Jump to content
Seventower

Αναφορές Ιανουαρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρατιέται η Τ στους 13,8, λίγο χαμηλότερα από χθες τέτοια ώρα παρά τα υψηλότερα 850. 4 ώρες έμειναν ακόμη..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μόλις +2 βαθμούς από τα 850 αυτή τη στιγμή παρά τον ήλιο. Αυτό πως εξηγείται; Λόγω υψηλής υγρασίας;

λογω εγκλωβισμού είναι! η μακρινιτσα έχει 14,7 στα 800

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15,4c στην Λαμια,απνοια και λιακαδα,θα πω την αμαρτια μου,τον λατρευω αυτον το καιρο οταν συνδυαζεται με ωραια καθαρη ατμοσφαιρα οπως τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγκλωβισμός πως; Με ήλιο και με νοτιά;

εε όσο κραταει, λογικά θα ανέβει αργότερα, η λάρισα έχει ακόμα 12 βαθμούς.....εμένα μου έκανε εντύπωση η αναστροφή το βράδυ παρά τους +10 στα 850.....4,1 βαθμοί η ελάχιστη στο θερμομετρο μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

εε όσο κραταει, λογικά θα ανέβει αργότερα, η λάρισα έχει ακόμα 12 βαθμούς.....εμένα μου έκανε εντύπωση η αναστροφή το βράδυ παρά τους +10 στα 850.....4,1 βαθμοί η ελάχιστη στο θερμομετρο μου

και στο λιμάνι 5,2 που είναι η χαμηλότερη από τις 25/12 (3,1 τότε). Ίσως βέβαια να έχουμε λίγο χαμηλότερη στα 850 στην πραγματικότητα. Να δούμε καμιά ραδιοβόλιση.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

και στο λιμάνι 5,2 που είναι η χαμηλότερη από τις 25/12 (3,1 τότε). Ίσως βέβαια να έχουμε λίγο χαμηλότερη στα 850 στην πραγματικότητα. Να δούμε καμιά ραδιοβόλιση.

εεε νταξει στα 800 μετρα έχουμε 15 βαθμούς, πόσο να έχει στα 1500 ?  λογικα γύρω στους 11

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κορυφογραμμή των Τζουμέρκων πριν 3 ημέρες... Εικόνα του Παναγιώτη Βεντίστα και του Δημήτρη Στεργιουλη. 

FB_IMG_1641386838771.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια δεν θα το πιστεψετε τι εδειξε η ραδιοβοληση Ελληνικου...εσπασε το ρεκορ ολων των εποχων για μηνα Ιανουαριο απο τοτε που γινονται (1973) και εσπασε το περσινο ρεκορ που δεν το περιμενα...14,2 εδειξε η ραδιοβοληση με την περσινη που ηταν 14 να σπαει...το εντυπωσιακο ειναι οτι αν εξαιρεσουμε την φετινη και την περσινη θερμη εισβολη δεν υπαρχει ραδιοβοληση πανω απο 12,2 Ιανουαριο, ειναι σαν να ερθει δυο σερι χρονιες απ την αναποδη το -13 στα 850!...παρατηρηστε την αναστροφη κοντα στα 1000 μετρα

image.png.f66ac08a87417b9f6a99f48c95e43d22.png

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, KapelosG είπε:

Παιδια δεν θα το πιστεψετε τι εδειξε η ραδιοβοληση Ελληνικου...εσπασε το ρεκορ ολων των εποχων για μηνα Ιανουαριο απο τοτε που γινονται (1973) και εσπασε το περσινο ρεκορ που δεν το περιμενα...14,2 εδειξε η ραδιοβοληση με την περσινη που ηταν 14 να σπαει...το εντυπωσιακο ειναι οτι αν εξαιρεσουμε την φετινη και την περσινη θερμη εισβολη δεν υπαρχει ραδιοβοληση πανω απο 12,2 Ιανουαριο, ειναι σαν να ερθει δυο σερι χρονιες απ την αναποδη το -13 στα 850!...παρατηρηστε την αναστροφη κοντα στα 1000 μετρα

image.png.f66ac08a87417b9f6a99f48c95e43d22.png

Αισχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αισχος.

Να πούμε και το αστείο εδώ ότι μια τυπική μέρα Ιουνίου έχει 15.1...αυτα που γίνονται 15 χρόνια τώρα δείχνουν που βαδίζουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτος απ τον αναστροφικο της Ιπποκρατειου που εδειξε 0.9c, αξιο λογου ειναι και το οτι η Παλαιοκουνδουρα Μανδρας στα 392μ (5.8c) οπως και το Τατοι στα 282μ (5.3c)  ειχαν ελαχιστη πιο κατω απο τη Παρνηθα στα 1230μ που εφτασε μεχρι τους 6.3c.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά! 

Στην Ιστιαία σημερα είχαμε διακύμανση 3,5 - 18,4 βαθμούς. Το πρωί χειμώνας το μεσημέρι προχωρημένη άνοιξη. 

Επειδή τσέκαρα τις προάλλες την απόλυτη μέγιστη σταθμού για Ιανουάριο, είδα ότι είναι το 2010 με 23,9 βαθμούς και έπεται το 2016 με 23,3 βαθμούς. Με τις υγείες μας! 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερή ζέστη σήμερα ...έτρεξα μέχρι τα 1000μ στον Υμηττό χαλαρά χωρίς μπλούζα και δεν κρυωσα ούτε μια στιγμή  Γενάρη μήνα...Τραγική κατάσταση....17.4 μέγιστη και 11.1 ελάχιστη ....δε μας τα λέει καλά το 2022 ....τη χειροτερη έναρξη έκανε ....Ακολουθεί ένα φθινοπωρινό διάλειμμα από μεθαύριο με βροχές και βλέπουμε μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως μου κάνει εντύπωση πως είχαμε πιο χαμηλή μέγιστη θερμοκρασία από εχθές, με πολύ μεγαλύτερη Τ850 και με φουλ ηλιοφάνεια. Έγινε κάποιου είδους εγκλωβισμός στα πεδινά απ' ότι κατάλαβα, οι θερμές μάζες δεν κατάφεραν να εντοπίσουν τις πιο "δροσερες" στα χαμηλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Τρίτη 4-1-2021 ...... Ταΰγετος , κορυφή Προφήτης Ηλίας 2.407 m ...... ''..... Περίπου 1 μέτρο χιόνι έχει ..... '' ..... Πηγή: Ευάγγελος Αντωνόπουλος .......

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα βουνοπλαγιά µε χιόνι και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα 2 άτομα, άτομα που κάνουν σκι και φύση

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρετοκαιριας το αναγνωσμα οι 5 πρωτες μερες του 2022...

Ελαχιστες 8-9αρια μεγιστες 16.5-17.5αρια με νταλα λιακαδες...

Εχουμε γλιτωσει τρελη θερμανση βεβαια...

Σημερα το τερματισε.νομιζω με ελαχιστη 11.8 παρακαλω και μεγιστη 18.0 στρογγυλο...και λιγα ειναι για το 14.2αρι στα 850.που εβαλε ο φιλος νωριτερα...κοντομανικο το μεσημερι χαλαρα...

Αντε να δουμε μια μικρη πτωση και βροχουλες προς ΣΚ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...