Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως η Ιωάννα στον Σκαι που της έχω και ιδιαίτερη αδυναμία η αλήθεια είναι, ειπε πως καλο είναι να περιμένουμε μέχρις αύριο μεθαύριο για να φανεί έως που θα φτάσουν τα χιόνια!!!Υ.γ Νικόλα κράτα θερμοπύλες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, teopap7 said:

Πειτε μου αν το 18αρι ξανακανει αποκοπη και το στειλει πανω μας τι κανουμε???

πανυγηρίζουμε σαν λοβοτομημένοι καρπαζοεισπράκτορες

giphy.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, kostasmarousi13 είπε:

Πάντως η Ιωάννα στον Σκαι που της έχω και ιδιαίτερη αδυναμία η αλήθεια είναι, ειπε πως καλο είναι να περιμένουμε μέχρις αύριο μεθαύριο για να φανεί έως που θα φτάσουν τα χιόνια!!!Υ.γ Νικόλα κράτα θερμοπύλες!!!

Και εγω αν ήμουν μετεωρολόγος θα περίμενα μέχρι Τρίτη βράδυ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο παιος μας χιονίζει Θεσσαλονίκη την Τετάρτη ξημερωματα.  Πέτσα, αλλά εδώ που φτάσαμε.... Το ίδιο βέβαια και πάρα πολλά μέλη. Λογικό 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσα στην Μετεωρολογια ειναι και οι πιθανοτητες . Ασχετα αν ειμαι αισιοδοξος η' απαισιοδοξος ,μου αρεσει η' οχι,δεν μου γεμισει το ματι κτλ. Απο την στιγμη που στο συνολο των των τρεξιματων στα μεγαλα προγνωστικα μοντελα υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες για αποκοπη, ΔΕΝ θα το αποκλεισω. Θα το κρατησω σαν ενα απο τα βασικα στοιχεια στην προβλεψη μου. Ετσι κανουν οι προγνωστες. 'Οποιος λεει οτι 'κερδισε' ,επειδη το ελεγε το 'μεσα' του η' οτι 'παντα ετσι γινεται' η' δεν ειναι hopecaster κτλ, θα τολμησω να τον χαρακτηρισω 'υποκριτη'.Να θυμηθουμε να σας δωσουμε και το μεταλλιο!! Σπανια γραφω προγνωσεις μου εδω μεσα,αλλα διαβαζω και πολλες φορες διασκεδαζω με αυτα που γραφουν πολλα παιδια. Για την παρεα μπαινω και για καποιες φιλιες που εχουμε αναπτυξει εδω μεσα. Και γι'αυτο θα συνεχισω να μπαινω. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θα σχολιασω χαρτη γτ δεν ξερω η ξερω λιγα η ξερω λιγοτερα απο καποια εμπειρα παιδια εδω μεσα αλλα ειτε ερθει κατι αχνο μεχρι τυχαια τη δροσοπηγη ειτε οχι..

Βλεπουμε πως ενας καλος εμποδισμος ενας φοβερος εμποδισμος σχεδον παλιακος δεν μπορει να κανει απο μονος του σχεδον τπτ στο πεδινο χιονι(κυριως το κεντρονοτιο)..θελουμε παρα  πολλα ακομα να κατσουν.. θελουμε πολλα ΤΟΣΟ ΟΣΟ..Ναι ο εμποδισμος μπορει να μας δωσει ενα μπουσουλα πως θα χουμε κρυο διαστημα στην ατμοσφαιρα..γτ στο εδαφος με ηλιο και -4/850 στην παραλιακη τοπλεςς θα νε οι χειμερινοι..Ναι ο εμποδισμος μπορει να μας δωσει ευκολα πολλα χιονια στα βουνα με 0,-1-2 που ρχονται ευκολα..Ναι ο εμποδισμος μπορει να μας κανει να αισιοδοξουμε..και φαινετε οτι θα χουμε ευκαιρια-ες μεχρι το τελος του μηνα..εχουμε τη μπαλα στα ποδια μας και πρεπει να γινει ΓΚΟΛ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, Παπλαμουδας said:

 

Αν θελει καποιος βρεγμενος να πιαστει απ´τα μαλλια του διαγραμματος, το κυριο ειναι το πλεον χειροτερο σεναριο των 30, ωστοσο,

 μπηκαμε σε ωρες που εχει τον 1ο λογο το ρημαδακι!

Και στον ευρωπαιο το κυριο τρεξιμο σε συγκριση με τα ensembles του  ειναι απο τα πιο θερμά σεναρια.Λογικά θα ερθει πιο δυτικα αυριο στο τρεξιμο του ο αυλωνας -λιμνη αλλα και παλι θα ειναι τοσο ανατολικα οσο χρειάζεται για να ειμαστε εκτος...Ισως τα νησια του ανατολικου αιγαιου να δουν ξώφαλτσα κατι.Χρόνος υπάρχει ακόμα πάντως και θα γινουν αλλαγές...

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, south coast είπε:

Και στον ευρωπαιο το κυριο τρεξιμο σε συγκριση με τα ensembles του  ειναι απο τα πιο θερμά σεναρια.Λογικά θα ερθει πιο δυτικα αυριο στο τρεξιμο του ο αυλωνας -λιμνη αλλα και παλι θα ειναι τοσο ανατολικα οσο χρειάζεται για να ειμαστε εκτος...Ισως τα νησια του ανατολικου αιγαιου να δουν ξώφαλτσα κατι

Οταν ειμαστε 24 ωρες πανω απο τη πασαρελα του μετεοσιελ για να δουμε τα μοντελακια με  πρωινα, βραδυνα κι μαγιο αυτα παθαινουμε!

χρειαζεται μια πιο…αναισθητη προσεγγιση, συνοδεια με κανα τσιπουρακι! Χαχαχα

εγραψα σε ενα φιλο το μεσημερι πως αν υπηρχε και ραν με frame 15λεπτο, θα ξεροσταλιαζαμε για  καθε ανανεωση του!

το καταλαβαινεις, εισαι πιο παλαιουρας απο μενα, αλλα η καψουρα μας μας ριχνει και μας στη λουμπα πολλες φορες!😉

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι άνεμοι τις επόμενες μέρες θα είναι τόσο ισχυροί και ξηροί στον Στροβιλο που ότι προσπάθεια θα κάνει ο αζορ από Ατλαντικό είτε ο 1 ή 2 από πίσω θα τρώνε φαπες και θα καταρρέουν να Βαλκάνια οι εισβολές της πλάκας φεύγοντας για ρωσσια ... περαστικες για εμάς αυτό φαίνεται και στο καναδικό και αμερικανικό κοντρόλ 12αρια... προσπάθειες θα γίνουν αλλά άκαρπες μακάρι να αλλάξει θετικά αλλά οι φαπές είναι πολλές φέτος για μια καλή έστω απλή ψυχρή εισβολή..... χωρίς ύπαρξη σιβηρικου κάθε χρόνο αυτά γίνονται παίζουμε τζοκερ με τον αζορ και ότι κάτσει....κρίμα ο καλύτερος μήνας με την ελάχιστη ηλιοφάνεια....και Δεκέμβρη.... απογοητεύση σήμερα για το χόμπι μας....δεν μας πάει...

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευτυχως που δεν τα αλλαξε τελευταια στιγμη και το εκανε νωριτερα να μην χαρουμε τσαμπα...
καλη μας τυχη για να υπαρξει κιαλλη ευκαιρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, antinod είπε:

Μεσα στην Μετεωρολογια ειναι και οι πιθανοτητες . Ασχετα αν ειμαι αισιοδοξος η' απαισιοδοξος ,μου αρεσει η' οχι,δεν μου γεμισει το ματι κτλ. Απο την στιγμη που στο συνολο των των τρεξιματων στα μεγαλα προγνωστικα μοντελα υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες για αποκοπη, ΔΕΝ θα το αποκλεισω. Θα το κρατησω σαν ενα απο τα βασικα στοιχεια στην προβλεψη μου. Ετσι κανουν οι προγνωστες. 'Οποιος λεει οτι 'κερδισε' ,επειδη το ελεγε το 'μεσα' του η' οτι 'παντα ετσι γινεται' η' δεν ειναι hopecaster κτλ, θα τολμησω να τον χαρακτηρισω 'υποκριτη'.Να θυμηθουμε να σας δωσουμε και το μεταλλιο!! Σπανια γραφω προγνωσεις μου εδω μεσα,αλλα διαβαζω και πολλες φορες διασκεδαζω με αυτα που γραφουν πολλα παιδια. Για την παρεα μπαινω και για καποιες φιλιες που εχουμε αναπτυξει εδω μεσα. Και γι'αυτο θα συνεχισω να μπαινω. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!

Τα ειπες ολα αδερφε,ταυτιζομαι! 
*Να γραφεις πιο συχνα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 9/1/2022 at 6:41 ΜΜ, Χιών είπε:

Ποιος θα φτιάξει ένα από εκείνα τα βιντεάκια με το Χίτλερ που φτιάχναμε τις παλιές καλές εποχές στις φόλες; 😆

Έκανα μία προσπάθεια 😂.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Οταν ειμαστε 24 ωρες πανω απο τη πασαρελα του μετεοσιελ για να δουμε τα μοντελακια με  πρωινα, βραδυνα κι μαγιο αυτα παθαινουμε!

χρειαζεται μια πιο…αναισθητη προσεγγιση, συνοδεια με κανα τσιπουρακι! Χαχαχα

εγραψα σε ενα φιλο το μεσημερι πως αν υπηρχε και ραν με frame 15λεπτο, θα ξεροσταλιαζαμε για  καθε ανανεωση του!

το καταλαβαινεις, εισαι πιο παλαιουρας απο μενα, αλλα η καψουρα μας μας ριχνει και μας στη λουμπα πολλες φορες!😉

...... άρρωστοι άνθρωποι ..... τι περιμένεις .....????? ...... 😂🤣

άρρωστος άνθρωπος σε πουλόβερ και κασκόλ κρατώντας ψηφιακό θερμόμετρο απομονωμένο σε μπλε  - Φωτογραφία, εικόνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Ευρωπαϊκό, δίνει χιόνια ξημέρωμα Τετάρτης Θεσσαλονίκη και γύρω περιοχές, ανατολική Μακεδονία περισσότερο,και Θράκη ακόμη πιο πολύ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, thanossnow said:

Έκανα μία προσπάθεια 😂.

Χαχαχχαχααχα φίλε πέθανα μιλάμε...χαχαχαχαχαχααααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αριστούργημα του @thanossnow περνάει στο πάνθεον των μεγάλων στιγμών του φόρουμ. Προσωπικά τον ευχαριστώ εγκαρδίως!

Bepanthol GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τα 12άρια, χωρίς κανένα άγχος, μπορώ να πω τι βλέπουν τα μοντέλα για την Αττική-Εύβοια.

1.png.18f64e30b102dbaa83e2496556a6cf7e.png

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Έκανα μία προσπάθεια 😂.

Εχω δει ολες τις παραλλαγες και παροτι καποια στιγμη κρυωνει, ωστοσο 👍👍👍 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...