Jump to content
Χιών

Αναφορές ψυχρής εισβολής CARMEL 17-19/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πράγματι καθόλου βαρδαρης ούτε στην ανατολική Ημαθία .Μάλλον έφυγε γρήγορα το ψυχρό μέτωπο από την Κεντρική Μακεδονία  ...

Η κεντρική μακεδονια ζει σε ένα παράλληλο συμπαν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, SnowOnlySnow said:

Το γύρισε σε χιονόνερο σιγά σιγά εδώ στα 200 νότιας αττικής, παρ' όλα αυτά η θερμοκρασία σχεδόν ίδια στους 4 βαθμούς.

Που ακριβώς είσαι? Το νότια Αττική γενικά δε βοηθάει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, SnowOnlySnow said:

Το γύρισε σε χιονόνερο σιγά σιγά εδώ στα 200 νότιας αττικής, παρ' όλα αυτά η θερμοκρασία σχεδόν ίδια στους 4 βαθμούς.

 Χιονόνερο δύσκολο... μάλλον μπερδεύεστε με τον δυνατό άνεμο που παρασύρει τη βροχή... δεν υπάρχει σταθμός στα νότια κάτω από 5 βαθμούς... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Που ακριβώς είσαι? Το νότια Αττική γενικά δε βοηθάει 

Κερατέα λέγεται. Γενικά με ευνοεί και το βουνό από πάνω μου που έχει υψόμετρο γύρω στα 650. Πάντως είμαι στο ψηλότερο σημείο της Κερατέας, κοντά στο βουνό. Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσω.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Η κεντρική μακεδονια ζει σε ένα παράλληλο συμπαν

Πλέον έδω και λίγη ώρα έχει ξεκινήσει βαρδάρης .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, SnowOnlySnow said:

Κερατέα λέγεται. Γενικά με ευνοεί και το βουνό από πάνω μου που έχει υψόμετρο γύρω στα 650. Πάντως είμαι στο ψηλότερο σημείο της Κερατέας, κοντά στο βουνό. Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσω.

 

Ναι, η Κερατέα έχει το δικό της κλίμα. Πολλές φορές αρκετά πιο ψυχρή από τις κοντινές ακτές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

 Χιονόνερο δύσκολο... μάλλον μπερδεύεστε με τον δυνατό άνεμο που παρασύρει τη βροχή... δεν υπάρχει σταθμός στα νότια κάτω από 5 βαθμούς... 

Κι όμως. Συνήθως εμείς εδώ έχουμε ίδια θερμοκρασία με βορειοανατολικά προάστεια. Όπως σας είπα κοντά στους 4 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, SnowOnlySnow said:

Κι όμως. Συνήθως εμείς εδώ έχουμε ίδια θερμοκρασία με βορειοανατολικά προάστεια. Όπως σας είπα κοντά στους 4 βαθμούς.

κανένα πρόβλημα... κουβέντα να γίνεται... άνοδος στους 3.8 και ψιχαλισμα πλέον...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, SnowOnlySnow said:

Κι όμως. Συνήθως εμείς εδώ έχουμε ίδια θερμοκρασία με βορειοανατολικά προάστεια. Όπως σας είπα κοντά στους 4 βαθμούς.

Είπαμε οκ πιο ψυχρή η Κερατέα από την γειτονική Λαυρεωτική πχ αλλά όχι κ ίδιες Τ σταθερά με ΒΑ προάστια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, SnowOnlySnow said:

Εκεί πως πάει;

Ομορφα χειμωνιάτικα... 3.8 και βροχούλα ον-οφ... δεν περιμένω κάτι και δεν έχω κανένα άγχος... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Ομορφα χειμωνιάτικα... 3.8 και βροχούλα ον-οφ... δεν περιμένω κάτι και δεν έχω κανένα άγχος... 

Φυσικά και δεν περιμένουμε γενικά κάτι. Πλέον εμένα αυτό που με νοιάζει είναι να ρίξει καλό υετό για να ευχαριστηθώ χιόνι στο βουνό δίπλα μου στα 650μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στην ομάδα. Ωραιες αναφορές.Μπραβο!!

Αναμενουμε χαμηλότερες θερμοκρασίες αργότερα για αττική ή αυτο το μοτίβο θα συνεχιστεί? Το αναφέρω γιατι καποιος ανέφερε οτι η θερμοκρασία ειναι υψηλότερη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Είπαμε οκ πιο ψυχρή η Κερατέα από την γειτονική Λαυρεωτική πχ αλλά όχι κ ίδιες Τ σταθερά με ΒΑ προάστια. 

Εννοώ πως όταν είναι ένα κύμα που επηρεάζει 100% όλη την αττική και θα είχαμε όλοι ίδιες θερμοκρασίες στα 0μ έχουμε περίπου ίδιες θερμοκρασίες, γιατί όπως είπαμε η κερατέα έχει το δικό της κλίμα. Επίσης, όταν λέω ΒΑ προάστεια δεν εννοώ υπερβόρεια, αλλά Μαρούσι και αυτά. Εντάξει, όμως, δεν χρειάζεται να τσακωθούμε για τη θερμοκρασία της Κερατέας. 

Επεξεργάστηκε από SnowOnlySnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, CATHA είπε:

 Χιονόνερο δύσκολο... μάλλον μπερδεύεστε με τον δυνατό άνεμο που παρασύρει τη βροχή... δεν υπάρχει σταθμός στα νότια κάτω από 5 βαθμούς... 

5 βαθμοι ακριβως εδω που ειμαστε και στο βουνο διπλα. 

Καλα τα λες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...