Jump to content
teo_73

Νέα,παραστάσεις,ταινίες,εκδηλώσεις,κ.α

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνθρωποι  και ποντίκια

Διαρκεια : 120 ' 
Σκηνοθ.:Β. Μπισμπίκης 
Ερμηνεύουν: Β. Μπισμπίκης, Δ. Δρόσος, Ν. Κοτσαηλίδου. Σκην.-κοστ.: Αλ. Θεοδωράκη.

IMGP1270.jpg

Το έργο του Τζον Στάινμπεκ μιλάει για την προσπάθεια του ανθρώπου για επιβίωση και την ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο, το ρατσισμό αλλά και την αλληλεγγύη, με την πλοκή να μεταφέρεται σε μια μάντρα ανακύκλωσης στον Βοτανικό, δίπλα στα hot spots προσφύγων και μεταναστών.

Πηγή: https://www.athinorama.gr/theatre/performance/anthropoi_kai_pontikia-10062706.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καμια φορα κολαει και η τβ σ ενα τετοιο θεμα.ICE!!!! κατα τυχη ειδα στο μακεδονια τβ το τελος απο το  πρωτο μερος απο μια τηλεταινεια λογικα..αυριο στις 9 το δευτερο μερος.λιωσιμο παγων απο ανθρωπινη βλακεια και απληστεια και οι συνεπειες που οδηγουν σε κατι σαν το δε ντει αφτερ τομοροου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα είδα αυτό. 

 

Πήγα Λονδίνο.Λεγαν οι φίλοι μου, μήπως να δούμε κανένα πιο σοβαρό έργο με υποθέση κι οχι τον Αλαντιν;

Τους λέω. Έρχομαι απ τα αγγλικά χωράφια. Θέλω να δω λαμπάκια και κοστούμια. 

 Τελικά ήταν πολύ ωραίο. Μ αρεσε. Τα κάνουν εντύπωσιακα. Το ιπτάμενο χαλί ήταν πολύ ωραίο και το τζίνι που έβγαινε μέσα απ το λυχνάρι. Πολύ ρεαλιστικά.

 

Και φυσικά χοροί. Χρώματα. Φώτα. Ακριβώς όπως τα δείχνει το τρέιλερ. Αν κι εγώ ήμουν ψηλά ( γιατι εκεί ήταν πιο φτηνό το εισιτήριο) και τα έβλεπα υπό γωνία. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά όποιος βλέπει χορρορ να προτείνει, δεν βρίσκω τίποτα καινούργιο μιας και έχω δει πολλά. Άρα λογικά αν προτείνετε κάτι θα το έχω δει χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

παιδιά όποιος βλέπει χορρορ να προτείνει, δεν βρίσκω τίποτα καινούργιο μιας και έχω δει πολλά. Άρα λογικά αν προτείνετε κάτι θα το έχω δει χαχα

Δες το " Ο αζορ προσπαθει να ριτζαρει βορεια Ευρωπη "

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δες το " Ο αζορ προσπαθει να ριτζαρει βορεια Ευρωπη "

έπος! χαχα κλαίω!!

 

κάτσε να το ψάξω 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

έπος! χαχα κλαίω!!

 

κάτσε να το ψάξω 🤣

Αυτη η ταινια προβαλλεται 4 φορες την ημερα και συγκεκριμενα στις 12:00 και στις 6:00 πρωι και βραδυ αλλα και στις 8:00 πρωι και βραδυ , στις ιστοσελιδες meteociel.fr και wetterzentrale.de

Σεναριογραφοι: GFS, ECMWF

Παιζουν οι :

Χαμηλο

Αζορικος

Ψυχος

Αυλωνες

Και σε ρολο Guest Star παιζει η μυξα ( Ατλαντικη)

Προσοχη!!! Ακαταλληλο για ανηλικους. Το πρωτο μερος θα ξεκινησει σε 20 λεπτα . Η τιμη ανερχεται σε ατελειωτες ωρες υπομονης...Καλη υπομονη!!

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Αυτη η ταινια προβαλλεται 4 φορες την ημερα και συγκεκριμενα στις 12:00 και στις 6:00 πρωι και βραδυ αλλα και στις 8:00 πρωι και βραδυ , στις ιστοσελιδες meteociel.fr και wetterzentrale.de

Σεναριογραφοι: GFS, ECMWF

Παιζουν οι :

Χαμηλο

Αζορικος

Ψυχος

Αυλωνες

Και σε ρολο Guest Star παιζει η μυξα ( Ατλαντικη)

Προσοχη!!! Ακαταλληλο για ανηλικους. Το πρωτο μερος θα ξεκινησει σε 20 λεπτα . Η τιμη ανερχεται σε ατελειωτες ωρες υπομονης...Καλη υπομονη!!

σου δίνω το oscar σχολίου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/24/2020 at 3:12 PM, [weathermaniac] said:

παιδιά όποιος βλέπει χορρορ να προτείνει, δεν βρίσκω τίποτα καινούργιο μιας και έχω δει πολλά. Άρα λογικά αν προτείνετε κάτι θα το έχω δει χαχα

Ορίστε μια:

Dog Soldiers (2002)

Αρκετά άγνωστη αλλά κατά τη γνώμη μου η καλύτερη ως σήμερα στο θέμα της λυκανθρωπίας. Στρατιώτες, βουνά, δάση, σκοτάδι και ... πολλή δράση! Επίσης πολύ καλές ερμηνείες και ασυνήθιστη ιστορία.

Είναι χαμηλού κόστους παραγωγή με ελάχιστα ή καθόλου ειδικά εφέ. Για τους λυκανθρώπους χρησιμοποιήθηκαν κοστούμια αλλά με τη σωστή χρήση του φωτισμού το αποτέλεσμα είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακό.

Και το πολλά υποσχόμενο τρέιλερ:

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είδα πρόσφατα μια ταινία που μου άρεσε πολύ. Συνδυάζει επιστημονική φαντασία με τρόμου=cosmic horror.  Colour out of space

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Borat επιστρέφει για να τρομοκρατήσει την «Χώρα των Γιάνκηδων»

Δείτε το τρέιλερ του σίκουελ με τον Sacha Baron Cohen που θα κάνει ντεμπούτο στο Amazon Prime Video

https://www.newsbeast.gr/entertainment/arthro/6699313/o-borat-epistrefei-gia-na-tromokratisei-tin-chora-ton-giankidon

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=0Rsa4U8mqkw&feature=emb_title

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...