Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Δεν αφήνει περιθώρια ο Ατλαντικός .....

Η αλήθεια είναι ότι δεν πείθει, πολύ ανατολικά είναι η όλη φάση.

Θέλω να το δω αισιόδοξα αλλά δεν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαφώς μεγαλύτερη αισιοδοξία στους προσηνεμους. Στους δικούς μου σκεπτικισμός και σχετική παγωμαρα. Για να δούμε και ensembles παιου ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

ECM1-240.GIF?06-0

καλός και ο αζόρ. 

Πολυ με ανάπτυξη υψηλών πιέσεων εκεί προς Γροιλανδία μεριά και  συνεχίζει το ν.δ ρεύμα Ατλάντικου...θα σπάσει λίγο ο Στροβιλος  για μερικές μέρες να δούμε που θα κάτσει....

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1641496825373_6884936700651459106.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, nikolas 2365 said:

Αδιάφορα τα ανσάμπλ Ευρωπαίου για εδώ, αλλά ευτυχώς άλλαξαν σε σχέση με τα πρωινά. 

Αφού δεν βγήκαν ρε συ ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κακοκαιρια ολκης  αυτη της Δευτερας-Τεταρτης! Χαμηλαρα 995, σταθμη των 850 κατω απο τα 1300 μ, μακρυα απο αθλιες Τ και γεωδυναμικα οπως στις 26-28/12 και με τις χιονοπτωσεις να κατεβαινουν σε τμηματα του ηπειρωτικου κορμου ακομα και κατω απο τα 700-800 μ.αναλογα και το που ακριβως θα κινηθει το χαμηλο!
Γενικα κερδισμενοι της επομενης εβδομαδας τα ΧΚ ( οσα απεμειναν να λειτουργουν δλδ ) με φουλ φορτωμα, αρχης γενομενης αυριο το βραδυ και κυριως Δευτερα-Τεταρτη και στη συνεχεια ( επομενο ΠΣΚ ) με παγωμα των μεγαλων υψων χιονιου που θα βαλουν.
Για ΔΥΝΑΤΟ πεδινο χιονι, εκτιμηση μου, πιο πιθανο στην μεθεπομενη αναδιπλωση του Αζορικου 20-24/01 παρα το επομενο ΣΚ αλλα μιλαμε ως γνωστον για αιωνιοτητα!

ξανα λεω πιο πιθανο για 20-24 παρα στις 14-16, δε λεω πως θα γινει κατι 20-24, ουτε πως δε θα κανει τπτ στις 14-16.

χαμηλα η μπαλα, η «πατατα» των Χριστουγεννων μας εκανε πιο σοφους, προχωραμε!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.8b76c8da909ae808485e88ab65254403.pngimage.png.5e65866bf8ade17536940203d7fb1047.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Θα γίνει μάχη. Μεγαλώνει η αγωνία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

 

χαμηλα η μπαλα, η «πατατα» των Χριστουγεννων μας εκανε πιο σοφους, προχωραμε!

Πατατοκαλλιεργητες εχουμε γινει Γιωργαρα μου..🤣Καλη χρονια φιλαρακι μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Σαφώς μεγαλύτερη αισιοδοξία στους προσηνεμους. Στους δικούς μου σκεπτικισμός και σχετική παγωμαρα. Για να δούμε και ensembles παιου ...

Ναι όντως , εμάς δεν μας συμφέρουν τόσο πολύ οι λίμνες στην βόρεια Ελλάδα . Αλλά ακόμα νωρίς είναι ας το παλέψουμε λίγο ακόμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πατατοκαλλιεργητες εχουμε γινει Γιωργαρα μου..🤣Καλη χρονια φιλαρακι μου..

Καλή Χρονιά και Καλή Φώτιση αδερφε μου!

μετα την πατατα πολλες φορες ερχεται και το κυριο πιατο, να δουμε αν θα ειναι σουπα ή φιλέτο! Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ναι όντως , εμάς δεν μας συμφέρουν τόσο πολύ οι λίμνες στην βόρεια Ελλάδα . Αλλά ακόμα νωρίς είναι ας το παλέψουμε λίγο ακόμα. 

Σου έχω μια λίμνη εδώ σε κάτι τσαίρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομιζω το χαμηλο κλειδωνει σιγα σιγα..Η τελικη του θεσει απομενει για να δουμε πως θα κατανεμηθει ο υετος...Παντως ολα δειχνουν οτι το δευτεροτριτο θα ειναι δυο πολυ δυνατες μερες..Πολυ νερο στα πεδινα και πολλα χιονια στα ορεινα..

Για το μετα δεν γιναμε σοφοτεροι..Εχουμε πολλα επεισοδια ακομα...Ωρα για ταινια και relax..Και επιδη σε 90 λεπτα ξεκινα το 18αρι..Καλου κακου βαλτε αυτο το συμβολο..🤣Δεν ξεκιναει καν μετα τις 00:00..

images.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά...ο Ζιακόπουλος μιλάει για νότια κατάβαση του χιονιά...αλλά ακόμη η διαδρομη παίζεται...πάντως χιονιάς είναι...http://ziakopoulos.blogspot.com/2022/01/blog-post_13.html#comment-form

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κατάσταση βάσει παιου δείχνει από τα ενσεμπλς ότι προσηνεμιαζει,τα βόρεια δεν έχουν να περιμένουν κάτι σε πρώτο χρόνο,μάλλον το διάστημα που ίσως να μας αφορά να είναι περί της 20 Γενάρη και έπειτα.

Ειδομένη ,μακάρι για κάτι καλύτερο στα επόμενα ρανς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Galanto είπε:

Ευτυχώς δε πόνταρα λεφτα Τζορτζ...χααχααχ

Την επόμενη φορά να μας πεις και τα νούμερα του τζοκεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Την επόμενη φορά να μας πεις και τα νούμερα του τζοκεε

Σιγουρη επιτυχία τουλαχιστον θα χετε εφτά αριθμούς που δεν πρέπει να βάλετε χααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Καληνύχτες....και καλη συνέχεια στα αρρωστάκια του 18ριου.

 

xx_model-en-308-0_modusa_2022010612_177_5007_304.thumb.png.0677e927e519f3c22f9bf09edd6ee16d.png

χαχα με αυτό χιονίζει και Χαλκίδα, δεν πρόκειται βέβαια..

Καλό βράδυ! (εγώ θα κάνω παρέα στα "αρωστάκια" διότι λόγω καραντίνας από σήμερα θα έχω περισσότερο χρόνο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...