Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Χρόνια σου πολλά φίλε....

Στα των χαρτών λίγο σμπρώξιμο από τον Θανασάκο και θα το δούμε....

Ακόμη χειρότερα τα μοντέλα...Μόνο το πρωί δίνουν υετό ... Καμία πιθανότητα για χιόνι εννοείται αυτό ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλι με την απόχη θα κηνυγαμε καμια αναστροφη ρε Δεκεμβρη? Δε βαρεθηκες ρε ξεφτιλισμενε να κελαηδουν οι καρδερινες και να πεταριζουν οι περδικες? ΟΥΝΑΜΟΥΧΑΘΕΙΣ μου θες και να ειμαστε ρεαλιστες? Κοβεσαι απο το Weather You Have Talent βρε ρεζιλι του χειμωνα! Πως θα κοιταξεις στα ματια βρε ρεμπεσκε τον καιροφιλο που ξοδευεται στα ΚΤΕΛ για να δει.δυο ψωρονυφαδες? Τον φιλο τον Δυτικομακεδονα που περιμενει να δει ενα αξιοπρεπες χιονακι οπως παλια? Φτου σου μαριοννετα του Σορρος και του Γκειτς, λιγη τσιπα δεν σου εμεινε?

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα ανω του 50% οι πιθανοτητες να κρυωσει ο καιρος μετα τις 16 και ανω του 80% οι πιθανοτητες να ειναι απλα ξηροβοριας για το μεγαλυτερο κομματι της χωρας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν κάνει σωστες αναδιπλώσεις ο αζορας μετά τις 15 είναι για σφαλιάρες,γιατί φαίνεται ότι ο Ατλαντικός σε κανά 10ημερο θα ηρεμήσει λίγο.

Το θέμα είναι να σηκωθεί σωστά,όχι σαν γεράκος που θα σκεπάσει όλη την Ευρώπη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Να ευχαριστήσω πάρα πολύ όλους όσους μου ευχήθηκαν για σήμερα. 😁

Xρόνια πολλα Νικολα , με υγεια και χιόνια πολλά  !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλησπερα ανω του 50% οι πιθανοτητες να κρυωσει ο καιρος μετα τις 16 και ανω του 80% οι πιθανοτητες να ειναι απλα ξηροβοριας για το μεγαλυτερο κομματι της χωρας...

χαχαχα το 50 τοις εκατό.....δεν είναι πιθανότητα.....ευχή είναι....!(εννοείται πλάκα κάνω.....keep walking στην ομάδα της λάρισσας)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, bardaris είπε:

χαχαχα το 50 τοις εκατό.....δεν είναι πιθανότητα.....ευχή είναι....!(εννοείται πλάκα κάνω.....keep walking στην ομάδα της λάρισσας)

Αυτα ειναι δικα μου συμπερασματα βαση ενς και γενικοτερης κυκλοφοριας...τι keep walking αν δεν πεσουν οι δυτικοι ανεμοι δυσκολα τα πραγματα ασε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αυτα ειναι δικα μου συμπερασματα βαση ενς και γενικοτερης κυκλοφοριας...τι keep walking αν δεν πεσουν οι δυτικοι ανεμοι δυσκολα τα πραγματα ασε

χμμμμ δεν νομίζω να ανυσηχούμε...καθώς ακόμα και να συνεχιστούν...με δεδόμενο ότι δημιουργούν συνέχεια αυλώνες...στην βαλτική....και χαμηλά στην Κεντρική Ευρώπη ευνοούμαστε στην ροή των χαμηλών....αν πέσουν τώρα οπως φαίνεται...και αποφασίσει να ανέβει πλάτη...ο αντικυκλώνας...τότε αρχίζει το πανυγήρι....σε κάθε περίπτωση...δημοσιεύτε ,εκτιμάτε..προσπαθείτε αναλύετε αυτό φθάνει...από τις ανακοινώσεις των κουζινών των βουνών...και των γνωμικών πολύ καλύτερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, nikolas 2365 είπε:

Πρόβατο στη σχάρα και τσίπουρο οινόπνευμα η μυστική συνταγή. 

Χρονια πολλα νικολα.Χιλιοχιονος ευχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.thumb.png.9c2c22b660d40d97f63bf6d2689fb364.png

Ποσειδων πολυ νερο μεσα στη νυχτα και προς τα ξημερωματα περιξ της Παρνηθας.

image.png.34ef383b67a8a12ba6bc046d9d0650ec.png

Και ο Σκυρων εστιαζει στην ιδια περιοχη. 

image.png.8f06187e236a869c41ed49e94a5d41be.png

Το bolam εστιαζει γυρω στα μεσανυχτα σε δυτικη Αττικη και κεντροδυτικο λεκανοπεδιο,ενω στη συνεχεια προς το ξημερωμα και αυτο με τη σειρα του προτιμαει Παρνηθα αλλα βρεχει αρκετα ικανοποιητικα και μεγαλο μερος του νομου. 

image.png.698438ce0ac39e3fe045c5b0ac97a053.png

image.png.ee769d3ea8e0acd2c6d748814be5aa35.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα μάτια μου. Τι πάει να κάνει το ουκμό ρε??

Το περίμενα καλύτερο, αλλά βελτιώθηκε σημαντικά.. για να δούμε τον τζίφο,. Όπου μικρές οι αλλαγές, και όχι προς ευρωπαιο.

Στο αποτέλεσμα κάπως χειρότερος, αλλά βελτιώθηκε στις αρχικές συνθήκες. Καλό Ραν.

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραιο και το 12αρι γιατην πινδο!!!Μολις δαφορα οτι η συγκλιση μετατοπισθηκε λιγο νοτιοτερα στο καμματι των αγραφων-ευρυτανιας!Οπως και να εχει αν ερθει μια τετοια κακοκαιρια θα δουμε τρομερες εικονες στην ορεινη πινδο!Ολα θα μενα απο Χελμο μεχρι ΓΡαμμο!!

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλες χιονοπτωσεις σε σκοπια βουλγαρια αλλα και την τεταρτη ενα ωραιο χαμηλο θα περασει απο βορεια ιταλια θα τους ασπρισει ολους εκει και θα συνεχισει ανατολικα ωραια μπηκε ο χειμωνας με χαμηλες θερμοκραισιες και αρκετα χιονια τον επομενο διαστημα η ελλαδα βρισκεται νοτια οποτε ζεστουλα ακομη απολυτα φυσιολογικο για το μερος εδω γενικα παντως απο την πειρα ετων οταν σκανδιναβια παγωνει τελειως εδω εχουμε ηπιο χειμωνα  για αυριο στα συνορα βορεια ελλαδα αν προλαβει το κρυο να περασει συντομα ισως ασπρισει καποια μερη οπως και εδω που ειμαι αλλα δεν βλεπω κατι αξιολογο καθως το μετωπο θα αποχωρει απο τα βορεια σε συνδιασμο με το βορειο ρευμα  θα δειξει παντως αλλα συνηθως δεν αφηνει πολλα...παντως οι ιταλοι θα περασουν λευκα ωραια στα βορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα ειναι πολυ καλο σημαδι που τζιφος δειχνει καταβαση σε εκεινο το διαστημα για αρκετα τρεξιματα!!Στα μακρυνα εχει βαρυτητα σαν μοντελο,παντα θυμαμαι οτι επιανε ψυχρες εισβολες αιωνες πριν,αλλο που κωλοτουμπιαζε στα κοντινα..

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επέστρεψα Λάρισα, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα 12αρια. Για τα μακρινά αρχίζω να κοιτάω την Αμερική, και βλέπω μια μεταβλητή η οποία φαίνεται να παίρνει τέτοια θέση που με κάποιον τρόπο θα έχει ως αποτέλεσμα καθαρα χειμερινές συνθήκες ακόμα και για τα πεδινά της Ελλάδας, και αναφέρομαι φυσικά και ανατολικά της Πίνδου. Θα το κοιτάξουμε. Μετά τις 15

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...