Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζοριζεται πολύ να κατεβάσει κάτι. Δεν ριτζαρει αρκετά και μπαίνουν σφήνα χαμηλα και χαλάνε τα πάντα. Δύσκολο και για 19-20. Φεύγουν πολλές ευκαιρίες και δεν ξέρω πόσες ακόμα θα έχουμε(για πεδινό χιόνι μιλάω πάντα)

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, Snowstorm said:

Η τάση για τα μακρινά δείχνει ότι αργά ή γρήγορα κάποιες περιοχές της χώρας μπορεί να μπουν στη πρίζα. Προς το παρόν το σενάριο του 12αριού δείχνει επανάληψη του Νάντ-Παναθηναϊκός το 1996 και τον Τζόκοβιτς να παίζει χιονοπόλεμο μετά το καλοκαίρι της Αυστραλίας στο σπίτι του στο Βελιγράδι. Υπομονή. 

Seth13 (!) ψηφιζουμε Βοτανικο, με 50εκ. χιονι στην Ιερα Οδο.

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

παιδια τι ειναι το κογκας ? Το λέτε συχνά και δεν εχω καταλαβει

Κογκας ειναι το απολυτο ονειρο του χιονοφιλου...για Αττικαριους ειναι Τ850<-10, Τ500<-35, χαμηλο Ροδο, παχος 1000-500hpa<520dam...η πρωτη μου επαφη με φαπα κογκα ειναι η εξης μοντελικα🤣

Απο αυτο

image.png.13595b2d7b61f587f20ef788edc1384b.png

image.png.e39d0840780b8c288433c497a678c651.png

image.png.1044e1758303ea9c83f295996432a57c.png

Σε αυτο

image.png.42a87f0706cb9f674b178f62305a50d8.png

image.png.a8c66c9a387b7aaf4c94e06373da20af.png

image.png.b7e88ec2becebf37fafb092876aefca0.png

Το μικρο μου ονειροπολο μυαλο εκανε μεγαλα σχεδια, τελικα ειδα 2 νιφαδες να περνανε μπροστα μου και ξαφνιαστηκα🤣...στο τελος εβαλα 11/12 γιατι η 12/12 δεν υπηρχε καν σαν ιδεα μετα απο 6 μερες ραν

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Τι μίσος ριναι αυτό φέτος λες και του π....... αμέ το σόι δεν λέει ούτε ψηφιακό να βγάλει 

Screenshot_20220110_183949_com.android.chrome_edit_282164593717361.jpg

οταν λεω εγω οτι κατι συμβαινει απο πανω μας.............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το icon συνεχίζει να δίνει φαινόμενα Τετάρτη πρωί με αρνητικές θερμοκρασίες στα 850 hpa.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 γεναρη περιπου στις 2 μεσημερι χιονια απο τα 210 μετρα και πανω δινει το 12αρι gfs το πρωι εδινε απο τα 190 μετρα και πανω..

canvas.png

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πως καταφερνει να μην κανει σωστη κυκλογεννηση στο ιονιο με τον αυλωνα απο β.ανατολικα-ν. δυτικα δεν το καταλαβαινω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

ρε παιδια να ρωτησω . Στην αμερικη γιατι γινεται τετοιος χαμος απο ψυχρες αεριες μαζες? Μια εξηγηση που θα μπορουσα να δωσω ειναι η μορδολογιαα του εδαφους και το γεγονος πως υπαρχει τεραστια χερσαι εκταση . 

Όλα τα προηγούμενα που είπαν τα παιδιά συν το γεγονός ότι εκεί δεν επηρεάζονται από το ρεύμα του Κόλπου και φτάνουν οι ψυχρές εισβολές ισχυρές και σε χαμηλά γεωγραφικά πλάτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

πως καταφερνει να μην κανει σωστη κυκλογεννηση στο ιονιο με τον αυλωνα απο β.ανατολικα-ν. δυτικα δεν το καταλαβαινω

Κλιση κοιτας για σωστη κυκλογεννεση. 

Και οχι πολυ φαρδύ αυλώνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απογευμα 12 του μηνα περιπου απο τα 190 μετρα και πανω τα χιονια βλεπει το  12αρι gfs κυριως βορειοανατολικη Αττικη.. αυτα αλλαζουν αλλα πιο πολυ στα μακρινα..

canvas.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Αττικαριος_ said:

12 γεναρη περιπου στις 2 μεσημερι χιονια απο τα 210 μετρα και πανω δινει το 12αρι gfs το πρωι εδινε απο τα 190 μετρα και πανω..

canvas.png

Ούτε μία στα χίλια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

πως καταφερνει να μην κανει σωστη κυκλογεννηση στο ιονιο με τον αυλωνα απο β.ανατολικα-ν. δυτικα δεν το καταλαβαινω

Αν λεπτυνει και πετάξει μύτη θα την κάνει ... Αλλά μας έρχεται ο Μπάφαλο Μπιλ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Κλιση κοιτας για σωστη κυκλογεννεση. 

Και οχι πολυ φαρδύ αυλώνα

αυτο λεω η κλιση ειναι αυτη που εγραψα πιο πανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε μου αφηνετε αλλα περιθωρια ουτε εσεις ουτε τα μοντελα..Αυριο το πρωι για δεησεις και ξορκια στην πλατεια Συνταγματος..Εκει θα βρισκομαι..🤣

1747a2f62f7340050eb99f2e0127fe67ab0719b6.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, CATHA said:

Ούτε μία στα χίλια... 

απορώ πως βγαίνουν αυτά τα προγνωστικά.

με  -1 στα 850 και -28 στα 500.γενικα είναι άθλια τα ποιοτικα χαρακτηριστικά για Αττική και όταν τειλκά ψιλοφτίαχνουν ο υετός έχει χαιρετήσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Δε μου αφηνετε αλλα περιθωρια ουτε εσεις ουτε τα μοντελα..Αυριο το πρωι για δεησεις και ξορκια στην πλατεια Συνταγματος..Εκει θα βρισκομαι..🤣

1747a2f62f7340050eb99f2e0127fe67ab0719b6.jpg

Φιλε μου σκεψου καλα κατι πρεπει να κανουμε για να το φερουμε μετα τις 19..δεν γινεται αλλιως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιωση απο κοντρολ gfs παει να κατεβασει ψυχος και αυτο μετα τις 18-19

gens-0-0-204.png

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Dim_pas said:

απορώ πως βγαίνουν αυτά τα προγνωστικά.

με  -1 στα 850 και -28 στα 500.γενικα είναι άθλια τα ποιοτικα χαρακτηριστικά για Αττική και όταν τειλκά ψιλοφτίαχνουν ο υετός έχει χαιρετήσει

-6 + δινει εκεινη την ωρα το gfs γ αυτο και εχει σχετικα χαμηλα υψόμετρα ο χάρτης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Αττικαριος_ είπε:

12 γεναρη περιπου στις 2 μεσημερι χιονια απο τα 210 μετρα και πανω δινει το 12αρι gfs το πρωι εδινε απο τα 190 μετρα και πανω..

canvas.png

Πιο πιθανό μου φαίνεται να μάθω να φτιάχνω ρολό κοτόπουλο...🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Το icon συνεχίζει να δίνει φαινόμενα Τετάρτη πρωί με αρνητικές θερμοκρασίες στα 850 hpa.

χιονι η βροχη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

χιονι η βροχη?

Εγώ το θεωρώ πως θα είναι χιόνι αλλά σύμφωνα με τον τζιφο δεν θα έχουμε φαινόμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Αττικαριος_ είπε:

απογευμα 12 του μηνα περιπου απο τα 190 μετρα και πανω τα χιονια βλεπει το  12αρι gfs κυριως βορειοανατολικη Αττικη.. αυτα αλλαζουν αλλα πιο πολυ στα μακρινα..

canvas.png

Ποιο site είναι αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...