Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τα 30 σενάρια του τζίφου μόνο ένα σενάριο δεν περνάει το χαμηλό, αυτό είναι το σενάριο 16

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Παντως οσο πιο ανατολικα παει ο αυλωνας της δευτερας τριτης τοσο θα αυξανονται οι πιθανοτητες να μην γινει ενωση η να ειναι χαλαρη διατρητη δηλαδη

Μα άλλος αυλώνας είναι αυτός Κώστα.. Ο λόγος που ενώνονται χαμηλό και αυλώνας είναι επειδή κατεβαίνει η πολική μπάλα από τα βόρεια, που εξ ορισμού στο θέμα δυτικά ανατολικά είναι  πιο εύκολο να πάει δυτικά λόγω της θέσης της, δες χάρτη βορείου ημισφαιρίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μα άλλος αυλώνας είναι αυτός Κώστα.. Ο λόγος που ενώνονται χαμηλό και αυλώνας είναι επειδή κατεβαίνει η πολική μπάλα από τα βόρεια, που εξ ορισμού στο θέμα δυτικά ανατολικά είναι  πιο εύκολο να πάει δυτικά λόγω της θέσης της, δες χάρτη βορείου ημισφαιρίου

Το προβλημα δεν ειναι η πρωτη ενωση που γινεται αυτη θα την εκανε και ο γαλλος ττο πτοβλημα ειναι η δευτερηπου γινεται περιπου στις 200 ωρεε οπως την δειχνει ο τζιφος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μα άλλος αυλώνας είναι αυτός Κώστα.. Ο λόγος που ενώνονται χαμηλό και αυλώνας είναι επειδή κατεβαίνει η πολική μπάλα από τα βόρεια, που εξ ορισμού στο θέμα δυτικά ανατολικά είναι  πιο εύκολο να πάει δυτικά λόγω της θέσης της, δες χάρτη βορείου ημισφαιρίου

Αν δεις σε ποια τρεξιματα δεν ενωνονται σε αυτα ο γκογκας ηταν πολυ ανατολικα οσοπηγαινε δυτικα κατερεε πιο γρηγορα ο Α και το 1000 ενωνονοταν πιο ευκολα δες στο 12αρι πως ζωηρεψε οΑ που ο γκογκας ανατολικευσε λιγο.θελω να πω θεωρητικα η ενωση αν κρατησει λιγο ο Α δεν θα γινει η θα ειναι αναιμικη

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Το προβλημα δεν ειναι η πρωτη ενωση που γινεται αυτη θα την εκανε και ο γαλλος ττο πτοβλημα ειναι η δευτερηπου γινεται περιπου στις 200 ωρεε οπως την δειχνει ο τζιφος 

ΑΑ άλλο τότε αυτό.. σε αυτό προφανώς και συμφωνώ.. Αυτή η ένωση που λες είναι ότι χειρότεερο.. Προκαλεί ζωνική η οποία οφείλεται σε αντιζωνική!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αν δεις σε ποια τρεξιματα δεν ενωνονται σε αυτα ο γκογκας ηταν πολυ ανατολικα οσοπηγαινε δυτικα κατερεε πιο γρηγορα ο Α και το 1000 ενωνονοταν πιο ευκολα δες στο 12αρι πως ζωηρεψε οΑ που ο γκογκας ανατολικευσε λιγο

Ανατολίκευσε και έτσι χάνουμε το πέρασμα.. Αν δεις το 00αρι γαλλικό έβγαζε χιονάκι μάλιστα.. Πάντως χωρίς να θέλω να προσβάλω, δεν βλέπω τι εννοείς να ζωήρεψε ο Αντικυκλώνας, σχεδόν ίδιος μου φαίνεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ανατολίκευσε και έτσι χάνουμε το πέρασμα.. Αν δεις το 00αρι γαλλικό έβγαζε χιονάκι μάλιστα.. Πάντως χωρίς να θέλω να προσβάλω, δεν βλέπω τι εννοείς να ζωήρεψε ο Αντικυκλώνας, σχεδόν ίδιος μου φαίνεται

Αν δεις στις 54 ωρες προσπαθησε να κρατησει πιο πολυ αυτο που θελουμε ειναι να αντεξει οσο περισσοτερο γινετε...τι να με προσβαλεις ρε χαχχ..εγω οπως το βλεπω για να σωθει πιο γρηγορα η κατασταση θυσιαζω ενα χιονοπερσματακι αν παει ανατολικοτερα και βελτιωθει η εικονα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δεν λέει να φύγει αυτό το έκτρωμα ο γροιλανδικος με τίποτα.αν δεν φύγει μην περιμένετε να άλλαξει κατι παιδιά

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα, ρε... Τι ανωμαλια, είναι αυτή? Ενώνεται ο κογκας με τον τυφώνα από Αμερική και φτιάχνουν μια τεράστια Τσαπου... Που δε χιονίζει πουθενά στην Ευρώπη... Παρά μόνο στα ψάρια στη Γροιλανδία και στην Ισλανδία.... Είναι δυνατό να βγει τέτοια διάταξη? Εγω δε θυμάμαι πότε στο παρελθόν.... Μηπως τα μοντέλα άρχισαν τα ναρκωτικά? Ήρεμα ρωταω😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγγνώμη για το άσχετο στο topic, ψάχνω για μετεορολογικα  δεδομένα ανέμου επιφάνειας 10-11/12 στο νομό Αττικής ή γενικότερα στην Ελλάδα. Το μόνο που έχω καταφέρει να βρω είναι δεδομένα πανευρωπαϊκά από το meteociel. Αν γνωρίζει κάποιος, θα το εκτιμούσα να με βοηθήσει γιατί πρόκειται για αποζημίωση σε αμάξι λόγω αέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μερικοι δεν εχετε το Θεο σας, αληθεια - το αθλημα αυτο θελει καρυδια μαγκες - εαν δεν - πατε για ποτακι να ξεχαστειτε. τα ιδια κκαι τα ιδια σχολια σελιδες επι σελιδων...ενα ημαρτον!!! ενταξει το καταλαβαμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

.πασχουγγενα προ των πυλών το 12 αρι του τζίφου

φαινόταν ότι αυτό θα γίνει εδώ και 2 μέρες το ψιθύριζαν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...