Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά με υγεία παιδιά και καλά χιόνια σε όλους όποτε κι αν αυτά έρθουν.

Στα του καιρού, όσο προχωράει ο χειμώνας χωρίς κάτι το πολύ αξιόλογο λογικό είναι να υπάρχει μια δυσφορία από όλους μας, ωστόσο με τον καιρό δε μπορούμε να τα βάλουμε. Σε κάθε περίπτωση, εστιάζουμε κάτω από τις 144 ώρες και αρχίζουμε να πιστεύουμε βάσιμα σε κάτι, μόνο εάν φτάσουμε στο τετραήμερο πριν την όποια ψυχρή εισβολή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλα τα παιδιά! Τρισάθλια τα πρώτα τρεξίματα όλων των μοντέλων και των ανσάμπλ τους......δεν υπάρχει τίποτα στον ορίζοντα .... όλα πάνε συνεχώς και πιο πίσω από τον Νοέμβρη φέτος.. δεν υπήρξε ποτέ σταθερή τάση για κάτι χειμωνιάτικο.... οι καλύτερες ημέρες του χειμώνα με τις μεγαλύτερες νύχτες χάνονται ανεπιστρεπτί .........

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα, ειδικά με την τελευταία σου φράση Σωτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιαυτό έγραψα χθες ότι μήπως πρέπει να μας προβληματίζουν οι ευνοϊκές διατάξεις τόσο νωρίς, μιλώντας για τα βόρεια. Έχουν το εύθραυστο της εποχής και της κυκλοφορίας συν το εύθραυστο της περιοχής μας. Καλή καρδιά να χουμε παίδες! Και οι απογοητεύσεις στην καθημερινότητα μας είναι. Ευτυχισμένο το νέο έτος και σας εύχομαι ολόψυχα αυτά που θεωρούμε δεδομένα αλλά όπως αποδεικνύεται δεν είναι: Υγεία λοιπόν…Πολλή Αγάπη…λίγο Τύχη και Ροή αφθονίας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανσαμπλ ευρωπαου προσαρμοστηκα εγκατελειψαν τα καλα σεναρια για 11 με 13 ...εχει καμια 6,7 καλα για δω καμια 15 αρια για τηνφλωρινα και 2,3 γξα ολη την ελλαδα ..τα πολυ καλα εξαφανιζολ

Χαχα τώρα είδα ότι το πιο καλο σεναριο ειναι ενα που έχει για τις 6,7 οπως περίσσεψε ένα και στο τζιφο χαααχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλή χρονιά!! Κοιτα να δεις που στο τέλος το accu θα πέσει μέσα για το φετινό χειμώνα. Το είπαν οι άνθρωποι... Φέτος πολλη δυτική κυκλοφορία, βροχοχαμηλά και νοτιάδες. Ξεχάστε τη μεσημβρινη  κυκλοφορία. Εγώ αυτό είδα σήμερα από όλα τα μοντελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους μεσα από τη καρδια μου.

Για το νέο ετος ευχομαι σε ολους υγεια,εργασια,και οικογενειακη γαληνη.Ολα τα αλλα θα τα βρουμε παιδια.

Θελω να πω και ένα μεγαλο ευχαριστω σε ολους για τη παρεα. Αυτη τη δυσκολη χρονια που περασε μου κρατησατε απειρες ωρες,πολύ καλη συντροφια καθημερινα. 

Να ειστε ολοι καλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,δυστηχώς παλι δεν θα έχω χρόνο να σας παρακολουθήσω...γι αυτό συνοπτικά

-Μην περιμένετε ανύψωση του Αζορικού για την ώρα,το ισχυρό δυτικό ρεύμα τον σαρώνει ,στο ίδιο αίτιο αποκλέιεται και η εμφάνιση Σκανδιναβικού όπως και Σιβηρικού,οποιαδήποτε υπωτύπωση(π.χ κύματα grosby) ακυρώνεται από αυτό,για να έχουμε ελπίδες πρέπει να αρχίσει να θερμένεται ο Ειρηνικός και να εξασθενήσει αυτό το δυτικό ρεύμα,αυτό θα φανεί κατ αρχήν από την βορεια Αμερική.

-Τα δικά μας πλάτη παιζουν μόνα τους π.χ. η ψυχρή εισβολή της 12-12-2021 υποστηριζόταν από ένα -4 -5 στα Σκόπια καμμία μεταφορά δεν έιχε γίνει..από τα βορειότερα.

-Θετικό οτι ο υποτροπικός ειναι σε διακοπές, τον έχασα.

-Συμφωνώ με την παρατήρηση των admin για αποφυγή πολύωρων συζητήσεων εδώ για μια μικρή γεωγραφική ενότητα,χθες είχα λίγο χρόνο και διαβαζα δυο σελίδες για το αν χιονίζει στην τάδε ράχη με αυτήν την διάταξη των 200 ωρών!

Ευχή μου..να βγεί η πρόβλεψη των παιδιών από την Λάρισσα και για δωράκι ενας γενάρης από τα παλιά αυτός του 1979 που τον έζησα με χιονοθύελλα σε όλη την πεδιάδα θεσσαλονίκης που άφησε 30-40 εκατοστά και στα ανεμοσούρια μετρο σε ολη την πεδιάδα του Αξιού την 07-1-1979.Απολαύστεhttps://freemeteo.gr/kairos/thessaloniki/istoriko/miniaio-istoriko/?gid=734077&station=5221&month=1&year=1979&language=greek&country=greece

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν να μην ξεχάσω να σημειώσω  και το υετικό κενό σε ολο τον άξονα θεσσαλονίκης -αθήνας και κυρίως τον Βόλο και Χαλκίδα....ο καιρός εχει μνήμη πάντως και αποκαθιστά αδικίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, bardaris είπε:

καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,δυστηχώς παλι δεν θα έχω χρόνο να σας παρακολουθήσω...γι αυτό συνοπτικά

-Μην περιμένετε ανύψωση του Αζορικού για την ώρα,το ισχυρό δυτικό ρεύμα τον σαρώνει ,στο ίδιο αίτιο αποκλέιεται και η εμφάνιση Σκανδιναβικού όπως και Σιβηρικού,οποιαδήποτε υπωτύπωση(π.χ κύματα grosby) ακυρώνεται από αυτό,για να έχουμε ελπίδες πρέπει να αρχίσει να θερμένεται ο Ειρηνικός και να εξασθενήσει αυτό το δυτικό ρεύμα,αυτό θα φανεί κατ αρχήν από την βορεια Αμερική.

-Τα δικά μας πλάτη παιζουν μόνα τους π.χ. η ψυχρή εισβολή της 12-12-2021 υποστηριζόταν από ένα -4 -5 στα Σκόπια καμμία μεταφορά δεν έιχε γίνει..από τα βορειότερα.

-Θετικό οτι ο υποτροπικός ειναι σε διακοπές, τον έχασα.

-Συμφωνώ με την παρατήρηση των admin για αποφυγή πολύωρων συζητήσεων εδώ για μια μικρή γεωγραφική ενότητα,χθες είχα λίγο χρόνο και διαβαζα δυο σελίδες για το αν χιονίζει στην τάδε ράχη με αυτήν την διάταξη των 200 ωρών!

Ευχή μου..να βγεί η πρόβλεψη των παιδιών από την Λάρισσα και για δωράκι ενας γενάρης από τα παλιά αυτός του 1979 που τον έζησα με χιονοθύελλα σε όλη την πεδιάδα θεσσαλονίκης που άφησε 30-40 εκατοστά και στα ανεμοσούρια μετρο σε ολη την πεδιάδα του Αξιού την 07-1-1979.Απολαύστεhttps://freemeteo.gr/kairos/thessaloniki/istoriko/miniaio-istoriko/?gid=734077&station=5221&month=1&year=1979&language=greek&country=greece

Καλή Χρονιά γείτονα! Δηλαδή τι θα γίνει? Θα πάει έτσι όλος ο χειμώνας λόγω λα λινια? Και μη συνδυάζεις τη Βόρεια Αμερική. Ξέρουμε ότι όταν εχουν βαρυχειμωνια εκεί εδώ πετάμε χαρταετο! Το έχουμε δει πολλές φορες

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή χρονιά και πάλι σε όλους με υγεία και κάθε χαρά. 
Θελω να ρωτήσω κάτι. Δεν βλέπουμε χειμώνα με La Nina, δεν βλέπουμε χειμώνα με El Ninio, ε με τι σκατά βλέπουμε χειμώνα τελικά; 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Καλή Χρονιά γείτονα! Δηλαδή τι θα γίνει? Θα πάει έτσι όλος ο χειμώνας λόγω λα λινια? Και μη συνδυάζεις τη Βόρεια Αμερική. Ξέρουμε ότι όταν εχουν βαρυχειμωνια εκεί εδώ πετάμε χαρταετο! Το έχουμε δει πολλές φορες

σάμπως ξέρω γείτονα.!..με την βόρεια Αμερική δεν το μπερδέυω πολύ...αλλά λόγω του ψυχρού Ειρηνικού τα πρώτα θύματα ηταν αυτοί...και μετά εμείς....,ας δουμε αν βγεί η πρώνγωση της Λάρισσας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα τωρα το 6-7 ουτως η αλλος δεν παριμεναμε και κατι τρελο...απλα να υπενθυμισω  ειναι η τριτη συνεχομενη φορα που ουκμο και ευρωπαικο τα σκουπιζουν ολα και ακολουθουν τα υπολοιπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bardaris είπε:

σάμπως ξέρω γείτονα.!..με την βόρεια Αμερική δεν το μπερδέυω πολύ...αλλά λόγω του ψυχρού Ειρηνικού τα πρώτα θύματα ηταν αυτοί...και μετά εμείς....,ας δουμε αν βγεί η πρώνγωση της Λάρισσας.

Ναι για να μην μπερδευονται καποιοι μιλαμε για μετα τις 9 εως τελους του ετους για ψυχρο καιρο και αυξημενες πιθανοτητες να χιονισει και πεδινα μεχρι εκει..ψυχρος καιρος μπορει να σημαινει να ειμαστε απλα κατω απο τα κλιματικα συνεχως και να μην υπαρχει αξιολογος υετος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ναι για να μην μπερδευονται καποιοι μιλαμε για μετα τις 9 εως τελους του ετους για ψυχρο καιρο και αυξημενες πιθανοτητες να χιονισει και πεδινα μεχρι εκει..ψυχρος καιρος μπορει να σημαινει να ειμαστε απλα κατω απο τα κλιματικα συνεχως και να μην υπαρχει αξιολογος υετος...

Για να δουμε τι ψάρια θα πιασετε🤣αν και χλωμόυς σας βλέπω πάλι... Χρόνια πολλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μας ριχνουν φαπες τα μοντελα δυνατα τα τα τα,

Θελω τη Μηδεια δευτερο ετος κολλητα τα τα τα,

Θελω και Μπαλλο να με παιρνουν καλλιθεα με πλωτα τα τα τα...

Αλλιως με βλεπω να το ριχνω στα ποτα τα τα τα...😋

Καλη χρονια αδερφια...!!!

Έχεις ζωγραφίσει αδερφέ!!να σαι καλά μου φτιαξες τη μέρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Για να δουμε τι ψάρια θα πιασετε🤣αν και χλωμόυς σας βλέπω πάλι... Χρόνια πολλα

Το παλι που ακριβως εστιαζεται?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Χαχαχα στο κόσμο του βελτιώθηκε απίστευτα και στηνανερικη πήγε τον Αυλώνα 300 χιλιόμετρα πιο νότια χαχαχα

 

icon-0-120.png

Ότι και να δείχνουν πλέον δεν τα πιστεύω φίλε μου! με κούρασαν πολύ τα μοντέλα φέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...