Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λέμε Ταίναρο το εννοούμε. Σκάσιμο αυλώνα δυτικά των προσηνέμων όπως πρέπει. Δυστυχώς από τα ''ιδανικά'' σενάρια που δεν παίζει να βγουν τόσες ώρες μπροστά. 

gfs-0-204.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δυτ μακεδονια θεσσαλια εχει υετο καλο.οι υπολοιπο πετσουλα

Αφού ξερεις παρακαλάω να χει καλο υετο η θεσαλια ειδικα εγω εδω στα νοτια της δυτικης μακεδονιας ιδιο καιρο εχω παντα ψαχαχχαχχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Μπορεί και καλύτερα. Η κλίση του αυλώνα δεν ξέρω αν μας ευνοεί έμας εδώ γιατί με ΒΔ βλέπουμε αστεράκια.

Καλά...κάτσε να πάρουμε στην πραγματικότητα έστω το 1/3 απο αυτό το τρέξιμο και βλέπουμε για το "καλύτερα"....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τον εβγαλε στην πρωτη καρτελα......νομιζω μονο στα φωτα το ειχε ξανακανει και τη "φαγαμε"....τωρα δεν εχει γυρισμο  !!!!!!!!!!!!!!!

gfs-2-186.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Santa snow said:

Μπορεί και καλύτερα. Η κλίση του αυλώνα δεν ξέρω αν μας ευνοεί έμας εδώ γιατί με ΒΔ βλέπουμε αστεράκια.

Με το συγκεκριμένο η Αττική χιονίζεται για 48 ώρες σχεδόν (ασχέτως των θερμοκρασιών στα 850).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Μπορεί και καλύτερα. Η κλίση του αυλώνα δεν ξέρω αν μας ευνοεί έμας εδώ γιατί με ΒΔ βλέπουμε αστεράκια.

Νομίζω ότι αν έχουμε ΒΔ σε όλα τα στρώματα δεν μας ευνοεί, αν είναι επιφάνειας ίσα ίσα μας κάνει κι ας μην έχουμε τις top θερμοκρασίες στα 850 με την κατάλληλη υποστήριξη φυσικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είχε λίγες ώρες ακόμα.θα έφερνε κάτι λογικά 

http://modeles14.meteociel.fr/modeles/ukmo/run/ukmo-13-168.png?12

 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Πετσουλα κεντροβορεια με προσηνεμο ισως θαψιμο βασικα την θεσσαλια την χιονιζει μια χαρα

Εμας κατι μας δίνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρέχω γρήγορα να αγοράσω κάλτσες διαβαθμισμένης συμπίεσης Varisan Lui για να γλιτώσω τα κρυοπαγήματα στην Αθήνα σε λίγες ημέρες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, stathis2b said:

Νομίζω ότι αν έχουμε ΒΔ σε όλα τα στρώματα δεν μας ευνοεί, αν είναι επιφάνειας ίσα ίσα μας κάνει κι ας μην έχουμε τις top θερμοκρασίες στα 850 με την κατάλληλη υποστήριξη φυσικά 

Παιδιά, η κλίση του αυλώνα είναι μια χαρά, γι' αυτό και δίνει φουλ υετό προσήνεμα. Στο υποθετικό σενάριο που έβγαινε θα είχαμε εξαιρετικές χιονοπτώσεις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowstorm είπε:

Παιδιά, η κλίση του αυλώνα είναι μια χαρά, γι' αυτό και δίνει φουλ υετό προσήνεμα. Στο υποθετικό σενάριο που έβγαινε θα είχαμε εξαιρετικές χιονοπτώσεις. 

Στμφωνω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...