Jump to content
Χιών

Αναφορές ψυχρής εισβολής CARMEL 17-19/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καρυά Φθιώτιδας!Το θεωρώ ως ένα από τα καλύτερα χιονοωρια στην Ελλάδα για το υψόμετρο του(700μ).Θάβεται με καιρός ευβοιας-βοιωτιας ενω βάζει καλά και με κεντροβορειο.

_4.jpg

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευβοια σημερα...Πολυ χιονι εχει πεσει και προβλεπεται κι αλλο...Ευλογημενη με τετοιο καιρο..Οπως και η Κρητη που μεχρι αυριο θα βλεπουμε και εκει αναλογες εικονες..

ΦΩΤΟΙ_(1).jpg

ΦΩΤΟΙΙ_(1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

4.5c και βροχή!!! Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη! 

Τα 500αρια τα καλά νομίζω τώρα μπαίνουν σε εμάς για αυτό έχει κεραυνούς. Άγγελε ένα -7 να είχαμε και τώρα θα έριχνε τούφες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,7 η Τ με αναστροφη.. μαλλον παμε για την πρωτη αρνητικη της σεζον μιας και η ελαχιστη ειναι 0,1 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Επιστροφή στο Κρυονέρι σήμερα. Τα φαινόμενα ουσιαστικά έπιαναν από Αλμυρό και νοτιότερα το μεσημέρι . Πολύ νερό-χιονόνερο από Πελασγία και κάτω μέχρι το Σχηματάρι.Μπόρες βασικά.  Σε κανένα σημείο το θερμόμετρο δεν έδειξε κάτω από 3 βαθμούς. Ελάχιστο  χιονακι ( δείγμα) είχε μείνει  στην Πελασγία όπως και στο Μαρτίνο.

21mm με αρκετά ηλεκτρικά  στο χωριό και την θερμοκρασία να παίζει από 2,4  έως 1,3 στην διάρκεια των φαινομένων . Πάνω από τα 450-500μ είχε αξιόλογη χιονόστρωση στην περιοχή την ώρα που πέρασα. Καλύτερη η εικόνα  όσο αφορά τα υψόμετρα χιονόστρωσης στην οροσειρά του Ελικώνα.Νομιζω έχει να δώσει μέχρι το ξημέρωμα κάτι ακόμη στην Βοιωτία αυτή η κακοκαιρία . 

Μακάρι να ήταν αυτή η πρώτη από μια σειρά κακοκαιρίες που θα μας απασχολούσαν  ,όπως φαινόταν πριν λίγες μέρες, και θα ήμουν απολύτως ευχαριστημένος . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Πλάκα κανεις;;;;; 

Τωρα ανέβασε αρκετά θερμοκρασία.

Το είχε πιάσει σε κάποιες άκρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεράνεια Ορη, δυτική Αττική....νωρίτερα σήμερα το μεσημέρι!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πρεπει να χιονιζει στα μερη μου.Αποτομη πτωση της Τ στην ιπποκρατειο.

Θα με κάνεις να ανέβω σοφίτα πάνω που κρέμασα το όπλο για αυτή την κακοκαιρία . 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πρεπει να χιονιζει στα μερη μου.Αποτομη πτωση της Τ στην ιπποκρατειο.

Πού είσαι ρε παλίκαρε εσύ? Γι αυτό δεν βλέπω τις χιονοαναφορές από Δροσοπηγή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...