Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Το ξέρω αλλά ο φίλος έγραψε για το 12αρι... μήπως υπάρχει κάπου αλλού πιό νωρίς...

Νομίζω εκείνη την ώρα τρέχει άντε στο wetterzentrale να είναι ένα frame πιο μπροστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

Γιατί μπορεί να γίνει και πραγματικότητα χεχε

 

εδω παμε να κανουμε πραγματικοτητα το -40 στα 850  χαχαχα αυτο δεν θα γινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι να βγει το ευρωπαϊκό μία σούμα.η θέση κατάβασης του αυλωνα κ ο αζορικος κλείδωσαν.ο αυλωνας λογικά θα είναι μεγάλος τελικά. Τώρα όλα θα κριθούν αν βγει ο τζιφος με το τζεμ που κάνουν ολική αποκοπη ή το αικον με ουκμο που κάνουν μερική.ο ευρωπαίος πιστεύω θα δείξει πιο είναι το πιο πιθανό σενάριο..στα βόρεια είμαστε δύσκολα παλευουμε ένα καλό πέρασμα.τα προσήνεμα ανάλογα την διάταξη θα παρουν κ χιόνι..πιστεύω ότι μπορεί να βγει μεγάλος προσήνεμος χιονιας. Κ το ευρωπαϊκό αυτό θα δείξει σε λίγο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

Μολις ειδα τα τρεξιματα και η σειρα ειναι παντα icon, ukmo, gem, gfs, που να φανταστω πως το ενα θα ειναι καλυτερο απ'τ'αλλο!!! 

 

Για οσους φιλους απο Αττικη και κυριως λεκανοπεδιο σασ ανησυχει η Τ 850 απλα δειτε επιπεδα παγοποιησης και ξενοιαστε! αν ολα πανε κατ ευχην απο Σαββατο βραδυ-νυχτα μονο στρωσιδια! (υετου θελοντος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Παραθαλασσιες περιοχες ειναι τα προσηνεμα.

Εδω μεσα οταν λεμε προσηνεμα, εννοουμε τις ανατολικες περιοχες της ηπειρωτικης χωρας απο Θεσσαλια και κατω και φυσικα τη χιονομανα της καρδιας μας, Ευβοια.

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Παπλαμουδας said:

ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

Μολις ειδα τα τρεξιματα και η σειρα ειναι παντα icon, ukmo, gem, gfs, που να φανταστω πως το ενα θα ειναι καλυτερο απ'τ'αλλο!!! 

 

Για οσους φιλους απο Αττικη και κυριως λεκανοπεδιο σασ ανησυχει η Τ 850 απλα δειτε επιπεδα παγοποιησης και ξενοιαστε! αν ολα πανε κατ ευχην απο Σαββατο βραδυ-νυχτα μονο στρωσιδια! (υετου θελοντος)

Δεν έχουμε θέμα με την θερμοκρασία... εάν κρατούσα μία (πολύ μικρή) επιφύλαξη θα ήταν ο υετός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λείπει και ο Βαγγέλης που να κάνουμε χαΐρι, ούτε ξέρουμε τα plans!! Έχουμε κανέναν βόρειο να δούμε παιο ή το αφήνουμε στο έλεος; 😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παιζει ρόλο που θα είναι κρύα η ατμόσφαιρα; 

 

Νομίζω αυτά είναι ψυχολογικά, δεν έχουν σημασία στο αποτέλεσμα. Όπως και το αν έβρεξε πριν. Και το Φλεβάρη είχε ζέστες πριν, δυσκολεύτηκε λίγο στην αρχή αρχή το στρώσιμο αλλά μετά από 1-2 ώρες με αρνητική άρχισαν να στρώνονται όλα. Αν έρθει σωστό σύστημα με υετό και γεμάτες αρνητικές στρώνει μπαμ μπαμ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Δεν έχουμε θέμα με την θερμοκρασία... εάν κρατούσα μία (πολύ μικρή) επιφύλαξη θα ήταν ο υετός...

Φίλε μου εσύ και ο @HuxFlux πάντα μετρημένοι σε σχέση με εμάς που είμαστε αρκετά αισιόδοξοι. Και όταν βλέπω εσάς θετικους, υπάρχει μεγάλη αισιοδοξία. 

ΠΑΜΕΓΕΡΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Λείπει και ο Βαγγέλης που να κάνουμε χαΐρι, ούτε ξέρουμε τα plans!! Έχουμε κανέναν βόρειο να δούμε παιο ή το αφήνουμε στο έλεος; 😆

εδω ειμαστε φιλε, περιμενουμε ησυχα μπας και δουμε ασπρη μερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και από εμένα!!!!παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum, ήμουν μέλος  παλαιότερα του φόρουμ στο snowreport το οποίο τα μέλη που γράφανε εκεί μέσα(δυστυχώς από ότι είδα πια δεν υφίσταται) το κρατούσαν σε ένα πολύ υψηλό επίπεδο και με χαρά βλέπω ότι και εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο και στην ίδια φιλοσοφία!!!χαίρομαι που είμαι μέλος σας και ελπίζω να έχουμε όμορφες ανταλλαγές απόψεων με ένα καλό επίπεδο.Ένα σχόλιο για ότι βλέπουμε μέχρι τώρα από τα τρεξίματα των μοντέλων...θεωρώ ότι έχουμε μπροστά μας ένα ιστορικό πανελλαδικό χιονιά!!!!από τις σπάνιες φορές που θα ασπρίσει σχεδόν όλη η χώρα. φοβερό GEM ιστορικό για τα προσήνεμα!!! τζίφος κεντροβόρειος και πιστεύω ότι και ο παιος θα συγκλίνει με τον τζίφο γιατί θεωρώ ότι κατά πολύ τα δύο αυτά μοντέλα προσπαθούν να προβλέψουν την πορεία του αεροχείμαρου. αυτά από εμένα να είστε καλά.Υ.Γ. θέλω άσπρο τον Λευκό Πύργο το Πασαλιμάνι και την Ακρόπολη ταυτόχρονα...γίνεται???  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΥΡΩΠΑΙΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗ ΧΑΡΑ

ΦΕΡΕ ΧΙΟΝΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΔΙΝΑ

ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΕΡΤΟ

ΚΡΥΟ ΧΙΟΝΙ ΠΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΡΩΣΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΘΕΛΩ

 

Καλή τύχη για όλους... και μην ξεχνάτε πως... ΑΙΡΧΕΤΕ!!!!

60952bc0210000a9577f1006.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, nikolas 2365 said:

Φίλε μου εσύ και ο @HuxFlux πάντα μετρημένοι σε σχέση με εμάς που είμαστε αρκετά αισιόδοξοι. Και όταν βλέπω εσάς θετικους, υπάρχει μεγάλη αισιοδοξία. 

ΠΑΜΕΓΕΡΑ

Αν δεν χιονίσει με αυτούς τους χάρτες ειλικρινά δεν ξέρω πότε θα χιονίσει... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο ανατολικά να εύχεστε να βγει ο παιος γιατί με το δυτικό τρεντ που επικρατεί σήμερα στο τέλος θα πάει καθαρό κεντροβορειο η φάση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Estone είπε:

All in σε αποκοπή βορειοδυτική!!!

παμε ολοι ειναι στην θεση τους γιανιτσα κανε τον τελευταιο ελεγχο   γιατι ειπαμε σημερα αλλαζουμε ρολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...