Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, nikolasxm είπε:

Βέβαια το κύριο είναι το ψυχρότερο σενάριο. Αλλά σύμφωνα να τον Σωτο περιμένουμε να επηρεάσει δραστικά τα υπόλοιπα 🙂

Δεν μιλάω για τον τζίφο ...όσον αφορά το κύριο και τα μέλη των ανσάμπλ... αλλά αναφέρομαι στον ευρωπαίο.....

ο τζίφος τα πάει καλά στην τάση των ανσάμπλ στην μεσοπρόθεσμη αλλά και στην μακροπρόθεσμη πρόγνωση(έως 300-320 ώρες μιλάω) πολλές φορές από πέρσι τον χειμώνα και μετά  ιδίως το καλοκαίρι  ήταν ο καλύτερος .. να δούμε τον χειμώνα τι ψάρια θα πιάσει.... το κύριο  τρέξιμο δυστυχώς ενώ έχει βελτιωθεί αρκετά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη ακόμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελείως μόνο για πλάκα και σχολιασμό φυσικά αλλά αν είχαμε δεκαετία του 40 του 50 του 60 ή του 80..... και έτρεχε ο συγκεκριμένος χάρτης του σημερινού τζεμ.... τα επόμενα βήματα στον χάρτη της ευρώπης καιρικά θα ήταν όπως τα σχεδίασα στον χάρτη 😄......😊

 

 

GEMOPEU12_234_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδώ με στοιχεία της 29 χιονίζονται ηπειρωτικά ορεινά...και δυτική κεντρική μακεδονία στις 7 με 12 μετά ζεσταινόμαστε αρκετά.....ειναι γενικώς αξιόπιστος μεταθέτει τον Αυλώνα από κεντρική Ευρώπη στην Ανδριατική...βορειο Ιόνιο ...https://www.aer.com/science-research/climate-weather/arctic-oscillation/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο ξεκίνημα έκαναν τα δυτικά και από βδομάδα έχει και άλλο, αλλά οι Τ βλέπω είναι ψόφιες για κάτω των 1000μ. Εμείς εδώ 5-25 Γενάρη ποντάρουμε για το μεγάλο χαμηλό στην νότια Πελοπόννησο 😛 Έχουμε ακόμη χρόνο, αρκεί μόνο να μην έχουμε πισωγύρισμα όπως το σίχαμα τις προάλλες με τα 20άρια+ μέσα στη νύχτα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος σταθερός εδώ και βδομάδα+ έχει βρει την διάταξη πρώτος και την στηρίζει σταθερά στο 18αρι βελτίωσε το χαμηλό και δίνει συνέχεια με το ψύχος όσο είναι να μένει Βαλκάνια μέχρι τα μέσα του μήνα με μια έκπληξη νέα ίσως ψυχρή μπάλα μικρή αολπο βόρεια.....! Να δούμε τα πρωινά μακάρι να σταθεροποιηθεί θέλουμε Ακρως χειμερινό Δεκεμβρίο  με ενδιαφέρον!🙏💯

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλάμα χαχα δε ξέρω τι ειναι καλύτερο να σε δίνει ελπίδες ο τζίφος και να βλέπεις χάρτες μαγικούς η να μην έχεις κανένα ενδιαφέρον όπως οι χάρτες του ευρωπαιου...Ο τζίφος είναι έπος απο την αρχή ως το τελος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κλάμα χαχα δε ξέρω τι ειναι καλύτερο να σε δίνει ελπίδες ο τζίφος και να βλέπεις χάρτες μαγικούς η να μην έχεις κανένα ενδιαφέρον όπως οι χάρτες του ευρωπαιου...Ο τζίφος είναι έπος απο την αρχή ως το τελος

Μια χαρα εγω θεωρω οτι θα δουμε και στα αλλα μοντελα για το 10-15 τις επομενες μερες καποια τρεξιματα καλα...αλλωστε εκει ειναι και το ενδιαφερον μας ουσιαστικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα εγω θεωρω οτι θα δουμε και στα αλλα μοντελα για το 10-15 τις επομενες μερες καποια τρεξιματα καλα...αλλωστε εκει ειναι και το ενδιαφερον μας ουσιαστικα

Μακαρι ρε Κώστα και βλεπεις δε χρειαζόμαστε ακραίο κρυο εδω πανω μειον 4 με μειον 6 ανετα θα μπορούσε να βγάλει,,,αλλά αντε να δουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη σας παρασέρνουν οι σειρήνες του Τζιφου και οπλιστείτε με υπομονή για τον σκληρό Δεκέμβρη που έρχεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρατάει τα χιόνια ο τζίφος...Αλλά που θα πάει θα αλλάξει στα επόμενα ραν.

138-779GR (2).gif

144-779GR (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχω μια αισθηση οτι φετος ο χιονας θα απασχολησει την βορεια ελλαδα κυριως ενω θα ειναι ηπιος στα πεδινα γενικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα εγω θεωρω οτι θα δουμε και στα αλλα μοντελα για το 10-15 τις επομενες μερες καποια τρεξιματα καλα...αλλωστε εκει ειναι και το ενδιαφερον μας ουσιαστικα

Ναι γιατί μετά το απόλυτο τίποτα εεε;;;;; 😳😳😳

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, να κρατήσει τις βροχές που φαίνονται για 7-8/12 μπορεί?

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2021-12-02&model=gfs&member=ENS&bw=1

Πάντως με μία πολύ γρήγορη ματιά στα πρωινά είδα ότι τα άλλα (κυρίως ο καναδός) έκαναν βήματα προς τζίφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Χρειαζόμαστε κάποιον που να έχει γερά έντερα να πάρει μια διαφαινόμενη κακοκαιρία και να τη φέρει καρφί. Έχω κάποιον στο μυαλό μου από εδώ πάνω  αλλά δυστυχώς δεν μπαίνει αυτές τις μέρες λόγω υποχρεώσεων. 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φλερτάρει με τα χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα η Θεσσαλονίκη και το Κιλκίς σύμφωνα με το πρωινό τρέξιμο του Ούκμο στις 130-140 ώρες μάλιστα(για λίγες ώρες φυσικά μόνο)..

UKMHDOPIT00_138_4.png

UKMHDOPIT00_138_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...