Jump to content
teo_73

Αναφορές Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εδώ ο τόπος μου . το άνω .βόιο Κοζάνης εκεί που ενώνεται η βορεια πινδος με το Γράμμο (μεσο υψ 800 με 1400 μ)......μετά την κακοκαιρία της τρίτης χιονι πάνω από τα 900 τόπος....ζωγραφιά(αυτόν τον αυχένα πήγε να περάσει η Τζούλια το 40 και την πάτησε)....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.8 βαθμοι και 89% υγρασια...Με τοπικες νεφωσεις...Αντε να δουμε ποσο ισχυρο θα ειναι το περασμα και στην Αθηνα απο το βραδυ αργα της δευτερας μεχρι το πρωι της Τριτης..

Μεταβατικη μερα η αυριανη αν και θα ξεκινησουν τα προεορτια στη δττικη Ελλαδα απο αργα το απογευμα..

1/12/2021..Στη Βιγλα.Απο τον Θοδωρη Φατση.

bigla2.jpg

bigla1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, bardaris είπε:

και εδώ ο τόπος μου . το άνω .βόιο Κοζάνης εκεί που ενώνεται η βορεια πινδος με το Γράμμο (μεσο υψ 800 με 1400 μ)......μετά την κακοκαιρία της τρίτης χιονι πάνω από τα 900 τόπος....ζωγραφιά(αυτόν τον αυχένα πήγε να περάσει η Τζούλια το 40 και την πάτησε)....

 

Πανέμορφα μερη.Ειστε πολυ τυχεροί όσοι κατάγεστε ή μενετε σε αυτους τόπους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η χθεσινη πλεον βροχη αφησε 17.2mm. υψος βροχοπτωσης στο βροχομετρο μου. Μεγιστη θερμ. 17.2 και ελαχιστη 10.8. 11.7 τωρα.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στα 13.4μμ ανω ηλιουπολη απο την προηγουμενη μερα. οντως πισω απο υμηττο και ανατολικοτερα εκανε συνεχως ανατροφοδοτησεις. η μαυριλα δεν εφυγε ποτε εριχωε για πολυ περισσοτερη ωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα και τώρα βρέχει εδώ στη Ρόδο με συνεχείς ανατροφοδοτησεις. Αισίως ήδη και για τις 2 ημερες φτάνουμε τα 35 χιλιοστά storm total, ενώ νοτιότερα έπεσε ακομα περισσότερο νερό (ο Εμπωνας 70 κ η Κατταβια γύρω στα 50+ χιλιοστά). Κάποια στιγμή νωρίτερα είχαμε κ ηλεκτρικά. Οι βροχές φαίνεται να συνεχίζονται κ μέσα στη νύχτα. Ευτυχώς πέφτουν όμορφα κ ποτιστικά, οπως πραγματικά χρειάζεται για να ξεδιψασει η γη και να γεμίσουν οι ταμιευτηρες. 

Πολύ θετικό που κατά τη χθεσινή μέρα έπεσε πολύ νερό και σε νησιά των Κυκλάδων και στην Κρήτη όπου πραγματικά η ανομβρία "έχει χτυπήσει κόκκινο"

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10αρακια Ζωγραφου Βυρωνα και ειμαστε ετοιμοι για ομορφο κρυο πρωινο Κυριακης με μονοψηφιες....αντε να κανει λιγο κρυουλακι 5 Δεκεμβρη ξημερωνει !

Ξαστερια και αν πεσει εντελως και ο ανεμος θα παμε για κανα 7αρακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...90% υγρασια και αρκετο κρυο...9.4 η ελαχιστη...

Μια απο τις καλυτερες καμερες για πρωινο ξυπνημα και ματι...Η Στρογγουλα να στεκει κατασπρη και αγερωχη και τα καταλευκα Τζουμερκα να την γλυκοκοιταζουν...Πρεπει το φραπεδακι να ειχε και λιγο τζονυ...🤣

321.jpg

Οπως εγραψε και ο Νικος εχθες..Η κρητη πηγε καλα υετικα σ αυτη την διαταραχη..Υπηρξαν σταθμοι που εγραψαν κυριως στον Νομο Χανιων και 90mm..Στο Σπηλι Ρεθυμνου κοντα στο χωριο μου,επεσαν 28.4mm Καθολου ασχημα...Καλη Κυριακη σε ολους!!

Και να η Στρογγουλα μας,απο το χωριο Μελισσουργους...Χθεσινη,απο τον Βασιλη Μολωνη..Σ αυτη την πλατεια ειχα την τιμη να κατσω και να πινω τη φραπεδια μου με τον oldboy332 τον Οκτωβρη του 20.Η ληψη εγινε απο την πλατεια αν και δεν διακρινεται καλα...Στα δικα μου ματια,το ομορφοτερο χωριο της χωρας...Μεσα σε φαραγγι χτισμενο στις πλαγιες της Στρογγουλας και γυρω γυρω οπου κι αν κοιταξεις βλεπεις τις βουνοκορφες των Τζουμερκων να το κρατουν εκει ασφαλισμενο...Και κατω στο φαραγγι ν ακους το ποταμι...Εκει ειναι η ζωη.!!!

264365962_939135347031229_8798837871101636069_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πανέμορφα μερη.Ειστε πολυ τυχεροί όσοι κατάγεστε ή μενετε σε αυτους τόπους.

Είμαι μια άλλη ελλάδα......δυστηχώς όμως έρημα.....μετά από  ενννιά χρόνια πόλεμους (ελληνοιταλικός-εμφύλιος),......εγώ για να καταλάβεις...κληρονόμησα τρία ναρκοπέδια..με ταμπελα νεκροκεφαλή κιόλας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Βοιωτία ! Γύρω στους 6 βαθμούς  το πρωί  θερμοκρασία,παίρνει σιγά σιγά την ανιούσα .Ήλιος λαμπρός μόλις ξεπρόβαλε. 

20211205_084900.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τριγγια σημερα το πρωι...Το χιονι παραμενει στα βουνα της Πινδου και της ορεινης θεσααλιας..

webcamimage.jpg

Ταυγετος..Με φρεσκο χιονακι μετα τις τις χθεσινες χιονοπτωσεις που σημειωθηκαν στην οροσειρα του..Αρκετο νερο επεσε επισης στον καμπο και στην ευρυτερη περιοχη του νομου Λακωνιας..

voutianoi.jpg

Ζαρουχλα Αχαιας...Το χιονακι καλα κρατει στα βουνα της Αχαιας..

zarouchlacam (1).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρνασσος στις 2/12..

parnassos4.jpg

Και Βιτσι την ωρα του χαμου...Αρκετο χιονι..

bitsioy1.jpeg

bitsiou2.jpeg

Παρνασσος σημερα..

614.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι χθεσινες αφθονες βροχες στον νομο Χανιων εφεραν και τα παρθενικα χιονια στα Λευκα Ορη..

371.jpg

Χαλικι Ασπροποταμου σημερα..

1621953557.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ υγρασία σήμερα, το πρωί ήταν όλα βρεγμένα. Επίσης είχε και αρκετό κρύο, 3 βαθμοί η ελάχιστη στο αεροδρόμιο. Ομίχλη δεν έχουμε όπως την υπόλοιπη Θεσσαλία, αλλά και εδώ η θερμοκρασία παραμένει σχετικά "χαμηλή", μέχρι τους 11 έφτασε έως τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...