Jump to content
yiannis_volos

Αναφορές πρώτης κακοκαιρίας για το 2022 7-13/1/2022 "Διομήδης"

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα . Μετά το πρωινό χιονάκι (Ζαρουχλα) ... ανέβηκε Θερμοκραςια και υγρασια (μεχρι 4c) και μεχρι το μεσημέρι συνεχίστηκε με κατα περιόδους ασθενές χιονόνερο . Απο το απόγευμα και μετά έχουμε νεφώσεις πολυ υψηλής διαστρωμάτωσης .... και πλήρη άπνοια.. . 

Θερμοκρασια τώρα 1c και μια απόκοσμη ηρεμία πριν το μεγάλο μπαμ.... ( θέλω να πιστεύω τουλάχιστον..)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκιναει και Καλλιθεα...Παραμενει το βροχομετρο του σταθμου κολλημενο δυστυχως..Θα χασει πολλα χιλιοστα..Οποτε αναγκαστικα τα νουμερα που θα δινω θα ειναι απο τους πλησιεστερους σταθμους..Γκαζι και Νεα Σμυρνη και απο το βροχομετρο μου..Απο τα νοτια μας ερχεται..Η Αναβυσσος χτυπησε 100 αρες πριν λιγο..Εφτασε βουλα,ανεβηκε Αλιμο και τωρα κοντοζυγωνει Καλλιθεα..Τρομερο κλεισιμο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται η βροχόπτωση, ενώ αρκετά έντονος είναι κατά διαστήματα ο Βαρδάρης. Η θερμοκρασία και η υγρασία τώρα (εικόνα ).

20220110_211045.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowthessaly7 είπε:

Ξεκίνησε η πτώση Γρεβενά..Προλαβαίνουμε..;;

Αναλογα αν μας πιασει το πρωι ο υετκς της Θεσσαλίας και.. κατά τις 3 με 4 το βράδυ θα μπορούσε αλλά και πάλι δε νομίζω κάτι ιδιατερο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Αναλογα αν μας πιασει το πρωι ο υετκς της Θεσσαλίας και.. κατά τις 3 με 4 το βράδυ θα μπορούσε αλλά και πάλι δε νομίζω κάτι ιδιατερο

Αν έχουμε ύετο πιστευω θα στρώσει..εστω και λίγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει η πτώση της θερμοκρασίας στην περιοχή μου στους 5,8 τώρα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ξεκιναει και Καλλιθεα...Παραμενει το βροχομετρο του σταθμου κολλημενο δυστυχως..Θα χασει πολλα χιλιοστα..Οποτε αναγκαστικα τα νουμερα που θα δινω θα ειναι απο τους πλησιεστερους σταθμους..Γκαζι και Νεα Σμυρνη και απο το βροχομετρο μου..Απο τα νοτια μας ερχεται..Η Αναβυσσος χτυπησε 100 αρες πριν λιγο..Εφτασε βουλα,ανεβηκε Αλιμο και τωρα κοντοζυγωνει Καλλιθεα..Τρομερο κλεισιμο..

Τράβα πάρε κανένα σταθμό ρεεεέεε!!!!

Ή έστω ένα αναλογικο βροχόμετρο και βάλτο στην ταράτσα αφού είσαι και εσύ αριθμολαγνος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βουταει η θερμοκρασια 5 βαθμοι τωρα

αντώνη στο βόιο ξεκίνησε η χιονόπτωση με 1.5 βαθμό....σου ρχεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά πάμε από θερμοκρασίες, απλά σταμάτησαν τα φαινόμενα πλέον. 

20220110_215623.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

 

55 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τράβα πάρε κανένα σταθμό ρεεεέεε!!!!

Ή έστω ένα αναλογικο βροχόμετρο και βάλτο στην ταράτσα αφού είσαι και εσύ αριθμολαγνος 

Εχω βρε..Το πεμπτο..Τα αλλα 4 εφυγαν απο μπαλκονια και ταρατσες σε χαμενες καταιγιδες..

Ευτυχως αποκατασταθηκε το προβλημα στο χαροκοπειο και οσταθμος γραφει πλεον κανονικα τα χιλιοστα..Χαθηκαν βεβαια 5-6mm αλλα απο τα να χαθουν τα αυριανα..Χιλιες φορες αυτα..Ευχαριστω και δημοσια τον κυριο Λαγουβαρδο που  αμεσα προεβη στην επιδιορθωση του βροχομετρου..

Σπηλαια Καστοριας..Αρχισε το στρωσιμο..Του φιλου Μιχαλη.

271776976_913719259286601_2610372618270129377_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...