Jump to content
yiannis_volos

Αναφορές πρώτης κακοκαιρίας για το 2022 7-13/1/2022 "Διομήδης"

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2.5 στα Καλάβρυτα και χιόνοστρωση  από τα 1000μ πλεον....νιφάδες και στο χωριό με 0.8 σδ 

Χαμός στο Χελμό

 

 

 

cameralaka (51).jpg

 

cameraparking (52).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασθενής φαινόμενα στη Φθιώτιδα κατά βάση,μάλλον περνάμε σε καιρό Βορείου ρεύματος με τους ορεινούς και την προσηνεμη πλευρά του νόμου να εχουν το πάνω χέρι.Η Λαμία είναι μάλλον εκτός εκτός εάν έχουμε στροφή των ανέμων σε ΒΑ και μας φέρει τα καλούδια η ορθρυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χελμέ στα Καλάβρυτα έχω φάει επικό κόκορα κρασάτο. Και θυμάμαι, ξεκινήσαμε από Καλάβρυτα με ήλιο με κατεύθυνση προς το Χ/Κ και λίγο πριν το Χ/Κ ο καιρός έκλεινε απότομα και χιόνιζε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ζερίκιος είπε:

Χελμέ στα Καλάβρυτα έχω φάει επικό κόκορα κρασάτο. Και θυμάμαι, ξεκινήσαμε από Καλάβρυτα με ήλιο με κατεύθυνση προς το Χ/Κ και λίγο πριν το Χ/Κ ο καιρός έκλεινε απότομα και χιόνιζε.

Όταν ξαναπάς θα σου πω που θα φας αγριογούρουνο στιφάδο να σου φύγουν τα σαγόνια 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει και Καρπενήσι, όπως φαίνεται και από την ζωντανή κάμερα της πλατείας!!

https://karpenisitv1.click2stream.com/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό συμβαίνει τις τελευταίες δυο ώρες,κάτι που μου έχει κάνει εντύπωση είναι τις  πολλές φορές που έχουν περάσει τα εκχιονιστικα. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γύρω στις 18.00 ήταν που οι άνεμοι ήταν πραγματικά θυελλώδεις... 

Στο σταθμό των Ωρεων σημειώθηκε ριπή 72,4 km/hr. Δεν θα μάθουμε ποτέ πόσο μπορεί να έφτασε στο Πευκί. 

Η βροχή συνεχίζεται σταθερά, αλλά όχι ακραία... 

Screenshot_20220111_205121_com.facebook.katana.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Νοτιά δείχνει; Με μπέρδεψε...

Εδώ 8,3 κ φυσικά ασταμάτητη βροχή...

βοριά δείχνει ο σταθμός, που είδες το νοτιά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει πάντως σε όλα τα ορεινά του νομού Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής  από 500μ από ότι είδα στο fb ....

Χορτιάτης , Αρναία , Σοχός , Βαρβάρα Χαλκιδικής κτλπ .... 

Τα πιο χαμηλά στο Ωραιόκαστρο από ότι είδα είναι περί τους 2,5 C 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιώργο στη Λάσπη, τον καθαρισμό τον καθορίζουν κυρίως οι επιχειρηματίες με τους ξενώνες και τις ταβέρνες, ώστε να μην υπάρχει δυσκολία στην πρόσβαση.....

Βλέπω στο Λίθο είσαι στο γιο της αγαπημένες μας κυρα Λίνας από τον άλλον ξενώνα πιο κάτω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφου δε λεει να βρεξει,ξεκινησα εγω τις ραγδαιοτητες...Στην υγεια σας και καλα φαινομενα σε ολους...Το τιμω το τζονι συχνα,δε θα το τιμησω σημερα που γιορταζω..??

20220111_210157.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θάβεται και το πηλιο. 

Πανέμορφο βουνό. Είχα παει πριν χρόνια

Μου αρέσει πολύ που είναι πυκνά δασωμένο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Γιώργο στη Λάσπη, τον καθαρισμό τον καθορίζουν κυρίως οι επιχειρηματίες με τους ξενώνες και τις ταβέρνες, ώστε να μην υπάρχει δυσκολία στην πρόσβαση.....

Βλέπω στο Λίθο είσαι στο γιο της αγαπημένες μας κυρα Λίνας από τον άλλον ξενώνα πιο κάτω!!

 Ναι Κώστα στον Γιώργο και στην κυρά Λίνα έφαγα το απόγευμα εναν καταπληκτικό τραχανά συν όλα τα άλλα που ήταν πεντανόστιμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αφου δε λεει να βρεξει,ξεκινησα εγω τις ραγδαιοτητες...Στην υγεια σας και καλα φαινομενα σε ολους...Το τιμω το τζονι συχνα,δε θα το τιμησω σημερα που γιορταζω..??

 

χρονια πολλα φιλε να εισαι καλα εσυ κ η οικογενεια σου       τζειμσον δεν επινες εσυ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...