Jump to content
yiannis_volos

Αναφορές πρώτης κακοκαιρίας για το 2022 7-13/1/2022 "Διομήδης"

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτόν τον σταθμό στους Ανδρωνιάνους Εύβοιας τον είχατε υπόψιν? Γιατί εγώ απόψε τον ανακάλυψα!

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IANDRO1

Έχει γράψει από χθες περίπου 170 mm και είναι πολύ καλό σημείο γενικά για παρατήρηση!

Επίσης βλέπω ότι η Κύμη έχει έναν επιπλέον (?) σταθμό με μεγάλες διαφορές από τον σταθμό του αστεροσκοπείου.

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IKYMI2

Πχ από χθες αυτός έχει γράψει περίπου 108 mm ενώ του ΕΑΑ έχει γράψει περίπου 71 mm.

 

Για την ιστορία να πω πως στην Ιστιαία έπεσαν 69 mm  σε αυτή την κακοκαιρία 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε να χιονίζει στα ημιορεινά της Όθρυς βλέπω...

1225410611_(8).thumb.jpeg.d293c78f670654922b32f63f8efaba68.jpeg

Εδώ συνεχίζει να ρίχνει αυτό το πράγμα κατά διαστήματα, κάτι μεταξύ χιονονερου-χιονοχάλαζου μαζί με κάτι νιφάδες ενδιάμεσα.🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3.1 ο σταθμος.ψηλα Ζωγραφου

3.4 Γιωργης

3.7 εδω...

Απο 80αρες.ριπες.χορτασαμε.αντε ριξε και καμοα.νιφαδα !!!!! Χιονοκαιρος παντως εξω δεν στεκεσαι μιλαμε αισθηση σαν να εισαι.σε.χιονοδρομικο....πολλα μειον....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρελό κρυο με 1,1 Αγ Στεφανο και απίστευτο αέρα. Συμπονώ τους βόρειους όταν έχει προσήνεμο καιρό. Ξεραΐλα και κρυο σκέτο. Το λες και ταλαιπωρια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαγκες θα μηδενισουμε ως το πρωι....το θεμα ειναι αν περασουν συμπαγη νεφικα λεκανοπεδιο να ριξει τιποτα αλλα με τετοιο ΔΙΑΟΛΟαερα δυσκολο μου φαινεται....οι πιο δυνατες ριπες του 24ωρου τωρα....λυσσαει κυριολεκτικα....

2.1 η Παπαγαρα στα 300 μ....

2.9 Ζωγραφου στα 235 μ...

3.4 εδω 

Αισθηση πολλα μειον με 75-80 χλμ ριπες συνεχομενα....σαν ενα μεγαλο ψυγειο εξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο συννεφιά εδώ, η οποία σπάει. Άντε να δούμε αν κα πότε θα δούμε το πρώτο χιόνι της χρονιάς. Τέτοια εποχή πέρσι χιόνιζε τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπόλικη ποτιστικη βροχή στα Κηπια Βόλου, υψόμετρο 90 μέτρα.

Κρίμα, για οριακή θεμροκρασια χάνουμε την ευκαιρία για χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, cptbill είπε:

Μπόλικη ποτιστικη βροχή στα Κηπια Βόλου, υψόμετρο 90 μέτρα.

Κρίμα, για οριακή θεμροκρασια χάνουμε την ευκαιρία για χιόνι.

2.8εχω στα Πευκάκια....λογικά εκεί θα έχετε λίγο πιο κάτω....από τι υψόμετρο ρίχνει ; Ξέρουμε ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μόνο συννεφιά εδώ, η οποία σπάει. Άντε να δούμε αν κα πότε θα δούμε το πρώτο χιόνι της χρονιάς. Τέτοια εποχή πέρσι χιόνιζε τώρα

Μιχαηλ πιστεύεις θα τα καταφέρει να χιονίσει βολο; Τώρα εγώ έχω 2.7 και ρίχνει ψεκαδες-χιονονερο γιατί είδα λιωμένες νιφάδες στο τζαμι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Αντώνης Χιόνης said:

Ειδες κατι;

δορυφορική παρακολουθώ μπορεί να κάνω λάθος....κανας εμπειρος ξύπνιος?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Από τις 3.30 μέχρι και πριν λίγο είχαμε αρκετά δυνατό χιονόνερο, ενώ εδώ και λίγα λεπτά το γυρνάει σε σπυρωτό χιόνι! Η Τ γύρω στους 2-3 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χιονιζε ασθενως κατα τις 6 λαμια,τωρα χιονονερο απο οτι μου ειπαν,απο τοι βλεπω στην καμερα ο καιρος ειναι φουλ κλειστος με χιονοκουρτινες καπου στα 300μετρ στη οιτη,βαζον χιονακι τα βουνα https://www.meteocam.gr/LamiaDaoukliotis

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέτσα στα παρμπριζ των αυτοκινήτων. Ζούμε μεγάλες στιγμές!! Βέβαια τώρα σταμάτησε 😛

Υ.Γ. Πέρα απ' την πλάκα έχουμε 1.5 μήνα να δούμε κάτι ουσίας, 2 κακοκαιρίες πέρασαν έτσι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...