Jump to content
Seventower

Αναφορές Ιανουαρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..... '' ..... Ένας ..... " Ιπτάμενος δίσκος" στον ουρανό της Θεσσαλονίκης νωρίτερα! Φυσικα πρόκειται για ένα εντυπωσιακό lenticular cloud, το οποίο σχηματίστηκε πάνω από το Πάϊκο, και είναι ένδειξη έλευσης Βαρδάρη ..... '' ..... (Φ.Χωρινός ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός και δρόμος

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Η Τύμφη ντυμένη στα λευκά ..... ( Μ.Λουδάρης ) .....

..... Αστράκα h 2436 m , διάσελο Καταφυγίου h 1927 m , και στο βάθος ο Πλόσκος h 2377 m ..

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνό

Μπορεί να είναι εικόνα βουνό και φύση

...... ( Ν. Ζιώγας ) ..... διακρίνεται το καταφύγιο και background Πλόσκος h 2377 m .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνό

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 ολόκληροι βαθμοί σχεδόν εδώ το Μακροχωρι πριν λίγο σε ένα ακόμα ανύπαρκτο χειμώνα … η ανωμαλία σε όλο της το μεγαλείο .. η νέα πραγματικότητα πλέον…. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, nasos είπε:

Σε ευχαριστω! Μακάρι να πάνε όλα καλά...μια ερώτηση έχω μονο που ίσως είναι χαζή! Το monitor της συσκευης που έχω πρέπει να το έχω ανοικτό μόνιμα για να συνδεθώ στο weather undegraoud η δεν παίζει ρόλο?

 

Η κονσόλα εννοείται πως πρέπει να είναι ανοιχτή και στο ρεύμα  αλλιώς πουθενά δεν θα συνδέεται .... Αν εννοείς αυτό ....και να βάλεις και μια μπαταρία κουμπί που έχει ώστε αν κοπεί το ρεύμα και έχεις φαινόμενα όταν ξανά επανέλθει να μην χάσεις mm.... Και αν θες ότι απορία έχεις να την βαλεις στο αντίστοιχο θέμα περί μετεωρολογικου σταθμού για να μην γεμίζουμε με μνμ το θέμα των αναφορών που είμαστε τώρα 

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... πριν μια ώρα από το παλιό λιμάνι Χανίων ..... ( Λευκά Όρη ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και κείμενο που λέει "VILLA VENEZIA"

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

......1.1.2022 χρώματα .... (φωτογραφία: Δημήτρης Βερούχης) ......

Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, λυκόφως και σώμα νερού

...... 1.1.2022 ..... πηγαίνοντας στον κάτω Αετό ☀️ ..... όρμος Καρύστου .... ( φωτογραφία: Marianna Cavada )

Μπορεί να είναι εικόνα σύννεφο, φύση, ακτή και ωκεανός

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά και απο αυτο θέμα!Καλή χρονιά και καλές αναφορές!

Μέχρι 15 βαθμούς φτάσαμε στο χωριό σήμερα,με άπνοια .Κατά κάποιο τρόπο ωραία μέρα .Μια φώτο από την απογευματινή βόλτα (μήπως και χωνέψουμε) με την χαρακτηριστική τσίκνα πάνω από Αλίαρτο, Λιβαδειά ( στο βάθος )αλλά και γενικότερα στην περιοχή . 

20220101_175824.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... πριν μια ώρα από το παλιό λιμάνι Χανίων ..... ( Λευκά Όρη ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και κείμενο που λέει "VILLA VENEZIA"

Φοβερη η φωτογραφια της κρητης με την θαλλασα και το παλλευκο τοπιο πισω απο την πολη.😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμηλες νεφωσεις παρατηρηθηκαν σημερα στην περιοχη της Νυμφαιας Ροδοπης..Του Γιωργου Τοκουτση..

270130610_10227822061999899_4876598593553320201_n.jpg

Ωραιοι χρωματισμοι στον ουρανο της Θεσσαλονικης σημερα το απογευμα.

271197923_645351683168198_7364751030846876033_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

21 ολόκληροι βαθμοί σχεδόν εδώ το Μακροχωρι πριν λίγο σε ένα ακόμα ανύπαρκτο χειμώνα … η ανωμαλία σε όλο της το μεγαλείο .. η νέα πραγματικότητα πλέον…. 

21;;;;;Με 7-8 βαθμους στα 850;;;Απιστευτο χάλι.

Στους 14,5 εδω το μεσημερι, αλλα τα χειροτερα ειναι μπροστα με τα 13-14αρια που ερχονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.7 ο σταθμός στο λιμάνι και 18.9 ο άλλος τώρα. Κάτι δεν πάει καλά στον έναν απ' τους δύο. Το θερμόμετρο υδραργύρου στην αυλή μου λέει 13, οπότε ο ένας σταθμός είναι ότι να 'ναι..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

12.7 ο σταθμός στο λιμάνι και 18.9 ο άλλος τώρα. Κάτι δεν πάει καλά στον έναν απ' τους δύο. Το θερμόμετρο υδραργύρου στην αυλή μου λέει 13, οπότε ο ένας σταθμός είναι ότι να 'ναι..

ο Σταυρος μου εχει πει οτι ο σταθμος είναι ολοκαινουριος, τον αλλαξαν το 2019 οποτε δυσκολα να παει λαθος, βγαζει λογικη το 18,9 αν σκεφτεις οτι δινει νοτιο ανατολικο ανεμο....τωρα πως γινεται ο σταθμος που ειναι διπλα στην θαλασσα να δινει βορειοδυτικο και ο αλλος στο πηλιο νοτιοανατολικο μην με ρωτησεις αχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

12.7 ο σταθμός στο λιμάνι και 18.9 ο άλλος τώρα. Κάτι δεν πάει καλά στον έναν απ' τους δύο. Το θερμόμετρο υδραργύρου στην αυλή μου λέει 13, οπότε ο ένας σταθμός είναι ότι να 'ναι..

Ηθελα να ρωτησω τα παιδια απο Βολο στο φορουμ αν γνωριζουν αν ο σταθμος της πολης πηγαινει καλα σε Τ γιατι εφτιαχνα κατι στατιστικα και εχει ανοιξει τελευταια πολυ η ψαλιδα του απο εκεινον στο πανεπιστήμιο...για Δεκεμβριο σε συγκριση εχουν τα εξης

                Πολη - Πανεπιστημιο

Δεκ 14     10,2         10

Δεκ 15     9,3           8,9

Δεκ 16     7,5           6,6

Δεκ 17    10,9          10

Δεκ 18     8,2           7,4

Δεκ 19    10,8          9,6

Δεκ 20    13,1          11,8

Δεκ 21*   12,4         11   

*(ως 13/12)

Αυτο εγραψα στο θεμα μετεωρολογικοι σταθμοι και καμερες στις 13/12...γενικα περιεργη συμπεριφορα και γι αυτο δεν εβγαλα κλιματικη τιμη για τον Βολο ενω εχει επισημο σταθμο απο το 2007

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ηθελα να ρωτησω τα παιδια απο Βολο στο φορουμ αν γνωριζουν αν ο σταθμος της πολης πηγαινει καλα σε Τ γιατι εφτιαχνα κατι στατιστικα και εχει ανοιξει τελευταια πολυ η ψαλιδα του απο εκεινον στο πανεπιστήμιο...για Δεκεμβριο σε συγκριση εχουν τα εξης

                Πολη - Πανεπιστημιο

Δεκ 14     10,2         10

Δεκ 15     9,3           8,9

Δεκ 16     7,5           6,6

Δεκ 17    10,9          10

Δεκ 18     8,2           7,4

Δεκ 19    10,8          9,6

Δεκ 20    13,1          11,8

Δεκ 21*   12,4         11   

*(ως 13/12)

Αυτο εγραψα στο θεμα μετεωρολογικοι σταθμοι και καμερες στις 13/12...γενικα περιεργη συμπεριφορα και γι αυτο δεν εβγαλα κλιματικη τιμη για τον Βολο ενω εχει επισημο σταθμο απο το 2007

το ξερω έχω κάνει τα στατιστικά απόκλισης μεταξύ των δυο σταθμών για καθε μήνα και καθε έτος  απο την εναρξη της ταυτοχρονης λειτουργειας τους .....Το έχω ψαξει με τον Σταυρο αρκετες φορες,αλλα δεν υπάρχει αλλη εξήγηση απο το να είναι θερμονησίδα της πολης....που εμένα προσωπικα δεν με πείθει διότι η ψαλίδα που ανέφερες μεγαλώνει συνέχεια ενώ ο Βόλος δεν αναπτύσσεται τοσο πολυ, + το οτι αν ηταν θερμονησίδα θα έπρεπε να είναι ο σταθμός μεσα στην πολη....ενώ τωρα και οι 2 ειναι σε συνοικίες λίγο πιο έξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

το ξερω έχω κάνει τα στατιστικά απόκλισης μεταξύ των δυο σταθμών για καθε μήνα και καθε έτος  απο την εναρξη της ταυτοχρονης λειτουργειας τους .....Το έχω ψαξει με τον Σταυρο αρκετες φορες,αλλα δεν υπάρχει αλλη εξήγηση απο το να είναι θερμονησίδα της πολης....που εμένα προσωπικα δεν με πείθει διότι η ψαλίδα που ανέφερες μεγαλώνει συνέχεια ενώ ο Βόλος δεν αναπτύσσεται τοσο πολυ, + το οτι αν ηταν θερμονησίδα θα έπρεπε να είναι ο σταθμός μεσα στην πολη....ενώ τωρα και οι 2 ειναι σε συνοικίες λίγο πιο έξω

Ναι ακριβως οπως το λες δεν μοιαζει λογικη η αποκλιση που αποκτουν χρονο με τον χρονο οι σταθμοι....στον Δεκεμβριο πλεον απο 0,2 εχουν φτασει 1,3 τεραστια αποκλιση ειδικα οταν μιλαμε για μεση Τ μερας που πιανεται και η νυχτα μεσα που δεν εχει παραγοντα θερμανσης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, Καλή χρονιά με υγεία σε όλους! Άνοιξη θύμισε η πρώτη μέρα του Γενάρη, και σήμερα είναι μόνο η αρχή δυστυχώς... Βέβαια για να βλέπουμε και την θετική πλευρά, είναι ιδανικός για εξόρμησεις αυτός ο καιρός.😛 

Σήμερα το μεσημέρι από την όμορφη Μακρινίτσα.

20220101_143935-01.thumb.jpeg.6acfaff8093bdff0a5d6f946c3e90e66.jpeg

20220101_143037-01.thumb.jpeg.d2c30809bcb7100769924e2c766bdb6a.jpeg

20220101_145829-01.thumb.jpeg.c290b7457c7199de5c22d7bfdd7bc3fc.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...