Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Εγώ δεν έχω καταλάβει...για την περιοχή μου μιλώντας....που θέλουμε να είναι το χαμηλό για να φέρει κρύο;Επειδή βλέπω χάρτες και το χαμηλό είναι πχ στον Μοριά και πάλι δεν φέρνει ικανό κρύο...και με μπλε γεωδυναμικά....

Έχουν πολλά σημασία φίλε.. αν δεν υπάρχει κρύο να τραβήξει ειδικά από την εναρξη του άντε να σου βγάλει χιόνια. Κοιτάμε από 3 ο δεκαήμερο του Δεκέμβρη και αν πάντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει αρχισει να φτιαχνει για τα καλα ο τζιφος σταμακρυνα!!Εχω ενα προαισθημα οτι θα βγαλει τρελο ενδιαφερον μεσα στις γιορτες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα μαγκες δεν σας ξεχναω απλα επανηλθα στα μαγαζια μου μετα απο μεγαλη απουσια οποτε χρονος λιγος ....στα του καιρου απο την μερα που ανεβασαμε την μακρο ειχα πει οτι ενδεχομενος να διορθωσουμε το κομματι μετα τις 20 δεκεμβρη που ειναι πιθανο να φερει καποια εστω λαιτ ψυχρη εισβολη...επομενο διαστημα που βλεπουμε για πολυ σοβαρη ψυχρη εισβολη παντως ειναι το 10-20 γεναρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Severe_Lover είπε:

δεν το ηξερα ότι υπαρχουν και δημοσιεύματα.....οι δυτικοι ανεμοι εχουν κανει πάντως ζημιά σε αυτα τα πλάτη...εμεις καλά είμαστε....Δεν κατάλαβα όμως η συνέχεια της χιονοθύελλας που εβγαζε το ευρωπαικό....που είναι?και μάλιστα απο Λαμία και πανω....και τα παιδιά που ξερουν ειναι απλά ε΄να λάθος η μια πιθανόητητα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bardaris είπε:

δεν το ηξερα ότι υπαρχουν και δημοσιεύματα.....οι δυτικοι ανεμοι εχουν κανει πάντως ζημιά σε αυτα τα πλάτη...εμεις καλά είμαστε....Δεν κατάλαβα όμως η συνέχεια της χιονοθύελλας που εβγαζε το ευρωπαικό....που είναι?και μάλιστα απο Λαμία και πανω....και τα παιδιά που ξερουν ειναι απλά ε΄να λάθος η μια πιθανόητητα?

Σε ποια χιονοθυελλα αναφερεσαι?αυτη ειναι η μεσοπροθεσμη εικονα που ισως απο 15 και μετα αλλαξει την εικονα

IMG_20211204_134917.jpg

IMG_20211204_135002.jpg

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Σε ποια χιονοθυελλα αναφερεσαι?αυτη ειναι η μεσοπροθεσμη εικονα που ισως απο 15 και μετα αλλαξει την εικονα

IMG_20211204_134917.jpg

IMG_20211204_135002.jpg

ο galano απλά είδε ενα απίθανο τρέξιμο αν δεις τα προηγούμενα μνμ.....αλλά δεν ξερω αν ηταν απλά λαθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bardaris είπε:

ο galano απλά είδε ενα απίθανο τρέξιμο αν δεις τα προηγούμενα μνμ.....αλλά δεν ξερω αν ηταν απλά λαθος

Τα ενς τα ανεβασα πριν εχουν μια εικονα για ψυχρη εισβολη μετα τις 16 περνουν την κατηφορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Τα ενς τα ανεβασα πριν εχουν μια εικονα για ψυχρη εισβολη μετα τις 16 περνουν την κατηφορα

μακάρι να βγούν και οι εκτιμήσεις σας για έναν ενεργό χειμώνα.....χμμμ πάντως....δεν μπορουμε να πόυμε οτι μας πηρε ο υπνος φέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, bardaris είπε:

μακάρι να βγούν και οι εκτιμήσεις σας για έναν ενεργό χειμώνα.....χμμμ πάντως....δεν μπορουμε να πόυμε οτι μας πηρε ο υπνος φέτος

Μια χαρα ειναι η κατασταση σε σε σχεση με περσι την τριτη ισως πεσουν παλι  στα 500 μετρα στην δυτικη μακεδονια τα χιονια εστω προσκαιρα...οκ δεν εχει ερθει μεγαλη ψυχρη εισβολη ακομα αλλα υπαρχει ενδιαφερον και ειμαστε στην αρχη...δεν ειναι παντως μετεωρολογικα ως τωρα αδιαφορα τα πραγματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από το 18 Άρι και έπειτα η δεύτερη καρτέλα του τζιφου κάπως άρχισε να παλεύεται 

Παμε να το φέρουμε κοντά, στις γιορτές.... Ο τζίφος το εδειξε🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Καλησπερα μαγκες δεν σας ξεχναω απλα επανηλθα στα μαγαζια μου μετα απο μεγαλη απουσια οποτε χρονος λιγος ....στα του καιρου απο την μερα που ανεβασαμε την μακρο ειχα πει οτι ενδεχομενος να διορθωσουμε το κομματι μετα τις 20 δεκεμβρη που ειναι πιθανο να φερει καποια εστω λαιτ ψυχρη εισβολη...επομενο διαστημα που βλεπουμε για πολυ σοβαρη ψυχρη εισβολη παντως ειναι το 10-20 γεναρη 

βρε καλως τα παιδια  ασε τις διορθωτικες η κιλκις τημ παει για μεγαλη νικη     δεχομαι προσφορες  ελπιζω να πληρωνετε καλα  ηδη αρχιζει κ φαινεται στους χαρτες οτι απο 20 κ μετα θα παροθμε φωτια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα ειναι η κατασταση σε σε σχεση με περσι την τριτη ισως πεσουν παλι  στα 500 μετρα στην δυτικη μακεδονια τα χιονια εστω προσκαιρα...οκ δεν εχει ερθει μεγαλη ψυχρη εισβολη ακομα αλλα υπαρχει ενδιαφερον και ειμαστε στην αρχη...δεν ειναι παντως μετεωρολογικα ως τωρα αδιαφορα τα πραγματα...

Μία χαρά είναι τα πράγματα... Και ο τζίφος στα μακρινά κάτι πήγε να δείξει για τις γιορτες και μακάρι να πιάσει η ευχή μου και να διαψευστεί ο Βασίλης στη μακροπροθεσμη.... Που μάλλον προς τα εκεί οδεύουν τα πράγματα με το συμπαθείο πάντα φίλε κωστα😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Μία χαρά είναι τα πράγματα... Και ο τζίφος στα μακρινά κάτι πήγε να δείξει για τις γιορτες και μακάρι να πιάσει η ευχή μου και να διαψευστεί ο Βασίλης στη μακροπροθεσμη.... Που μάλλον προς τα εκεί οδεύουν τα πράγματα με το συμπαθείο πάντα φίλε κωστα😊

Οτι λεμε ειναι δημοσιευμενο επισημα στο σαιτ δεν ειμαστε μελλοντολογοι χαχα οποτε αστοχιες και επιτυχιες κρινονται παντα και καλο ειναι να πεφτουμε εξω στα αρνητικα ..δεν νομιζω παντως οτι θα εχει ψυχρη με φαινομενα δεν δειχνει κατι τετοιο προς το παρον...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανω που αναθαρρησα με τη προηγουμενη κακοκαιρια και την επερχομενη, για χιονοφορτωμα  των βουνων, οι +2 στα 850 ακολουθωντας το περσινο μοτιβο γινανε +5!

οπερ φτου κι απ´την αρχη για υψομετρα απο 1700 και κατω!

 

γενικα αμα βλεπεις Δεκεμβρη μηνα οργανωμενο συστημα να συνοδευεται απο +5, ειναι για κλαματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Δευτέρα Τρίτη Πράμαντα παίζουμε με χιονόνερα-χιονια?

Δεν το βλέπω φίλε θα μείνουν πιο ψηλά τα χιόνια τελικά 1200+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...