Jump to content
Seventower

Αναφορές Ιανουαρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα από Λαγονήσι....

Δεκάδες κολυμβητές αλλά και αυτοί που έκαναν ηλιοθεραπεία στις παραλίες της Αττικής....

Τραγικός καιρός ...17.1 μέγιστη εδώ 

Μας τρολαρουν οι καλοκαιρακηδες κανονικά και με το δίκιο τους 

17.5 μέγιστη Ποταμός Κέρκυρας 

13.6 Καλάβρυτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι φάση Σωτήρη γιατί τόσο ψηλά και το πρωί? Είχατε καταβατικό? Εμείς στην Λάρισα είχαμε 5.7 βαθμούς ελάχιστη

Ναι Μιχαήλ αν δεις το διάγραμμα αργά το βράδυ και τα μεσάνυχτα έως λίγο πριν το ξημέρωμα είχαμε ενισχυμένους δυτικούς βορειοδυτικούς ανέμους καταβάτες από το Βέρμιο με ανεβασμένες θερμοκρασίες (μέχρι τις 04:40 είχαμε πάνω  από 13 βαθμούς!!!) και πολύ χαμηλές υγρασίες (δεν ανέβηκε ποτέ πάνω από το 67%) για τα δεδομένα της περιοχής....

κατά τα άλλα άλλο ένα 20άρι μέγιστη σήμερα, λίγες μέρες ακόμα και τα πρώτα ανοιξιάτικα λουλουδάκια θα κάνουν την εμφάνισή τους.....

http://penteli.meteo.gr/stations/veroia/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πω πω φαγωθηκαν όλοι σήμερα να ανέβαζουν φωτογραφίες με θάλασσα... Άρε καιρε τι μας κάνεις!! Δίνεις θάρρος στους καλοκαιρακηδες😡

Μεσα επεσα στις προβλεψεις τελικα.χαχαχα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλησπέρα στα χαρμάνια ❄️ ⛈️ ..... 😂 ...... το ίδιο είμαι και ΄γω αλλά  λίγη πλάκα δεν βλάπτει ....😁

...... Βρυσοπούλες ( ΚΕΟΑΧ ) σήμερα ......  Όλυμπος ...... (Φ.Στάθης ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνοπλαγιά µε χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνοπλαγιά µε χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, φύση και άτομα που κάνουν σκι

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνοπλαγιά µε χιόνι

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13,5 σήμερα η μεγιστη και απο αυριο μπαινει και η Αττικη στον χορό των εμετικών 20αριων μεσα στην καρδια του χειμωνα και νομιζω θα γραψει τις μεγαλυτερες Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Ναι Μιχαήλ αν δεις το διάγραμμα αργά το βράδυ και τα μεσάνυχτα έως λίγο πριν το ξημέρωμα είχαμε ενισχυμένους δυτικούς βορειοδυτικούς ανέμους καταβάτες από το Βέρμιο με ανεβασμένες θερμοκρασίες (μέχρι τις 04:40 είχαμε πάνω  από 13 βαθμούς!!!) και πολύ χαμηλές υγρασίες (δεν ανέβηκε ποτέ πάνω από το 67%) για τα δεδομένα της περιοχής....

κατά τα άλλα άλλο ένα 20άρι μέγιστη σήμερα, λίγες μέρες ακόμα και τα πρώτα ανοιξιάτικα λουλουδάκια θα κάνουν την εμφάνισή τους.....

http://penteli.meteo.gr/stations/veroia/

δεν ξερω για εσας αλλα εδω ηδη εκαναν την εμφανιση τους κατα ρχην ολα ειναι καταπρασινα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... Παγγαίο , κορυφή Αυγό 1836 m ..... (N.Mπρούντζος ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα ουρανός και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι, δρόμος, δέντρο και φύση

 

ανετα θα ελεγα οτι ειναι απο τον απριλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... Από τη Γραμβούσα Κισάμου σήμερα .....  Φωτ: κ. Giorgos Aggelakis ......

Μπορεί να είναι εικόνα βουνό, φύση και ουρανός

Τυχερος ο αγγελακης..Εχει μια ταβερναρα εκει😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Παίονας είπε:

δεν ξερω για εσας αλλα εδω ηδη εκαναν την εμφανιση τους κατα ρχην ολα ειναι καταπρασινα 

Τι εννοείς ότι όλα είναι καταπράσινα; Δλδ εκεί που μένεις θέλεις να μας πεις ότι δεν κιτρινισαν τα φύλλα το φθινόπωρο και δεν πέσανε; Η αναφέρεσαι στα αειθαλή δένδρα που έτσι και αλλιώς πράσινα είναι; Είπαμε έχει ζέστη αυτές τις μέρες αλλά νομίζω υπερβάλλεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Τι εννοείς ότι όλα είναι καταπράσινα; Δλδ εκεί που μένεις θέλεις να μας πεις ότι δεν κιτρινισαν τα φύλλα το φθινόπωρο και δεν πέσανε; Η αναφέρεσαι στα αειθαλή δένδρα που έτσι και αλλιώς πράσινα είναι; Είπαμε έχει ζέστη αυτές τις μέρες αλλά νομίζω υπερβάλλεις

λεω οτι ολες οι αυλες ειναι καταπρασινες που θα επρεπε να ειναι καφε δηλ. να φαινεται μονο χωμα πες τεμου πως να βαλω φωτο να καταλαβεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, geornik είπε:

Δραματικα αθλια η εικονα της χιονοκαλυψης στα βουνα σημερα ... 

snapshot-2022-01-02.jpg

πεςτα φιλε γιατι μερικοι δεν καταλαβαινουν τι συμβαινει αυτη τη στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο Κρητη για Γαυδο σημερα..Με φοντο χιονισμενα βουνα..Της Στελλας Στεφανακη..

271280969_10227226763836449_1825499824485183135_n.jpg

Φιλε Παιονα..Σου εστειλα πριβε μηνυμα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Απο Κρητη για Γαυδο σημερα..Με φοντο χιονισμενα βουνα..Της Στελλας Στεφανακη..

271280969_10227226763836449_1825499824485183135_n.jpg

φιλε σακη πως μπορω να βαλω φωτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

....... Πάνω από ελαφρά χιονισμένο το Σέλι ενώ χαμηλά αριστερά φαίνεται η λίμνη στο φράγμα του Αλιάκμονα έξω από το χωριό Αγία Βάρβαρα ...... (Άρης Κ. ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και βουνό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η φωτο ειναι για να δειξω τι συμβαινει φετος καταρχην ειναι βολβος μπροστα το παλιο φυτο το οποιο φυτρωσε την ανοιξη- καλοκαιρι κ ξεραθηκε το φθινοπωρο φυσιολογικα      το πισω ειναι αυτο που φυτρωσε τωρα κ φυσικα φυτρωσαν ολα οσα ειχα φυτεψει 

IMG_20220102_101947.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Τι εννοείς ότι όλα είναι καταπράσινα; Δλδ εκεί που μένεις θέλεις να μας πεις ότι δεν κιτρινισαν τα φύλλα το φθινόπωρο και δεν πέσανε; Η αναφέρεσαι στα αειθαλή δένδρα που έτσι και αλλιώς πράσινα είναι; Είπαμε έχει ζέστη αυτές τις μέρες αλλά νομίζω υπερβάλλεις

φιλε μου πιο πανω εχω φωτο για να καταλαβεις τι εννοω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή χρονιά και από μένα με υγεία ενώ χθες ήταν ανοιξιάτικη η μέρα σήμερα είχε αρκετή ψύχρα με ενα βοριαδάκι που το ένιωθες για τα καλά κ διακύμανση από 9 μέχρι 12 στο Μέρωνα κ μία  χθεσινή φώτο ο Ψηλορείτης από την πλευρά του Αμαρίου 

20220101_104523.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μύτικας Πρέβεζας σήμερα 19.5 το μεσημέρι και πολύ καλή μέρα που θύμιζε Απρίλιο...εδώ και το Μονολίθι στην είσοδο του χωριού

 

IMG_20220102_153128.jpg

IMG_20220102_152745.jpg

IMG_20220102_152438.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 10 τώρα, 4 βαθμοί χαμηλότερα από χθες, παρόλο που έχουμε 9 στα 850. Να δούμε μήπως τη βγάλουμε ελαφρά σήμερα. Τρεις και σήμερα. Λίγο υπομονή ακόμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Στους 10 τώρα, 4 βαθμοί χαμηλότερα από χθες, παρόλο που έχουμε 9 στα 850. Να δούμε μήπως τη βγάλουμε ελαφρά σήμερα. Τρεις και σήμερα. Λίγο υπομονή ακόμη.

Εγώ πάντως τις απολάμβανω τις μέρες ολο βολτα πηγαίνω τέλειες ειναι,,αρκεί να μη κανει αλλες αλκυονιδες απο τις 20 και μετα φτάνει τις εκανε τωρα και με το παραπάνω χαχχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εγώ πάντως τις απολάμβανω τις μέρες ολο βολτα πηγαίνω τέλειες ειναι,,αρκεί να μη κανει αλλες αλκυονιδες απο τις 20 και μετα φτάνει τις εκανε τωρα και με το παραπάνω χαχχα

Ούτε εγώ θέλω το άχρηστο κρύο που είχαμε στα μέσα Δεκέμβρη αλλά όχι και τα χθεσινά 18άρια. ~12 μέγιστη και ~5 ελάχιστη είναι το ιδανικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...