Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Dim_pas είπε:

μετα το ξώφαλτσο του τσαρλατάνου στις 21 για τα πρσοσήνεμα το highlight είναι αυτό στις 288 😂😂😂

5y4vim.jpg.64879118d3b50a14936ecac9d4ddcdc6.jpg

 

Το οποιο θα γίνει κι αυτό ξώφαλτσο στις 120 ωρες 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, yiannis_volos said:

Στα κλιματικά τα Χριστούγεννα και χωρίς νοτιάδες σύμφωνα με το σημερινό 12άρι..

216-7GR.GIF?16-12216-602GR.GIF?16-12

Για Σαββατο στα ενς μας εχει στο 100 τοις εκατο και με αυξημενο υετο αλλα οριακα βορειο ανεμο πως το βλεπεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα καλυτερα είναι μπροστά μας κυριοι, ο χειμωνας τώρα ξεκίνησε,, τα προγνωστικα μοντέλα τρέχουν χιλιάδες μεταβλητές.. όλα αλλάζουν.(εχω παρει χαπάκια αισιοδοξίας.. δεν με πιανει κανεις φετος) 😜

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Για Σαββατο στα ενς μας εχει στο 100 τοις εκατο και με αυξημενο υετο αλλα οριακα βορειο ανεμο πως το βλεπεις;

Μην κοιτάς τα ποσοστά στα ensmbles γιατί δεν είναι στα 0μ. Αν πατήσεις Volos βγάζει διάγραμμα από τα 290μ λολ.

graphe3_00000___22.9458_39.3667_V%C3%B3l

Για τον άνεμο δεν θέλω να πω τίποτα μέχρι το nowcast. Μόνο τότε θα μάθουμε με σιγουριά. Αν έχει ΒΔ ποντάρω στρώσιμο από περιφερειακό και πάνω, έστω και λίγο (στο δρόμο εννοώ φυσικά).

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, yiannis_volos said:

Μην κοιτάς τα ποσοστά στα ensmbles γιατί δεν είναι στα 0μ. Αν πατήσεις Volos βγάζει διάγραμμα από τα 290μ λολ.

graphe3_00000___22.9458_39.3667_V%C3%B3l

Για τον άνεμο δεν θέλω να πω τίποτα μέχρι το nowcast. Μόνο τότε θα μάθουμε με σιγουριά. Αν έχει ΒΔ ποντάρω στρώσιμο από περιφερειακό και πάνω, έστω και λίγο (στο δρόμο εννοώ φυσικά).

Δηλαδη θα περιμενουμε και γω κι εσυ στο meteostation να δουμε το ανεμοδουρι τι γραφει;; Θα βγαινω εξω βα βλεπω απο που φυσαει 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, yiannis_volos said:

Στα κλιματικά τα Χριστούγεννα και χωρίς νοτιάδες σύμφωνα με το σημερινό 12άρι..

216-7GR.GIF?16-12216-602GR.GIF?16-12

Ναι μεν αλλα…υπήρχαν προσδοκίες λόγω αντικυκλωνα και λόγω συσσωρευμένου ψύχους στα βΑ μας.Υπήρχαν πιθανοτητες για κατι δυνατο λιγο πριν λιγο μετα την ημερα των χριστουγεννων ,δεν τον λεω εγω αλλα το έδειχναν τα ensembles και Ευρωπαίου και Αμερικάνου .Γ αυτο και η οποία απογοήτευση για το 15ρι που λες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει,βλεποντας τους χάρτες υψηλής ανάλυσης,πως με χαμηλό στην ροδο εχει περισσότερο υετο στην Βοιωτία παρα στην ευβοια πχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ναι μεν αλλα…υπήρχαν προσδοκίες λόγω αντικυκλωνα και λόγω συσσωρευμένου ψύχους στα βΑ μας.Υπήρχαν πιθανοτητες για κατι δυνατο λιγο πριν λιγο μετα την ημερα των χριστουγεννων ,δεν τον λεω εγω αλλα το έδειχναν τα ensembles και Ευρωπαίου και Αμερικάνου .Γ αυτο και η οποία απογοήτευση για το 15ρι που λες

Ναι βρε παιδιά συμφωνώ, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Σε άλλο απαντούσα εγώ. Τώρα για τις προσδοκίες στις 200+ ώρες έχω πει την γνώμη μου..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη παλι ξεφυγαμε και ενω ξερουμε οτι τα μοντελα δεν πεφτουν ουτε καν κοντα στην πραγματικοτητα για 5+ μερες ας κανουμε το μονο σχετικα αντικειμενικο που υπαρχει, την μελετη του συστηματος το ΣΚ...μεγαλη ποιοτικη υποβαθμιση απο το 6αρι στο 12αρι, που εκτος των Τ στα 850 ολα τα υπολοιπα εγιναν απο χειροτερα ως αρκετα χειροτερα για τοσο κοντα...και εμεις μιλαμε για καιρο χριστουγεννων...λοιπον πινακακι συγκρισης καποιων βασικων παραμετρων για Αττικη...ο θυελλωδης ΒΒΑ ανεμος που θα επικρατει δυσχεραινει ακομα περισσοτερο υετο και θερμοκρασιες εδω, πολυ μετρια εισβολη

image.thumb.png.6d8ef0838605efcf37a6ae712bb7b12f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, yiannis_volos said:

Ναι βρε παιδιά συμφωνώ, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Σε άλλο απαντούσα εγώ. Τώρα για τις προσδοκίες στις 200+ ώρες έχω πει την γνώμη μου..

Εντάξει...γνώμη σου,επίσης έγραψα προσδοκίες όχι κλείδωμα στις 200 + ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Εντάξει...γνώμη σου,επίσης έγραψα προσδοκίες όχι κλείδωμα στις 200 + ωρες

ε ούτε προσδοκίες είναι καλό να έχουμε σε τόσο μακρινές ώρες ειδικά το Χειμώνα που όλα είναι μια κλωστή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιόνια στις 28 του μη α στα 2500 μέτρα από το τζιφο παει και το χιονι στα χιονοδρομικά χαχαχα...πλακα κανω αλλα αληθεια αυτο βγαζει...

Συζήτηση για χιονια   μετα τις 28 ...μονο στις 21 τιποτα εξπρές ..παίρνει σώβρακα ευρωπαιος τις τελευταίες μέρες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το φίλο που μου ανέβασε το μο του τζίφου στο 6αρι ας κοιτάξει τώρα μέσο όρο στις 150ωρες.τι να λέμε το μοντέλο είναι ότι να ναι και το κύριο και τα ενσεμπλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

 

Συζήτηση για χιονια   μετα τις 28 ...μονο στις 21 τιποτα εξπρές ..παίρνει σώβρακα ευρωπαιος τις τελευταίες μέρες 

Μονο ο τζιφος το βγαζει παντως αυτο το εξπρες να δουμε και παιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν για ηρεμήστε λίγο......Κάποιοι συμπεριφέρεστε  σαν να χαίρεστε που στράβωσε η φάση , οι χάρτες, τα μοντέλα, το αποτέλεσμα κλπ ....Προσπαθείτε να δείξετε τι;;  Οτι δικαιωθήκατε σ αυτά που υποστηρίζατε;;;   Κι αν είναι αυτό, τότε γιατί βρίσκεστε σ` αυτό το forum και γιατί σχολιάζετε;;  Θεωρητικά θα σας ενδιέφερε φαντάζομαι ως γνήσιοι καιρόφιλοι- χιονοφιλοι,  να χιονιστεί ενα μεγάλο μέρος της χώρας και οχι μόνο η πόρτα σας..Ετσι δεν είναι η κάνω λάθος;;   Εκτος του Τάσου ,που αν μη τι άλλο υποστηρίζει ξεκάθαρα την θέση του, ασχέτως εαν προσωπικά διαφωνώ με τον τρόπο του, κάποιοι βγάζετε αυτή τη εντύπωση. Ουδείς απο εμάς τους admins και moderators αρνήθηκε την άποψη σας, ούτε σας επέκρινε , ούτε σας λογόκρινε..Ολοι εκφράζεστε οπως επιθυμεί ο καθένας...Πρώτος εγω αυτοσαρκάζομαι και αστειεύομαι, για να ελαφρύνω το κλίμα μέσα στην γενική απελπισία που επικρατεί..  Όμως άλλο αυτό και άλλο να βγαίνω ως μετα Χριστον Προφήτης να καγχάζω και να επιχαίρομαι που χάλασαν όλα και να κουνώ το δάχτυλο στο πρόσωπο του άλλου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Για το φίλο που μου ανέβασε το μο του τζίφου στο 6αρι ας κοιτάξει τώρα μέσο όρο στις 150ωρες.τι να λέμε το μοντέλο είναι ότι να ναι και το κύριο και τα ενσεμπλ

Όποιος δεν έχει πειστεί πλεον οτι μιλαμε για το χειρότερο μοντέλο με διαφορα τι να πω...Και το κύριο ειναι 10 φορές χειροτερο παντα απο τα ανσαμπλ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες σε κανέναν δεν αρέσουν τα τρεξίματα. Συμφωνώ με τέτοιο αζορικό θα μπορούσαμε να έχουμε ιστορικό χιονιά. Δεν έκατσε, δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Έχουμε 2 μήνες γεμάτους για χιονοπεισόδια. ΠΑΜΕΓΕΡΑΚΗΔΕΣ φέτος θα θαφτεί η Χαλκίδα. Είναι προσωπικό στοίχημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kostasmarousi13 είπε:

Ενώ το να σου στρώνει μες στο Βόλο είναι  συνήθες!!!Φίλε μου ο καιρός μας έχει δείξει πολλές φορές ότι κανει τρελα γούστα!!!Αυτα περιμένουμε ειδικα εμείς εδώ στα νότια!!!

Ναι σύνηθες είναι. Τα 30+cm όχι, αλλά απλά στρωσίματα δεν είναι καθόλου σπάνια. Και ναι συμφωνώ ότι ο καιρός κάνει εκπλήξεις, αλλά απαντούσα σε άλλο πράγμα, ότι αν έχει 15 βαθμούς τα Χριστούγεννα δεν θα είναι κάτι αφύσικο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο δυτικα ο παιος για το εξπρες στις 21 

Δεν το κανε... Τελος παντων 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ναι σύνηθες είναι. Τα 30+cm όχι, αλλά απλά στρωσίματα δεν είναι καθόλου σπάνια. Και ναι συμφωνώ ότι ο καιρός κάνει εκπλήξεις, αλλά απαντούσα σε άλλο πράγμα, ότι αν έχει 15 βαθμούς τα Χριστούγεννα δεν θα είναι κάτι αφύσικο.

Ούτε το να μην μας έκανε εμάς ότι έκανε η Μήδεια εδώ κάτω είναι αφύσικο!!!Επισης φόρουμ είμαστε όχι κρατική υπηρεσία για να μην έχουμε προσδοκίες,εξ αιτίας αυτών ακριβώς υπάρχει το φόρουμ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...