Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλούτσικη αρχή,κακό τελείωμα μιας κ το χαμηλό πάει Μαύρη Θάλασσα 

Επεξεργάστηκε από xeneize
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα απο London και απο μενα...

γνωμη μου παντα - καλο θα ηταν να αποφευγουμε τα statements μεχρι το περας της τεταρτης..

ολα ειναι στον αερα ακομα με τις πιθανοτητες ακομα με το μερος μας... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα αλλαξουν πολλ αμεχρι αυριο τκ πρωι υπομονη γιαντα βορεια σε καθε ραν τζιφος και ευρωαπικς αλλαζουν το σχήμα του αυλωνα και το μέγεθος του αντικυκλωνα απο αυτά θα κριθούν πολλα ....οι 72 ωρες του ευρωπαιου το πρωι με το μόνο μοντέλο που έμοιαζαν στις 72 ειναι του τζιφου ,, χεράκι χεράκι πανε απλα θα αργήσουν να δείξουν τι θα γινει....Επίσης καμια εμπιστοσύνη στα 6αρια ....έτοιμοι οι βορειοι για τα 12 αρια και να παίξουμε τα ρέστα μας ....

Ο τζιφος ειναι κλαυτερος για όλους πλην κεντρικής και ανατολικής Μακεδονίας Θράκης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowstorm είπε:

Πολλά σενάρια του Τζίφου έδειχναν συμπαγή αυλώνα, το κύριο θερμοκρασιακά έτρεχε μόνο του σχεδόν για Αθήνα και ήταν το θερμότερο. Τώρα αν και απομακρύνει γρήγορα το χαμηλό και οι άνεμοι στρέφονται γρήγορα σε ΒΔ δίνει λευκό ξύπνημα σε μεγάλο μέρος του λεκανοπεδίου για Αττική. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσει σε αυτό το σενάριο με δεδομένο ότι ο Ευρωπαίος δείχνει κάτι παρόμοιο αν και λίγο θερμότερο αλλά πραγματικά δεν είναι να τον εμπιστεύεσαι. Μέχρι πριν 12 ώρες έδειχνε ψυχρή λίμνη στη Τυνησία.

Μόνο μέσους όρους και ανσαμπλ 

Τα κυρια του όντως δεν  τα εμπιστεύομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Τα ensembles του παιου δινουν απο 20 μεχρι 50 εκ στο κυμα παντως ;ρ Και ο σταυρος συγκρατημενα αισιοδοξος

Είναι 2 ακραία σενάρια στο ευρωπαϊκό που λογικά θα εξαφανιστούν στο 12άρι, οπότε θα έχουμε καλύτερη εικόνα. Προχωράμε και βλέπουμε..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφαρος απο χιονια τυνησιας στο 18αρι, εβγαλε χιονοκαταιγιδες στο Αιγαιο μεσα σε 2 ραν. Ξεπερναει τον εαυτο του!

Το τρεξιμο του τζεμ ειναι απιθανο, ας μην τρεξει αλλο μεχρι το σαββατο καθολου, να μεινει ακριβως ετσι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον κ χθες οτζιφος στο 6αρι ειχε κανει ενα μικρο πισογυρισμα κ μετα επανηλθε δρυμιτερος εγω ειδα παιο κ τζεμ ηρθαν δυτικοτερα κ νομιζω σαββατο πρωι ειναι ιδιοι μεταξυ τους τα 12αρια σημερα ειναι σημαντικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

?????????????????????

Οχι γκαρυ,το βραδυ θα εχει σοκ και δεος. Το 6αρι ειναι το χειροτερο τρεξιμο της μερας το κοιταμε για να περασει η ωρα απλα. Ετοιμασου στο 12αρι για να σου δειξειμισο μετρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον κ χθες οτζιφος στο 6αρι ειχε κανει ενα μικρο πισογυρισμα κ μετα επανηλθε δρυμιτερος εγω ειδα παιο κ τζεμ ηρθαν δυτικοτερα κ νομιζω σαββατο πρωι ειναι ιδιοι μεταξυ τους τα 12αρια σημερα ειναι σημαντικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον κ χθες οτζιφος στο 6αρι ειχε κανει ενα μικρο πισογυρισμα κ μετα επανηλθε δρυμιτερος εγω ειδα παιο κ τζεμ ηρθαν δυτικοτερα κ νομιζω σαββατο πρωι ειναι ιδιοι μεταξυ τους τα 12αρια σημερα ειναι σημαντικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Μόνο μέσους όρους και ανσαμπλ 

Τα κυρια του όντως δεν  τα εμπιστεύομαι 

Ο μουαγένης προς το παρόν πήγε έστω και ελάχιστα ανατολικότερα του Τζίφου. Θα έχει βγάλει τρελά σενάρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα βγάλει και τρομερή συνέχεια ο τζίφος. Μακάρι να γίνει αποκοπή πάνω στα Βαλκάνια, ώστε στην συνέχεια να δούμε καμια "νυφιτσα" όπως έγινε και στην Αριάδνη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον κ χθες οτζιφος στο 6αρι ειχε κανει ενα μικρο πισογυρισμα κ μετα επανηλθε δρυμιτερος εγω ειδα παιο κ τζεμ ηρθαν δυτικοτερα κ νομιζω σαββατο πρωι ειναι ιδιοι μεταξυ τους τα 12αρια σημερα ειναι σημαντικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

GEM, ECMWF και GFS συμφωνούν για αποκοπή της ψυχρής μπάλας πάνω μας και στριφογύρισμα. Η διαφορά είναι στο πόσο δυτικά ή ανατολικά είναι η μπάλα - αλλά όλα αυτά τα 3 μεγάλα μοντέλα δείχνουν ότι θα έρθει στη χώρα μας. 

Μόνη μας απειλή είναι να μην τουμπάρει το UKMO στο 12αρι του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας ριξανε το φόρουμ τι έγινε  πάμε γεραααααα πιο δυτικά σήμερα όλοι και πάιος ένς προς τζιφο  ο Τζιφός πιο ανατολικά τώρα αφού πήγε τέρμα δυτικά Τυνησία στο 00...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω μεγάλο πρόβλημα με το forum μπορεί κάποιος να μου πει τι λέει το 6αρι για προσηνεμα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Είναι 2 ακραία σενάρια στο ευρωπαϊκό που λογικά θα εξαφανιστούν στον 12άρι, οπότε θα έχουμε καλύτερη εικόνα. Προχωράμε και βλέπουμε..

αν δεις τον υετο και οχι το snow depth θα δεις οτι δινουν αρκετα φαινομενα για το σαββατο συνολικα ~10μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowstorm είπε:

Ο μουαγένης προς το παρόν πήγε έστω και ελάχιστα ανατολικότερα του Τζίφου. Θα έχει βγάλει τρελά σενάρια.

Και μερικοι πέφτουν στην παγίδα του κυρίου απο τόσο νωρίς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...