Jump to content
teo_73

Αναφορές Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καταφυγιο Αστρακας.Του Πετρου Μπλετσα..

261789412_1498351547203464_1783369050911822419_n.jpg

Το χιονι φαινεται παλιο εδω και οχι φρεσκο.Μαλλον παλια ειναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Το χιονι φαινεται παλιο εδω και οχι φρεσκο.Μαλλον παλια ειναι.

Τι να σου πω ρε γιωργαρε...Το παλικαρι παντως που την ανεβασε ειναι οντως εκει πανω..Γιατι ειχε κι αλλες φωτο...Με σημερινη και με χθεσινη και ημερομηνια..Τωρα αν με πιασε κοτσο..Δε ξερω..🤣Θα τη σβησω Γιωργαρε..Θα βαλω αλλη...Για να μην παραπληροφορω..Εαν οντως δεν ειναι σημερινη καλο ειναι να την βγαλω..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Τι να σου πω ρε γιωργαρε...Το παλικαρι παντως που την ανεβασε ειναι οντως εκει πανω..Γιατι ειχε κι αλλες φωτο...Με σημερινη και με χθεσινη και ημερομηνια..Τωρα αν με πιασε κοτσο..Δε ξερω..🤣

Με ολοφρεσκη χιονοπτωση αποκλειεται να εχει αυτην την εικονα στα 2000μ. Σακη.Ετσι λεω εγω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηδενισε ήδη το Πάος Καλαβρύτων....πάει για γερή αναστροφή αν δεν αλλάξει κάτι στις συνθήκες που επικρατούν εκεί....

Κοντά και τα Καλάβρυτα με 1.3 αυτήν την ώρα 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα και απο μενα! Με 0,2 βαθμους ελαχιστη μπηκε ο χειμωνας εδω και τωρα ηδη ειναι στους 4,6.. παμε για αρνητικη το πρωι

Σχετικα με τις βροχες εδω εχει να βρεξει σοβαρα απτον μπαλλο...

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Ο Λακμος είναι πάνω από 2000μετρα παντως

ναι ξερω τα υψομετρα των βουνων τριγυρω...μιλαω για τα ιδια υψομετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Το Μιτσικέλι από την πίσω πλευρά του όπως φαίνεται από τους Φραγκάδες,καμιά σχέση με την μπροστινή πλευρά του που επηρεάζεται από την λίμνη, εμφανής η διαφορά του στην χλωρίδα και στο πώς χιονιζεται το βουνό όπως πολύ σωστά περιέγραψε ο Γιωργος και καπως έτσι εξηγείται η παροιμιώδεις αχιονία των Λιγκιαδων.....IMG_20211201_153729.thumb.jpg.8eed06554107bf5ddc287c4ba67a3090.jpg

καλα οι λιγγιαδες ειναι οντως αχιονοι συγκριτικα με τα υπολοιπα χωρια της ηπειρου στο ιδιο υψομετρο απ'οτι εχω καταλαβει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με ψύχρα ξεκίνησε ο Δεκέμβρης αλλά και ηλιοφάνεια. Το πρωί όλα αυτά γιατί το μεσημέρι ναι μεν παρέμεινε η ηλιοφάνεια αλλά νιώσαμε ζέστη. Θερμοκρασία από 1 έως 12. Τώρα στους 7 με ξαστεριά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Σαμαρινα..Απο το σαιτ του οικισμου.

 

 

Αυτές τις εχω βάλει από χθες στο έκτακτο των αναφορών Σάκη μου....και πλέον πάμε γι άλλα εδώ στου Δεκέμβρη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Αυτές τις εχω βάλει από χθες στο έκτακτο των αναφορών Σάκη μου....και πλέον πάμε γι άλλα εδώ στου Δεκέμβρη!!

Γεια σου Ευρυτανα μου...Καποιες μου ξεφυγαν να τις δω ρε φιλαρακι..Γινεται της κολασεως απο φωτο...Μου δειξε και ο συναδελφος μου που ειχατε μιλησει στο τηλεφωνο,σημερινες φωτο απο πανω..Εχει αδεια και ανεβηκε...Απο τη Φουρνα ειναι...

Παρνασσος σημερα...

xionia_parnassos.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Γεια σου Ευρυτανα μου...Καποιες μου ξεφυγαν να τις δω ρε φιλαρακι..Γινεται της κολασεως απο φωτο...Μου δειξε και ο συναδελφος μου που ειχατε μιλησει στο τηλεφωνο,σημερινες φωτο απο πανω..Εχει αδεια και ανεβηκε...Απο τη Φουρνα ειναι...

Παρνασσος σημερα...

 

Ε βάλτες αδελλφέ μου....ανεβασε τις εικόνες από Φουρνά....

ΥΓ Ηθελα να στην πω κι εγώ λίγο, με τις ίδιες φωτό, όπως μούκανες....χεχεχεχε.....

Χόχλια σήμερα -1....6οC....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ε βάλτες αδελλφέ μου....ανεβασε τις εικόνες από Φουρνά....

ΥΓ Ηθελα να στην πω κι εγώ λίγο, με τις ίδιες φωτό, όπως μούκανες....χεχεχεχε.....

Χόχλια σήμερα -1....6οC....

Θα τις χωσω αργοτερα,τις περασα στο λαπτοπ απο το πρωι...Με τοσες φωτο στο κινητο μου,βλεπω να κρασαρει ασχημα..Χωρις fb καταλαβαινεις..Οτι βρισκω απο το ψαξιμο που κανω,τις αποθηκευει μετα η συσκευη..Εχει τιγκαρει...Αλλα χαλαλι..Αμα ειναι να βλεπω ασπρα τα βουνα μας και ποταμια στη θησεως...😜Τυχερος παντως που εισαι απο κει πανω ρε Κωτσο...Πολυ τυχερος...

Ραχη Τυμφρηστου...Την ωρα της χιονομπουκας..Οταν αρχισε να το πιανει στο δρομο..Για μενα ειναι η καλυτερη στιγμη οταν στουπιζει..Οταν αρχιζει το στρωσιδι στην ασφαλτο..

202111301524170865-600x446.jpg

Και Καρπενησι..Την ωρα της μπουκας...

261789018_2114032408744352_8086637992699280144_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ορεινα Τρικαλων..Του Νικου Σαλεπη..

 

 

 

Σαλεπης θεός με τα ιστορικα χιονορεπορταζ του '12 "θαφκε του Γαρδίκ'"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχα μπηκε ο Δεκεμβρης καλο μηνα και καλο χειμωνα αδερφια !!!! Η αγαπημενη μας εποχη τωρα ξεκινα !!!!

Χιονακια λοιπον κ πολλες λευκες εικονες σε ορεινα και ημιορεινα...

Πυργος 7.5 η ελαχιστη η χαμηλοτερη απο το Μαρτιο !!!! Με βροχουλα τα ξημερωματα 1 μμ ποτιστικο....ΒΒΔ υπεροχος μετα και λιακαδα μεγιστη 15....στους 9 ηδη και πεφτει γρηγορα και ομορφα....

Ζωγραφαρα ζωγραφισε με 6αρακια ελαχιστες οι σταθμοι....μεγιστες 13αρια με λιακαδα...

Πρωτες αρνητικες σε Παρνηθα και Ιπποκρατειο !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως εξηγείται η θερμοκρασία στην Ιπποκράτειο Πολιτεία να είναι χαμηλότερη της κορυφής της Πάρνηθας και πως το Τατόι έχει λιγότερη από τη μισή Τ της Εκάλης; Εξηγείται από τη θερμοκρασιακή αναστροφή; 

Screenshot_20211201_220400.jpg

Επεξεργάστηκε από enigma
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 12άρι μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι στη δυτική Ημαθία....σχετικά ψυχρή ημέρα παρά την ηλιοφάνεια αφού προηγήθηκε ο πρώτος παγετός του χειμώνα τις πρωινές ώρες..... στους 2,4 τώρα λογικά θα πέσουμε πάλι κάτω από το μηδέν αν δεν αλλάξει κάτι στις αναστροφικές συνθήκες..!!!

-3,7 και -3,4 η ελάχιστη στον κάμπο σε δύο νέους σταθμούς του Aστεροσκοπείου στην πλευρά του  νομού Πέλλας σε σχεδόν μηδενικά υψόμετρα.... στο χωριό Παλαιός Μυλότοπος στα 9 μέτρα υψόμετρο και Καλύβια Πέλλας στα 20 μέτρα αντίστοιχα......πολύ δυνατά αναστροφικά μέρη μάλλον που για απόψε ήδη έχουν περάσει σε αρνητικές τιμές 

http://stravon.gr/stations/palaiosmylotopos/?fbclid=IwAR11T5GWs2JOimRjW1WQR4TwvZ7vDHsutEuLpYeR22rkngOnFGP01VWwO1Q

http://www.stravon.gr/stations/kalivia/?fbclid=IwAR1QizRAjhsy1VniHM-SEzSvxB_UBb0S9aJYGIPY1XMxJr9slhpAOhYvsBQ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 λεπτά πριν, enigma είπε:

Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως εξηγείται η θερμοκρασία στην Ιπποκράτειο Πολιτεία να είναι χαμηλότερη της κορυφής της Πάρνηθας και πως το Τατόι έχει λιγότερη από τη μισή Τ της Εκάλης; Εξηγείται από τη θερμοκρασιακή αναστροφή; 

 

Ναι φίλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 βαθμοί πάλι σήμερα αλλά με πολύ υγρασία όποτε το παρμπρίζ έχει πιάσει πάγο που δεν φεύγει με τίποτα . Έτσι έχω εγώ τον χρόνο να γράψω την αναφορά μου .Καλημέρα σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...