω εγώ ότι τα χειρότερα σενάρια για την χώρα μας επιβεβαιώνονται πολύ πιο εύκολα από τα καλά είμαι ο κακός.....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To κύριο του Ευρωπαικού είναι ίδιο σε Τ με το θερμότερο από τα ensembles του gfs. Το gfs τρέχει με μέσο όρο στους ~2 στα 850 εδώ, δηλαδή ~15 στο έδαφος, ε εντάξει δεν τα λες Πασχούγεννα. Και είναι και πολύ μακριά να μιλάμε από τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, bardaris είπε:

βρε συ από την κατάξερη προοπτική....είναι πολύ καλύτερο,από την άλλη αν σου δείχνει τέτοια προοπτική σήμερα....για την Δευτέρα δεν ξέρεις τελικά ποια θα είναιη μορφή του ...μπορεί να το εξαφανίσει μπορεί όμως και να το κάνει θηρίο....για αυτό μ αρεσε....!

Μπορεί να βγει σαν τι χτεσινό ουκμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μπορεί να βγει σαν τι χτεσινό ουκμο

δεν ξέρω αν βγεί ετσι όμως ενα πασπαλισματάκι θα το δουν πολλοί...αν όμως σταθεί λιγο Ιόνιο και Βόρειο Αιγάιο....τοτε...τα πράγματα θα είναι καλύτερα......αν περιμένω....από το χαμηλό...από τα δυτικά τα χριστούγεννα  που θα ψαχνει τις ψυχρές μάζες πανω απο την σαλονίκη..κάηκα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Ευχαριστω Γιά την απάντηση!Ειμαι σε διλλειμα να μείνω Αθήνα η ανέβω πάνω Λαμία,τι διάολο με αυτή την διάταξη δεν θα ρίξει κάτι υμμητο;Θα μιλάμε για ττελη αποτυχία..

Σάββατο πρωί πίνεις νωρις καφεδάκι και κατά τις 10 ξεκινάς από Αθήνα για Λαμία. Αν δεν σε πείθει καιρός, στις 11 που θα είσαι στο Κάστρο στρίβεις για να πας Λαμία μέσω Μπράλου (Αν εχεις παρέα  στο αμαξι πες οτι και καλά θελεις να γλιτώσεις τα διόδια 😉) .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

To κύριο του Ευρωπαικού είναι ίδιο σε Τ με το θερμότερο από τα ensembles του gfs. Το gfs τρέχει με μέσο όρο στους ~2 στα 850 εδώ, δηλαδή ~15 στο έδαφος, ε εντάξει δεν τα λες Πασχούγεννα. Και είναι και πολύ μακριά να μιλάμε από τώρα.

Μπροστά στο τι περιμέναμε μέχρι προχτές.....το λες και καύσωνα ...όταν οι μέσοι όροι ήταν στα -3 με -5 για 23-25 του μήνα....!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Σάββατο πρωί πίνεις νωρις καφεδάκι και κατά τις 10 ξεκινάς από Αθήνα για Λαμία. Αν δεν σε πείθει καιρός, στις 11 που θα είσαι στο Κάστρο στρίβεις για να πας Λαμία μέσω Μπράλου (Αν εχεις παρέα  στο αμαξι πες οτι και καλά θελεις να γλιτώσεις τα διόδια 😉) .

Ετσι Δασκαλε..🤣🤣🤣

Εσυ θα ανεβεις Κοκκινο για ατελειωτα χιονονερα;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μπροστά στο τι περιμέναμε μέχρι προχτές.....το λες και καύσωνα ...όταν οι μέσοι όροι ήταν στα -3 με -5 για 23-25 του μήνα....!!!

Τα κλιματικά είναι στους ~0, οπότε αναμενόμενες είναι οι Τ στους ~15 αν έχει ήλιο, δεν θα είναι Πασχούγεννα δηλαδή, αυτό θέλω να πω. Τώρα τι δείχνει 12 μέρες πριν ε 'νταξει..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Johnsnow είπε:

Εμ και γω σε αυτό το δίλημμα ειμαι....αραχωβα ή στενη?

Δεν τίθεται τέτοιο δίλλημα. Αν παρόλα αυτά προτιμήσεις ή δεχτείς εξωτερικες πιέσεις για Παρνασσό τότε μόνο Αγόριανη ( Επταλοφος).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε τέτοιες οριακές καταστάσεις η Εύβοια παίρνει πάντα τα πιο πολλά, το θέμα είναι αν θα φτάνουν οι Τ για τα 400μ της Στενής..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ετσι Δασκαλε..🤣🤣🤣

Εσυ θα ανεβεις Κοκκινο για ατελειωτα χιονονερα;;;

Εγώ όπως είχα πει εδώ και πολύ καιρό ,το Σάββατο κατεβαίνω από τα βόρεια και θα τηρήσω την παράδοση να φέρω χιόνια .Θα σου στείλω φωτο από τα χιονόνερα του χωριού περνώντας από εκεί το μεσημεράκι 😄 . Δάσκαλοοοος ! 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Ολα προχωρανε φυσιολογικα. Οπως καθε χρονο 🙂

καλο μας κουράγιο

Μια χαρά φυσιολογικός είναι φέτος ο Χειμώνας. Το ότι δεν μας έκατσε η πρώτη κακοκαιρία για πεδινά δεν λέει κάτι.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...